Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Gość urlopek222
witam. mam do Was pytanie bo jesteście w temacie. Jak to jest teraz z urlopem macierzyńskim? Wydłuża sie też nam które urodziły w 2008 roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkiemamusie i Dzieciaczki w Nowym Roku - życzymy duuuuużoooo szczęścia i zdrówka :) Lenka 1 stycznia przewróciła sie sama z plecków na brzuszek i welką uciechę z tego miała. A dzis odkryła swoje rączki :) Zaczęłam jej podawać soczki (karmię piersią) --> strzykawka lub łyżeczka. Krzywi sie śmiesznie ale grzecznie połyka. Z jedzonkiem jeszcze chwilkę poczekamy. Moja Niunia zaczyna sobie nieznacznie wydłuzać spanie nocne - dochodzi do 5 godzin, ale po pierwszym karmieniu i każdym kolejnym ten czas sie skraca - nad ranem budzi się juz co godzinkę, podejrzewam że z tęsknoty za cysiem :) Co do gryzaczków to aktualbie wszystko do gryzienia jest super - mała jest cały czas morka na buźce i musze co chwilę wymieniać ślinaczki. Dzidzie kąpiemy codziennie po 19-tej. Zaczyna mi w wanience swirować bo chce sie kąpać leżąc na brzuszku - sama sie przewraca. A po kąpanku - jedzonko i spanko. Skończyło się łobuzowanie do 21. A macierzyński faktycznie nam sie wydłuża o 2 tyg. Super chociaż moim pracodawcy zachhwyceni nie są. Na wigili zasugerowali ze albo wrócę do prqcy w styczniu albo pójde na wychowawczy... a ja mam jeszcze 35 dni zaległego urlopu ... Eh.... lece do Lenuśki. Buziaki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonka07
kate562--> dziękuję bardzo za przepisy!!! Na pewno się przydadzą:) Wczoraj Zosia dostała marchewkę z jabłuszkiem i aż się popłakała jak się skończyła porcja:) Ja też ze spaniem nocnym mam problemy. Zośka przez prawie 3 misiące spała prawie całą noc a od kilku tygodni budzi się co 3 godziny. Troszkę pocycka i zasypia dalej. Mam "język niemowląt" i próbuję ją odzwyczaic od tego bo to nie głód a przyzwyczajenie do cycusia w nocy. Na razie trzymam ją jak do karmienia ale daję smoczka do buźki. O dziwo nie widzi różnicy. Może za kilka dni przestanie się budzic?? Wszystkiego najlepszego dziewczyny w Nowym Roku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
Limonta to ile twoja malutka ma ?? Karmisz piersiA? BO W SUMIE MI MOWIA ZE JAK KARMIE CYCKIEM TO POWINNAM POCZEKAC Z DODATKOWYMI RZECZAMI ! A KTO BY CHCIAŁ CIAGLE JEST TYLKO MLEKO !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
lIMONKA BO JA CIE W TABELCE NIE WIDZE ! MI TEZ SIE WYDAJE ZE MOJA CORCIA WCZESNIEJ LEPIEJ SPAŁA W NOCY ALE ZACZELAM SIE BUDZIC O 8 RI JA TEZ BUDZE WIEC MOZE BEDZIE SPAŁA DŁUZEJ TO JAK LASECZKA KTO KARMI PIERSIA? KTO BUTLA? A KTO MIESZA?? KIEDY ZACZYNACIE PODAWAC DODATKI ? POZDRAWIAM U NAS DIZS NA MINUSIE NIE WIEM CZY WYPADA WYJSC NA SPACER???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Kate, ja karmię piersią tylko i wyłącznie póki co, głównie z tego powodu, że Wiki nic na razie innego nie chce. Tylko herbatkę uspokajającą wypija z hippa i poza ty nic. I witaminki z łyżeczki :) pojutrze albo za tydzień pójdę do pediatry to podpytam czy coś jej dawać, czy nie. Jak próbowałam dać troszkę soczku z jabłka na łyżeczce, to tak średnio jej podchodził, a później trochę zwymiotowała, nie wiem czy po tym czy nie. Poza tym Wiki ma podejrzenie skazy białkowej, więc zostałyby nam hydrolizaty białkowe, a tego jej nie zrobię :P zobaczymy co powie lekarka :) może zaczniemy od sinlack albo od kleiku ryżowego z moim mleczkiem :) Z resztą ciężko coś jej podać inaczej niż butelką, bo na foteliku nie wysiedzi :) może jeszcze nie czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Kate my byłyśmy dzisiaj na spacerze :) około godzinki :) na koniec ją jeszcze wyjęłam z wózka, żeby popatrzyła sobie, ale słońce j raziło :) i śnieg też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
