Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

tak Koug :) ... ja co prawda w Anglii jestem ale sklepy polskie tu tez sa chociaz kielbache z polski wozimy... ale z polski zawsze mozna wyslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'CO SIĘ STALO\' jak nie masz co robic, to przykro :) ale mnie raczej nie interesuje, co ludzie wypisują na innych forach, ważne, że u nas jest ok :) Agucola nie martw się, z nami możesz gadać do woli :P Oleniga - ale ja nie wiem co by z tej kiełbasy zostało, jakby wyleciała z Polski i dotarła do UK lub USA :) Zresztą, róbta listę to w wakacje się spotkamy to wyślemy :P Może rzeczywiście jakby to były sprawunki, które raczej bardzo nie ucierpią to czemu nie :) Dzisiaj Wiki zjadła dwa obiady :) ok 12 zrobiłam jej pomidorówkę z ryżem (wszamała prawie całą porcję) a ok 17 ziemniakami poprawiła i na noc odmówiła kaszki :/ za to teraz wyssała oba cyce :) Zazdroszczę Wam dziewczyny, że maluchy Wam śpią w nocy :) Wiki raczej lubi o sobie przypomnieć :) Może kiedyś jej to minie :) A i te pobudki o 6 rano (dzisiaj o 7) też dobijają :) W każdym razie mówię jej, że jej się odpłacę, jak będzie miała naście lat :P Miłego niedzielnego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Jeszcze 3 dni sama z Maksem .. najgorzej sie ciagnie koncowka :) Nie myslcie ze jestem wyrodna matka ale po miesiacu bycia na zawolanie 24 godz na dobe 7 dni w tygodniu bez mozliwosci oddania dziecka komukolwiek nawet na godzinke ma sie go troszeczke dosyc! Ale tylko troszeczke ;) Do tego jest marudny za trzech, dzis to juz przeszedl samego siebie, jak to nie zabki to ja juz nie wiem co .. puff .. powietrze ze mnie schodzi. Nic mu dzis nie pasowalo - nie chcial jesc, bawic sie, spac :O nosilam go na rekach caly dzien. Ha ha a zanim wroci tata to zabek wyjdzie i Maksio zamieni sie w aniolka :D wcale bym sie nie zdziwila ! Dziewczyny czy wasze dzieci przed wyjsciem zabka tez nie mialy apetytu? Bo moj dzis nic prawie nie chcial jesc oprocz mojego mleka i owocow - obiadek byl be a kaszki zjadl malusienko. W sumie to od wczoraj juz tak ma. A co do polskiej kielbachy to oczywiscie ze mam w lodowce ! Mamy pana co bierze ode mnie i moich znajomych Polakow zamowienia raz na 2 tyg i przywozi co chcemy. A na Nelsa czeka cala duza zgrzewa Tyskiego :D Porzadek musi byc :D Widze ze wczoraj byla mowa o pierscionkach, ja swojego nie wybieralam bo Nels oswiadczyl mi sie znienacka :D szczena opadla mi wtedy do kolan, w ogole sie nie spodziewalam. Ale bylo bardzo romantycznie, na dzikiej plazy, a jemu trzesly sie rece i mial lzy w oczach .. ach .. :) A pierscionek przesliczny i pasowal jak ulal. Ha ha Birka swieta racja, bedziemy dzieciaki budzic o szostej rano jak beda mialy nascie lat :P w kazda niedziele, a co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody spi to zaglądnęłam :) zakupy? ja uwielbiam zakupy, moge pomóc cos wysłac :) u nas ok, mlody jak zje około 19 kaszke na moim mleku, 200 ml z 9 łyzek płaskich sinlacu, jest takie w sam raz swobodnie przepływa przez smoka to je dopiero okolo 4 :) ale od 6 juz nie spi... głod :) zauwazyłam ze jak brzeczy i zje cyca to za chiwlie jest znowu płacz dostaje kaszke i spokój :) niewiele ale zjada u nas jest tak 6 cyc 8 kaszka na wodzie z dodatkeim owocu - ile? nie wiem moze około 100ml potem zabawa i cyc 11 planuje sam owoc 13 - 14 słoiczek obiadku 16-17 deserek 19 kaszka na noc powiedzcie starczy czy cos jeszcez? narazie mieska nie dajemy ze wzgledu na eliminacje teraz tego banana, i chyba to on byl przyczyną wysypki albo brzoskwinia zobaczymy jak mu przejdzie dam mu spróbowac dziewczyny które juz jezdzą w spacerówkach