Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marina17

domowe mądrości

Polecane posty

Gość marina17

wiem że na tej stronie jest już temat o perfekcyjnej pani domu ale trudno w tych wszystkich postach poszukać jej porad więc możemy umieszczać je tu (tylko porady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby dobrze
wymyc mikrofalówkę z tłuszczu należy wsadzic do niej połowę cytryny i nastawic mikrofalówkę na... (chyba minutę albo dwie :P) i wtedy tłuszcz ładnie zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
UNIWERSALNY PłYN CZYSZCZąCY * 2 łyżki octu * 2 łyżki boraxu * 2 szklanki ciepłej wody * kilka kropli olejku lawendowego lub innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
okna i lustra czyścimy pogniecioną gazetą nasączoną w occie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perfekto.blog.onet.pl
Miło, że ktoś zaglada na mojego bloga. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To,co napiszę,nie jest z "Perfekcyjnej Pani Domu",ale też pozwala unikać chemii. 1)Zamiast specjalnego mleczka do czyszczenia emaliowanej wanny i brodzika można zastosować środek najprostszy:wymyć wannę mieszanką octu,soli i maślanki(proporcje nie są podane).:( 2)Zażółconą wannę można umyć roztworem soli i terpentyny. 3)Chromowaną armaturę należy czyścić wilgotną szmatką skropioną amoniakiem.Po tym zabiegu będzie się pięknie błyszczała. 4)A z kolei do czyszczenia kolorowej armatury można używać jedynie łagodnego środka czyszczącego,a nie octu czy spirytusu.Armaturę pozłacaną,którą łatwo zarysować,myje się tylko miękką szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
tym płynem możemy czyścić wszystko (jest uniwersalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
Sól w solniczce nie zwilgotnieje, jeśli na dno wsypiemy kilka ziarenek ryżu (wchłania wilgoć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marina,nie myśl,że się czepiam,ale ten płyn jest do wszystkiego,tzn.np.do tapicerki,wanien,zlewów,itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczankaa
sprecyzuję poradę o myciu mikrofalówki cytryną. połowkę cytryny pokroić do miseczki Z WODĄ i wsadzić na 2-3 minuty do mikrofali (maksymalna moc). potem przetrzeć mokrą szmatką i gotowe:) jak wsadzicie pół cytryny bez wody to ona się po prostu spali i będzie smród i jeszcze większy syf niż poprzednio (wypróbowałam na sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
tym płynem można przetrzeć zabrudzone powierzchnie np. blaty, szafki, płytki na ścianach, itp nie wiem co z podłogami jeszcze nie próbowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
dołączam następne rady Zżółkłe, przypalone żelazko wyczyścisz watką zamoczoną w occie. Łyżeczki z osadem z kawy czy herbaty czyścimy solą-na suchą powierzchnię sypiemy sól i pocieramy do połysku. Zardzewiałe noże możemy uratować poprzez wyczyszczenie ich przekrojoną cebulą umoczoną w cukrze pudrze. Następnie opłukać w zimnej wodzie i dokładnie wytrzeć. Sztućce ze stali nierdzewnej należy włożyć do wody, w której gotowały się ziemniaki. Potem opłukać i dokładnie wytrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę wypróbować ten płyn.A gdzie kupić boraks?W aptece czy w chemii gospodarczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
produkt dostępny w aptekach, choć zdarza się go dostać w sklepach chemicznych. W aptece nie zawsze chcą go sprzedawać, ponieważ jest składnikiem niektórych leków i przeważnie nie ma go na stanie lub mają go w małych ilościach. Zawsze można poprosić żeby nam zamówiono, nikt nie powinien robić problemu jeśli zamawiamy małą ilość. Postać-proszek. Cena-ok 6 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak uratować
mable (fornir) zniszczone wodą, która wyciekła spod kwatków? da się coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białe plamy na meblach
usuniesz prasując je przez 3-4 warstwy papieru śniadaniowego gorącym żelazkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak uratować
dzięki!!!!! wypróbuję i dam znać jak mi poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
Do czyszczenia i pielęgnacji drewnianych mebli użyj olejku cytrynowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
