Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EDIA76

CIASTO FRANCUSKIE

Polecane posty

co polecacie z ciasta franc.- kupiłam takie gotowe w lidlu za niespełna 2 zł.????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lecę bo chcę
polecam z biedronki i piszę to serio..około 4zeta w rolkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZKI pokroić ciasto w paseczki i upiec (uwaga - ciasto z Lidla bardzo rośnie w piekarniku) i będą super paluszki do barszczu, buliony, albo o prostu do chrupania CIASTKA FRANCUSKIE pokroić ciasto w kwadraty, na każdym położyć farsz, np: - połówkę brzoskwini z puszki, - kawałek jabłka i posypać cukrem i cynamonem - łyżkę powideł lub gęstej konfitury - trochę masy serowej (jak na sernik, tylko bardzo gęstej) zebrać 4 rogi i skleić upiec, ewentualnie polukrować potem Możesz też nafaszerować farszem z kapusty, grzybów, mięsa - tak jak pierogi czy krokiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za szybkie odpowiedzi,a jak dłógo sie mniej wiecej piecze-ok.15 min czy dłóżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A TEN FARSZ NIE WYLECIAŁ
? jAK ZROBIĆ TKAI FARSZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Ja pokroilam ciasto w kwadraty i nadzialam je mieszanina szynki, pieczarek, sera zoltego, przypraw, kukurydzy itd. ( jak na pizze albo zapiekanki wszystko drobno pokrojone) i zlozylam w trojkaty. Takie na dosyc ostro bardzo smakowaly gosciom. Pasuja do barszczyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
albo sztangi serowe---- ciasto pokroic w paski posypac zoltym serem mozna posolic, dodac kminek albo inne przyprawy i gotowa przekaska do piwa lub ciasto - kremowka - smakuje calkiem jak napoleonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak długo
piecze się ciasto francuskie z Lidla, a jak długo z Biedronki ? No i te paliszki do barszczu - jak dlugo trzeba piec i w jakiej temperaturze ??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeciez wszystko jest
napisane na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
i jeszcze mozna zrobic rurki z kremem. Wlasnie robie. Masle ze beda pyszne ale robie pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elooooooooo
ja kupuje juz gotowe plachty ciasta.nadziewam je albo pasztetem pieczonym,albo duszonymi pieczarkami z zoltym serem,moze tez byc smazona kapusta kiszona z odrobina wedzonki.normalnie pycha cos w rodzaju pasztecikow i kapusniaczkow.ja na wierzchu smaruje bialkiem i posypuje je ziolami np.tymianek,oregano,lub majeranek. pieka w 180 przez okolo20 min musza sie lekko zarumienic na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w Finlandii i maja tu swiateczny przepis na takie pierozki z ciasta francuskiego. mnie bardzo to smakuje: mieso mielone obsmazyc z cebulka i przyprawami. ugotowac ryz z kostka rosolowa, zmieszac, dodac jajko. z rozwalkowanego ciasta wyciac kola (ciasto powinno byc grubsze) dowolnej wielkosci (ja robie wieksze), polozyc farsz i skleic jak nasze polskie pierogi. dobrze jest moczyc palce w wodzie to sie lepiej skleja. ja robie falbanke dookola, ale mozna tez widelcem podociskac brzegi i zrobic wzorek. potem wystarczy posmarowac pierozki rozbeltanym jajkiem i do piekarnika. trzeba patrzec kiedy sa rumiane. mozna jesc nastepnego dnia i sa pyszne, nawet na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna natej rolce ulozyc jablka z serem,synamonem ,cukrem i cukrem waniliowym.Ciasno zawinac,wierzch ciasta posmarowac cienka warstwa rostopionego masla i posypac cukrem,no i do pieca.Jak sie upiecze kroic na kawalki okolo10 cm i pyszotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ,starte na tarce albo drobno pokrojone,jak sa winne to mozesz odcisnac soczek...to ciasto mozesz tez zrobic bez sera albo z samym serem...ser wowczas przygotowac tak jak do nalesnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze podobny zawijaniec w wersji na slono,plasterki sera golda poukladac na ciescie a na to usmazony szpinak wg gustu,ciasno zawinac(uszczelnic boki i wierzch) i do piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest tz w,,okryj bida,,jak goscie sie melduja ze zaraz wpadna,albo na pypcia jak chcesz cos slodkiego a nie chce ci sie nic specjalnie piec. prosze bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSS24
Upieklam rolade z ciasta francuskiego,rozsypuje sie podczas krojenia.Kiedy jest najlepiej kroic ,goraca czy jak przestygnie? Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola pluto
mini pizza albo pseudo pizza- jak kto woli: pokrojone ciasto w prostokąty na to palster wędliny, paski papryki lub/i plaster pomidora na górę ser żółty, posypać przyprawą do pizzy i do piekarnika... na koniec keczup. Ogólnie można zastosować skladniki według uznania tylko żeby nie było ich za dużo, bo będzie za cięzkoi dla ciasta. Moim dzieciom smakuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluesun0
W cieście francuskim to tylko FRANKFURTERKI!!! a najlepiej jak kupisz te Kani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila893

Jesli chodzicie na zakupy do PoloMarketu to zdecydowanie polecam Świeże ciasto francuskie Go tove 275 g. To najlepszy wybór ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×