Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kołoczek

30- latka w ciąży?

Polecane posty

Mam 30 lat, troje dzieci. Niestety, wszystkie 3 c.c. Mąż chciałby mieć jeszcze jedno dzieciątko, właściwie ja też ale... Boję się że po 3 c.c. - ciąża może nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym wiek. Czy są tu mamy które zdecydowały się na dziecko w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76767676767676
KOŁOCZEK Odnośnie kolejniej cesarki to się nie wypowiem ,bo nie wiem jak to jest ale błagam nie pisz,że mJĄC 30 Lat jesteś za stra!!!!!!!!!!!!!!!!!Co mam powiedziec ja jak jestem poraz pierwszy w ciąży i mam 32lata.Jesteś jeszcze młoda i spokojnie możesz jeszcze miec dziecko,ale ,że miałas juz 3 cesarki to moze na ten temat porozmawiaj z Twoim ginekologiem.Pozdrawiam i życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksymalnie zrobiona
Za stara?przestań,ja mam 30-stkę na karku nie mam dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam kilkanascie
babek, które urodziły po 40. wszystkie dzieci zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cesarki to nie wiem ale 30 lat i za stara na dziecko??!!! Szok!! Moja koleżanka ma wlaśnie 32 lata i urodzila pierwszą córę :) ja jeśli kiedyś sie zdecyduje na dzieci to też nie wcześniej niż po 30-dziestce, zresztą jak wszystkie moje koleżanki :) Po co wcześniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 32 i pierwszy raz w ciąży i wcale nie uważam, żebym była za stara, co do cesarek, to mojej koleżance lekarz powiedział że nie powinno być więcej niż 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76767676767676
Tak jak pisałam wyżej,że mam 32 lata i jak to mi się uda urodzic to będe się chciała jeszcze postrac o następne-mam nadzieję,że zdąże przed 35 rokiem życia.Dzieci to skarb ogromny i chyba się je docenia jeszcze bardziej jak się ich pragnie a nie można ich miec.Mi zmarło już 2 w pierwszych tyg. ciąży,ale obecnie liczę,że ciąże donosze szczęśliwie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksymalnie zrobiona
co do c.c. może jakieś przeciwwskazania są z medycznego punktu widzenia,nie wiem, nie znam się.Porozmawiaj z ginem.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 lat to obecnie wiek uważany przez kobiety za najlepszy na urodzenie dziecka :) Tzw. dojrzałe macierzyństwo :D Lekarze są w tej kwestii troszkę mniej entuzjastyczni, ale kto by się tym przejmował ;) Opinia społeczna od opinii lekarskiej nieco się różni, ja mam 25 lat, wg lekarza wiek optymalny na pierwsze dziecko, a wg sąsiadek: "Już ciąża? Tak wcześnie?" :D A tak na poważnie. Moja mamuśka rodziła najmłodszą siostrę gdy miała 37 lat. Ciąża bez powikłań, poród przez cc - z powodu poprzecznego ułożenia dzieciątka. Odnośnie cesarek to niestety nie podpowiem, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który sprawdzi czy nie ma jakiś "kłopotów" w okolicy starych cięć... Ale wiekiem się nie przejmuj, serio! Wiek może już nie optymalny, ale cały czas dobry na dziecko :) Tysiące kobiet przed Tobą to sprawdziły - i tulą teraz swoje maluszki do piersi! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, właściwie nie chodziło mi tak bardzo o wiek jak o te 3 c.c.. Myślałam ze są tu jakieś kobitki które decydowały się na 4 ciążę po 3 c.c. Nie ma rzeciwwskazań do 4 ciąży o ile jest odpowiednia różnica między ciążami (min. 3 lata) Natomiast szwy na macicy nie u każdej goją się jednakowo. Boję się ze mogę nie donosić ciąży, ze może pęknąć macica..... Rozmawiałam z gin. i uspokajał mnie ale jednocześnie kazał przemyśleć decyzję 100 razy zanim zdecyduję się na kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76767676767676
