Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

9,500 grubasek? moja ma najprawdopodobniej 10 kilo, no a mimo to na dzien zjada ok 3 posilki ktore nie sa cycem, bo tak toglownie cyc No a ja agmarce w poniedzialek ugotowalam suuuper deserek i musze sie pochwalic ze wyszedl przepyszny ;-) 3 gruszki, 1 banan, 1 kiwi i pare (5-6) truskawek ktore mialam zamrozone, z tesciowej ogrodka tak wiec bez chemi Ugotowalam pierw 2 lyzki ryzu dozucilam te owoce i gotowalam az zmiekly i przyznam sie bez bicia ze wsypalam lyzeczke cukru Nastepnie zmikrowalam, ale nie do konca bo staram sie mala przyzwyczajac do grudek w posilkach bo ona sobie z nimi nie bardzo radzi wiec musi sie uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysunia ale mnie zaskoczyłaś że Twój syncio je 190ml+130ml.!!!! Mój Wojtek do małych nie należy bo waży już gdzieś 12 kg ale dostaje jeden słoiczek 190 na obiad czasem coś dorzucę ugotowanego ale 220 z tego maks wychodzi. Mój je tak: 8.00 mleko 250ml 11.00-12.00 kaszka ok.220ml 15.00 obiadek ok. 200ml 18.00 deserek z kaszką ale bezmleczny ok.180ml 19.30-20.00 mleko 250 w międzyczasie pije wode soczek domowej roboty i ciach 1 szt lub chlebek, który sama piekę. Dodatkowo kurz, papier i rózne inne których nie zdążę zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia447 - no on jest z 30.05 więc prawie miesiąc różnicy. No jak dla mnie to znowu nie taki w sam raz, ale wszyscy mówią ze grubasek. no i nie wiem ile tak naprawdę waży bo nie ważyłam go dawno, tylko u tesciów na wadze dla dorosłych w ubraniu wyszło 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia447 - no i ten deserek musiał być pycha, sama bym zjadła. Może dziś coś takiego też zrobie synkowi (i sobie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris mój dostaje tak samo jak twój tylko zjada mniej, jak widzę ile wasze dzieci jedzą to trochę się martwię bo mój jak mu się chce to zje 220, ale często jest tak, że nie zje nawet 180, no i chudy bidak strasznie, zębów brak:((( 250 nie zjadł nigdy, na obiad też czasem zje cały słoik, a czasem nawet i to nie:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris ja mam córeczkę Karolinkę :) co do 2 słoiczków to ona już tak je przynajmniej od 2 miesięcy :P Karola ja ten duży słoiczek daję mięsny a ten mały już bez mięsa tzn rybka albo dynia z zółtkiem na zmianę...mała nie ma pomarańczowych dłoni i stóp ale cała wygląda jakby na słoneczku przebywała...ostatnio staram się nie dawac jej w ogóle drugiego słoiczka tylko gotuję ziemniaczka, brokułka brukselkę dodaję masełka i tak jej daję ale ona jak kończę jej dawc jeden słoiczek to już patrzy na mnie wymownie i czeka na drugi :) Dieta mojej córci: * wstajemy 7.30 po nocy na cycu...dośc dużo sobie ciumka w nocy... * 8.30 deserek 130ml (twarożek lub jogurcik z owocami luba same owoce gerbera, co dzień coś innego) * 10.30 cycuś przed drzemką * 13.30 obiadek 320ml (słoiczek 190ml+130ml jeden mięsny drugi bezmięsny) * 15.30/16.00 misiowy jogurcik 100ml (a jeśli idzie na 2 drzemkę ok 15.00 to nie ma jogurciuku tylko cycuś) * 18.00 kaszka z glutenem * 19 kąpiel,cycuś i spanie * 22 cycuś * 1 cycuś , a potem już nie wiem bo daję jej na śnie :P właśnie moja córcia poszła spac więc dziś 2 drzemki nie będzie bo wstanie pewnie około 13/13.30 te pory w ciągu dnia na jedzenie są ruchome o 30min do 1h w zależności o której wstanie, jaki ma humor i o której idzie na drzemkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha zapomniałam dodac, ze Karolcia rano po desreku zjada jeszcze pół kromeczki z masełkiem Fińskim a i jeszcze podjada a to jakąś chrupkę a to kawałek brokułka lub ziemniaczek z masełkiem itp waży 9800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też małej nie ważyłam w