Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fiziak150

CUKRZYCA w CIĄŻY - groźna????

Polecane posty

Gość fiziak150

nie wiem co jest grane, bo zawsze miałam glukozę w porządku, w dolnej granicy normy, jestem szczupłą osobą, właściwie to nawet nie jem słodyczy, bo nie lubię, a teraz w 12 tygodniu ciąży okazuje się, że mój wynik glukozy to: 106 przy normie od 74-106, powtórzyłam, bo lekarz tak zadecydował i wynik 95, a więc niewiele lepiej:( jestem cholernie zmartwiona:( czym to jest powodowane? czym to grozi? czy to oznacza, że mam cukrzycę? czy jest różnica miedzy cukrzycą w ciąży, a taką u nieciężarnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie jeszcze na zapas, twoj wynik glukozy nie jest jeszcze tak wysoki; a ile glukozy wypilas? jesli nawet okaze sie ze masz cukrzyce to nie oznacza to ze urodzisz chore dziecko, moja bardzo dobra kolezanka bedac 2 razy w ciazy miala cukrzyce ciezarnych, roznica w jej leczeniu polega na tym ze podaje sie insuline, niewskazane sa leki doustne tak jak przy cukrzycy niezwiazanej z ciaza; urodzila dwojke zdrowych dzieci, teraz trzecie w drodze:); przy prawidlowym leczeniu nie masz sie czego obawiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
qrka wodna--------> dziękuję Ci za słowa pocieszenia:) Ty pewnie masz dobre wyniki?:) najważniejsze żeby dziecko było zdrowe, tylko o tym teraz myślę w tej chwili, to tylko miałam badaną glukozę na czczo z krwi właśnie 2 razy i to są wyniki (106 i 95) tylko z czego to się bierze? od keidy jestem w ciąży zaczęłam dużo więcej jeść, bo zwyczajnei byłam głodna:O w nocy budził mnie skręt kiszek więc co miałam robić? jadłam, bo dziecku żałować?;) myślałam, że słusznie robię skoro jestem głodna, to widocznie dziecko chce jeść teraz staram się jeść najpóźniej o 20.00 faktem jest też, że przytyłam sporo, ale ruchu mam nieporównywalnie mniej niż przed ciążą, z poza tym dużo mniej śpię niż normalnie i nie wiem dlaczego?:O wwcześniej nie miałam problemów ze snem czy to może mieć wpływ na wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie wiem jakie sa konkretne przyczyny cukrzycy ciezarnych; moja kolezanka kilka lat przed pierwsza ciaza odchudzala sie intensywnie, byla na granicy anoreksji i przypuszcza ze to uszkodzilo jej trzustke i doprowadzilo do zaburzen hormonalnych; a ile wypilas glukozy przed badaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile pamiętam norma jest do 140 - więc nie stresuj się dopiero koło 200 podaje się insulinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jest groźna - dzieci rodzą się duże jeśli matka nie przestrzega diety i coś (chyba) przepływy siadają a to nie jest dobre dla dziecka ja miałam, trzymałam dietę - i nie podskoczyło powyżej górnej granicy ale każdy jest inny zrobisz test obciążenia glukozą po 20 tygodniu i będziesz wiedzieć na czyn stoisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
nie miałam jeszcze tego testu obciążenia glukozą w tej chwili mam tylko wyniki glukozy na czczo z krwi i to wszystko dziwi mnie natomiast skąd taka choroba u mnie? bo NIKT w mojej rodzinie nigdy nie chorował więc nie jestem obciążona, jestem bardzo szczupłą osobą, zawsze dbałam o to co jadłam, no pojęcia nie mam:O zdziwiona---------> a jak było w twoim przypadku? jaki miałaś wynik glukozy z krwi na czczo? sprawdziłam wszystkie swoje stare wyniki sprzed ciąży i wszystkie były w dolnej granicy normy więc obawiam sie, że jednak jest coś nie tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie stresuj się;) ja miałam 180 na czczo trzymałam diety bardzo rygorystycznie bo bałam się żeby dzieci nie urosły za bardzo, bo to mogło by przyśpieszyć poród (i tak urodziłam w 35 tyg) efekt był taki że miałam tylko 11 kilo na plusie przy bliźniakach ta że cukrzyca ma i swoje "plusy" w ciąży;) jestem raczej szczupła i też w rodzinie nikt nie chorował - poprostu trafiło i już nie jedz słodyczy, soków słodkich i mleka rano:) bo mocno podnosi poziom cukru - jak się tego trzymałam to cukier nie przekraczał 140 pozdrawiam aa diabetolog mówiła mi że stosują insulinę zazwyczaj osoby otyłe w ciąży - jeśli jest taka potzreba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