kiedy wiedzialyscie ze to juz mozna sie przesiąść? my sie szeroko pieluchujemy - brak jądra kostnienia ale to sie zdarza, młdoy na kolanach ladnie siedzi nawet sam sie wychyla, sam doslownie sek dwei siedzi zaraz sie przewraca na boki jeszcze jeździmy w gondoli bo i tak wiekszosc spaceru mlody spi... ale robi sie ciepło dlatgeo zastanawiam sie a intuicja podpowiada mi zeby sie nie spieszyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika to zalezy jaka masz spacerowke, ale chyba wiekszosc mozna rozlozyc prawie na plasko .. my sie przesiadziemy w tym tygodniu. Niedlugo Nels wraca to zmontuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do spacerówki - ja czekam aż się zrobi cieplej, no i jeszcze nie kupiliśmy... Myślę, że jak dziecko samo siada, to już wtedy nie ma zmiłuj i trzeba się przesiąść, bo z gondoli, nieprzypięte, może wypaść. M,oj Mateuszek siedzi dość dobrze, choć czasem się jeszcze przewraca, nie siada jeszcze, ale już próbuje się dźwigać, umie usiąść z lekkiego podwyższenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) My wczoraj wypróbowaliśmy spacerówkę - wybraliśmy się do galerii na kręgle i zakupy. Mała była aniołem, spacerówka bardzo jej odpowiada, siedziała przodem do nas, a jak się napatrzyła to rozłożyliśmy ją na płasko i bawiła się zabaweczkami. Oprócz niej było jeszcze 4 chłopaków - dwóch moich i dwóch siostry, no i nasi mężowie :) w rodzince siła!!! Chłopcy niestety byli mniej grzeczni, ale dało się wytrzymać. Dzisiaj Hania odsypia, bo była tak wczoraj zaciekawiona, że mało spała, a ja zdązyłam po weekendzie ogarnąc chałupę ;) i popijam kawusię pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na spacery to jeszcze u nas różnie będzie raczej. Pewnie przy wietrznej pogodzie będziemy używać gondoli. Montaż jest dziecinnie prosty także można łatwo zamieniać. Aha! Od jutra wybieram się na ćwiczenia...ciekawe jak ja to zniosę? Mam taki plan: we wtorek BUP (brzuch, uda, pośladki), we czwartek step, a w sobotę chodzimy na salę gimnastyczna pograć w siatkówkę, a dzieciaki bawią się obok (po samej siatkówce w ostatnią sobotę bolą mnie uda, także chyba ducha wyzionę :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sophia ma katarek, jak ja sadzam to jej troche schodzi :( ma tez zatwardzenie. podejrzewam,ze po babnanach,ale pewnosci brak. meczy sie i niby robi kupke codziennie lub co 2 dni,ale nameczy sie i nasteka. od dzis powrot do jabluszka i zaczynamy kaszke \'whole grain\' zamiast \'single grain\'. mam pytanie...czy wlaczacie telewizor i bajke z mysla,ze np Michal czy Beatka posiedza w foteliku i poogladaja troche TV? nie wiem dlaczego ale chyba po prostu jestem ciekawa. bo u nas to jak gra Tv to ja zawsze sadzam Zoske tylem do Tv czy to w bujaczku, hustawce itd. od czasu do czasu jak jatrzymam na kolanach to zerknie przez pare minut ale jak zauwaze,ze dziewczyna odplywa i tak jest w patrzona w Tv to zmieniamy miejsce. wyruszamy do Chicago za jakis czas i Nick sie zapytal czy powinnismy kupic odtwarzac DVD dla zoski do samochodu? :) ja mysle,ze kiedys tak( jak bedzie ok 1,5 - 2 laka),ale na pewno nie teraz. my sporo podrozujemy wiec kiedys bedzie jak zbawienie. teraz jak jedziemy np 2 godziny samochodem gdzies to Zoska najczesciej spi,ale jak sie obudzi to uwielbia patzrec przez okno. dzis mam wlne, pobudka byla ok 6.30 rano, teraz 8 i Sophia zasnela na pierwsza drzemke, Nick jeszcze spi wiec ja...spadam do wyrka ..Hurrra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.przepisydladzieci.webpark.pl/index.htm Hej znalazłam fajną stronkę z przepisami dla niemowląt :) dużo tego :) jutro chyba zrobię Wiki lane kluski na mleku :) modyfikowanym of course :) a dla mnie może zwykłym :) Izabelcia tak czytam... jak 8??? :) i przypomniałam sobie, że Ty w USA mieszkasz :) kurcze :) no patrz Wiki też śpi :P to chyba jakieś zsynchronizowane te niemowlaki są :P renika, ja właśnie planowałam zmienić na spacerówikę, ale jak zobaczyłam te gołe nogi młodej, to wymiękłam i dalej jeździmy w gondoli :) tzn ja mam taki wózek spacerówkę dużą, z osłoną na nogi i robi się taka gondola :) w dodatku większość bucików Wiki skopuje z nóżek ( nie wiem jakim sposobem, choć nie próbowałam nigdy zawiązać na siłę mocno :)) więc czekam na maj chyba :) U nas szpaki młode już mają i tak świergolą :) aż miło słuchać :) zwłaszcza pod wieczór, jak szum ulicy milknie to pięknie je słychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) a my juz jezdzimy w spacerowce jakies 2 tygodnie :) jak jest chlodno to zakladam Miklajowi rajtuzki pod spodnie i nogi ma zasloniete Birka :) ... nie wyobrazam sobie wozic go na lezaco bo on chcialby juz tylko siedziec :) Renika tak moim osobistym zdaniem ja dalabym szybciej o godzine deserek i miedzy deserkiem kaszka na noc podala mleko (Ty widze wciaz karmisz piersia-wiec piers) :) Izabelcia a dlaczego nie pozwalasz malej patrzec w telewizor?... ja puszczam Mikolajowi TV i bajki :) patrzy na innych ludzi, slucha roznej muzyki i usmiecha sie do niektorych postaci z programow dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka super stronka :) dziewczyny Moj Mikolaj wywraca sie juz nie tylko z plecow na brzuch ale i odwrotnie i porusza sie powoli do tylu (czyli pomalutku raczkuje)... ale radosc :) :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga...jezeli chodz o TV to nie mam jednego powodu, tylko tak jakos mi sie wydaje,ze w tym wieku to dzieciaczki jeszcze za male. widze nawet do Zosce jak szybko lapia co to TV i oczy trudno oderwac. moze jak znajde jakas lada bajke,ale do tej pory bede sie starala aby Sophia nie ogladala TV pisalyscie o zmianie czasu a u nas bylo to ponad 3 tygodnie temu. i u nas tez na korzysc zamiast wstawac po 5 teraz wstaje po 6 :) wybieramy sie zaraz na spacerek ale tatus nie chce isc wiec musze nad tym popracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia ja tez mala zawsze odwracam od telewizora. Naczytalam sie duzo, ze nie powinno sie do 3 roku zycia najlepiej pozwalac dziecku ogladac tv...Ja rozumiem, ze to dla niektorych rodzicow wygodne itp. ale to naprawde oglupia dzieci.Sa na to wyniki badan- dzieci, ktore ogladaja tak wczesnie tv gorzej sie ucza i koncentruja np. na czytaniu :( No i balabym sie o oczka malej-to troche za duzo kolorow, obrazkow naraz...nic dobrego. Z reszta ja jestem bardzo przeciw wszelakim grom komputerowym dla dzieci, telewizji jako rozrywce itp. \'nowoczesnym\' metodom wychowania. Ja jak bylam dzieckiem to sie prawie caly dzien na dworze siedzialo a w zimie zabawy z mama, potem ksiazki.Dopiero jak mialam jakies 10 lat to w naszym pokoju(moim i siostry) zjawil sie telewizor i uwazam ze tak bylo lepiej :) Ja z utesknieniem czekam na czas,kiedy bede juz mogla z Misia puzzle ukladac :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze poczytac o tych metodach - \'nowoczesnych\' wychowywania dzieci i o tym ze dzieci zle sie ucza jesli ogladaja TV ... rozumie ze w mlodym wieku ... ciekawe dlaczego - pewnie dlatego ze bardziej ciagnie je do telewizora niz do ksiazek ;) :) ja mam caly dzien wlaczony telewizor na angielskim programie (polskich nie mamy :( ) dla dzieci, Mikolaj zwykle jak bawi sie na siedzaco to w tv patrzy tylko jak uslyszy cos co go zainteresuje, to jest program dla przedszkolnych maluchow :) ... kolorowe