Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem radosa.................

mój syn niechce raczkować a wsaje już ma 6,5mies.POMOCY!!!

Polecane posty

Gość jestem radosa.................

mam prożbe wiecie co mój prawie 7 miesięczny syn nie chce raczkować a od wczoraj sam zaczął wstwawać w łużeczku złapie się szczebelków i do góry czy to nie zawcześnie miała któraś z was drogie mamusie tak ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie to nic złego :) moja córka tez tak miala , w wieku 9 miesiecy juz sama stala , bez raczkowania zaczela chodzic , a potem przyszedł czas na raczkowanie :D na samym koncu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam 25
u mnie bylo podobnie, syn zaczol samodzielnie chodzic, nie raczkujac najpierw, majac prawie 10 miesiecy, teraz ma juz rok i dalej nie raczkuje, za to biega swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ma wzmożone
napięcie mięśniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem radosa.................
dziękuje mamusie troszke się uspokołam no to niezłe te wasze smyki też a ja myślałam że to tylko muj taki przypadek a wogule nie wspomnę już o siedzeniu no bo miał ok 4 mies,jak zaczął się podnosić i chciał tylko siedzieć o leżeniu mogłam zapomnieć np.na spacerze.DZIIĘKUJE WAM ZA WYPOWIEDZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA MAŁA MIAŁA 6 M.
JAK ZACZĘŁA JUŻ SAMA SIEDZIEĆ WIĘC MYŚLE ŻE TAK AKURAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo wszystko dzieci powinny raczkować wieć pokazuj mu rózne zabawy itp.to wyrabia koordynacje więc lepiej żeby raczkował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA MAŁA MIAŁA 6 M.
ale gdy raczkowała wchodziła w 8 miesiąc więc dość pużno autorko ale ty powinnaś się cieszyć że twoje dziecko robi takie szybkie postępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z czarodziejka,ze dzieci powinny raczkowac,bo wtedy rozwijaja sie polaczenia nerwowe w mozgu,jak dziecko raczkuje,to wiecej sie ich tworzy.Dzieci,ktore nie raczkowaly moga miec pozniej problemy z nauka w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to informacja z kinezjologii Badania dowodzą, że ludzie z trudnościami w nauce mają tendencje do korzystania z zasobów jednej półkuli mózgowej, ćwiczenia proponowane przez Kinezjologię Edukacyjną skutecznie pomagają dotrzeć do całego arsenału swoich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś ktoś mi powiedział
że jak dziecko nie raczkuje too dobrze bo wtedy rozwija sie mu cała pułkula muzgowa czy coś w tym stylu moja jedna córka raczkowała a druga nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem radosna................
fajnie że aż tyle osób się wypowiedziało dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia bartusia
to że wstaje bez raczkowania to ok. martwi mnie tylko to, że ma dopiero 6,5 msc. poszukaj w necie, bo jak np. mój brat zaczął wstawać jak miał 6 msc to lekarka powiedziała żeby mu na to nie pozwalać bo nabawi się kszywicy, było to trochę lat temu, może to się zmieniło, ale warto poszperać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czego krzywicy...
ma sie niby nabawić autorki dziecko?????????? czy wy czasem nie przesadzacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa tam
od razu krzywicy, nic mu nie bedzie, a jak juz zaczal wstawac to nie cofnie sie do raczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka zaczęłą sama wstawać jak miała 6,5 m-ca a sama chodzić jak miała 8,5 m-ca. Teraz ma 16 lat i jakoś nie zauważyłam, żeby coś jej dolegało :D zobacz w stopce zdjęcie po prostu Twój maluch jest ponadprzeciętnie sprawny fizycznie a raczkowaniem się nie martw, to nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ni jest powiedziane że Twój syn będzie raczkował : A nóz ominie ten etap i pójdzie odrazu na nogi.Ale nie wpadaj w panike :D Mój też szybko wstawał i chodził przy meblach a dopiero jak miał przeszło 8 mieisęcy zaczeło się raczkowanie.Tak jak pisąłam niby szybko chodził przy meblach itd ale sam poszedł na nogi jak miał 13 mieisęcy(bez chodzika i bez mojej pomocy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha22
hej moja osmimiesieczna coreczka tez stoi sama w lozeczku a nie raczkuje tak wiec nie ma co do obawy samo przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyslektyk
E. C. ma ciut racji, choć nie wiedziała jak to opisać :P. Otóż brak etapu raczkowania jest jednym z wczesnych objawów dysleksji. Przy czym elementy dysleksji to nie koniecznie problemy z nauką w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ciekawe, bo moja córka raczkowała jak szalona równolegle z tym jak zaczęła wstawać, a elementy dysleksji ma, natomiast ja nie raczkowałam wcale, i całe zycie byłam najlepszą uczennicą w klasie a dysleksji ni widu ni słychu :D Co do dysleksji - przesadzone to bardzo i naciągane, u mojej córki w klasie dysleksję ma niby ponad 50% dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba trochę przesadzacie z tym raczkowaniem. Ani ja ani brat bliźniak nie raczkowaliśmy a w szkole nigdy żadnych problemów nie było, wręcz przeciwnie. Moja mała też ma 6,5 m i też nie raczkuje, za to coraz częściej staje na proste nogi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dysleksję i nie raczkowałam. Co prawda problemów w szkole też raczej nie miałam ale dopiero jak wyszłam z tzw. młodszych klas podstawówki. Na początku wymagano tak dziwnych rzeczy jak czytanie na głos dzieląc na sylaby - ot uwstecznianie bo dyslektycy czytają całe słowa (tak jak się czyta metodą szybkiego czytania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyslektycy czytają całe słowa? Wiem, że bardzo małe dzieci uczą się czytać od razu całe słowa, ja tak nauczyłam się jak miałam 3-4 lata. Nie umiałam a za chwilę płynnie czytałam, bez sylabizowania. Może też dysleksję mam? To na pewno rzez ten brak raczkowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy wszystkie dzieci musza
raczkowac?? Moj lezal, lezal, siedzial i od razu zaczal chodzic. Bez raczkowania... To chyba genetyczne, bo ja tez tak mialam jak bylam mala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garusia
a moje dzieciatko zamiast raczkowac turlalo sie jak stpuleczka po calym domu, pozniej od razu na nogi. Ja z kolei przemieszczalam sie na pupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garusia
poprawka- turlalo sie jak szpuleczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×