Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ani26

Speed camera - Uk.

Polecane posty

Dzisiaj fotoradar zrobil mi zdjecie...bo przekroczylam predkosc ok 20mil. Zastanawiam sie jakie beda tego konsekwencje..Jedni znajomi mowia,ze 60L ,drudzy,ze 100L i 3pkt. karne... Czy ktos z Was sie orientuje jak to jest...??? Zwariuje zanim mi przysla ten mandat :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie bedzie
60 ale jak zaplacisz w ciagu 2 tyg to plowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergot
a jak jezdzisz na polskich tablicach to kara wyniesie zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polnocny londyn...
"ergot a jak jezdzisz na polskich tablicach to kara wyniesie zero " kara przyjdzie na polski adres polaczku -cwaniaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam angielski samochod... ale polskie prawo jazdy.. Z tego co wiem, to bede wzywana przed sad, zeby mogli mi naliczyc punkty karne i nakazac zmiane prawa jazdy.... Przechlapane...a wszystko przez to ze zaspalam z dzieckiem do szkoly :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosc pkt karnych zalezy od tego o ile przekroczylas predkosc...z tego co pamietam to do 15 mph powyzej limitu sa 3 pkt, wiecej niz 15-6 pkt. Co do zmiany prawka- nie musisz koniecznie go wymieniac, napisz do DVLA z prosba o przyznanie Counterpart- to taki dodatek do angielskiego prawka, wpisuja tam pkt karne i wykroczenia. Ja jezdze na polskim prawku z Counterpart i na to wpisali mi punkty bez zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za pomoc... :-) Madziulka pocieszylas mnie z tym Counterpart...mam nadzieje,ze obejdzie sie bez sadu.. Pozdrawiam wszystkich Piratow drogowych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeee
przed sad , powalilo cie??? ja mialam do zaplaty tylko mandat i to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Speed cameras are used for the safety of all road users I hold a foreign driving licence A foreign licence cannot be endorsed with penalty points. Motorists who do not hold DVLA (Swansea) driving licences cannot be made a conditional offer of fixed penalty. Instead prosecution will proceed by a summons to appear before a magistrates court. http://www.checkyourspeed.org.uk/fe/default.asp?n1=20#penalty Nie powalilo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj chlopak
tez został złapany przez speed camera, przyszedł mandat na 60funciakow zapłacił i po sprawie. Prawko miał polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dzisiaj Policjantka przyniosła wezwanie do sądu-termin sprawy za tydzień,szok:-).Mam angielski samochód i polskie prawo jazdy-w trakcie wymiany w DVLA.Przekroczenie prędkości o 6mil/h(było 30,a jechałam 36).Wysłałam do nich,żeby zciągneli z konta 60funtów(tyle wynosił mandat)-to napisali,że nie mogą pobrać ,bo nie mam angielskiego prawa jazdy. Miał ktos takie perypetie? Napiszcie coś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja... :-) Dostałam mandat 60L i 3pkt karne. Wyrabiam Counter Part tak jak mi tutaj radziła jedna z dziewczyn..Jeszcze w poniedziałek dzwoniłam do DVLA i powiedzieli mi,że to wystarczy i,że nie muszę zmieniać na brytyjskie prawko.. Zobaczymy..a jak nie, to przejdę się do sądu..trudno :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie a ktoś był już w sądzie? jakie kary dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie same jakie Ci przyszly z policji.Tak slyszalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani...jestem pewna, ze to wystarczy, mysle, ze masz problem z glowy:) w moi przypadku tak bylo w kazdym razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Madziulka... Nie ma to jak wsparcie rodaków na obczyznie :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż był w tym niby sadzie, śmiechu warte, trwało to może z 5 minut, dostał do zapłaty 60f czyli tyle samo co z policji i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
