Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Hej :) Widzę Birko, że nasze księżniczki podobnie rosną, moja przez ostatnie 2 miesiące przybrała ok. 800 g i teraz waży ok. 6300 g... (to moje pomiary na wadze łazienkowej - z nią i bez niej, dlatego około). Ciągle mnie to martwi, że taka drobinka jest... Na obiad wciąga cały słoiczek (taki 130 g), codziennie dostaje też jakieś owoce i zjada pół słoiczka, a wtrakcie ciamka sobie chrupki kukurydziane, zwykle wciągnie takiego jednego długiego (20cm) :) Próbuję pod wieczór dla podtuczenia kaszkę podać, ale białe jest blee, zje najwyżej 50 ml, oprócz tego cycuś oczywiście, 3 - 4 razy. Niedługo idziemy na szczepienie, to mam zamiar pogadać o mleku modyfikowanym i myślę o humanie sl, tej dla alergików. Mała wprawdzie nie ma wszystkich objawów skazy białkowej, ale ciągle jakieś kropeczki ma na twarzy - to na policzkach, to koło uszu, to na dolnych powiekach i skórę ma na twarzy raczej chropowatą. Poza tym mój młodszy był na nutramigenie po odstawieniu od piersi i do teraz nie możemy przesadzać z nabiałem, bo policzki mu się robią szorstkie i czerwone, a starszy też ma alergię, z tym że wziewna :( Hania w porównaniu do Waszych maluszków ma dietę bardzo ubogą: wprowadziłam marchew, ziemniaki, ryż, dynię, pietruszkę, jabłka, banany, jagody (śliwki odrzuciliśmy, bo się dużo krost pojawiło) i ostatnio indyka i kurczaka właśnie próbujemy. Mam nadzieję, że to powolne tempo wprowadzania nowych rzeczy uchroni ją od alergii pokarmowych... pozdrawiam Was serdecznie pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasińska, a moja raczej do ruchliwych nie należy, nie pełza, nie obraca się plecy - brzuch i i odwrotnie, jedynie wierci się na rękach i po wszystko swoje łapki wyciąga :) jak jej pomagam leciutko to super się obraca, ale sama z siebie nie czuje potrzeby. Za to rozgadana jest, w repertuarze mamy: tata, dada, aaaaa, eeeee, giegie dejdejdej, mamam jak jest wkurzona i pepepepe jak zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emka moja w zaszadzie to samo co twoja...leniuch po prostu maly :P Siedzi ladnie,samodzielnie i siega po zabawki w kazdej pozycji, przekreca sie na boczki ale na brzuch i odwrotnie nie i koniec! Za to gada jak najeta i jest ogolnie radosnym, pelnym zycia dzieckiem :) A taki ma mniej wiecej repertuar: Mamamama -w kapieli, przy jedzeniu i jak mama zostawi sama w pokoju na kocyku :P papappapa\\bababaa\\dadadada\\blablabla itp. przy zabawie i jak rozmawia sama z soba :) giegege..jak slyszy miauczenie kotka :) mmmmm -jak krowka muczy grrrr-jak chrumka swinka Oczywiscie ostatnie dzwieki leca z ksiazeczki dla dzieci o wiejskich zwierzatkach-super sprawa,kupilam w realu jak w Pl bylam...co obrazek przedstawia to sie naciska guziczek i odpowiedni dzwiek sie wydobywa :) Kasinska juz po scianach sie wspina?? Niezle... A jaka kaszke dajecie dzieciom, ze biala? Ja daje taka 7 zboz, do jedzenia lyzeczka i dodaje zawsze jakis owockow,malej lepiej smakuje...A wy mowicie o takiej butelkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka i EMka ja tez uwazam ze taka uroda Waszych maluszkow :) ... moj Mikolaj przybiera ok. 400g w dwa tygodnie ale urodzil sie duzy :) mozna podtuczyc kaszkami :) dziewczyny uaktualnijcie swoje dane w tabelce :) tzn. dane maluszkow :) Ewunienka dzieki za info 🌼... no wiec nastepna bedzie brokula :) no i mam jeszcze slodkiego ziemniaka do sprobowania i banana :) ... a potem miesko :) no i zaczne tez dodawac ryz do zupek :) ... ojjj sporo mamy do sprobowania :) ... no i koperek - jasne ze mozna :D pietruszke pewnie tez :) a jaka kasze Ty dodajesz do zupek?? i czy dobrze przeczytalam ze dajesz malej bagietke? to biale pieczywo ... chyba nie wolno tak szybko... a jajka?... to chyba tylko zoltko narazie dasz??.... alez obsypalam Cie pytaniami :o Mikolaj spi juz prawie godzinke, dalam mu jablko z kleikiem ryzowym dodatkowo na noc, po kapieli - biedny byl taki zmeczony ze ledwo jadl... zobaczymy jak bedzie dzis w nocy... uciekam zaraz do mycia, milych snow :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki doradźcie mi co zrobić żeby Dawid jadł obiadki inne niż papki? Pytałam wcześniej ale nikt mi nie odpisał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka a dlaczego chcesz mu juz podac cos innego niz papke, chyba jeszcze za wczesnie?... pewnie dlatego nie chce jesc ... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga - Znalazłam nowe posiłki w słoiczkach i maja tam np cały ryż i kawałki warzyw............. chyba spróbuje znów sama coś ugotować i może tym razem uda mi się dobrze to rozdrobnić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka mojemu Maksiowi tez papki lepiej wchodza, poczekaj jeszcze i za jakis czas sprobuj znowu,nic na sile ! Oleniga wiesz to jakos samo sie zrobilo ze Maks przestal w dzien jesc mleko ja nie robilam nic specjalnego aby go oduczac. Po prostu stopniowo jadl coraz wiecej jedzonka az w koncu odmowil piersi ktora zawsze podawalam na \"poprawke\" po jedzeniu. Teraz cyckuje tylko wieczorem przed snem no i jak sie obudzi w nocy. Jesli chodzi o rybke to tutaj jest w sloiczku losos i jeszcze jedna nie wiem jak ona sie po polsku nazywa. Maks je lubi ale musze zaraz po obiadku go kapac bo jak sie usmaruje to smierdzi ryba na kilometr :D A jesli chodzi o pieczywo to z tego co ja wiem to wlasnie od bialego sie zaczyna, ciemne ma za duzo blonnika i moze rozlegulowac zoladek. Ale ja jeszcze balabym sie dac kawalek do reki zeby sie nie udlawil Myszka te zabki wyrywa sie dlatego ze czasem slabo siedza w dziasle i jest ryzyko ze wypadnie i dziecko sie nim udlawi, nie pamietam czy wam pisalam po porodzie ale w szpitalu rozmawialam z babka ktora urodzila dziecko z zabkiem i mieli tej dziewczynce usuwac. A mnie cos bierze :( gardlo boli i z nosa cieknie wiec dzis nie poszlismy na basen a jutro ominie nas masaz. Zeby tylko maly sie nie zarazil .. Chyba sie dzis wczesniej poloze, maly od 2 dni wstaje o 6 :O dobrej nocki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszki- ja jestem najbardziej zadowolona z wszystkich kaszek Aptamila, rewelacyjnie sie je przyrzadza i smakuja perfekt. Co moge jeszcze bardzo goraco polecic, to POMPS. Dodaje do niej mus jablkowy lub inne owocki jakie pod raczke sie nasuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ale te wasze maluchy tez rozgadane :) Musze wam powiedziec ze mam w domu mala terrorystke !!! wczoraj chciala moja komórke nie dalam jej wiec piszczala i wrzeszczala be be mama tak glosno ze bylam w szoku albo jak nie moze dosiegnac jakiejs zabawki to zamiast sie przekulnac do niej wrzeszczy tak ze cala rodzina zbiega sie zobaczyc co jest grane !!! Wogole od kilku dni im bardziej nabroi tym bardziej ja to cieszy !!!! nie wiem poprostu momentami nie moge sobie z nia poradzic dzisiaj juz od 5 szalala zdazyla rozwalic pilota czyt zaslinic tak ze nie dziala , piszczy wrzeszczy domaga sie caly czasa uwagi a jak tlumacze rodzicom ze nie wolno jej nosic na rekach caly czas to mnie nie sluchaja !!! Oleniga NIna spi w lozeczku z nami w pokoju narazie z racji tego ze mamy tylko jeden pokój u rodzicow ale nawet jak sie przeniose do naszego mieszkania tam sa 3 pok to mala bedzie spac z nami :) Chyba jutro pojade jednak troszke sie zrelaksuje .... Buziaki dla was i maluszków dziecko mnie wola wiec musze zmykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Aglucola to Aptamil ma kaszki? gdzie Ty to znalazlas?... i co to takiego POMPS?... dziewczyny czy Wy juz podajecie gluten, taz. cokolwiek co zawiera gluten?... karro jak Kasinska napisala o bialym pieczywie, o bagietce chyba, to chodzilo mi o to czy to nie za wczesnie bo zawiera gluten, chyba od 10 czy 11 miesiaca mozna zaczac pieczywo podawac, pewnie tez ze wzgledu na mozliwosc zadlawienia albo zaksztuszenia przez dziecko bo podobno gluten mozna szybciej podac... Myszka to podaj sloiczki ktore znalazlas ale rozdrobnij zawartosc blenderem :) Mikolaj dostal wczoraj po kapieli jablko i pure baby rice lyzeczka, cos tam zjadl ale byl juz taki zmeczony, ze jak go polozylam to zaraz zasnal