Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karen-80

Sab Simplex-skutki uboczne? dzialania niepozadane?kto stosowal?

Polecane posty

Jesli ktoras stosowala-napiszcie!jak dzialal!czy byly u waszych dzieci jakies dolegliwosci! podalam coreczce wczoraj na noc i w dzien-i wydaje mi sie ze ma wiekszy brzuszek! taki twardy i okragly..boje sie ze cos jej sie stalo.. opiszcie swoje doswiadczenia..czy ktos tak mial? owszem kolki wczoraj nie bylo..ale..; chyba umre ze strachu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowałam- bardzo sobie chwaliłam mała często miała taki brzuszek od niezrobienia kupki pomasuj brzuszek oliwką połóż na brzuszku nie bój się tylko obserwuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam polski odpowiednik Sab Simplexu, nazywa się Bobotic i ma podobną dawkę substancji czynnej - simetikon (dimetikon aktywowany dwutlenkiem krzemu). W Boboticu jest go 66,66 mg/ml, a w Sab Simplexie 69,19 mg/ml. Bobotic kosztuje ok. 10 zł i kupisz go bez problemu w każdej aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaaaaaaaaaaa
stosowalam sab simplex naprawde ok 3 miesiecy, moj maly mial koleczki. Tu w niemczech wszyscy to stosuje, a w szpitalu to jak robili mu usg serduszka i maly byl rozwscieczony to normalnie lali ten sab simplex w niego!!! lekarka zawsze chetnie mi przepisywala. nie slyszalam o skutkach ubocznych....dzis maly ma 7 miesiecy zero dolegliwosci z brzuszkiem czy z czym innym. zachecam do stosowania tego preparatu bo dziala dobrze i troche maluszka uspakaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice przywozili mi sab simplex z niemiec , odpowiedniki polskie dzialaly ale przez max tydzien a dzieki oryginalnemu przetwalismy najtrudniejsze miesiace kolek.Polecam !! i faktycznie w Niemczech multum matek podaje ten lek dziecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
ja podawałam , zero jakichkolwiek skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczelam stosowac jak synek skonczyl jakies 2,5tyg. i stosowalam do konca 2m-ca. Bylam bardzo zadowolona, pomagal na kolki, odbijanie i nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych, chociaz moja znajoma uwaza, ze jej corka miala zatwardzenie po sab-ie, inna z kolei ze wzmagal wymioty u dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowałam, ale u nas ani nie pomógł ani nie zaszkodził zresztą podobnie jak wszytskie inne specyfiki na kolki. Nam pomógł czas i reguła że po 3 mies. kolka przechodzi. Uff tylko jak przetrwać te 3 miesiące..wiem wiem że nie łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też stosowaliśmy sab simplex i było REWELACYJNIE!!! żadnych skutków ubocznych niestety skończył nam się i będziemy go mieć dopiero za tydzień, a mały teraz bardzo się męczy a my razem z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioxx
witam wczoraj poraz pierwszy żona podała naszej córeczce sab simplex [ 5 kropelek do butelki z mlekiem] ok. godz. 18:00 mala spała w miare spokojnie do 4::00 rano, z małymi przerwami , już wiecej nie dała jej sab od 4 :00 niespała niespokojna płacz ok. godz 11:00 mała zwymiotowala cały posiłek bardzo mocno aż jej nosem poszło ,, nadmieniam że ma dopiero 5 tygodni. Niewiem czy to przez ten sab czy była inna przyczyna wcześniej nie było podobnych przypadków , baczki i kupa bez problemu przed podaniem leku , kolki zdażały sie rano i po południu, teraz jest 21:00 dziecko co rusz sie budzi i jest niespokojna zmeczona. czy ktoś miał takie objawwy , raczej już nie podamy tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też podawaliśmy naszej małej ok 2 miesięcy te kropelki. Objawy kolki jak ręką odjął i żadnych skutków ubocznych. Podaje się 15 kropelek co 4-6 godzin. Jak ja karmiłam małą mniej więcej co 3 godziny to kropelki podawałam co drugie karmienie. I nie odstawia się kropelek nigdy, ze tak napiszę bach i już. Trzeba stopniowo zmniejszać dawkę, żeby organizm się przystosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkaaaaa
nie stosowałam ale podobno to to samo co espumisan a po espumisanie mieliśmy jeszcze wieksze kolki niż przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofikowa- zgadzam sie, bobotic jest naprawde dobry, daje rade!!! to praktycznie to samo co sab simplex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzulietta

U mojej 9 tygodniowej Niuni też wystąpiły wymioty po Sab Simplex. Dawałam przez 3 dni raz dziennie po 15 kropelek.  Przez pierwszy dzień  było wszystko dobrze, odrazu zrobiła kupę,   w drugim i trzecim wymioty.  Dosłownie chlustanie. Mała zwróciła wszystko co zjadła a w pieluszce  była malutka kupka. Myślę że to wina kropelek. Odrazu odstawiamy i obserwujemy czy sytuacja się powtórzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×