misie i spiewajace postacie to chyba nic zlego dla malucha... to nie manga przeciez :) ja tez jestem przeciwna gra komputerowym ale telewizji (oczywiscie z umiarem) raczej nie... ale kazdy robi jak uwaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) dziewczyny tak w ogole... kiepska noc za mna ...MIkolaj wczoraj zjadl mniej mleka niz zwykle i oprocz tej porcji ktora daje mu na spiocha ok.23 dostal kolejna o 2 w nocy bo jeczal i od 4 nad ranem znowu wstawalam ale tylko smoka mu dawalam i tak do rana :o ... chyba zeby odzywaja sie znowu... wciaz czekamy na pierwszego zabka :) kawusia teraz :) ... no i poczytam o tym ogladaniu telewizji zebym nie miala do siebie kiedys pretensji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga tu nie chodzi o to,ze pozniej bardziej go do tv ciagnie, tylko o to,ze jak od tak mlodych \'lat\' wpatruje sie w kolorowe obrazki w tv to pozniej trudniej mu skupic wzrok na malych literkach w ksiazce...Ja nie chcialam nikogo urazic.Kazdy robi jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga jesli chcesz poczytac to prosze: Artykul z magazynu PULS MEDYCYNY: Zbyt wielu rodziców ignoruje zalecenia pediatrów i pozwala swoim małym dzieciom oglądać telewizję - alarmują naukowcy z University of Washington oraz Seattle Children's Hospital Research Institute (USA). Wykonane przez nich badanie ujawniło, że w Stanach Zjednoczonych regularnie „ogląda" programy telewizyjne oraz filmy DVD i wideo 40 proc. trzymiesięcznych niemowląt. Wśród dwulatków odsetek stałych telewidzów wynosi 90 proc. Według naukowców, kontakt z mediami dzieci w wieku poniżej 30 miesięcy jest bardziej szkodliwy dla ich rozwoju niż w przypadku dzieci starszych. Spędzanie czasu przed telewizorem uniemożliwia niemowlętom i małym dzieciom zabawy zdecydowanie bardziej sprzyjające ich ogólnemu rozwojowi, ogranicza też kontakt malucha z rodzicem czy opiekunem. Regularne oglądanie telewizji przed ukończeniem trzeciego roku życia ma związek - jak sądzi wielu pediatrów - z późniejszymi problemami z koncentracją, z zachowaniami agresywnymi oraz ze słabszym rozwojem poznawczym. Dane opublikowane w majowym Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine oparte zostały na wynikach ankiety telefonicznej, przeprowadzonej wśród 1009 losowo wybranych amerykańskich rodzin mających dziecko w wieku od 2 miesięcy do 2 lat. Pytano o średni czas spędzany przez dziecko przed telewizorem, wybierane programy oraz powody, dla których rodzice pozwalają dzieciom na oglądanie telewizji. Badaczy interesowało także to, czy maluch siedzi przed ekranem sam, czy w towarzystwie rodzeństwa, rodzica lub opiekuna. Okazało się, że dzieci stają się regularnymi odbiorcami telewizji przeważnie w wieku 9 miesięcy. redni czas przebywania przed telewizorem dziewięciomiesięcznych niemowląt wynosi 40 minut dziennie, dzieci w wieku 1 roku - około 1 godziny dziennie, a dwulatków - już ponad 1,5 godz. dziennie. Większość rodziców nie wie, ile czasu przed telewizorem spędzają inne małe dzieci i sądzi, że ich pociecha ogląda telewizję rzadziej i krócej niż wynosi średnia dla danego przedziału wiekowego. Wątpliwa edukacja Sadzanie dziecka przed ekranem TV na około 10 godzin w tygodniu wynika najczęściej z niewiedzy rodziców, którzy robią to "w dobrej wierze", przeświadczeni o tym, że w ten sposób pomagają w rozwoju umysłowym dziecka. Rodzice nie wiedzą, że dla stymulacji rozwoju mózgu zdecydowanie korzystniejsze jest nawiązywanie kontaktów z dzieckiem, np. przez rozmawianie z nim lub czytanie, a także kontakt fizyczny. Przekonanie, że telewizja i filmy mają wpływ rozwijający wyraziło 29 proc. ankietowanych