bylo to okolo 20 ... w nocy okolo 23 juz jeczal i przed 24 obudzil sie wiec dalam mu butle i obudzil sie dzis znowu o 5.30 dajac nam glosno znac ze cisnie ogromna kupe... chyba jednak musze go w nocy dokarmiac pije kawuche poki Mikolaj drzemie :) ojjj nie drzemie juz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoNiny no to Nina na malego lobuziaka rosnie :) moze to tylko chwilowo... moze czuje ze mama sie gdzies wybiera ;) ... to zart oczywiscie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki Kasinska - mialam napisac ze Ewunienka pisala o bagietce...pomieszalo mi sie :o :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga to kiedys byla taka szkola,zeby od 10 miesiaca gluten...teraz jest zalecane, zeby miedzy 5 a 7 miesiacem podac, zeby uchronic dziecko przed ewentualna nietolerancja glutenu jak poda mu sie za pozno :) Ja daje malej bagietke juz chyba od dwoch tygodni i jeszcze mi sie nigdy nie zakrztusila...na szczescie, chociaz okruchy sa wszedzie dookola, musze codziennie odkurzac :) ale jak juz w buzce ma to rozmemla i juz miekkie polyka a jak wiekszy kawalek odgryzie(dwa zeby w pelni do tego wystarcza ) to wypluwa sama. A taka jednodniowa bagietka jest duzo lepsza niz wszystkie gryzaczki razem wziete :) Do zupki daje normalnej kaszy-jaglanej lub mannej, potem oczywiscie wszystko miksuje. Jajko oczywiscie samo zoltko, ugotowane na twardo, rozdrobnione z reszta. A poza tym na sniadanko i kolacje to kaszke z milupy(producent aptamilu) bo smakuja super. a w polsce jak bylam to z bebevity ryzowa o smaku malin-tez byla super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczkí Maly drzemie a ja pije kawusie z mlekiem - modyfikowanym :P ha ha moj nowy wynalazek :D Jak juz zaparzylam kawke okazalo sie ze skonczylo mi sie mleko a ja czarnej nie wypije - rozrobilam troche modyfikowanego i pije. Nawet ujdzie :D Oleniga teraz sa inne zalecenia co do glutenu - ja wprowadzalam juz od 4 miesiaca. Nam sie dzis raczej zapowiada siedzenie w domu, ja zasmarkana po pachy i ogolnie srednio sie czuje. Wyjdziemy tylko na krotki spacer do sklepu (miedzy innymi po mleko ha ha) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 4 miesiaca gluten... no to mnie zaskoczylas karro... ja dam po 6 miesiacu... dzieki Ewunienka za odpowiedz :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga tu wlasnie zalecaja zeby juz w 4 miesiacu gluten dawac w malych ilosciach, dobrze jest wprowadzac wlasnie podczas karmienia piersia bo to dodatkowo chroni. Ale z tego co wiem w Polsce tez juz odchodzi sie od czekania z podawaniem glutenu Eh w ogole te zalecenia to ciagle sie zmieniaja .. nie tylko jesli chodzi o jedzenie ale tez i inne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he a ja kupilam dzis chrupki kukurydziane ale maly w ogole nie jarzy o co z nimi biega :D wzial do raczki, poogladal z kazdej strony i wyrzucil. Wlozylam delikatnie mu jedna chrupke do buzi to tak siedzial z przyklejona do wargi i dalej nie kojarzyl .. ha ha usmialam sie z niego skonczylo sie na tym ze ja wtrabilam 3\4 opakowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro a tak dbałaś o linie i pewnie szlag trafił wagę po 34 opakowaniach chrupków kukurydzianych :D:D:D:D:D Co to glutenu -to ja zaczęłam wprowadzać od 6 miesiąca pieczywo kaszę jęczmienną ryż-oczywiście po troszeczkę żeby smak poznała. Natomiast jeśli chodzi o kawę z mleczkiem...to przypomniało mi się jak kiedyś jak jeszcze Ola była malutka,poszłyśmy do koleżanki która też miała dziecko w jej wieku od słowa do słowa ciacho kawka a tu zonk bo mleka nie ma,kasy nie ma więc ja mówię ja tam wypiję bez mleka ale jeśli Ty nie tkniesz to mogę zaproponować Ci moje 2 bary mleczne.Uśmiałyśmy się obie po czym ona mówi: a dawaj!