przychodni tylko na wadze elektronicznej w domu ale nago przed kąpielą i przed posiłkiem więc myślę, że w miarę dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widze że dzieci butelkowe maja poukładany harmonogram, a u nas to rózn ie, zazwyczaj jest tak o 5-6 butla, jak zje to spi dłużej:) ok 8-9 kromka chleba z masełkiem bezmlecznym, i ok 10.30 butla na drzemkę ok 150 ml, która trwa ok 1,5h ok 14 zupka max 190 ok 16 butla na drzemke ok 150 ml która trwa ok 1 h i ok 19 owoc z odrobiną kaszki ok 21 na dobranoc butla czasami jeden posiłek wypada w ciągu dnia, to wtedy mało ok 24 chce butle:P tak wygląda porządek dnia jak nic się nie wydarzy i mała nie zastrajkuje, róznie to bywa, w każdym razie zawsze w ciągu doby sa 3 butle, jedna zupka i kaszka z owocem. no i u nas zazwyczaj jest tak że mała spi 12h, jak zaśnie o 20 to wstaje o 8 ale jak pójdzie spac o 22 to wstaje ok 10 i wtedy mamy inny porządek dnia:P:P:P ale meczy mnie to nocne jedzenie, tym bardziej że jest na butli, muszę ją tego oduczyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście między posiłkami zje parę chrupków, piętkę od chleba, ostatnio daje pieczywo chrupkie sonko lub te wafle ryżowe i tez zajada:) czasem jak mnie weźmie zachcianek to robię wielka michę marchewki z jabłkiem, tartych na małych oczkach i też we dwie zajadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, moja Zuza waży 10kg 100g, ja nie karmię piersią, z głównych posiłków zjada dwa mleczne, zupkę i danie, wydaje mi się że nie jest grubasem, chociaż, jak to sie mówi jest nabita, w centylach się mieści, ale wychodzi że tylko 5 dzieci na 100 waży od niej więcej. Co do tańczenia to one chyba wszystkie tak mają, jak tylko usłyszy coś rytmicznego albo znanego to od razu aż cała podskakuje i tak śmiesznie kręci rączkami. W tym wieku dzieci bardzo szybko się uczą i duzo zapamiętują, wystarczy kilka razy jej coś pokazać albo powiedzieć i zaraz jak małpka wszystko powtarza. Ostanio jak ją czesałam zabrała mi szczoteczkę i sama próbowała się czesać, albo sama chce sobie ubrać bucik czy rajstopki :)) Powiedzcie mi jak to jest z żółtym serem, od kiedy można go podawać? Ze dwa razy starłam jej troszkę na tarce i posypałam chlebek z masłem, bardzo jej smakowało i nic się po nim nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze - wybieram się na zakupy, zrobiłam sobie liste co kupić i...... została pożarta. mam nadzieje ze sie strawi lub wylezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze o tym czosnku...małej nic się po ni nie działo ?? czy to znaczy, że mogę jej troszkę dodac ?? a z tym żółtym serem to też jestem zaciekawiona...bo sama bym chętnie dała...i zastanawiałam się też kiedy można dziecku dac jajko na miękko mam takie ekologiczne od sąsiadów ekologów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusika ale mnie rozbawiłas tą pożartą listą :) u nas ostatnio pożarty został rachunek za cyfrę :) hihihi...dodam, że nic małej nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do czosnku to w gerberowych słoiczkach dodawany jest po 8 miesiącu, wczoraj obczaiłam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no proszę...a ja się tego czosnku jakoś nie dopatrzyłam :) czyli można trochę dodawac...cieszę się bardzo bo małej niesamowicie smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusika, czyli na pewno jesteśmy trzy z tych okolic:) a u nas awaria w domu, rozleciał się hydrofor, zalało całą piwnicę, od dwóch dni nie ma bieżącej wody, KOSZMAR!!!!! szczególnie przy mały dziecku, ale jest nadzieja że jutro podłączą nowy :) Klaudia ja też robię taki ryż z owocami, tylko ja go rozgotowuję to nie trzeba już miksować i polewam czasem jogurtem. Kareczka, chyba po nazwisku znalazłam Cię na NK, fajnie