Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

No to ja trzymam kciuki za ten masaż szyjki ... podobno to nie jest przyjemne... powodzenia Magdae ja tez już mam dosyć ich naturalności tutaj, najbardziej wkurzające jest, że u nich na wszystko najlepszy jest paracetamol cokolwiek by bolało... dopóki nie krwawisz to wszystko jest w porządku... Męczące jest czekanie na rozwiązanie ale nic innego nie pozostaje... narazie wszystkie bóle są do zniesienia, tylko wielkość brzucha budzi niepokój, jest wielgachny i cały z przodu... :) mały ma wciąż duzo miejsca... położna mnie odwiedza bo ja ledwo się ruszam... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć My właśnie mamy termin na dziś :) Mój suwaczek mówi DZISIAJ PORÓD a nasz Mały szkrab ma to w nosie. I dobrze - teraz to ja nie mam czasu hihi Może się rodzić w piątek... U nas cisza ale to dobrze bo mam parę spraw do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) ... kolejny dzień oczekiwania ;) Superowe podejście Myszka5 ... :) tak trzymaj :) Ja miałam znowu ciężką noc :( , z nocy na noc coraz trudniej spać i przewracać się na boki :( , bolą plecy, nogi i brzuchol... a maluch jeszcze często jest aktywny nie tylko w dzień ale tez i w nocy... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny mam dość - następna nocka nieprzespana - wykończy mnie ten katar :( :( :( Myszka ja też teraz nie mam czasu ani sił na poród, więc mała niech poczeka do przyszłego tyg. :) Mama mnie przed chwilą pocieszyła przez tel, że w pon. jest pełnia a podobno wtedy najwięcej dzieci się rodzi, więc może .... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my juz imie wybralismy wiec zmieniam tebelke :D zostaje Kornelek :D juz oficjalnie zapisany jest w urzedzie, a wczoraj bylismy u lekarki. Smyk wazy 3,800. wage urodzeniowa miał 3,770 ale spadł do 3,480 więc przybiera superrr :D bardzo się cieszę :D maly caly sie luszczy- oblazi ze skory. lekarka stwierdzila ze ciąza bylą przenoszona :( ale natluszczam go oliwką oilatum i mleczkiem do ciala i powinno szybko wszystko wróćic do normy :) Procz tego i procz bolącego brzuszka to wszystko super :d Zdorwy silny chlop. Pozdrawiam dziewczyny. Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09............Nicole sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Myszka5...........29.......10.09..........Dawid karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> Dafodilek..........28........12.09..........Karolek eryka..............29........13.09.........Blanka ewunienka24.....25........14.09.........Amira majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl ewa.z14.........29.........21.09.........Miłosz brutta...........29.........22.09..........?????? Misiaewelka…..25………... 22.09………….Konrad katharin........30...........08.09.........Maciej munka82........26.........28.09.........Maurycy/Melania< br /> oleniga..........28..........27.09........chyba Mikołaj?! kate562........25...........04.09........Marta Imię.Mamy......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.2008......Mikołaj.........2000 .......47cm backspace82.....30.07.2008...........Mia .......2500........47cm Evi_22.............03.08.2008.........Emilka.......2950. ......54cm Izabelcia78.......23.08.2008.........Sophia...... 2800.......53,3cm Koug................23.08.2008........Emilka..... .3245........54cm mrs_ziec...........23.08.2008........Ola..........3250.. ......54cm wiewiorka2004....24.08.2008........Kubuś.......3500 .......56 cm SYLCIA 20..........28.08.2008.........Kris.........2620..... ..47cm sanday1.............31.082008........Mateusz......3000.. ......55cm MaMani.............02.09.2008........Kornelek.....3,770.......53 cm el79..................06.09.2008.......Arianna.......323 0.........50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