- przecież się nie otruję :D Kawa nie była tak biała jak zazwyczaj ale wypiła całą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przebrnęłam przez te wasze posty, nie dopisze nikomu :p bo juz zapomniałam co i jak u nas alergia, prawdopodobnie babab :( z deserkow bobocity, najpierw myslalam ze por ale nie... dostalismy zyrtec masc na buźke i diete :) mamy wstrzymac sie z mięskiem az minie ta alergia az mui sie na szyi ranki porobily bo dodatkow sie odparzyło, puder pomógł ale musiałam pudrowac co godzine, teraz po masci jest o niebo lepiej widzę ze diete rozrzerzacie juz o rybki jajka i normalnie szok, a i bagietka chrupki.. a ja ostroznie jeszcze wszystko co po 4 miesiącu daje, jak skonczy 6 damy co po 5tym... musze ostrożniej karmic mały juz zasypia sam, czasami sie we mnie wtula ale kłopot spania mamy lekko za sobą i nie musimy juz sie na rekach usypiac... to tyle u nas spokojnej nocki :) acha młody jak zje kaszke na moim mleku to spi juz około 5-8 godzin :) ale nadal karmimy cycem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dzis mi nareszcie podlaczyli internet!!! wpadam sie przywitac i napisac wam, ze sie za wami stesknilam :) widze ze sie mama niny znalazla, to dobrze. reszty raczej nie doczytam z braku czasu, hehe :D maks roznie jak na drozdzach, spi ok, dalej jest - odpukac - baaardzo pogodnym dzieckiem. jestesmy teraz w polsce i codziennie mamy tabuny nowych twarzy + rodzinka i maly znosi to dzielnie, podrywa wszystkie panie i daje sie zabawiac. wczesnie zaczyna ;) pozdrawiam, bede wpadac poki net bedzie hulal :) buziaki dla mam i dzieciakow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha Koug 3/4 mialo byc oczywiscie a nie 34 :D :D :D a twoja historia z mlekiem niezla - aparatka z tej twojej kolezanki ! Onyx fajnie ze wpadlas 🖐️ Ja wlasnie gotuje zupe pt porzadki w zamrazarce :P trzeba to pokonczyc bo niedlugo przeprowadzka nie bede sie z mrozonkami ciagac Renika wspolczuje historii pokarmowych .. mam nadzieje ze to z czasem u was minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aptamil kaszki-kupuje w Niemczech bo tu mieszkamy. Sa rewelacyjne. Wyproboealam juz chyba wszystie przy dwojce dzieciaczkow i stwieerdzam ze Aptamil to kaszka z wyzszeej polki. Polecam. Pomps-tez kupuje tutaj. Jest to kaszka nieblyskawiczna-nalezy ja ugotowac na mleku, smakuje podobnie jak manna, z tym ze jest przeznaczona dla dzieciaczkow juz od 6-ego miesiaca. Zawiera wszystie niezbedne witaminy i jest pyszna oraz sycaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja padam- dentystka zaczęła mi dziś kanałowe, znieczulenie niedawno odeszło i teraz boli jak cholera... Wrrrr. A wcześniej, przed leczeniem, nie bolało wcale. Do tego boli mnie głowa. Tylko się zastrzelić. Chyba zeżrę jakiś apap i pójdę się zrelaksować w kąpieli. A potem spanko. Zwłaszcza, że Mateusz od dwóch dni pobudkę przestawił sobie na 5:30, masakra... A, no i dzisiaj dwa razy sam z własnej nieprzymuszonej woli przekręcił się na brzuszek. No i jak babcia się nim opiekowała, to był super grzeczny, w ogóle nie płakał, więc super! Pozdrawiam tymczasem K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Onyx :) Kasinska moj Mikolaj tez tak wstaje ostatnio, mysle ze juz przestawil sie na wiosenny czas :) ... my tez sie niedlugo przestawimy - chyba 21 kwietnia :) Aglucola ja mieszkam w Anglii i uzywam tutejszego mleka Aptamil a pytalam bo kaszek takich nie widzialam tutaj ale poszukam :) Renika ja tez tak ostroznie jak Ty :) ... mamy czas :) Koug z tym mlekiem do kawy to niezle .... hihi :D Karro to dobrze ze 3/4 bo nie moglam uwierzyc ze zjadlas 34 paczki ;) ciekawe jak dzisiaj w nocy bedzie?... niedlugo zbieram sie do spania i dam jeszcze mojemu glodomorowi butle na noc, moze da sie wyspac i nie bedzie skrzeczal :) milej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach jakbym sie uparla to moze bym i wmlocila 34 paczki :D ale chyba musialabym rozlozyc na min 3 dni i nic oprocz tego nie jesc :D Wiecie co to zadziwiajace ale moj Maks tez od paru dni wstaje wczesniej niz zwykle, pobudka juz o 6 rano. Moze faktycznie sie dzieciaki poprzestawialy na wiosenny czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, czas przestawiamy 29 kwietnia (najbliższa niedziela) - miejmy nadzieję, że to choć troszkę pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×