Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Ja mam przeczucie że będzie chłopczyk,niewiem może dlatego że w mojej rodzinie są jako pierwsi zawsze chłopcy:)ale ogólnie to mi to jest obojętnie,byle zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam dziewczyny ze tak biadole o sobie ale nie chce sie wydurniac i wole Was pytac zanim zadzwonie z jakas panika do ginekologa. moje wczorajsze pomiary cisnienia to 130/80 140/85 a dzis 130/80 145/80 160/75..godz 15:10 145/75.. godz 15;30 155/80 .. godz 18;50 i sie zastanawiam czy niezadzwonic do doktorka tylko martwie sie ze mi moze powie do szpitala i co ja zrobie z mala?ale to pozniej bym myslala jak by maluszek byl w niebezpieczenstwie to trzeba by bylo co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty w tej chwili do lekarza!!! najwyzej cie odesla ale watpie zeby cie z niczym wypuscili jak masz takie skoki cisnienia i opuchlizne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty ja na twoim miejscu nie ryzykował i zadzwoniłabym do lekarza, zadzwonic nie zaszkodzi.On ci powie co i jak,chodziasz sie nie będziesz denerwowac.według mnie to wysokie masz te cisnienie. Zrób jak uwarzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie niemoge sie dodzwonic jak jeszcze z 2-3 razy niebede mogla sie dodzwonic to pojde do ginekologa prywatnie albo prosto pojade do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :-) Pozdrawiam i zycze duzo usmiechu :-) kasinska28 Zrobilam tak jak napisalas, pomoglo nie bede musiala juz latac i szukac Was :-) dzieki. Marlena Tobie tez dzieki :-) Betty-83 Pielegniarka u mojej gin mowila , ze cisnienie powyzej 140 jest juz wysokie i moze wystapic ryzyzko zatrucia ciazowego. Lec do szpitala :-) Powodzenia. Trzymam kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam do dr z moich okolic i na 21 sie umowilam.musze wczesniej wyjsc bo tam niebylam i nieznam tam trasy,ale trudno jakos trafie dam znac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty- Wg mnie nie ma powodów do paniki z tego co piszesz to ciśnienie rozkurczowe nie przekracza 90 i to jest najważniejsze.To jest ciśnienie z jakim serce odbiera przepompowaną krew.Poziom jest regulowany w naszym przypadku kwasem foliowym więc dobrze że nie jest wysokie. Ja w poprzednich ciążach miałam problemy z ciśnieniem dlatego trochę w tym temacie jestem obeznana.Duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym może być spowodowana albo nadmiernym stresem albo początkiem problemów z nerkami.Dla własnego spokoju musiałabyś ograniczyć spożywanie soli.To samo dotyczy kawy.Gdyby ogólne ciśnienie przekroczyło 160/100 poproś w aptece o dihydralazynę-jedyny znany mi lek na obniżenie ciśnienia,który mogą przyjmować kobiety ciężarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora... Betty- mam nadzieje ze wszystko w porzadku. Napisz co i jak... Trzymam kciuki Kasinska-wspolczuje osemki:( Myszka mam nadzieje ze to nic powaznego...🌼 Dziewczynki trzymajcie sie wszystkie ...🌼🌼🌼 Ja to mam jakis nadmierny przyplyw energi w tym drugim trymestrze...:) Gory bym przenosila ... a nie mozna:( Od wczoraj mam etap organizowania "gniazda":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jestem glowa nadal boli jak bolala pani dr zmierzyla mi cisnienie ale cisnieniomierzem nadgarstkowym i bylo 136/82 potem badanie ginekologiczne wewnetrzne ,potem usg i znow mierzenie cisnienia 132/80 wynik = usg -ok lozysko ladnie przylega,dzieciatko zdrowe wielkosc dziecka= 20 tyg..aktywne .plci nieokreslono-powod za wczesnie! badanie wewn poczatki zapalenia w kierunku wykrycia nadcisnienia bbadania kwas moczowy,bialko,morfologia,kreatynina i cos jeszcze ale nie moge tego odczytac. pani dr nie widzi powodow do niepokoju ale tzreba kontrolowac cisnienie. i dziekuje 10-15 minut wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty-ciesze sie ze wszystko OKI:) ... zawsze lepiej sie upewnic ze wszystko w porzadku i spac spokojnie niz zachodzic w glowe i sie niepotrzebnie denerwowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wiosna...doslownie chodze dzisiaj w podkoszulce z dlugim rekawkiem,ale sniegu jeszcze pelno. nawe tak duzo,ze przedluzyli sezon narciarki o tydzien......why??? wszyscy juz chca jechac na wakcje i nic nie robic. no coz...przezyjemy jeszcze ten tydzien. zarazk koncze prace i musze sie wybrac n aspacerek, bo bez bicia sie przyznam,ze ja jeszcze nie zaczelam cwiczyc. mysle o tym,ale nigdy nie mam sily,albo cos zjadlam,ze sie nie moge ruszac. i tak caly czas, ciagle cos mam na wytlumaczenie. A wy cwiczycie???? dziewczyny....mysle o Was i wszystkim zycze zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia-ja nie cwicze, przyznaje sie bez bicia...:( Ale zrobilam postep ...:D Zakupilam dwa kostiumy kapielowe na basen...:) Problem w tym ze ciezko mi tam dotrzec:P:)hi hihi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty, to dobrze że jest OK Może źle badasz sobie ciśnienie? Ja mam elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy i czasem jak sie ruszę albo coś wykombinuję to też mi wychodzi ciśnienie 165/90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty ciesze się ze wszystko jest ok. apropo cisnieniomierza moge ci tylko powiedziec to co mi mówila kobieta w sklepie medycznym jak kupowala swój... cisnieniomierze nadgarstkowy to zabawka a nie przyrząd do mierzenia ciśnienia... jest niedoklądny, pozatym trzeba trzymac ręke zawsze na tej samej wysokosci i odleglosci od serca bo inaczej wyjdzie straszna rozbieżność w pomiarach.... Moje dziecko się pol nocy przewiercilo.... fajne uczucie ale troche przeszkadza w spaniu :P A teraz cos mnie brzuch pobolewa... No nic pozdrawiam i zycze milego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja miałam bieganinę po lekarzach okulistach, bo coś zaczęłam słabiej widzieć i oczy, głowa mnie bolała, oczy ropiały :( Okazało się, że mam wadę wzroku -1 na każde oko, w okularach ciężko - nie mogłam się przyzwyczaić, a poza tym nie podobam się sobie, więc od wczoraj mam soczewki :) i powiem Wam, że rewelacja :) Wszystko nagle widzę :) Pani okulistka powiedizała, że w ciąży może się popsuć troszkę wzrok :( No cóż muszę kontrolować :) Dziś o 18 idę na kurs prawka hihi :) Wszyscy się nabijają ze mnie, że ja się nie nadaję do prowadzenia auta i żebym dawała znać jak będę wsiadać za kierownicę to nie będą wychodzić z domu - Świnki jedne :D No i jeszcze pozostało mi do skontrolowania moje uzębienie, czy wszystko ok - czego najbardziej się boje brrrrr :( Za tydzień mam wizytę u gina ale chyba ją przełożę na jeszcze za tydzień, bo jedziemy na to wesele a ja jeszcze muszę się z robótką wyrobić :( :( a tak mi się nie chce :( Dobra uciekam posprzątać w domku, bo ostatnio caymi dniami mnie nie ma i się trochę nazbierało robótek domowych :) Pozdrófka kochane 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie{kwiatek} zycze wszystkim mamusiom zdrowka... wczoraj przyszla moja sokowirowka cudo!!! polecam kazdemu soczki wysmienite i jakie zdrowe... co do ruchow dziecka jeszcze tak czesto i mocno nie czuje sporadycznie i to takie przemieszczanie wczoraj jakby kilka malych kopniaczkow a to polowa 17 tyg... co do gniazdka to tez chcialabym juz organizowac ale w czerwcu czeka mnie przeprowadzka do krakowa z gdanska i wtedy to bedzie juz ostatni dzwonek na tworzenie gniazdka... musze powoli zaczac robic zakupy bo prawie wszystko musze kupic gdybym miala dziewczynke to wszystko mialabym po bratowej tez rodzila we wrzesniu 2007 wiec zrobi tez mi liste jakie i ile ciuszkow kupic wiec pozniej sie nia z wami podziele... przez 3 dni moje kochanie bylo w domu a ze oboje lubimy jesc to obzarlam sie jak swinka ... i na dodatek wraca mi ochota na slodkie... buziaczki milgo dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka5---moim zdaniem to zalezy o cisnieniomierza analogowego a nadgarstkowego.ale mam jeszcze skierowanie na badania w tym kierunku wiec juz sie nie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniam tabelke bo na wczorajszym usg powiedziala mi dr ze termin jest na 1 wrzesien NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ wiewiorka2004...21............27 sierpień......Kubuś/ ?? BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? MaMani............22..............4 września......Lilka MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Mateusz/Zosia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię 'robocze': Kluseczka marlenaaa.........20............20 wrzesień........Andrea ?Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:D🌼 Ale u Nas pieknie sloneczko swieci, az sie zyc chce:) A tutaj poranna inka i sruuuuuuuu do pracy:) Eryka- no to powodzenia na jezdzie:) MaMani-no wlasnie wszyscy mnie przestrzegaja przed tym ze super uczucie jak Dzidzia sie rusza i w ogole ( bo jest super:D) ....Ale wlasnie zaznaczyli ze jak zacznie sie kokosic nieraz to nocka z glowy:) No u mnie dzidzia jeszcze w nocy spi i mam nadzieje ze bedzie tak jak najdluzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ wiewiorka2004...21............27 sierpień......Kubuś/ ?? BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? MaMani............22..............4 września......Lilka MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Mateusz/Zosia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię \'robocze\': Kluseczka marlenaaa.........20............20 wrzesień........Andrea ?Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......?????? sandra27..........28.............22wrzesień........Vanessa/Dominik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuśki! betty ciesze się że wszystko ok, dobrze że sprawdziłaś dla swojego spokoju, ale tak jak dziewczyny zauważyły może ciśnieniomierz nawalał, a po za tym podwyższone górne ciśnienie wskazuje na stres i zdenerwowanie. pogoda u mnie ładna, choć wg prognozy po południu ma sie popsuć. spac nie mogłam co chwila się budziłam, ale to dlatego, że miałam takie bujne sny, że hoho, czesto śnię, ale teraz w ciązy to co noc filmy fabularne dosłownie :) brzuszek mi wysadziło, taka piłkę z przodu dosłownie w tydzien, wszyscy mi to mówią i gorzej mi się oddycha już. izabelcia jak piszesz z tej swojej krainy sniegu to się zawsze usmiecham i na mysl przychodzą mi amerykańskie filmy rozgrywające się w jakims małym miasteczku, fajnie musi tam być. pozdrawiam mamusie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim:)u mnie dzisiaj też jest słonecznie na termometrze w słoncu wskazuje 30 stopni!właśnie zjadłam sobie loda owocowego,hmm..był pyszny!:)musze sie wybrac do sklepu uzupełnic zapasy:) Betty dobrze że wszysto jest w porządku,niema to jak sie upewnic i spac spokojnie,niż sie zamartwiac.Trzymam kciuki że będzie dobrze. Mój mąż mi dzisiaj powiedział,że z dnia na dzien mój brzuszek wygląda coraz piekniej,dzidzia rośnie a rośnie:)pare dni temu szwagierka dała mi ubrańka,niewiem jeszcze co będzie,ale ubranka bedą pasowac i na dziewczynke i na chłopczyka,są kolorowe. Strasznie mnie dzisiaj bolą piersi jak by mi słoń na nie nadepnął!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinska 28
Ojej, napisałam się tutaj że ho ho i oczywiście niechcący sobie to wszystko skasowałam... W każdym razie : pogoda u nas też dzisiaj bardzo ładna, choć rano nie było za gorąco. Na wadze 65 kg- znaczy się przybyło. Kostium na basen już jest, tylko jakoś się nie zebrałam i nie znalazłam fajnego basenu. Zaraz sie za to zabiorę, to może wreszcie umówię się z moją psiapsiółką i pójdziemy. Wizyta u gina zbliża się wielkimi krokami - to już w środę za tydzień, tj. 23 kwietnia :). Nie mogę siędoczekać, ale już siętak nie stresuję jak przed poprzednimi, choć może stres jeszcze przyjdzie tuż przed. Mi Izabelcia Twoje śniegowe opowieści kojarzą się z Przystankiem Alaska, zresztą jednym z moich ulubionych seriali. Dziewczyny - czy Wy wybieracie się na jakieś wakacje przed porodem? Ja bym bardzo chciała. Np. do Chorwacji na pocz. lipca... 🌼 17 tyg. 3 dni 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinska 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×