tez tak mialam.to znaczy moj chlopak jechal grac w pilke i niestty.mandat przyszedl dopiero po dwoch miesiacach.tak jak pisali poprzednicy 60 funciakow.oczywiscie chcielismy zaplacic.wypelnilam wiec ta forme ,z potwierdzeniem danych ,numerem konta i oczywiscie prawem jazdy.to znaczy zrobilam tylko kopie bo wczesniej slyszalam ,ze i tak nie sciagna pieniedzy z konta gdyz polskie prawko-bzdura totalna -ale coz.takie zasady maja.no i oczywiscie ze nie nalicza punktow.wczesniej znajomy mial takie doswiadczenie i powiedzial jak to sie odbywa. wiec chcialam byc cwansza.wraz z kopia prawka wyslalam list wyjasniajacy,ze niestey prawa jazdy nie mogl wyslac chlopak bo potrzebne jest-dojazdy do pracy i ze on oczywiscie zaplaci ten mandat ale czy jest moze jakis inny sposob.zeby podali numer konta i ze my in straight way wplacimy te pieniadze.niedostalismy niestety zadnej odpowiedzi.minelo znowu ze dwa miesiace i powiem szczerze ze zapomnielismy o tym z nadzieja ,ze moze umozone czy cos.az pewnego pieknego dnia wezwanie do sadu.i znowu mnostwo papierow przyslali.na szczescie byla tam dodana forma do wypelnienia przez oskarzonego. znowu potwierdzenie danych bla,bla,bla.byly tam do zaznaczenia trzy opcje: czuje sie winny stawie sie na rozprawe czuje sie winny jednak nie stawie sie do sadu nie czuje sie winny ja zaznaczylam ta srodkowa.i znowu napisalam wyjasnienie ze che zaplacic ,ze polskie prawo jazdy,ze nie stawi sie do sadu bo problem z dniem wolnym.oczywiscie przeprosiny itd. po jakims znowu miesiacu o ile dobrze pamietam przyszla odpowiedz z sadu o zaplate 75 funtow.czyli 60 mandat i 15 podobno koszty sprawy albo jakies odsetki.od razu zaplacilismy zeby jak najszybciej mniec zglowy i zapomniec.przepraszam ze sie tak rozpisalam.pozdrawiam mam nadzieje ,ze wszystko pojdzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
acha a po tym wszystkim wyczytalam o tej wkladce counterpart.slyszalam ze darmowa.moze ktos wie jak to zalatwic mozna przez telefon lub telefonicznie gdyz niestety cierpie na chroniczny brak czasu.pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz zadzwonic do DVLA i poprosic o przeslasnie aplikacji o Caunter Part.Podajesz adres,dane i tyle.Wypelniona aplikacje wysylasz z prawo jazdy i czekasz do 14 dni roboczych. Informacje z pierwszej reki :-) W tym tygodniu dzwonilam do DVLA. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuje z jednego wpisow powyzej" Speed cameras are used for the safety of all road users " co za stek bzdur, kamery sa uzywane tylko i wylacznie do celu zdzierania pieniedzy jak sie chcesz wykrecic od kary, to powiedz ze ktos inny jechal samochodem, jest tu prawo teraz ze wymagaja aby wlasciciel samochodu powiedzial kto jechal, jak sie nie przyznasz to nie moga cie ukarac, chyba ze maja dowod np fotka kierowcy gdy przekracza predkosc jaka to byla kamera? gatso? jesli tylko jedna i robila zdjecie z tylu to nie maja dowodu, jesli parszywa kamera truvelo to inna historia bo te robia zdjecie z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no byłam w Court ale niestety przełożono sprawę bo nie zdążyli zciągnąć tłumacza:-( chociaż według mnie nie potrzebny,no ale cóż:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
02:29 Kirus tzw "notice of intended prosecution" jak zlapie kamera musi przyjsc w ciagu 14 dni jesli przysla 2 miesiace pozniej to nie placisz nic, moga sobie wtedy to pismo w dupe wsadzic i moga ci naskoczyc coś podobnego czytałem w magazynie dla motocyklistów... tylko nie pamiętam jaka jest procedura. Warto byłoby zacząć od powołania się na ten przepis, i napisania odwołania- skąd możesz pamiętać czy to ty jechałaś, czy twój facet, czy inna osoba na którą jest ubezpieczony samochód ;). co do polskich blach, to ustalenie adresu właściciela samochodu może trwać dłużej, i może dlatego nie przychodzi. przychodzą do polski natomiast mandaty za "congestion charge"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj znajomy robi tak: po otrzymaniu listu z kopia zdjecia pisze do nich po 25 dniach (trzeba odwolac sie w okreslonym terminie) ze zdjecie jest niewyrazne i chce drugie po drugim wysyla notke ze to nie on tylko ktos inny i ze nie moze tego chwilowo ustalic wiec chce kolejne gdzie widac kierowce nastepnie pisze ze z okreslonych powodow nie moze zaplacic/stawic sie w sadzie w terminie (np wyjazd za granice) jezeli sprawa przeciagnie sie 6 miesiecy to nie placi sie nic, bo sprawa ulega przedawnieniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×