wlasnie wróciłam ze spaceru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. kate ja małej daje bebilon pepti 1 i teraz dostaje jabło smakuje jej bardzo :-) ja dzis na spacer nie poszłam bo u nas było -6 plus wiatr. izabelcia u nas z kapiela roznie bywa tez mi sie zdarza zapomniec:-) kurcze jak wam zazdroszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego ze wasze maluszki nie spia na spacerze i mozecie im cos pokazac moje dziecko poprostu zasypia :-( birka Twoj komentarz o lodowce był genialny popłakałam sie ze smiechu:-) ja mam dzis imieniny:-) D kupił mi nawet piekne tulipany:-) buziaki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoNiny....wszystkiego naj z okazji imienin! :) ja niestety tutaj imieniny malo hucznie obchodze, bo amerykanie nie maja po prostu imienin :( jeden prezent mniej. u nas znowu sypie snieg i to w ogromnej ilosci. dzis wzielam do pracy moj samochod,a Nick ma duzy truck z napedem na 4 kola. jutro to tylko takim pewnie bede w stanie sie poruszac lub....zostac w domu :) dzisiaj juz pare osob do pracy nie przyjechalo. moja Zoska jest na swiezym powietrzu jak gdzies jedziemy czyli pomiedzy domem a samochodem i itd. pare razy ja wzielam na spacer to nos miala taki czerwony, ze wygladala jak maly pijaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaNiny wszytskiego naj z okazji imienin 👄 🌼 Wszystkim dziewczynom i maluszkom życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!! :) 🌼 🌼 🌼 Dawno nic nie pisałam, ale dziś nadrobiłam czytanie wkońcu i piszę do Was :) Miałam kupę roboty ale dziś skończyłam i do poniedziałku mam luzik :) W pon. jedna mała robótka i spokój na jakiś czas :D Moja mała zrobiła się strasznym głodomorkiem i zjada z dwóch piersi na jednym posiedzeniu :) Wieczorem po kąpieli daję jej butle i po butli jeszcze cyca :) Tak się dzieję od miesiąca :) Nie wiem czy tyle potrzebuje czy moje mleko jest mało treściwe czy jest go mało - sama nie wiem :) Kupkę robi przy każdym jedzeniu - lekarz mówi, że poprostu to mleko przelatuje przez nią ;) Ale ładnie przybiera na wadze :) Od kilku dni strajkuje przy zasypianiu ale to chyba ząbki - dwa się przebijają :D Ślini się okrutnie i marudna jest czasem jak zabawki nie może włożyć do buzi to się denerwuje :D Jak się dorwie do piersi to tak ściska sutka i cięgnie go - ehhh aż boli - muszą ją chyba te dziąsełka swędzieć :( Dziewczyny dajcie jeszcze raz tego linka z gryzaczkiem bo mi się nie otwiera :( Uciekam obejrzeć jakiś filmik może, bo mąż na spotkaniu, mała usnęła a synek u babci :) Aha zastanawiałyście się już za krzesełkami do karmienia ?? POzdrawiam Was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka ja chce kupic takie krzeselko co sie do stolu przykreca - jest fajne bo mozna brac w podroz ze soba no i dziecko jak jest wieksze to z niego nie wypadnie bo nie ma o co sie podeprzec nogami :) Moj maly skonczyl cztery miesiace i jak na razie jest tylko na cycku i czasem dostaje butle np jak ja wychodze a jest z nim moj N. Czasem tez mu daje modyfikowane a jak np ide na dluzszy spacer zeby go dluzej trzymalo bo cycka wystawic w ten mroz niezbyt przyjemnie ;) Jesli chodzi o inne pokarmy to my zaczniemy od gotowanego ziemniaczka roztartego na papke z moim mlekiem, tu nie zaleca sie aby zaczynac od owocow. Zobaczymy jak zareaguje, jak na razie pije tylko mleczko, probowalam raz herbatke i byla bee Wlasnie rozpetalo sie u nas piekielko, maly zasnal u taty na rekach a ja kichnelam i tak sie bidolek wystraszyl ze sie rozdarl jak przescieradlo ale slysze ze juz sie uspakaja .. ide zobaczyc co robia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
