Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
zmartwiony tata

Alergia na roztocze-co robić???

Polecane posty

Gość gość
Raz na jakiś czas ozonuje mieszkanie (airozone.pl) by pozbyć się wszelkich alergenów które mogłyby przeszkadzać mojej córce. Cena nie jest wygórowana a ja dostrzegam, że moja córka lepiej oddycha i czuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na różne sposoby można zadbać o swój komfort, warto często prać rzeczy, sprzątacz, kupić sobie nawilżacz powietrza (np. w http://www.sternal.com.pl/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alergia to sfiksowanie układu obronnego organizmu- skąd się bierze? Z niedoborów. Mamy 21 wiek od 1994 bodajże roku, żywność genetycznie modyfikowana, weszła pod pretekstem głodu w afryce, do masowej produkcji. Mosanto czyli potentat który obecnie produkuje już wszystko czego ludność potrzebuje(od broni po marchewkę), fałszował nawet badania przez lata-tylko po to by opinia publiczna siedziała cicho. Nie ma się co oszukiwać- chemia i lektyny skutecznie destabilizują nasze organizmy prowadząc najpierw do niediagnozowanych powszechnie niedoborów takich jak niedobór selenu-jodu-witamin D,B itd-ponieważ jest to długa lista zależności i mają na nią wpływ przede wszystkim substancje jakie są obecna w żywności i GMO. Oczywiście szczepionki również odgrywają w tym wszystkim kluczową rolę ale ich rola jest tylko kolejnym etapem-cała afera zaczyna się już u kobiety w ciąży-jak już pisałam -chodzi o niedobory których się nie diagnozuje. Wszystko jest współzależne i działa jak idealny mechanizm do produkowania alergików i ogólnie chorych społeczeństw. A wiedza na ten temat nie jest ogólnodostępna -trzeba być bardzo dociekliwym aby uchronić i siebie i swoją rodzinę przed tym co niestety pisane jest każdemu. -Pisane nie przez los, lecz przez utajnione badania prowadzone przez lata, które teraz przynoszą dochody tym najbogatszym, którzy decydują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 lat temu trafiłam na pogotowie z atakiem objawów alergii wziewnej (byłam już nastolatką i był to mój pierwszy i ostatni taki atak) wcześniej nigdy alergikiem nie byłam, na pogotowiu opierniczono mnie że dramatyzuję z powodu zwykłego przeziębienia, tymczasem ja się dusiłam i skakała mi gorączka. Tak jak w tamtych czasach mało kto słyszał o alergiach tak w czasach młodości moich dziadków mało kto słyszał o podwyższonym cholesterolu . Teraz-spróbujcie zrobić cholesterol dzieciom! Wszystko jest tak sprytnie pomyślane, by te dzieci rodziły się już skazane na choróbska! A lektyna o nazwie WGA która jest w dużej ilości obecna w podstawie naszej diety? A woda którą pijąc możemy się odwodnić, że nie wspomnę o wypłukiwaniu nią z organizmu substancji odżywczych? Można tak wymieniać w nieskończoność. Prawda jest taka że nie mamy już dostępu do zdrowej żywności. Takowa, została zdeponowana, w magazynach globalnego banku nasion, na na norweskim archipelagu Svalbard .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też niedawno miałam robione badania w pracowni http://alergomed.com.pl/ i wyszło że mam alergie. Nic przyjemnego ale na szczęście da się z tym żyć eliminując dany czynnik powodujący alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie cała rodzina ma alergię, głownie na kurz i roztocza. Nie możemy mieć też psa, kota, ani nawet chomika, bo wszyscy kichają, oczy czerwone, załzawione... Raz na jakiś czas (w zalezności od potrzeb) zamawiamy ekipę Airozone, która robi nam ozonowanie mieszkania. Później poweitrze jest o wiele czystsze, lepiej się oddycha, zapach jest jak po burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzieliście tą laseczke? www.i.imgur.com/BX8h4rC.jpg a tu wymiata na maxa!!! www.skracaj.org/onablondi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roztocza są wszędzie więc walka z nimi jest ciężka ale są specjalne odkurzacze i zobacz jakie pomysły podają na http://sanitera.