Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gruba BBBEEERRRTA

jak myslicie,kiedy zacznie sie powrot Polakow do kraju??

Polecane posty

Gość gruba BBBEEERRRTA

bo kiedy to musi bnastapic, nie bedziemy siedziec tutaj w nieeskonczonosc,,,,,,, ciekawe kiedy to bedzie???taki masowy powrot......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba BBBEEERRRTA
na prawde tak myslicie?? mi planujecie wracac? to az tak dobrze zarabiacie i dobrze zyjecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie wydaje ze nie nastapi masowy powrot do Polski bo niektorzy z nas sa tu juz na tyle dlugo, ze znalezli sobie swietna prace, kupili mieszkanie i planuja powiekszyc rodzine a nikomu nie umiecha sie wychowywac dzieci w takim niepewnym kraju jakim jest Polsa. Wiec autorko tematu nie obawiaj sie ze wrocimy i znowu bedie bezrobocie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nextgen 360
czy ktoś dobrze żyje za granicą nie powinno nikogo interesować ;) ciekawe jest tylko to że ludzie w Polsce dzielą się na trzy grupy o całkiem odmiennych zdaniach i stylach życia : 1-si.To ci którzy tam żyją i mówią że jest im tam wspaniale i normalnie kosmos !!! :D 2-dzy.To ci którzy nigdy nigdzie nie pojadą się poniżać i wolą dalej nic nie robić w swoim kraju (przeciętniaki bez ambicji... coś jak stado Ferdka) 3-ci.To ci którzy mają wielkie marzenia ale zero umiejętności i nawet jeśli pojechali to szybko wrócili i teraz załamani wyżywają sie na tych którzy do czegoś tam doszli. 4-ci.To ci których jest mało ale są i to dobrze bo wieżą w Polskę i pracują tu osiągając sukces a jadą gdzieś przeważnie tylko na wakacje. 5-tych.Można zaliczyć tu ludzi którzy uciekli z biednych krajów do Polski i nie wiedzą nawet co to Anglia bo Polska jest dla nich niebem na ziemi. Mi na razie jest tu całkiem dobrze... ale ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie Anglia bardzo rozczarowała i nie chodzi tutaj o finanse, rozczarowała mnie jako kraj. Nie jestem nią zachwycona chociaz nie ukrywam, ze finansowo żyje mi się tutaj znacznie lepiej niż w Polsce, mimo tego razem z mężem zastanawiamy się nad powrotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za kilka dni minie dwa lata, jak wyjechalem z Polski. Od tego czasu nie bylem tam ani razu, i nie zamierzam tam byc w dluuuugiej przyszlosci. I nie chodzi tu o kase. Lubie zyc w kraju, w ktorym sie dobrze czuje. Polska mentalnosc nigdy mi nie odpowiadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qoki vogel
ja jestem z jeszcze innej grupy, przyjechalam tu dla meza, ktory nie jest Polakiem, i zycia na stale w Polsce nie widzi.. szkoda..chociaz wcale mu sie nie dziwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do qoki vogel
ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty:(( a bardzo tesknie za Krakowem, rodzina i przyjaciolmi..moge powiedziec, ze UK juz mi bokami wychodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysle ze moga wracac
tak za okolo 20-30 lat wtedy mysle ze bedziemy jako tako dorownywac poziomem do innych krajow zachodnich ... Tyle czasu zajelo Hiszpanii zeby byc normalnym krajem. Mam nadzieje ze u nas bedzie tak samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileska01
