Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaaaaaki

jaki rozmiar biustu

Polecane posty

75/83: Spróbuj pomierzyć 70A, ale szukaj staników miękkich na fiszbinach, nie pusiapków. I pamiętaj o poprawnym zakładaniu i wyregulowaniu ramiączek (napięte, ale bez wbijania się w ramiona) – filmiki instruktażowe są tu: http://bialelaki.pl/effuniak/ Może się jednak okazać, że 70 będzie za luźna, wtedy musiałabyś się rozejrzeć za 65C/D (D w mniejszomiskowych). Zajrzyj na forum Lobby Małobiuściatych, tam znajdziesz wątki o tym i zbliżonych rozmiarach :) == 72/83 – 65C/D - patrz rady dla dziewczyny powyżej :) == Karolino, na start spróbuj 70B (miękki na fiszbinach, bez gąbek). Ale pewniej sięgniesz po 65D :) == Heleno, nie dziwię się, że trudno Ci znaleźć dopasowany stanik. Przy Twoich wymiarach powinnaś celować w rozmiar 60C, ewentualnie 60D w mniejszomiskowcach. Poczytaj Lobby Małobiuściastych i zajrzyj do innych linków z mojej sygnaturki - stanikowe zakupy staną się o wiele efektywniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka -
mam bardzo podobne wymiary do Heleny, pod biustem mam 63 jednak w biuście 80.czy też w c60 będę się dobrze czuła? czy może celować w coś innego? w kalkulatroze wysżło mi f55 ale to chyba istna przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina9292
dzieki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miracol
w biuście mam 103cm a pod biustem 87 cm. według polskich miar jaki mam rozmiar biustu?? mam problem z kupieniem biustonosza ponieważ moje piersi są pełne i w wiekszosci biustonoszy miseczka zakrywa tylko pól piersi a druga polowa jest swobodna co przeszkadza mi w bieganiu np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznana ; )
A jak ja mam pod biustem 71 cm , a w biuście 85 cm to jaki rozmiar powinnam nosić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataka
może podbijemy na nowo temet? ja mam pod biustem 70 a w biuście 84 jaki rozmiar stanika powinnam nosic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli pod biustem zmierzone ciasno, to zacznij od mierzenia 65D, brytyjskiego 30D, jeżeli luźno, to 28DD lub 28E brytyjskie, 60E lub 60F polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka2580
ja nosze stanik A34/75 i nie wiem czy dobrze czy źle jest dobrany.. bo ja mam małe cycki i nosze push up. pod biustem mam 63 a w biuście 77-78. nie które staniki są dobre, ładnie kształtuje mi ten rozmiar piersi. ale z nie których mi wychodzą po bokach, wzięłam raz A36/80 lub A38/85 ale jak podnoszę ręce do góry to mi leci też do góry (nie wiem dla czego) i miseczka czasem też jest za mała. co ja mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nosisz bardzo źle dobrany niestety, podjeżdżanie to klasyczny objaw za luźnego obwodu. Biust też Ci z nich ucieka, bo nie ma możliwości, żeby się w takim biustonoszu utrzymał. Z Twoich wymiarów wychodzi rozmiar 60C (ang. 28C), ale mierzyłabym też 60D (28D) - możesz mieć biust "rozsmarowany" dużo za luźnymi stanikami i po zebraniu do miseczek może być go więcej niż na początku się wydaje ;) Sprawdź, czy masz niedaleko któryś ze sklepów z tej listy: http://stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html Jak masz to super, odwiedź jak najszybciej, możesz w nich liczyć na fachowy bra-fitting (dobór rozmiaru). Jak nie masz pozostają Ci zakupy inernetowe, a przed nimi trochę lektury, żeby wiedzieć, jak biustonosz zakładać (nie takie to oczywiste jak się wydaje ;) ) i jak oceniać, czy leży jak trzeba: http://smallcup.blox.pl/2010/02/Merytoryki-ciag-dalszy-zakladamy-biustonosz.html http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda/3300-odpowiedni-dac-piersiom-stanik-cz5---malobiusciaste-mity http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html Marką, która szczególnie powinny Cię zainteresować to Ewa Michalak "Effuniak" (uwaga! u niej pewnie będziesz miała inny rozmiar - obstawiam 65B - staniki są wyjątkowo ścisłe, policz na stronie sklepu). Tutaj możesz zobaczyć, jakie modele chwalą dziewczyny z Twoich okolic rozmiarowych: http://balkonetka.pl/katalog/size/65b/3 http://balkonetka.pl/katalog/size/28d/ http://balkonetka.pl/katalog/size/28c/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorkaska
Jest tu jeszcze ktoś? Ja mam taki problem, pod biustem ciasno mierzone mam 67cm w biuście 89 (przed okresem pewnie więcej), różne tabele mówią, że mam różne rozmiary, raz, że 60H, a następne, że 65D, a to spora różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polski rozmiar to okolice ścisłego 65F, 65G lub luźniejszego 60I, ale polskich marek, zwłaszcza przy średnim i większym biuście nie polecam :) Brytyjskie 30E, z rozciągliwych 28FF Staniki Panache (Masquerade, Cleo, Superbra), Freya, Curvy Kate, Fauve, Fantasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
Prosiłabym o pomoc. Jestem na etapie pt. chyba w końcu znalazłam swój rozmiar. Mam wymiary 72 cm ściśle pod i 83,5 cm z w biuście. Kupiłam ostatnio w sklepie Esotiq rozmiar 65D i na początku wydawało mi się ok. Ale teraz sobie myślę, że chyba nie powinno być tak, że miska okala calutką pierś i, że stanik nie zbiera piersi do środka? Bo moje są niestety szeroko rozstawione. Pod biustem rozmiar wydaje się ok, no i jak mierzyłam mniejsze miski to jak to określiła pani która doradzała "przecinały piersi". Nie wiem co mam wybrać, jest tyle firm, oglądam różne modele i coraz bardziej głupieje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo Esotiq to nie jest dobry wybór. Spróbuj naprawdę porządnych firm, które mają dobrze skrojone staniki. Na początek może staniki OnlyHer? Marka dopiero zaczyna się rozwijać, ale staniki są świetne. Proste, wygodne, dobrze zbierające. Przejrzyj w katalogu balkonetki modele Espresso, Latte i Tabasco. O rozmiar najlepiej zapytaj właścicielki sklepu OnlyHer, napisz po prostu maila :) Poza tym staniki Ewy Michalak (ale rozmiar wylicz u niej na stronie lub też napisz maila do sklepu) A z brytyjskich Audelle (Lepel), może niektóre modele Panache Cleo i Masquerade, jeżeli 65D nie będzie za duże. Pour Moi?, Gossard (ale tu uważaj, bo niektóre modele są beznadziejne), jeśli uda Ci się znaleźć to Discover Mademoiselle. Unikaj polskich staników typu Nipplex, Gaia, Konrad, Kostar, Kinga, Milena, Samanta, Ava, Alles, Gaia, Gorsenia, Dama Kier, Dalia, KrisLine i zagranicznych typu Atlantic, Triumph, Calvin Klein, właśnie Esotiq, Esprit oraz staników sieciówkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
Głaszczka jesteś cudowna, dziękuję Ci pięknie. Dokłanie o taką radę mi chodziło :) Będę szukała w wymienionych firmah i modelach. Jak coś dobrze trafię to na pewno podzielę się informacją. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
Głaszczko jesteś tu jeszcze? Zastanawiałam się nad Latte z tej strony, którą mi podałaś. W kalkulatorze wychodzi mi 65 c (zmierzyłam się dokładniej i mam 70 ścisło, 82 w biuście). Ale właśnie przed chwilą mierzyłam m&s 65 c o kroju balkonetki i jest ewidentnie za duży. Czy to znaczy, że z OnlyHer lepiej zamówić mniejszy czy po prostu balkonetki nie są dla mnie? Im więcej czytał o biustonoszach tym mniej wiem :( Na razie męczę tego Esotiqa, bo to jedyny stanik który na mnie teraz pasuje. Help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M&S to loteria rozmiarowa. Nie ma co się do nich odnosić, bo wszywają metki chyba "na oko" :P Chociaż zdarzają się fajne modele :) Ja sama Latte nie mam (jeszcze! :) ) ale jest podobno standardowy. Przeglądałaś katalog balkonetki? Tutaj będą opinie i zdjęcia: http://balkonetka.pl/katalog/brand/OnlyHer/ Myślę, że najlepiej by było napisać maila do pani Agnieszki z OnlyHer, ona na pewno doradzi konkretniej, w końcu to jej staniki i zna je najlepiej :) Tylko opisz dokładnie problem, napisz jaki nosisz stanik, a najlepiej jeszcze gdybyś podesłała jej zdjęcie.Wtedy szansa na trafienie dobrego rozmiaru niemal 100% :) Możesz też zamówić 65B i 65C i odesłać ten niepasujący, sklep zwraca pieniążki za stanik, zapłacisz tylko za odesłanie (pewnie ok 7zł). Zawsze to mniejszy wydatek niż wymiana, bo przy wymianie płacisz za przesyłkę niepasującego stanika do sklepu i z powrotem za przesyłkę wymienionego do Ciebie. A jak i ten by nie pasował, to znowu Ty płacisz za odesłanie do sklepu. Dlatego chyba lepiej przez chwile nie mieć tych 100 iluś zł i stracić kilka zł na odsyłkę tego niepasującego niż potem więcej na wymiany. Ale przede wszystkim mail do sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o solemijo....