A ja mam cykora......wogole juz mam dosc !! Jakbym czopka nie mogła dostac :( dam znaj jak bedzie po Jestem ciekawa czy mam juz jakies rozwarcie........bo tu to nic nie wiadomo ahh Pzodrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani super, że Kornelek zdrowy i silny :) A powiedz: karmisz piersią, masz pokarm?? I przyznaj się kochana co robiłaś, że miałaś taki poród ? Brałaś jakieś specyfiki czy piłaś, że to wszystko tak szybko poszło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki :) Jejku, Mamani :) jak ja ci zazdroszczę :) zdrowy duży i piękny synek :) I imię ładne i fajnie,że nie zmieniliście :) a miałam z początku termin taki jak ty- 4 września.....i nadal jestem podwójna,a moja Mała waży już tyle co Twój Kornalek.... No,ale jeszcze 2 dni i w piątek rano jadę na wywołanie, bo inaczej zwariuję...... A gdzie Mamahubarta :) czyżby szczęściara tez już urodziła?????????? Matko to tylko ja zostanę przeterminowana, bo Myszka ma termin na dziś :) Dziewczynki jakoś trzeba się trzymać :) choć ciężko jest dosłownie i w przenośni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) Mamani------GRATULUJE!!! synek jest sliczny:) i wogule zazdroszcze Ci tego porodu, ja tak łatwo nie miałam:( Ważne, że już jesteś po. U nas już powolutku wszystko wraca do norny, i stany depresyjne mi trochy mineły, czułam sie fatalnie lekarz mi przepisał leki antydepresyjne ale ich nie brałam bo humorek juz mi sam wraca. Boje sie tylko jak będzie wyglądał mój pierwszy raz z mężem, ogólnie dziewczyny wiecie że ostatni sex z mężem miałąm 3 listopada 2007 roku:P wiem...wiem...jestem okropna :) ale powtórka bedzie tez chyba w listopadzie 2008 teraz he he he. Moja kruszynka już waży ponad 4 kg , bebiko robi swoje:) buziolki dla Was wszystkich kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam pogratulować naszej nowej Mamie 🌼 Aha! MaMani - miałaś napisać jak Mania zareagowała na Kornelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po długiej przerwie. Obwieszcza wszemi i wobec ze 2 wrzesnia urodziłam córeczkę. Dopiero wczoraj wypuścili nas ze szpitala więc nadrabiam zaległości. Słuchajcie --- rodzilam w sumie 30 godz. od momemtu kiedy połozyli mnie na trkcie porodowym, ale w sumie dopiero od momentu kiedy podali mi kroplówkę to zaczęła się jazda !!! 9 godzin wyjętych z życiorysu. Ból straszny (ale to moze ja taka delikatna jestem) więc samo wypieranie było pestką. Trwało 10 min. 3 bóle parte i Mała wyskoczyła. Była owinięta pępowiną, więc nie dali mężowi przeciąć . A le za to kiedy ja rodzilam łożysko i mnie zszywali to E. miał córunię cały czas na rękach. Mała ważyła 3440 ( dziś już 3600) i miala 56 cm. Dostala 10 pkt. Poniżej wklejam tabelkę: Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09............Nicole sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Myszka5...........29.......10.09..........Dawid karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> Dafodilek..........28........12.09..........Karolek eryka..............29........13.09.........Blanka ewunienka24.....25........14.09.........Amira majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl ewa.z14.........29.........21.09.........Miłosz brutta...........29.........22.09..........?????? Misiaewelka…..25………... 