Może akurat Ci się uda jeszcze doczekac 4 dzidziusia,ale gdyby bylo inaczej to naprawde dziękuj Bogu za tą trójeczkę którą masz-ja blagam Boga narazie o jedno.Chciałaby byc w Twojej sytuacji i miec 3 pociechy obok siebie.Głowa do góry,bo jeżeli Ci ono było pisane to go napewno będziesz miała.Masz dopiero 30 lat-może dla bezpieczenstwa,aby blizna po cesarce zagoliła sie DOBRZE to odczekaj jeszcze rok albo 2.Naprwade jesteś jeszcze mloda!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7676......... Z całego serca życzę Ci dziecka. Trzymam kciuki za to aby się udało. Wiem że za jakiś czas napiszesz - kołoczek udałao się:)) Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
Ja moje 3 dziecko urodziłam w wieku 40 lat. Ja rodziłam naturalnie ale w szpitalu byłam z babką też miała 40 lat i miała mieć 4 cesarke. Życze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
no ja nie mam dzieci,ale wypowiem sie odnośnie cc jako prawie już położną nieco dziwi mnie podejście twojego lekarza,bo choc ciąza nie jest zupełnie zakazana(zresztą i tak Ty wybierasz)to spodziewałabym sie raczej odradzania ze strony lekarza do tej pory wszyscy ginekolodzy jakich spotkałam podczas swojej nauki wypowiadali się ,że to b.ryzykowne.zasadniczo po 3 cc nie powinno byc już ciąz.1 cc nie jest wskazaniem do kolejnego,ale do ostrożnego prowadzenia porodu(z asystą lekarza i znalezieniem się na sali porodowej jak tylko rozpocznie się czynnośc skurczowa)2 cc są wskazaniem do cc,natomiast 3 'przeciwskazaniem do kolejnej ciązy . 3 cc jest połączone z podwiązaniem jajowodów.oczywiście ten ostatni zabieg wykonuje się tylko na życzenie rodzącej i nie we wszystkich szpitalach.jeśli między twoimi ciążami były duże odstępy czasu(min.2lata)to oczywiście korzystne,ale i tak istnieje duże ryzyko dla ciązy i dla ciebie.po kolejnych cesarkach macica jest'cienka jak papier' i latwo o pęknięcie.możesz nie donosic,może też pęknąc jeśli rozpocznie sie czynnośc skurczowa. na Twoim miejscu poważnie bym się zastanowiła czy jesteś gotowa na ewentualne trudności w ciąży oraz powikłania.oczywiście nie chcę Cięstraszyc,tylko akurat Twój wiek jest zupełnie ok,a 3 cc to poważne obciązzenia.szukałas porady,a nikt wyżej nie odnusł sie do tego problemu położniczego,dlatego podkreślam,że jest on b.istotny!jeśli masz wątpliwości to wybierz się do innego lekarza na konsultację-może tak byłoby najlepiej... w każdym razie wiekiem się nie przejmuj,raczej stanem Twojej macicy.jeśli Twój lekarz zna dobrze Twoją historię to zapewne on ma racje.ja pewnie spotkałam się z ostrożniejszym podejściem i może innymi"przypadkami,gdzie 3 cc było już definitywnym końcem szans na macierzynstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
przepraszam za błędy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci aniaaaaa. Zanim zdecyduję, poszukam jeszcze dwuch ginekologów. Chciałabym mieć jeszcze dziecko ale nie chciałabym osierocić tej trójki którą mam. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez m am 30 na karku i jedno dziecko i przymierzam sie do drugiego,dlaczego nie? 30la to nie starosc przeciez,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuullla
Ja mam 12 lat a moja mama 35, i wielkim zaskoczeniem było kiedy parę miesiecy temu oznajmiła ze jest w ciąży...mam już trójke rodzeństwa i czasem sie smuc ebo nas jużjest dużó (4) a mama już nie jest taka młoda...ale jak sie urodzi dzisziuś to bedzie super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×