zdziwiona--------> o rany!!! to fest miałaś tę glukozę na czczo! dziękuję Ci za wskazówki:) rano jem kanapki z szynką, bo znowu boję się anemii:D przed ciążą zupełnie nie jadłam wędlin;) nabiału jadłam zawsze bardzo dużo i nigdy nie szkodził mi, ale przewertowałam trochę stronek w necie i dowiedziałam się, że tak jak piszesz - mleko i przetwory podnoszą cukier:( słodyczy nie jem, bo nie przepadam za słodkim więc pewnie tyle dobrze:) a czy cukrzycy towarzyszy nadciśnienie tętnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie nie panikuj. póki co wg mnie powinnaś częściej badać poziom cukru niż pozostałe ciężarne, np. przed każdą wizytą u twojego gin. być może zaleci on wykonanie testu obciążenia glukozą prędzej niż po 20 t.c. narazie rozłóż swój jadłospis na np 5-6 niewielkich posiłków dziennie. unikaj słodyczy, słodzonych napojów, itp. przerzuć się na ciemne pieczywo itd. ( tak profilaktycznie ) ja miałąm cukrzycę ciężarnych ale na diecie bardzo dobrze sobie radziłam. moja mała ważyła 4150g, ale większą rolę miały tutaj geny, no i urodziłam po terminie. mała urodziła się przede wszystkim zdrowa. odnośnie tej insuliny u raczej otyłych, no cóż... moja kuzynka jest bardzo, bardzo drobna , miała cukrzycę ciężarnych i była na insulinie, więc różnie to bywa...aczkolwiek większość ciężarnych z cukrzycą ( o ile nie jest to cukrzyca typu 1 ) jest na diecie. powodzenia i nie stresuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
sarita--------> problem w tym, że ja zawsze jadłam mało i często więc w tej kwestii nie bardzo jest co zmieniać:O pieczywa białeg to ja od stu lat nie jadłam:D chleb jem domowy, robiony w takim urządzonku do robienia pieczywa z gotowych mieszanek z dodatkiem kwasu foliowego i tylko 2 kanapki i to rano na śniadanie, bo są dosyć spore... no nie wiem co robię nie tak:( może to, że jadłam w nocy? wcześniej, przed ciąża to kolacja o 19.00 i nic nie musiałam więcej;) w każdym razie teraz już zaprzestałam tych praktyk i nie dojadam w nocy;) nie wiem, może brak ruchu? bo rzeczywiście od czasu, gdy dowiedziałam się o ciąży ruszam się strasznie mało w porównaniu z tym co wcześniej w każdym razie bardzo dziekuję za wszelkie wskazówki i podpowiedzi:) bardzo mi się to przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
Hmm, nie wiem co jest grane?:O zmierzyłam rano cukier kłując się w palec i wyszedł na czczo 73, a po śniadaniu 100 i to są przecież prawidłowe wartości. Dlaczego więc w laboratorium wyszedł tak wysoki wynik 95?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celka0005
witam ja jestem w 24 tygodniu ciazy.nie dawno dostalam skierownie na badanie glukozy wynik na czczo wyniosl 79 czyli prawidlowo bo norma to do 115 a po wypiciu 75 gram glukozy to 143(norma to do 140)od swojego ginekologa dostalam skierowanie do szpitala w poznaniu(do poradni cukrzycowej)tam mieli zrobic mi profilaktyczne badania a wyszlo tak ze pojechalam zmierzyli mi cisnienie i lekarz zobaczyl moje wyniki i powiedzial ze mam cukrzyce ciazowa i dal mi skierowanie do szpitala mowiac ze mam sie przygotowac na pobyt kilku dniowy.zdziwilo mnie to poniewaz nie zrobiono mi zadnych dodatkowych badan a roznica to tylko 3 zawsze mogla na stapic pomylka albo ja zrobilam cos nie tak:( siedze wystraszona i boje sie o swojego synka mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.pozdrawiam wszystkie przyszle mamusIe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast jestem osobą otyłą i jestem w 19 tygodniu ciąży,robilam niedawno test obciążony glukozą,wynik na czczo był 88,a po wypiciu 50gram glukozy wynik po godzinie się nie zmienił też jest 88.a więc nie zawsze osoba otyła jest narażona na cukrzyce ciężarnych. Powodzenia. Czasem trzeba powtórzyć wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierdonkaaa
Ja jestem już prawie na mecie ciąży..mam cukrzycę.. Mój wynik na czczo 96, a po 2 godzinach (75 gr glukozy) 186.. dostałam zalecenia dietetyczne, dostałam glukometr do mierzenia cukru na czczo i godzinę po każdym posiłku, gdy jadłam te dietetyczne rzeczy glukoza mi skakała, teraz jem normalnie tylko ograniczam niektóre produkty, które jadłam na początku ciąży i glukoza nie przekracza normy, czasem tylko coś tak podskoczy, ale nigdy powyżej 140.. Nikt nie wie właściwie co się dzieje, że cukrzyca może pojawic się w ciąży, możliwe jest to, że cała gospodarka hormonalna i gruczołowa jest zachwiana, dziecko też może uciskać wątrobę, przez co mogą być spowodowane zaburzenia, ja w rodzinie też nie mam żadnego cukrzyka, a sama ją mam, cukrzyca jest jak ruletka..jedną trafi drugą nie..norma przy obciążeniu 75 gram glukozy norma wynosi od 90 do 140..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wynik 140. Stosowałam dietę i cukier spadł, nie stosowałam diety i cukier również spadał, więc stwierdziłam, że to ściema i teraz na końcówce (38tc) jem wszystko na co mam ochotę. Duże dziecko? Moje waży około 2600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na czczo wychodzilo malo cukru, natomiast po obciazeniu glukoza mialam po godzinie 140 a po dwoch godzinach 139. Lekarka powiedziala ze mam po prostu nie jesc zadnych slodyczy i zrobic diete niskoweglowodanowa. Szczerze mowiac wystarczylo ograniczyc slodycze bo strasznie duzo ich wpieprzalam. Dzieki temu przestalam tyc tak duzo :D Po prostu nie jem nic slodkiego, zadnych ciast, nie pije slodkich napojow, natomiast nadal jem owoce, pieczywo, makarony itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka - masz rację, przy takich wynikach nie ma co panikować. Zero słodyczy (ja pozwalam sobie na ciasteczka zbożowe) i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierdonkaaa
Ja tam jem wszystko, czasem cukier skoczy, czasem nie, dzisiaj np po płatkach rzekomo bezglutenowych miałam po godzinie 145, więc obojętnie czy jem cukierka, czy chleb dietetyczny to nic nie zmienia..a cukier jest wciąż na tym samym poziomie..wczoraj przed snem niesamowicie chciało mi się bezów(przecież to sam cukier) a rano obudziłam się z glukozą 82, to co to za cukrzyca.. Ja uważąm, żę po prostu to są zaburzenia w gospodarce wątroby, trzeba uważać, żęby nie pojawiały się wyniki rzędu 180-200, bo to może być niebezpieczne..A moje dziecko i tak będzie duże i tak, jestem w 36 tygodniu, a dziecko waży około 3,5 kilo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. dzisaj bylam na badanich . Przed wypiciem mialm wynik 77 , po wypiciu 75 g glukozy po 20 minutach wyszłam z przychodn i wymiotywałam ...po godzinie milam wynik 91...po nastepniej godzinie czyli juz po 2 godzinach po wypiciu mialam 158 ... i lekakra powiedziała mi ze bedzie musialy powtorzyc badanie, bo nie ejst pewne na 100% czy mam cukrzyce ciążowa i kazła JUZ OGRANICZYC SLODYCZE i smazone potrawy...bardzo sie martwie :( nikt u mnie w rodzinie nie jest obiciązony cukrzyca... za trzy dni mam wizty u ginekolga i zobaczymy co on zadecyduje czy bede usial potorzyc badanie czu odraz mnie skieruej do poradni diabetologicznej.... prosze o jakies informacje w moim przypadku... Dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonieczka76
witam ja jestem w 31 tg ciąży i moje wyniki też są złe moja ginka bardzo mnie wystraszyła i dała mi przekaz do poradni diabetologicznej moje wyniki to na czczo 66.92 po wypiciu 50 glukozy po godzinie 163.74. jestem przerażona i boję sie co z moim dzidziusiem czy będzie zdrowy to moja trzecia ciąża i nigdy nie miałam problemów z cukrzycą pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka80