22.09………….Konrad katharin........30...........08.09.........Maciej munka82........26.........28.09.........Maurycy/Melania< br /> oleniga..........28..........27.09........chyba Mikołaj?! kate562........25...........04.09........Marta Imię.Mamy......data.porodu.....imię.Dziecka ....waga.....wzrost Barwy Jesieni....24.07.2008......Mikołaj.........2000 .......47cm backspace82.....30.07.2008...........Mia .......2500........47cm Evi_22.............03.08.2008.........Emilka.......2950. ......54cm Izabelcia78.......23.08.2008.........Sophia...... 2800.......53,3cm Koug................23.08.2008........Emilka..... .3245........54cm mrs_ziec...........23.08.2008........Ola..........3250.. ......54cm wiewiorka2004....24.08.2008........Kubuś.......3500 .......56 cm SYLCIA 20..........28.08.2008.........Kris.........2620..... ..47cm sanday1.............31.082008........Mateusz......3000.. ......55cm MaMani.............02.09.2008........Kornelek.....3,770. ......53 cm Słonko_26..........02.09.2008.........Lena Emilia..3440 .......56 cm el79..................06.09.2008.......Arianna.......323 0.........50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko! GRATULACJE. Szkoda tylko,że tak długo sie męczyłaś Widzę, że coraz więcej Mam się rozpakowuje - jak tak dalej pójdzie to do 20 września nam się cały wrzesień rozpakuje :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko gratuluje z calego serca i podziwiam, ze przetrwalas taki porod!!!!!! WOw...jak przeczytalam, ze 30 godzin to sie zleklam lekko :) Dobrze ze juz jestescie w domku. Czekamy oczywiscie na zdjecia :) Mamani super, ze nie zmienilas Kornelka, bo uwazam ze swietnie pasuje do malego. Myszka to teraz wolisz sie wstrzymac? Tez moze to i dobry pomysl, bez tego stresu czekania... Marta obdarta trzymam kciuki zeby sie ruszylo skoro to po terminie :) Ja dzis mialam w nocy lekkie skurcze ale rzadkie, wiec sie nie podniecam. Chociaz fajnie byloby dzisiaj urodzic- Taka fajna data 10.09.08 :) Ale znajac zycie to nie zdarzy sie dzis nic. Mysle, ze moze mam mala zlosnice w brzuchu i postanowila sie urodzic wtedy kiedy mamusia nie chce, czyli jutro...jakos mnie sie nie podoba pomysl rodzenia w rocznice WTC...zawsze ktos nedzie kojarzyl z tym faktem...No zobaczymy co tam sobie moja mala wymysli :) Pozdrawiam dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunienka - rzeczywiście fajna data :) Chwilowo wolę się wstrzymać - dostałam do zrobienia małe zleconko i chciałabym zdążyć...... tylko czy teraz Mały poczeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytalam dopiero teraz wasze opowiesci - będzie dobrze i wszystkie urodzicie. Zyczę udanych i lekkich porodów. Mój wcale nie byl taki straszny, 30 godz skurczy to dużo ale te początkowe skurcze były znośliwe. Dopiero te po kroplówce były straszne, przy 8 cm rozwarcia zacęły sie b,óle parte - polóżne zabronily mi przec i kazaly wyciszac te bóle, bo jeszcze nie czas. Ciężko było a jaka ulga kiedy przyszlo juz do parcia. C do nacięcia krocza to doskonale czułam co i jak - przecięcie zabolało, później strasznie piekło a przy zszzywaniu niestey duzo czulam. Poza tym uszkodzili ma jakies naczynko i krew zaczela tryskac na lekarkę. Na szczęćcie udalo sie je zatamowac. Mailam w sumie 4 szwy. Teraz wszsytko pięknie się goi. MaMani --> urodziłyśmy doklądnie o tej samej godzinie. 