jak dla mnie to Hiszpania jest niewiele lepsza od Polski, wciaz ciezko znalezc prace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy bedzie masowy powrot do kraju..Chyba nie,jeszcze tylko Niemcy sie otworza i bedzie znowu mnostwo ludzi wyjezdzalo z Polski. Ja wracam do kraju w polowie 2009.Mam juz dosc Anglikow,ich ignorancji,glupoty i calej tej ich \'kultury\'...moje miejsce jest tam,gdzie jest moja rodzina,gdzie sa moje korzenie,gdzie sa przyjaciele i polskie tradycje.Nie moge juz patrzec na dzieciaki jarajace trawe w autobusach i cale to zakupowe szalenstwo..Odliczam dni do powrotu,tym bardziej,ze mieszkanko juz sie buduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,moje miejsce jest tam,gdzie moja rodzina-moi najblizsi sa w Szkocji,wiec i dla mnie jest tutaj dom...Zyje nam sie spokojnie i bezpiecznie (psychicznie i finansowo).Moze kiedys zapragniemy zmienic miejsce-marzy mi sie Kanada lub Nowa Zelandia,ale to kwestia dalekiej przyszlosci... Moja rodzina w Polsce w wiekszosci wymarla (zostala mi tylko mama z takiej blizszej),ze znajomymi kontaktuje sie przez neta i w trakcie urlopow...Jak mieszkalam w Polsce i mieszkalam w jednym miescie a prace znalazlam w drugim i jeszcze sie musialam przerzucac malym dzieckiem z mezem i mama-to na spotkania z przyjaciolmi i znajomymi czasu juz nie mialam...teraz mam czas chocby na popisanie maili,gadke przez skype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczaka
pewnie, siedzcie tam. Dzieki Wam nam sie pensje podniosly, bo ponoc tylu fachowcow wyjechalo (smiech) Tylko ciekawe, ze zatrudniam ludzi i w tym tygodniu przyjelam juz 5 osob ktore wrocilo z Anglii, Irlandii oraz Wloch. Sztuka nie jest wyjechac, kazdy to potrafi, sztuka jest znalezc w Polsce prace za bardzo dobre pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek z glasgow
Nie wyobrazam sobie masowego powrotu Polakow, i moim zdaniem nie ma zadnych przeslanek nawet, by wiecej Polakow wracalo niz wyjezdzalo z Polski. Sadze ze wiekszosc z tu bedacych nie jest juz tu dla kasy. Tu po prostu zyje sie normalnie. Tu nie ma wiele miejsca dla takich jako.Rydzyk, tu ksiadz czy pastor nie pcha mi sie ze swoja wykladnia wiary, a dla naszych politykow tu bylyby tylko dwa rodzaje miejsc,kryminal lub klinika psychiatryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hombre
- sileska01 jak dla mnie to Hiszpania jest niewiele lepsza od Polski, wciaz ciezko znalezc prace.. widac ze znasz hiszpanie tylko z wakacji ,najpierw pomieszkaj ,popracuj tu pare lat ,moze wtedy ujrzysz roznice pomiedzy Polska a Hiszpania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taki co pokochał Belfast
Kiedy zaczną wracać ? :D śmieszne pytanie :D część ludzi wróci ;) i to jest już fakt bo duża część już wróciła.Jednak w rzeczywistości sytłacja przedstawia się fatalnie ponieważ zarówno do zatłoczonej Anglii jak i bajkowej spokojnej Irlandii coraz więcej napływa ludności wschodnioeuropejskiej w tym Bułgarów czy Rumunów którzy pracują o wiele taniej i wydajnie równie jak Polacy. Ci Polacy którzy będą chcieli pracować za małe sumy i konkurować z innymi może sie tu utrzymają ale na pewno za parę lat ale nie od razu większość Polonii wróci z powrotem do kraju.Większość a tak szczerze to prawie wszyscy Polacy pracują w zawodach fizycznych i dlatego wrócą bo w Polsce za ten czas zarobki trochę (może nawet sporo) się podniosą i praca w UK będzie mało opłacalna.Anglia jest najbardziej oblegana w Europie.Polacy już znalezli Holandie i Danię :D więc o powroty bym się tak nie martwił :D Ja nie wrócę bynajmniej z Irlandii do mojego byłego zapyziałego miasta w Polsce bo skończyło by sie to pewnie moim własnym samobójstwem z braku tzw wolności i szczęśliwości z życia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda...
kiedy Polacy zaczna masowo wracać? Przed swietami wielkanocnymi:D ale pare dni po nich wyjada znowu🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×