Soda oczyszczona i proszek do pieczenia (pół na pół), mieszamy w przygotowanym pojemniczku i maczamy w tym proszku wilgotną szmatkę czy gąbkę. Potem wystarczy spłukać wodą i wytrzeć. Świetnie czyści kafelki, płytki, wannę, umywalkę a nawet zlew ze stali. Usuwa wszystkie osady łazienkowe-szampon, mydło, żel, jak również kuchenne-tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
*najlepiej prasuje się rzeczy wyjęte prosto z pralki *powierzchnie srebrne najlepiej czyścić dodając trochę oleju *lustra i szyby można czyścić starą gazetą i rozpuszczonym octem *zawsze w domu trzeba mieć papier do owijania prezentów, kokardę i taśmę klejącą *dobrze mieć tablicę z rozpisanymi czynnościami domowników *ręczniki zwija się na 3 razy żeby nie było zagnieceń *biustonosze najlepiej podpinać do majtek tego samego rodzaju; wtedy łatwo znaleźć komplet *warto mieć w łazience pod ręką szmatkę mokrą, suchą, i rozpuszczony ocet w sprayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
czy w waszych domach obowiązują systemy ? jeśli tak to jakie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poodnooszę
bo temat ciekawy Usuwanie zapachó z lodówki: pogniecioną szarą gazetę wkaldam do lodówki na 2- 3 godziny. Potem wyrzucam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niespodziewaną lub starą plamę zmywam ściereczka nasączoną, np.z lidla i potem przecieram szmatką nasączoną czystą wodą - wypróbowane wielokrotnie!! i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie to bardzo
ja wkladam do lodowki peczek natki selera, eliminuje brzydkie zapachy i przyjemnie pachnie. oczywiscie jak uschnie to wymieniamy na nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Do lodowki- połówka cytryny z powtykanymi ziarenkami kawy.soda oczyszczona wysypana na talerzyk.Do zmywarki-połowki zużytych cytryn położone na gornej polce na długie noże-świeży zapach ,wymieniać co 2-3 mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakt faktem
Jeśli chcecie mieć okna idealnie czyste to również polecam ocet rozpuszczony w ciepłej wodzie + do wytarcia na sucho gazeta. W przypadku luster też rewelacyjnie ten sposób się sprawdza. Naczynia szklane by lśniły należy umyć płynem do naczyń i wypłukać w zimnej wodzie. Zamiast wybielacza do kieszeni pralki można dosypać kwasku cytrynowego. Jeśli chcecie mieć bielutkie zęby - wyszorujcie je sodą raz na miesiąc. Do mikrofali, by zabrudzenia zeszły bez śladu wystarczy włożyć miseczkę z samą wodą i włączyć aż do odparowania, następnie przetrzeć szmatką. Z mało znanych sposobów na utrzymanie skórzanych rzeczy (torebki, meble, buty, kurtki) najlepsze efekty daje czyszczenie ich ...........nawilżanymi chusteczkami dla dzieci:) Jeśli macie w domu roślinki lubiące wilgoć, najwygodniej ustawić je na tacce wykraczającej objętością poza objętość roślinki, podsypanej keramzytem (utrzymuje wilgoć) i podlewanej wodą. Do czyszczenia jasnych fug (ja se walnęłam kurna żółte płytki z żółtymi fugami na podłodze w kuchni i przedpokoju) polecam tani, bardzo wydajny i najbardziej skuteczny Harpic (albo Harpric) w czarnym opakowaniu. Należy zlać nim fugi, pozostawić na ok. 5 min. i zetrzeć szmatką moczoną w wodzie, a mega ciężkie zabrudzenia puszczają po przetarciu szorstką stroną gąbki do mycia naczyń. Jeśli chcecie się z dłoni pozbyć np. szpecącego koloru uzyskanego po sprawianiu buraczków to wymoczcie je w soku z cytryny. Jak chcecie mieć miękką skórę - polecam olejek naturalny z jojoby. W ogóle polecam naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Sama się przejechałam na preparatach tak aptecznych jak i drogeryjnych nie raz i nie dwa.............od 3 m-cy używam tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków i jestem pozytywnie zaskoczona efektami:) Sama sobie możesz skomponować krem:) dajesz to co Ci potrzebne - co idealne dla Twojej skóry. A dodatkowo niedrogo:) za 28 komponentów zapłaciłam nieco ponad 200 zł.Dodatkowym szokiem był dla mnie fakt, że moja nader wrażliwa i skłonna do masakrycznych zapchań porów skóra bez najmniejszych problemów zniosła "eksperyment kosmetyczny" Jak chcecie ususzyć róże to po pierwsze powieście je łebkiem w dół, a jak przeschną to popryskajcie lakierem do włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×