Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnieszka c

szczepić na pneumokoki?

Polecane posty

wiem że ten temat był poruszany, ale może macie jeszcze jakieś inne doświadczenia. mam 2,5 mies. córeczke pediatra zaleca już szczepienie na pneumokoki, chcemy zaszczepić mała, ale nie wiemy czy to nie za dużo tych szczepionek na raz:(teraz bedzie 3raz infanrix i 2 rotarix, córeczka dobrze znosi szczepienia i nic się nie dzieje po. nie chodzi o sprawę finansową, tylko te opinie są tak różne odnośnie tego szczepienia, mała bedzie ze mną w domu do roku czasu, potem dziadkowie i przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus moja lekarka mói ze jak dziecko nie idzie do łobka to narazie nie szczepic. dopiero jak bedzie szlo do przedszkola to waro wtedy zaszczepic. My tak zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiemy co zrobić:) nie chcemy zaszkodzić małej, a te niektóre opinie są straszne, że dzieci chore po tym szczepieniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech ja tez coraz bardziej boje sie szczepien ale wedlug mnie lepiej zasczepic niz niezaszcepic bo nawet jesli dziecko po szczepionce zachoruje to chorobe przechodzi łagodniej. tyle ze u nas narazie mala caly czas w domu i z zadnymi innymi dziecmi kontaktu nie ma ( a glownie tak sie to roznosi) wiec narazie nie szczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie szczepiłam.Przy drugim dziecku też nie będe szczepić.Wole nie ryzykować.Bardziej bym pomyśała o tym jak dziecko będzie starsze i pójdzie do przedczkola.Wiaodmo jak to jest wśród róznych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez planowaliśmy z mężem że zaszczepimy córeczkę jak będzie trochę większa, nie wiem dlaczego pediatra tak radzi żeby już teraz szczepić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wiem. słyszalam za to ze jak teraz zaszczepisz to musisz kupic 3 dawki a jak zaszczepisz po tym jak skonczy 2 lata to tylko jedna. tak pielegniarka mówila ale nie wiem czy to do konca prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś rozmawiałam z lekarzem na ten temat. Uważa, że nie warto maleństwa szpikować tyloma szczepieniami (bo to w końcu jest chemia). Dzieci i tak już mają szczepień bardzo dużo jak na swoje małe organizmy.Zaleca szczepić na meningokoki ale dopiero po drugim roku życia a na pneumokoki niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko może ma jakieś profity z tego? Lekarze raczej odradzają dodatkowe szczepienia w okresie gdy maleństwo ma ich tak dużo na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×