Ja też miałam cukrzyce ciężarnych,ale trzymałam dietę i miałam fajna figure a przedewszystkim dzidzius urodził siezdrowy i o czasie.Teraz robiłam badania i dzięki diecie w ciąży juz nie mam cukrzycy!Wszystko bedzie dobrze, ale pilnuj stałych pór posiłków,duzo spacerów i odpowiednia dieta-bez cukru,smazonego i raczej bez chleba i ziemniaków zmasłem tez ostrożnie.Ja dostałam glukometr i mierzyłam sobie poziom cukru na czczo, 1 godz i 2 po posiłkach.Powodzenia1Dzidzius będzie zdrowy-wszystko w twoich rekach!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jpatala
drogie Panie! Mam na imię Asia i zapraszam do wypełnienia ankiety przeznaczonej dla kobiet, których ciąża była powikłana cukrzycą (przedciążową lub ciążową). Ankieta przeznaczona jest dla kobiet w ciąży i tych, które urodziły już jakiś czas temu. Badania są anonimowe i będą wykorzystywane tylko w celach naukowych. Wynikami mogę podzielić się z chętnymi http://www.ankietka.pl/ankieta/36604/cukrzyca-w-ciazy.html Dziękuję serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jpatala
drogie Panie! Mam na imię Asia i zapraszam do wypełnienia ankiety przeznaczonej dla kobiet, których ciąża była powikłana cukrzycą (przedciążową lub ciążową). Ankieta przeznaczona jest dla kobiet w ciąży i tych, które urodziły już jakiś czas temu. Badania są anonimowe i będą wykorzystywane tylko w celach naukowych. Wynikami mogę podzielić się z chętnymi http://www.ankietka.pl/ankieta/36604/cukrzyca-w-ciazy.html Dziękuję serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowi-jka
nierozumiem norma jest 74-106 a ty masz raz 106 raz 95 i mówisz ze cos nei halo?? albo ja czegos nie rozumiem albo ty za bardzo panikujesz bo wg mnei jestes w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
nowi-jka---------> to nie ja twierdziłam, że coś jest "nie halo", a mój ówczesny lekarz;) Poza tym rzeczywiście wynik mógł wzbudzać również mój niepokój ponieważ zawsze cukier miałam w dolnej granicy normy albo za NISKI, a tu nagle coś takiego w ciąży... Jednak wszystko skończyło się ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewka
hej dziewczyny, martwie sie bo po wypiciu glukozy wyszły mi za duże wyniki... tzn po wypiciu 50mg powinnam po 1h mieć 7,8 a miałam 8,8 powtórzyłam badanie z 75mg glukozy. Na czczo wyszło 4 (czyli w normie) po 60 min - miałam 10.02 (a norma 10) a po 120 min - miałam już 11.4 (a norma 7.8) czekam teraz na wizyte ale już tu fiksuje i nie wiem czy mam tą cukrzyce czy nie? jestem w 28 tyg. ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamMojegoSynka
ANILEWKA nie chce Cie martwić,ale troszke za dużo te normy są przekroczone....ja już miesiąc jestem na diecie...i nie jest mi zbyt łatwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusiaczka18
Cukrzyca w ciąży bierze się stąd iż płód uciska trzustkę która odpowiada za wytwarzanie odpowiedniej ilości insuliny jeśli jest uciśnięta nie produkuje odpowiedniej ilości a krążący cukier w naszej krwi jest groźny dla naszego organizmy. Jeśli kobieta ma cukrzycę ciążową może urodzić dzidziusia o dużej masie urodzeniowej lub niskiej masie. Jednak przestrzegając diety i kontrolowaniu cukru pomorze utrzymać wszystko w normie jestem w 37 tyg. ciąży o tym że mam cukrzycę ciążową dowiedziałam się nie dawno moja dzidzia waży już 3370g bardzo dużo a mam przed sobą 3 tyg. lekarz powiedział że jeżeli będę przestrzegała diety to nie mam się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka :)
Bardzo Panie proszę o pomoc w wypełnieniu ankiet do pracy magisterskiej. Ankieta jest skierowana do mężów (partnerów) kobiet, których ciążę wikła cukrzyca. Jest anonimowa i nie wymaga dużo pisania :) Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :) http://www.ankietka.pl/ankieta/49722/cykrzyca-w-ciazy-opinie-i-zachowania-partnerow-kobiet-ciezarnych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×