Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amelia1978

krótkie cykle a starania o dziecko

Polecane posty

Gość amelia1978

mam cykle ok 22-24 dni, przeszlam laparoskopie (sprawdzanie droznosci jajowodow ok, i mialam nakluwanie jajnikow mialam duzo pecherzy ale nie nazwali tego PCOS), wczesniej HSG, maż przebadany wyszlo ok tylko duzo leukocytow i wzmozona lepkosc dostal antybiotyk i bierze saalfazit, ale martwia mnie te krotkie cykle czy to moze byc jakis problem?? dodam ze miala potwierdzoną owulacje 2 razy w 10 i 11 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótkie cykle wtedy są problemem, gdy potwierdza się brak owulacji (często wtedy właśnie cykle są krótkie) ale jak wiadomo - każda kobieta jest inna i nie można na podstawie średniej statystycznej twierdzić, że coś jest albo złe, albo dobre.Skoro owulacja została potwierdzona, to nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps: cykle bezowulacyjne bywają też skrajnie długie, więc... twierdzenie, że "krótkie cykle są cyklami bezowulacyjnymi" albo "bezowulacyjne cykle to krótkie cykle" - to mit.Niczym się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim zaczełam starania o dziecko miałąm cykle 28 dniowe. Potem się skróciły do 24 dni i okazało się, ze owulacje miałam w 9-10 dniu cyklu. Moje dziecko poczęte zostało własnie w takim czasie, test robiłam w 28 dniu cyklu. Ważne by II faza po owulacji miała powyzej 10 dni, najlepiej 12, bo tyle czasu potrzeba by na spokojnie jajeczko dostarło do macicy i zagnieździło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×