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze są dywany. Działają one jak filtr powietrza i tam wszystko się gromadzi.. dlatego jeżeli ktoś w domu ma problemy z alergią to pozostaje albo usunięcie dywanów albo ich ozonowanie. U nas we Wrocku jest taka firma- Klinika Dywanów, która się tym zajmuje. Moja koleżanka, która ma trójkę alergików w domu cały czas korzysta z ich usług i mówi że nawet dobrze na tym wychodzi bo dywany ciągle jak nowe chociaż czas biegnie :P Ona się szybciej starzeje niż one- tak ostatnio sobie nawet żartowała ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMedi
Witam, Profilaktyka w alergii na roztocza kurzu domowego sprowadza się do unikania ekspozycji na alergen. Całkowite wyeliminowanie kontaktu z roztoczami jest niemożliwe, ale ograniczenie ich stężenia w najbliższym otoczeniu zwykle pomaga zmniejszyć objawy. Dlatego ważne jest usunięcie z mieszkania, a zwłaszcza z sypialni przedmiotów na których gromadzi się kurz: dywanów, ciężkich zasłon, kap, pluszowych zabawek, a także roślin doniczkowych. Jeśli nie chcemy rezygnować z zabawek, należy trzymać je w zamkniętych szafkach, a te pluszowe okresowo mrozić w zamrażarce (przez ok. 24 godziny). Powinno się też często wietrzyć mieszkanie, regularnie sprzątać za pomocą wilgotnej ściereczki i odkurzacza (najlepiej ze specjalnym filtrem). Kołdrę i poduszki (bezpierzowe) warto systematycznie prać co kilka- kilkanaście tygodni. Pościel powinno się prać w temperaturze co najmniej 60°C, gdyż roztocza są zabijane dopiero w temperaturze wyższej niż 55°C. Dobrym pomysłem jest też stosowanie antyalergicznych materacy lub pokrowców. W łagodzeniu objawów alergii dobrze sprawdzają się leki przeciwhistaminowe najlepiej II generacji – są skuteczne i nie mają istotnych działań niepożądanych. W zależności od objawów i preferencji można je przyjmować w postaci tabletek, kropli, sprayu do nosa czy kropli do oczu. Preparaty te mogą być przyjmowanie zarówno doraźnie jak i przez dłuższy czas. Warto też pomyśleć o immunoterapii swoistej (tzw. odczulaniu), która polega na regularnym podawaniu małych ilości alergenu, tak by w organizmie została wytworzona tolerancja na dany alergen. W wielu przypadkach leczenie takie pozwala na eliminację lub zmniejszenie objawów chorobowych. Najlepiej skonsultować się z alergologiem, który wyjaśni wszystkie wątpliwości i zaleci odpowiednie leczenie. W razie pytań zachęcam też do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenkasss
Jakoś ze dwa tygodnie temu zamawialiśmy do domu inhalator Alergia Stop. To jest od polskiej firmy Sanity urządzenie. Działa bardzo dobrze, jak na razie nie mam za bardzo się do czego przyczepić. Jak za tę cenę i niepozorne dość wymiary (lekki i mały) to naprawdę sprawnie podaje lek. Dla dzieci i dla dorosłych, dobre ekonomiczne rozwiązanie z punktu widzenia rodziny moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariall
Dobrze nam się sprawuje polskiej firmy inhalator - Alergia Stop. Długą gwarancję dostaliśmy bo na 24 miesiące. Różne leki można stosować, podobnie jak różne leczenie prowadzić. My to raczej doraźnie używamy przy jakiś stanach zapalnych, infekcjach. O wiele szybciej widać poprawę, niż jak się leczyliśmy tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bym tutaj stawiała na ozonowanie dywanów bo to chyba jest najlepsza pomoc. No chyba, że dywany stare to wyrzuć :D Klinika Dywanów w Wrocku to faktycznie dobry wybór bo dosyć tanio robią a bardzo fajne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyste powietrze bez alergenów jest w 100% skutecznym lekarstwem na alergię. Na www.airvitai.pl można kupić urządzenia które oczyszczą, nawilżą i zjonizują powietrze a także uzupełnią je w jod i resztę minerałów odgrywających kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek5484