MamoNiny Wszystkiego Naj naj naj Mi polecali takie zwykle krzesełko z IKEA np http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00069725 a to przykrecane do stołu to mój maz chcial ale ja chyba bym sie bała ze cos sie stanie, jest owszem wygodne...no ale Moja płacze i płacze,skad ja mam wiedziec czy faktycznie ząbkuje?! mam specjalne czopki polecane przez wiele moich kolezanek ale nie chce dawac jak nie ma potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate to przykrecane do stolu jest tak samo bezpieczne jesli nie bezpieczniejsze niz stojace bo sie nie przewroci nie ma sie prawa nic stac no chyba ze ci kawalek stolu odpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka :) to drugie jest genialne :) chyba się skuszę :) tylko muszę krzesła w domu zmierzyć :) czy będzie pasować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
karro no wlasnie ja sie boje ze mi kawałek stołu sie odłamie hahahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) planuje ktoś podróż z usa do polski, bo raczej nie namówię P na artykuły ze stanów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka, no właśnie to jest ten problem że akurat ten fotelik jest z USA :( przesyłka strasznie droga Karro - śliczne fotki, w końcu zobaczyłam jak wyglądasz. Śliczną macie Rodzinkę :) A synek cudowny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka dzieki 👄 Moj maly strasznie dzis marudzi, poplakuje ciagle, duzo spi ale bardzo niespokojnie i tylko na rekach u mnie albo u tatusia .. nie wiem co mu dolega chyba zabek .. no nic lece cos porobic poki spi u taty pa mam nadzieje ze niedlugo zrobi sie u nas wiekszy ruch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) MamoNiny-spóźnione życzenia🌼 Karro-zdjęcia superowe:D Podpisuje się pod Myszką...:) Super macie rodzinkę:D:D:D Myszka -rzeczywiście ten drugi fotelik jest super:) Ale ta przesyłka...:P Birka-ja właśnie przetestowałam Francesco przez weekend i wychodzi na to że ma skaze białkową ale tylko wtedy jak jest nadmiar nabiału... W piatek zjadłam kanapki z serkiem topionym do tego za dnia kawka z mleczkiem plus ciasto na serku homogenizowanym :P Efektem jest wysypka na buźce i problem z kupką:( Powiedz mi czy Ty bezpośrednio na skórę dajesz małej oilatum emulsję do kąpania czy coś innego??? np.krem??? Chodzi mi o te suche placuszki... Kate-mój Młody jest tylko na cycu... A jak ma jakiś problem to ja wypijam koper a On sobie ode mnie bierze;) Myślę że mały ma skazę białkową i wyczytałam że w tym wypadku najlepiej jest karmić Maluszka piersią do 6-go m-ca:) Więc chyba tak zrobie:) Jeszcze ma czas na objadanie się innymi smakołykami:D A do cyca już nie powróci w przyszłości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No :) położyłam Wiki spać :) obudzę ją jeszcze tylko na jedzonko o 20 i śpimy do... o właśnie ciekawe do której :) Odpuszczamy sobie krzesełko :) nasz leżaczek ma opcję bez bujania siedzonka, na różnych poziomach, kładę sobie na wersalkę i szamamy :) moja mama mnie oświeciła :) a u nas w kuchni raczej się nie jada, więc jest jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam juz oko zawieszone na krzeselko z fisher price z jungla od dawna, chyba jeszcze w ciazy bylam, a juz myslalam zeby kupic. wtedy nie mialam miejsca w samochodzie :( u mnie jest sporo podobnych krzeselek, tylko,ze ten taki fajny i kolorowy :) mam os znajomej takie stare krzeselko po jej dzieciach, ale ze mamy w domu dwa pietra to dlatego z czystym sumieniem kupie drugie :) bo nosic nam sie nie bedzie chcialo :) my jeszcze nie kupilismy materaca do \'glownego\' lozeczka, wiec to nas czeka w ten wtorek bo jedziemy do lekarza i na zakupy!! :) Zoska spala w kolysce caly tydzien :) zaraz po urodzeniu, a od tamtej pory spi w turystycznym lozeczku. my juz mamy dwa pudelka z zamalymi ciuszkami. oj Zoska ma zdecydowanie za duzo ciuszkow. Niektore normalnie zaloze jeden raz i koniec, bo sa inne w szawce, ktore czekaja na swoja kolejke i rewie mody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×