Zawsze mam problem z dobraniem biustonosza.najbardziej pasował mi rozmiar 80D. Kilka dni temu wybrałam się do miasta i przymierzyłam ze 30 biustonoszów:O Nic nie pasowało.A rozmiary!!!nawet 80F malutkie.W końcu laska sprzedająca mi mówi,ze trudno dopasować biustonosz kiedy obwód jest taki malutki:O:O Malutki??Obwód pod biustem 80 jest jakiś kosmicznie malutki?No myślałam,ze padnę ze śmiechu.Poszłam do Triumpha rozmiar 80D idealnie leżał:) Mam rozmiar 80 pod biustem.W biuście 100:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanna 15 nie spamuj
może ty za luźne obwody nosisz i cycki ci tańcują klaty i skaczą na plecy :P od kiedy to na 70cm pod biustem poleca się 75 :P??? pewnie panie w triumfie tak radzą , jesli wyglądasz jeszcze gorzej ze swoimi paskudnie obwisniętymi cycorami niż mozna sobie wyobrazić to twoja sprawa i do twoich "pomysłów i gigantycznej głupoty" nie namawiaj innych dziewczyn, to że ty straszysz widokiem fatalnie dobranych sutkozakrywaczy nie znaczy ,że inne mają robic tak jak ty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o solemijo....
Cycki,cycory!! Jezu dziewczyno coś Ty taka nabuzowana w samo południe? Po co od razu takim chamstwem wyrażać swoje zdanie?Inaczej nie potrafisz?:O Aż wierzyć się nie chce,ze jesteś kobietą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
Hehe spokojnie dziewczyny. Esotiq to mój pierwszy uświadomiony biustonosz. Nosiłam 75 i cały biustonosz w ruchu we wszystkie strony się przesuwał. I może też temu mam teraz takie rozprasowane na boki placki zamiast ładnych piersi:( bo męczyłam je dużo czasu w niedopasowanych stanikach. Głaszczko napisałam do sklepu. Wiesz mi z kalkulatora na stronie też wychodzi 65c. Oglądałam zdjęcia na balkonetce i dziewczyny o podobnych wymiarach mają ten rozmiar, więc może rzeczywiście. A czy właścicielka zawsze odpisuje na maile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanna 15 nie spamuj
to było do romanny15 nie do ciebie kobieto ;) wkurzam się bo wiem ,że 75 pasuje na 85 :D a tu taka porada z księżyca 75 na 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanna 15 nie spamuj
sama noszę 70 i dość duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o solemijo....
Wiem,ze nie do mnie;)Potrafię czytać ze zrozumieniem:) Chodziło mi tylko o to,że jak się z czymś nie zgadzamy,to można jakoś troszkę grzeczniej to wyrazić;) No i te cycki,cycory:O Kobieta ma piersi,nie jakieś cycory.Żeby nas szanowano,najpierw musimy same siebie szanować;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanna 15 nie spamuj
a już nie przesadzaj nie tak obraźliwie ;) no może cycory gorsze sa donice baniaki doje , ja też mam spory biust ale i też z tego powodu miałam masę kompleksów w liceum bo koleżanki i koledzy dokuczali przy każdej okazji, teraz się denerwuję jak ktoś "doradza" celowo źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
Głaszczko jesteś? Napisałam do pani Agnieszki i poradziła mi poczekać na latte w wersji plunge. A dziś zakupiłam Gossarda w sklepie stacjonarnym, też plunge, który wyszperałam w swoim mieście. I jestem bardzo zadowolona, bo jest piękny i świetnie leży. I o ten efekt właśnie mi chodziło! A rozmiar jednak 70C :) Także bardzo dziękuję Ci za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na Latte zaczekaj, nawet nie wiedziałam że będzie plunge :) Myślę, że warto, no i polecam też Effuniaki! Niektóre Gossardy są naprawdę fajne :) Także jeżeli udało Ci się takiego kupić to świetnie, bo masz już jakiś punkt odniesienia. Teraz już będzie o wiele łatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
Effuniak był tylko z miską A model CH Onyks ale szczerze to nie podobał mi się wizualnie, choć efekt robi również imponujący. Nie mogę sobie teraz darować, że tyle lat upychałam piersi w te wszystkie niewygodne push-upy. No i pani w sklepie wytłumaczyła mi jak mam układać biust i wygarniać piersi. Niesamowite, że miska się tak wypełnia po tym całym prawidłowym wygarnianiu. Stałam w przymierzalni i powtarzałam "łał" ekspediantki miały ze mnie ubaw :D Na Latte będę czekała z niecierpliwością :) Choć dalej mam spore obawy przed zamiawianiem przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×