tak kogoś zobaczyć:) troszkę tam poszperałam, przepraszam, i znalazłam Peletkę- masz nie zablokowane zdjęcia to sobie pooglądałam, słodkie i śliczne są te Twoje panienki :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Kika może ty też się ujawnij na NK hehe:)) Ja pochodzę z N. Sarzyny jak mogłaś tam zauważyć, to jest jakieś 60km od Rzeszowa:)) Najpierw wywiało mnie do Łodzi, a teraz do Trójmiasta:) Mój mąż coś ostatnio o Belgii wspominał:)) ale chyba się już nie skuszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Jestem trochę zaganiana wiec nie pisze codziennie.Mam popołudniami korepetycje a w weekendy zjazdy na uczelni no i jeszcze praca do napisania:-p kareczka moja mała tez nie wiele je.Nasz dzień jest taki: 9-10 kaszka lub owsianka 12-13 obiadek 15jogurcik misiowy 17-owoce 19- sinlac cycusia dobranoc ikilka pobudek w nocy Jejku jak ja zazdroszczę tym co przesypiają noc- chociaż 5 h ciągiem byłoby dla mnie super a tu zonk:-p Ale fajne te rajtuzki,maja dużo bawełny to powinny być dobre. Chyba się skusze. Ale dzisiaj wieje w Gdyni,brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, moja mala je chyba najmniej zroznicowanie i najrzadziej: 200 ml nutramigen 200 ml kaszki ryzowej (na nutramig.) z/bez 1/2 sloiczka moreli 190 g sloiczek hipp z krolikiem lub indykiem (bez marchwi tylko ziemniak dynia i kukurydza) [1/2 sloiczka moreli plus 2 chrupki kukurydz.]-to nam czesto wypada z harmonogramu 200 ml z kleikiem kukurydz. na rzadko z butli Wychadza ze 4 posilki plus czasem morelowa przegryzka z chrupkami. Posilki mamy o podobnych porach, czasem poprzesuwaja nam sie godziny,bo np mala dluzej pospi , ale jemy przewaznie co 4 h. Moje dziecko wazy 10 kg, a wzrostem miesci sie w ostatnim 97 centylu. A jak Wasze dzieci spia w dzien? Moja mala po pierwszej butli natychmiast lub po godzinie zasypia, a potem po kazdym posilku spi jedna lub poltorej godziny - na osiedlu wszystkie mamy mi zazdroszcza, a ja sie zastanawiam czy to napewno dobrze. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie polapie sie co ktorej odpisac ale ogolnie :) wlasnie ja sie tej presji nie poddaje z jedzonkiem, daje to co chce i uwazam za sluszne.....wszytsko tak jak karola mowi, tzn ja tez tak uwazam, ziemniaczki z naszego obiadu sa posolone i omaszczone ale raz na jakis czas je i bardzo sie domaga, a reszta to wsszystko zdrowe, mysle o jakims lekkim barszczyku na swoim buraczku i kawalku mieska, robila ktoras? i co z cebulką? moj zjada bardzo duzo zupki na raz, z tym ze ja gotuje, raz zjadl parwie 400 i ladnie mus ie odbilo, :) te marchewki ze sloiczka sa bardzo intensywne moim zdaniem, w mojej zupie nigdy nie wyjdzie az taka pomaranczowa chrupki tez je skubany ale jak pod koniec zmieniam mu na nowa bo ta reszta jest zmamlana i klejaca to piszczy kopie i nowej nie chce wziac cwany nasz jadlospis i plan dnia pobudka 9-9.30 ok 10 kaszka malinowa np po 12 mleczko ok 90ml-potem drzemka ok 13 o 14 lub po zupka tak 300 ml 17 mleko 120ml drzemka po17- 18, deserek sloiczkowy kąpiel przed 20 i mleko 150 ml dojedzenie przed snem wlasciwym tak ok 23, w nocy 2x 150 w miedzyczasie chrupki, piciu itp on co chwile ale nie po duzo, wazy cos ponad 10 kupki ladne raz na dzien , czasem 2 kk z tym karmieniem piersia to racja, w moim otoczeniu urodzilo sie ost duzo dzieci i co? i zdna nie karmi, i ja tu nie wierze ze ww kazdym przypadku (oczyw. sa i wyjatki) przyczyna byla niezalezna od matki, mowia ze nie mialy mleka itp, ja w to watpie, bo prosciej jest dac butle i juz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyzucha jak mała spi to znaczy, ze tego potrzebuje... moja niunia śpi w ciągu dnia raz lub dwa razy...w zależności o ktorej zaśnie i ile spi...jeśli pierwsza drzemka wypada