Jest taki inhalator jak Baby Sanity. On jest zaprojektowany i zbudowany głównie z myślą o małych dzieciach. Ale dorośli też mogą używać, co zresztą z żoną czasami robimy. Dobre urządzenie przy zwykłej profilaktyce, ale też przy terapii poważnych chorób dróg oddechowych, jak choćby astma, czy alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość airvitai
Na www.airvitai.pl można dostać urządzenia oczyszczające powietrze ze smogu, alergenów i roztoczy, które utrzymuje prawidłowe nawilżenie powietrza oraz dodatkowo wzbogacające je o JOD i kilka innych minerałów bez których prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest niemozliwe. Obecnie ok 1/3 populacji polski cierpi na niedobory jodu których następstwem są m. in. choroby tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwka33
Może podpowiem model którego z dziećmi używam, chodzi o Pro Sanity. Prosta konstrukcja, ale wcale nie jest to jeden z tych prostszych inhalatorów. Są dwie zasadnicze funkcje – inhalacja i irygacja. Bardzo fajnie jest to rozwiązane, bo oczyszczanie jest wcale nie mniej ważny niż samo dostarczanie leku do dróg oddechowych. A tak już mniej technicznie pisząc to jest to model przyjazny w użytku. Łatwo się steruje, ur******** czy choćby czyści i przechowuje w schowku, który jest w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eviart
podstawa to ozonowanie mieszkania.najskuteczniejszy szybki i bezpieczny zabieg .chetnie odpowiem na pytania pod nr;575 99 36 26 codziennie w godz 8 do 22 lub evi.art.project@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliiss
Mnie koleżanka namówiła na inhalator Sanity Simple. Szczerze powiem, że sprzęt się spisuje bez zarzutu. Nie zacina się, można w krótkim czasie dużą dawkę leku podać. Fajny aparat bo rodzinny, równie dobrze można tutaj inhalację przeprowadzić u dziecka jak też u dorosłego. Dla mnie najlepiej taki zabieg działa jak mam nos zatkany. Ulga jest nie do porównania z jakimkolwiek innym leczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariasol
Proponowałabym taki aparat jak Alergia stop. Dużo nie kosztuje a nadaje się do różnych terapii. Ja go używam przy mojej córce która ma problemy z alergią. Ale jeśli chodzi o zwykłą profilaktykę, czy różne infekcje dróg oddechowych to inhalator też sobie poradzi. Ogólnie jest dość lekki i mały, co zdecydowanie ułatwia jakikolwiek transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robiłaś już badania? Jeśli nie, a jesteś z Krakowa to możesz się udać do pracowni http://alergomed.com.pl/. Ja miałam robione tam badania cytologiczne i byłam zadowolona z obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tetiana
oczyszczacz powietrza dużo daje, wiem po sobie bo początkowo nie wierzyłam w to cudeńko... ale cierpiący człowiek wszystkiego się chwyta, kupiliśmy oczyszczacz Viktor firmy stadler form i w domu świetnie się oddycha, nie mam problemów czy napadów. no i zbiera smrodki z chaty :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorottis
u mojej siostry w domu sprawdza się odkurzacz piorący, ona ma co prawda taki dość duży i raczej średnio poręczny, ale w sferisie widziałam już takie mniejsze karchera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenatok
Do tej pory miałam jeden inhalator w życiu i teraz kupowałam drugi. Jest o wiele lepszy niż poprzedni bo przede wszystkim szybciej produkuje mgiełkę i też jakość aerozolu jest lepsza, po prostu czuję, że ten lek łatwiej przechodzi w dół dróg, a nie osadza się na górnych partiach. Aparat nazywa się Alergia STOP Sanity. 2 lata gwarancji, instrukcja po polsku i też polska marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×