21.20 !!!! Gartulacje dla Ciebie i innych nowych Mamusiek. Moja Lenka też się łuszczy i smaruję ją maścą witaminową. Poza tym karmię piersią. W szpitali 2 razy Mała była dokarmiana bo się darła, głodna a ja wtedy maialam za malo pokarmu - ciężkie chwile, ale juz teraz Mała się najada !!! Poza tym czsami boli ją brzuszek - trzeba masować ale tego tez juz se=ie nauczylam. Tatuś własnie kupuje spiochy ... i wraca do domku. Pozalatwial sprawwy w uzędzie :) Kurczę, strasznie się cieszę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po drzemce :) eryka ja polecam inchalacje na katar, zagotuj wodę w czajniku, wlej do jakiejś miseczki i dodaj do tego niecałą łyżeczkę vickvaporup (taka maść do smarowania pachnąca miętą, wiesz napewno), rozpuść to i wdychaj! :) pomoże Ci, mi zawsze pomaga :) MaMani ależ fajnie że masz zdrowego i silnego maluszka, zazdroszczę Ci :) i gratulacje również dla Słonka_26 :) szczęściary :) Marta Obdarta trzymam kciuki żeby się ruszyło, bądź dzielna! :) Myszka5 :) ja też ja też :) chciałabym sie rozpakować do 20 września ... ciekawa jestem czy Twój Mały poczeka, pewnie zrobi Ci niespodziankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inhalacja .... już poprawiłam, przepraszam za tego byka, jakoś sie rozpędziłam... eryka no i wdychaj to mocno i głęboko, tak nie za długo, na początku 2-3min potem koło 5 i rób tak kilka razy dziennie (3, 4 a nawet 5 ...) pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko GRATULACJE 🌼 Biedna umęczyłaś się, ale najważniejsze, że już jesteście w domku całe i zdrowe 👄 No i GRATULACJE dla el 👄 Daj znać jak poród przebiegł 🌼 Oleniga dzięki za radę, dopiero teraz przeczytałam, bo spałam - pieprzłam robotę i położyłam się i usnęłam, obudziłam się taka upocona - ale jakby lepiej z tym katarem, jedna dziurka zapchana a drugą przynajmniej mogę oddychać :) Piję kawkę teraz i biorę się za robótkę, bo czas ucieka :) Już zadzwoniłam do męża, żeby mi tę maść kupił :) Pozdrawiam Was kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosik_cosik
Witam :) i Gratuluję wszystkim Mamusiom bez wyjatków :D i trzymam kciuki za podwojne Mamusie :D Mam pytanie kieruję je do wszystkich Mam i Mam 2w1 ( fajne określenie ) drugi termin mam na 15,09 pierwszy juz minał 8,09 heh i może ktoraś z was mi podpowie o co moze chodzić i czy ktoraś z was tak miała i wogole to się martwię takim czymś bo tak korek mi jeszcze nie wyskoczył ;) ja tak mówie, ale moze go przeoczyłam, musiałam brac globulki i antybiotyk(skonczyłam brac 3,09), ale mam napięcia brzuszka robi sie twardy juz od dłuzszego czasu tak srednio co 40 min. i troszkę trzyma i puszcza na dole maleńka naciska czasami w trakcie takich skurczyków i wtedy tylko oddychanko mnie ratuje i pozycja odpowiednia, brzuszek w sumie chyba sie obnizył chociaz wydaje się ze jest w tym samym połozeniu, nie wspomne o bolącym krzyzu i pachwinach i opuchnietych nogach, rękach i ogolnym zmęczeniu nie spaniu w nocy i czestym wstawaniu na si zmianach nastroju (smiech a za chwilke złość) a w trakcie wizyty w piatek to pani doktor powiedziała ze w kazdej chwili a tu nic... :( heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
Witam, No i masazu nie bylo.Zero rozwarcia strata czasu.... ktosik_cosik ja tez mam dwie daty dlaczego coz...jedna usg druga miesiaczka.Teraz musze czekac 10 dni zeby mnie wzieli do spzitala na wywołanie,Bede walczyc o szybsze bo juz rady nie daje:( jak powinnam urodzic na poczatku wrzesnia to tak widze urodze na koniec Ps nie wiem jaka roznica pomiedzy Anglia ale mojej kolezance kazali pojawic sie 2 dni poterminie:( Pozdrawiam wszystkie ktore maja juz maluszki i te ktore tak jak ja czekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie wywolywania w angli to jezeli wszystko jest ok to czekaja 10dni, nawet sweep robia czasami dopiero 5 dni po, skoro 2 dni po wywolywali to napewno byla to bardzo indywidualna sprawa, gratulacje dla kolejnych rozpakowanych mam duzo zdrowia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate bardziej