Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelaa

pytanie odnośnie J.POLSKIEGO proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

mam takie pytanie: Do jakiej tradycji nawiązuje Baczyński w utworze pt. \"Psalm IV\" jeżeli ktoś wie lub przerabiał bardzo proszę o małą podpowiedź,bo tylko na to jedno pytanie nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmonka
sprawdz w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ten psalm Boże mój. Ja przed Tobą ołtarz ciała rozdarty. Ja jednym sumieniem rodzony, dymię tysiącem martwych. Nie tłomacz mi ptaków, i roślin, ja z nich poczęty - rozumiem, tylko się krzywdy nauczyć i ludzi się uczyć nie umiem. Ja już spokojny. Ześlij ulewy głów obciętych, strąć nieba płaską dłoń, Ty ze wszystkiego - święty. Ale mi czyny wytłomacz, ziemi ziejący orkan, bo nic, że po klęsce jej depczę jak po krzemiennych toporkach ludzi, co nigdy nie rosnąc, o ściany jaskiń miecz ostrzą. Ale wytłomacz mi tych, co niewiedzący - u ciemnych wód są spopielałe krzyżyki czarne nie odegranych nigdy nut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baczyński
ale o jakie tradycje chodzi? nasze polskie czy np tradycje literackie? tradycje wierszowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmonka
no własnie- o co dokładnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmonka
zyje tam co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żyje, bo samo interpretuje pewnie :classic_cool: jakby tradycja, to biblijna, ale to też zbyt ogólne pytanie i moja odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmonka
tez myslalam o tradycji biblijnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×