koło 11 i spi ze 2h to drugiej drzemki już nie ma...al np wczoraj zasnęła o 10.30 wstała o 12 to o 15 połozyłam ją jeszcze raz i spała do 16.10 średnio w ciągu dnia spi od 2 do 3 h łącznie a ostatnia drzemka nie moze byc póxniej niż o 15 bo musi miec te 3,5h minimum bez snu przed kapielą i spaniem nocnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyzucha moj teraz ma 2 drzemki, tak w poludnie , z gozdzine chyba ze sie wierci to go ululam jeszcze i spi dluzej a drugą tak ok 18 wtedy to nawet z 2h spi , bo jak sie obudzi i wyje to go tule na raczkach i jeszcze usnie, od szpitala nauczyl sie na raczkach albo w wozku zasypia ale twoje dzidzi to faktycznie czesto spi, ")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Olcia uwielbia spoty reklamowe- te dżingle które zapowiadają reklamy.Wtedy jak zahipnotyzowana ogląda do tego stopnia że jak ja karmiłam kiedyś piersią to gdy usłyszała, odwróciła głowę z takim impetem ze o mało cyc się nie urwał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja spi przed południem 1,5-2h ale to zależy czasami wystarczy jej 30 minut. no i obowiązkowa drzemka po południu podobne godziny. wszystko byłoby cacy ale moja za chiny nie zaśnie sama w domu tylko na dworze no i od 9 mies. ja jeżdżę 2 razy dziennie:) Obecnie popołudniu usypiam - patrz cycus usypia w domu- ale sa to krótkie drzemki. Co do jedzonka to zgadzam się z Karolą- na w pełni dorosłe jedzenie nasze dzieci maja jeszcze czas. Ja gotuje zupki ale w tygodniu tez zdarza sie słoiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra lecę robić racuchy bo mi się zachciało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Nikus od tych kupek od tego antybiotyku ma cala pupe odparzona:( mimo ze zmieniam pieluche od razu, to i tak czerwona i troche napuchnieta...czym mu smarowac? smaruje sudocremem i linomagiem na zmiane, nie wiem co lepsze... a kaszki glutenowe to kupujecie gotowe? jak tak to jakie? czy manna dodajecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj spi dwa razy dziennie nieraz trzy wstaje tak 7:00 nieraz 7:30 je potem kolo 9:30 idzie spac spi jakies 50 min nieraz 1,5 h potem idzie spac znow kolo 13:30-14 i nieraz potem kolo 17, ale to zalezy przewaznie juz o tej go nie klade i o 18 kapiel i mleko i pada od razu i wstaje rano ja nie daje doroslego jedzienie, moj wiecznie ma wysypki wiec tez sie boje nie ma sie do czego spieszyc u mnie TV prawie nie leci, wole zeby sie bawil niz patrzyl w tv, za to caly czas leca albo wiersze na CD, smerfy, fasolki, muzyka bobasa mam 6 plyt albo kolysanki, moj nie zasnie jak nie leci muzyka...i potem jak wylacze muzyke to pol min sie budzi e tam nie mialy mleka...ja po cc nie karmilam w szpitalu 3 dni bo nikt nie umial mnie nauczyc i efekt tego byl taki ze 6,5 miesiaca jakie wiecie odciagalam laktatorem i dawalam moje i jadl tylko wtedy moje mleko i dalo rade a tak przeciez rozchustalam laktacje ze nie moglam jej zatrzymac, teraz nadal na nacisne to mam troche mleka... a jak dawac mleko, zeby nie bylo z butli?? z lyzki wiadomo nie da rady bo za rzadkie, jak to robcie?? czy z butli?? a w czym pija Wasze maluchy? bo moj z kubka z dziurakmi takimi co samo leci, nie niekapek, zeby nie musialm ciaganc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Moja Olcia rano i wieczorem cyca je, a w ciągu dnia 3 posiłki : obiadek, deser (owoce) i kaszka mleczna, w międzyczasie chrupki, chlebek, słodyczy nie dostaje:D co do spania to w nocy ok. 12 godzin, a w dzień 2 drzemki po 30-40 min., jedna po 10, druga po 14, Zizusia----> a gdyby Eryczek nie miał tej drzemki ok. 17-18 to może chodziłby Ci wcześniej spać ??, a nie dopiero ok. 23, no chyba , że Tobie to nie przeszkadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×