rodziców. Mimo deklarowanych dobrych chęci, tylko w połowie czasu spędzanego przez dziecko przed telewizorem oglądało ono wybrane przez rodziców dziecięce programy edukacyjne. Tyle samo czasu wypełniało mu oglądanie filmów i programów przeznaczonych dla dzieci starszych, a także telewizji dla dorosłych (najczęściej programów sportowych i programów typu talk-show). Z wcześniejszych badań przeprowadzonych przez tych samych naukowców wynika, że niebagatelny wpływ na rozwój werbalny dziecka ma to, czy ogląda ono telewizję samo, czy w towarzystwie kogoś dorosłego. Jednak tylko 32 proc. z biorących udział w obecnym badaniu rodziców przyznało, że towarzyszy maluchowi za każdym razem, gdy włącza on telewizor. Amerykańscy badacze zwrócili też uwagę na dużą rolę rodzeństwa. Okazało się, że dzieci mające rodzeństwo oglądają telewizję średnio o 18 minut dziennie krócej niż jedynacy. Starsze rodzeństwo ma ponadto duży wpływ na sposób przetwarzania przez malucha docierających do niego treści telewizyjnych. Elektroniczna niania Kolejnym powszechnym powodem, dla którego rodzice zezwalają małym dzieciom na oglądanie telewizji jest chęć dostarczenia im dobrej zabawy. Telewizję i filmy DVD/wideo uważa za źródło rozrywki i relaksu dla dzieci 23 proc. ankietowanych rodziców, 21 proc. przyznaje natomiast, że traktuje telewizję i filmy jako „elektroniczną nanię" i dzięki posadzeniu dziecka przed ekranem zyskuje możliwość spokojnego wykonania różnych zajęć. Autorzy badania proponują zamiast tego zachęcanie dziecka do samodzielnych zabaw. Nadmierne oglądanie telewizji przez niemowlęta i małe dzieci uznano za jeden z najważniejszych problemów zdrowia publicznego w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Ewunienka - bardzo ciekawe artykuly :) ... wezme je pod uwage w wychowywaniu mojego malucha :) ja nie czuje sie urazona, w zadnym wypadku ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunienka....dzieki! ja powiem szczerze widze,ze Nick zostal \"wychowany\' na telewizorze. jak byl maly raczej nie czytal ksiazek,pewnie tylko te,ktore byly potrzebne do szkoly. jak sie kiedys zapytalam tesciowej dlaczego Nick nie czytal ksiazek, to na odpowiedziala,ze oni pracowali to chlopcy grali sobie w gry na komputerze i TV. hmmm pewnie dlatego Nick pare tygodni temu wspomnial,ze trzeba juz kupic DVD przenosne dla Zoski. ja tez zdecydowanie stawiam na ksiazki, samodzielne zabawy, ale z drugiej strony wiem,ze czasami po prostu sily brak, sporo do zrobienia i takie pol godzinki kiedy Sophia bedzie wpatrzona w TV sie przyda. mysle,ze nie bede popadala w biale lub czarne,ale im niej TV tym lepiej. kazdy moze miec inny poglad... :) znajde cos po angielsku to pokaze Nickowi :) jestem ciekawa co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas na odwrot - Nelsa rodzice w ogole nie mieli telewizora (ludzie do dzis sie dziwia ze nie maja). Nels mowi ze nie pamieta aby mu jakos tv brakowalo. A zreszta ja jak dorastalam to w tv byly 2 kanaly :P i leciala glownie komunistyczna propaganda wiec nie bylo na co patrzec tak czy siak :) Ale pamietam ze przed zasnieciem b lubilam sluchac radio dzieciom. Ja w sumie wlaczam tv dopiero jak maly juz spi a tak to sluchamy polskiego radia :) wiec on nie oglada Ale zapewnie jak bedzie starszy to telewizor mnie nie raz poratuje ha ha nie zarzekam sie - ale z umiarem oczywiscie. Dziewczyny zalozylam konto na NK w koncu - jak mam was znalezc - jeszcze zielona jestem hmm A w ogole to jestem po zabiegu usuwania paznokcia brr w sumie nie calego ale i tak :O masakra :O ale ze musialam wziac Maksia ze soba to bylam dzielna. W sumie sam zabieg nie bolal ale teraz jak