wiarygodny jest termin z miesiaczki, bo z usg to bardzo roznie wychodzi,mnie tez wychodzilo roznie..Chyba ze ktos ma baaaaaaardzo nieregularnie okres to wtedy nie da sie dokladnie okreslic :) a ktory ci juz minal?? Ten z @ czy z usg?? Jesli ten z USG to cierpliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też mam dwie daty, jedną wyznaczoną przez miesiączkę a drugą przez badanie usg. Nie sądzę żeby którakolwiek z Was miała tylko jedną datę... Datę z usg wyznaczają na początku na postawie wielkości maluszka. Ta data jest raczej naszą datą porodu ale jeśli nie rodzimy w tym dniu tylko wciąż czekamy to znaczy, że nie została zbyt dokładnie wyznaczona... musicie dać sobie chwilę wytchniena... u mnie między jedną datą a drugą jest tydzień różnicy... narazie o tym nie myślę bo i tak czekam, ale pewnie jak minie ten pierwszy termin to też zacznę schizować... ;) Bądźcie cierpliwe ... ! powiem szczerze że mam mały mentlik po tym jak przypomniałyście o tych datach... ktosik_cosik a Ty to uważaj bo jak dla mnie to na serio lada chwila możesz rodzić, te skurcze same mówią za siebie... także daj znać bo to tuż tuż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a tak w ogóle to jaką datę wpisałycie w tabelkę?? ... bo ja z usg...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kochane. Wpadlam tylko na chwilke aby sie przypomniec Wam. urodzilam 4.09 o 21:16 zdrowa i sliczna coreczke. Nazywa sie Nicole-Julia. Wazyla 3880 i ma 54 cm. Nie obylo sie bez drobnych sytuacji stresowych ale najwazniejsze, ze wszystko skonczylo sie dobrze. Niki dostala 10 p. Jestesmy juz od poniedzialku w domu. Mam nadzieje, ze znajde czas i opisze Wam cos wiecej. Gratuluje wszystkim mamusia ktore juz urodzily a tym oczekujacym zycze z calego serca powodzenia i duzoooooooooooooooo sily. Caluje i sciskam mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,byłam dzisiaj u kuzynki na odwiedzinach,która urodziła 3 tygodnie temu,taka śliczna dziewczynka,ja już też chcę mieć mojego aniołka przy sobie.Dzisiaj mija termin z usg,już drugi i nadal nic.Jeszcze jeden został na 18:) Dzisiaj mi odszedł spory kawałek czopu,mam nadzieję że sie już kończy bo schodzi już długo. Słonko i magia- gratuluje:)🌼 Oleniga ja mam w tabelce wpisaną datę wyznaczoną według miesiączki,bo według usg to miałam 3 terminy,dwa już minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
EWUNIENKA24 minał mi i z miesiaczki i z usg !! Ni i wlasnie mam czekac 10 dni Boje sie ze to za długo i cos bedzie nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ogromne gratulacje magia_ ... superowo :) :) :) Z tabelki wynika że urodziłaś dzień po zapisanej tam dacie... możesz mnie uświadomić czy to data z miesiączki czy z usg?? marlenaaa - ja sugerowałabym Ci kierować się najpierw datą z usg, ale tylko i wyłącznie z najwcześniejszego usg a potem z miesiączki... poczytałam o tym właśnie troszeczkę i okazuje się ze nie powinno się brać dalszych usg pod uwagę ze względu na genetyczne uwarunkowania, każdy rozwija się inaczej... wiecie co tak mnie boli kręgosłup na dole że oszaleję cyba, wzięłam już nospę i zaraz idę do wanny... :( mam prośbę do Was, napiszcie mi czy pod koniec ciąży Wasze maluchy też są cały czas wypięte, mój maluch jest prawie cały czas w jednej pozycji, tylko bardziej albo mniej wypina tyłek i robi mi się taka górka pod pępkiem, już widać jak tam skóra popękała, poza tym kopie często w bok albo do góry i pcha rączki tam całkiem nisko... jak tak się napina to mi aż ciśnienie do oczu idzie i brakuje mi powietrza :( ... pozdrawiam i dzięki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×