Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Amebba

Grupa krwi ---- ????

Polecane posty

Gość Amebba

jesli mam grup krwi 0 rh + moj maz tez ma tak sama jak ja to jaka grupe krwi moze miec nasze dziecko ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
http://www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php troche nie rozumiem bo na tej stronce do ktorej podaje wyzej link wychodzi ze moje dziecko moze miec albo 0rh+ albo 0rh - dlaczego ?? (-) skoro oboje mamy + ??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegiem do lekarza
Jedynie w przypadku obojga rodziców Rh-ujemnych dziecko zawsze będzie Rh-ujemne. W każdym innym przypadku nie jest możliwe wcześniejsze określenie grupy krwi w układzie Rh, ponieważ zależy to od tego, czy osoba Rh-dodatnia jest homo- czy heterozygotyczna. Rodzice Rh-dodatni i Rh-ujemni jak również oboje Rh-dodatni mogą mieć dziecko zarówno Rh-ujemne jak i dodatnie. (to z tej stronki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj tego ci nie wytłumacze, ale to się raczej rzadko zdarza, najbardziej prawdopodobne jest, że będzie miało 0 rh +, a nawet jeśli 0 rh- to przecież nie jest żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
nie ! a nie bedzie tzw konfliktu bo ja mam (+) a dziecko moze miec (-) dzieki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież tam jest napisane o konflikcie. Konflikt występuje wtedy kiedy matka ma rh ujemne a dziecko rh dodatnie. Jednak konflikt w obecnych czasach nie jest jakiś strasznie grożny dostaje się przeciwciała i po sprawie. Nawet jeśli jest dziecko - ty plus to do konfliktu ne musi dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ze mimo ze jestescie Rh+, mozecie byc potencjalnie nosicielami genu Rh-, wtedy dziecko moze odziedziczyc po kazdym z was ten gen i miec grupe krwi Rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
nigdy nie myslalam ze moze sie urodzic dziecko dwoch rodzicow plusoewych o grupie krwi ujemnej ... a jak by bylo np A,B,AB, NIE moze sie tak zdarzyc ? czy wszystko jest mozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestań schizować
skoro ty masz rh +, to nawet jeśli dziecko będzie mieć rh - nie może być mowy o zadnym konflikcie, bo tylko, gdy matka ma rh - może wystąpić konflikt zresztą w dzisiejszych czasach to tak naprawdę zaden problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli oboje macie grupę krwi ORh+ to NIEKONIECZNIE dziecko będzie taką grupę miało. Pewną rolę odgrywają również dziadkowie dziecka. Sprawdź również ich grupę krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasze dziecko zgodnie z prawami genetyki bedzie mialo 0 Rh+, co jest bardziej prawdopodobne, lub 0 Rh-, o konflikt nie masz sie co martwic bo ciebie on w tej sytuacji nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegiem do lekarza
Konfliktu nie będzie w tym przypadku. PS. Poza tym, konflikt nie występuje przy pierwszej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
moi rodzice maja maja Brh+ i A rh + a ja mam 0 rh +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
dlatego to wszystko takie dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestań schizować
ale czy dociera do Ciebie, że nie ma możliwości by wystąpił w Twoim przypadku jakikiolwiek konflikt RH dlatego, że masz RH DODATNIE? tylko w przypadku RH UJEMNEGO u matki może wystąpić konflikt RH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
dociera dociera . :P prosze sie nie unosic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestań schizować
spoko, nie unoszę się;) tylko chciałam sprawdzić czy najważniejsza część mojej wypowiedzi dotarła do Ciebie, a mianowicie fakt, że CIEBIE KONFLIKT NIE DOTYCZY więc nie masz się co martwić:) wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wcale nie jest dziwne, to jest normalne; jeden z rodzico o grupie B odziedziczyl od swoich rodzicow gen grupy B i grupy 0, co daje grupe krwi B poniewaz ten gen jest tzw. dominujacy, drugi rodzic podobnie, ma grupe A, otrzymal w spadku od swoich rodzicow geny A i 0, i podobnie poniewaz gen grupy A jest dominujacy ma grupe krwi A, tak wiec twoi rodzice posiadaja odpowiednio geny B0 i A0, ty mialas tego farta ze odziedziczylas po kazdym z rodzicow 0, stad twoja grupa krwi 0 swoja droga genetyka jest ciekawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amebba
jeszcze raz dzieki za odpowiedzi czasem czlowiek gubi sie w tym wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×