znieczulenie zeszlo boli jak szlag. Jutro wraca moj kochany :D :D :D Ach jak sie ciesze .. Teraz maly spi a ja kawusia .. a jak wstanie to idziemy po paczke - zamowilam sobie ten gryzak z siateczka gdzie sie jedzonko wsadza - strasznie jestem go ciekawa. A najsmieszniejsze jest to ze zamowilam cos jeszcze razem z tym gryzakiem ale za cholerke nie pamietam co .. ha ha bedzie niespodziewkanka Lece buszowac po nk puss puss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspolczucia Karro...brrr..jak tylko sobie pomysle o usuwaniu paznokcia to mnie ciarki przechodza.. Ja tez sie nie zarzekam, ze w ogole mala nie bedzie tv ogladac...na pewno bedzie jakies bajki pol godz.-godz. dziennie ale jak bedzie starsza-czyli przynajmniej te 2 lub 2,5 roku musi miec skonczone. Ja teraz wlaczam jej radio to sie osluchuje jez. niemieckim no i nie wgapia sie w to pudlo :) Ja ogladam teraz tv tylko wieczorem z mezem jak mala spi juz sobie. Szczegolnie w czwartki bo leci Prison Break :)) Ale mam np. znajoma, ktora ma 2 dzieci i jakis rok temu wyrzucili tv i ich dzieci nie maja co ogladac tylko zabawy i ksiazeczki itd. Poza tym twierdzi ze jej malzenstwo na tym zyskalo bo jak jej maz wieczorem w domu jest to rozmawiaja...Ale to juz dla mnie lekka przesada wcale nie miec tv. Chociaz co kto lubi :) Ja po prostu nie moge sobie wyobrazic sadzania dzieci przed tv na pol dnia, zeby miec swiety spokoj a wielu rodzicow tak niestety robi :( Takie sa wlasnie te \'nowoczesne\' metody w wielu domach. A propos zabiegow to ja mam jutro gastroskopie :( Sie troche boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro - czy ja dobrze pamiętam, że to Ty chodzisz z synkiem na basen? Chwalicie sobie? Właśnie myślimy o tym, żeby zapisać Mateuszka na takie zajęcia dla niemowląt, zastanawiam się tylko, czy nie zacznie mi po tym jakoś bardziej chorować... Jak dotąd raz tylko miał katar i to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska tak bardzo sobie chwalimy :) Maks zaczal chodzic juz w styczniu, ani razu nie chorowal. Tfu tfu oczywiscie Ewunienka powodzenia jutro na tej gastroskopii 🌻 ty to widze same przyjemnosci, jak nie wyrywanie zebow to gastroskopia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) na początek muszę dzisiaj pochwalić Wiktorię :) przespała całą noc i była dzisiaj bardzo, bardzo grzeczna :) chyba podziałało jak się na nią poskarżyłam :) byłam z nią dzisiaj na placu zabaw :) dużo dzieciaczków biegało, a jak się zbierałyśmy to wcale nie chciała iść i płakała :) tak jej się podobało :) przy kąpieli podniosła się w wanience na kolanka, chciała na nóżki stanąć ale obawiałam się, że może fiknąć na drugą stronę :) w ogóle zaczyna się po mnie wspinać i próbuje wstawać :/ ale na szczęście ląduje na pupie dość szybko, ja ją tylko asekuruję, żeby nie padła jakoś beznacziejnie :) spryciula ledwo siedzi... ech te dzieci :) już próbuje ruszyć do przodu, ale wygląda to dość zabawnie :) najpierw się buja do przodu, do tyłu (jakby się nakręcała :P) a potem fik skok do przodu :) ale idzie :) TV, ja się przyznam... oglądam sobie co wieczór brzydulę na tvn, a młoda ze mną, choć bardziej interesują ją reklamy (a zwłaszcza ich początek) w ciągu dnia raczej nie :) a teraz to już wcale bo na dworze jesteśmy :) poza tym dużo czytam jej (tzn opowiadam tu jest kotek miauu :) a tu owieczka beee :)) Jak coś robię to raczej biorę ją ze sobą, bo jest ryk jak zostaje zupełnie sama :/ dzisiaj próbowałam ją wziąć na przetrzymanie, poszłam wieszać pranie na przedpokój, ona została w łóżeczku i tak ryczała, że szok :( ale jakoś powiesiłam przyszłam i cisza :) uśmiech na buźce :/ to samo wczoraj z chusteczkami :/ nie chciałam jej dać, to ryczała - i powiem wam, że płacz to nie był, tylko wrzask :/ ale ja byłam taka sama :) dałam popalić rodzicom :) A poza tym Tv był dla nich cudownym wybawicielem, bo sporo przed nim spędziłam, a i tak byłam jedną z najlepszych uczennic w klasie :) ale to raczej dzięki babci, bo ona ze mną duuużooo czytała :) także powiedziałabym, że w żadną stronę przesadzać nie wolno :) chociaż brak TV może zbliżyć :) pamię tam jak pilota zgubiliśmy, a bez niego TV włączyć się nie da :) Karro ja mam zapisane konto jako fikcyjne :) wkleję link do profilu, to zerkniesz :P Kasinska www.swimmers.pl bodajże na tej stronie jest wszystko napisane, co i jak robić, żeby dzidzi nie przeziębić :) ale się rozpisałam :) dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Karro, zebys wiedziala :) Niestety to jeszcze nie koniec moich \'przyjemnosci\' jak to okreslilas :( W kwietniu czekaja mnie jeszcze testy alergologiczne i pobieranie probki skory do badania na luszczyce,bo prawdopodobnie odziedziczylam po tacie :( i inne badania...Ale pocieszam sie, ze nadejdzie maj i lecimy z mala na miesiac urlopu do Tunezji :) I tam sobie wypoczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://nasza-klasa.pl/profile/5430581/gallery/41 aha i poza tym zmieniłyśmy trochę jadłospis :) ze względu na to iż Wiki odmówiła ostatnimi czasy kaszek i mleka mod :) ok 7 cyc ok 8 owoc + kaszka manna lub kleik ryżowy + łyżeczka jogurtu naturalnego co 2-3 dni ok 10 cyc lub sok przecierowy (kubuś lub bobofrut) ok 12 pierwsze danie (zupka z ryżem już normalnym lub lanymi kluskami) w międzyczasie cyc ok 15:30 drugie danie ziemniaki + mięsko ok 17 reszta soku przecierowego (mamy do wypicia 100-150 ml) lub owoc ok 20 cyc ok 22-23 cyc po takim jadłospisie spała całą noc :) polecam bardzo pomidorową z ryżem :) Jadła aż jej się uszy trzęsły :) pochłonęła prawie 2 porcje :) Ugotowałam marchew startą na grubych oczkach z pietruszką, pod koniec dodałam dwie łyżki ryżu, żeby rozmiękł, dołożyłam łyżeczkę przecieru pomidorowego i troszkę kurczaka, dołożyłam odrobinę masła :) mówię wam pycha sama zjadłam jej trochę - to pewnie stąd zjedzone dwie porcje :P dobra już zmykam na film :) na prawdę dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze... przed chwilą ktoś zapukał do drzwi... ale to pukane takie dziwne było, jakby stłumine... nie szłam, bo jestem w samym szlafroku, dosłownie olałam sprawę... bo w końcu kto o tej porze mógłby przychodzić?? Piotrek klucz ma... po chwili babcia mi mówi, że dziadek mówił, że ktoś pukał, więc poszła sprawdzić... patrzy, nikogo nie ma... mówi, że pewnie dziadkowi się zdawało, a ja jej, że nie... to ona, do mnie... a to zło wpuściłam do domu.... kurde, aż mam gęsią skórkę :( a miałam thriller sama oglądać dzisiaj :/ też mi dobra noc :( a i jeszcze przed chwilą Wiki obudziła się z takim strasznym wrzaskiem :/ brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka nie strasz :o Gratuluje przespanej nocy :) ... a co do jedzonka to super jadlospis :) a ten ryz ugotowalas wczesniej osobno? moj Mikolaj dzisiaj odmowil dwa razy mleka :( zamiast jednego z nich zjadl kaszke ... kiedy Wasze maluchy zaczely odmawiac mleka na rzecz innego jedzonka??? ... no i ile razy dziennie powinien jesc taki maluch maleko? (Mikolaj jest na modyfikowanym jadl zawsze 5 porcji mleka teraz je wiecej jedzonka)... Ewunienka powodzenia na gastroskopii ...oj wspolczuje Ci tych przyszlych badan ale ta Tunezja ...hmm :) wow - fajowo :) zazdroszcze :) Karro ... jach... usuwanie paznokcia :( wspolczuje oby szybko przestalo bolec ... :) milej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×