Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
zmartwiony tata

Alergia na roztocze-co robić???

Polecane posty

Gość gość
Sprzątanie na bieżąco, koniecznie na mokro to podstawa. U mnie co 2 miesiące robi się też ozonowanie. Przyjeżdżają panowie z Airozone, rozstawiają sprzęt, na dwie godzinki wychodzę i wracam to zapach jest jak po burzy. A po alergenach nie ma śladu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlinkaJu
poza nieustannymi porządkami polecam wybrać dobry oczyszcz powietrza, na przykład viktor od stadler form, u nas jest ta alergia i aktualnie została zastopowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj chyba lekarz najlepiej by poradził co zrobić. Nie ma co szukać internetowych porad, kiedy to specjalista doradzi zawsze najlepiej. Podsyłam stronkę z listą gabinetów alergologów -> http://www.odetchnijspokojnie.pl/znajdz-gabinet/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z alergią na roztocza ciężko coś zrobić. Roztocza są absolutnie wszędzie, nawet na naszych rzęsach, więc nigdy się ich nie pozbędziemy. Można jedynie nieco ograniczyć ich ilość w otoczeniu i sobie ulżyć. Oczyszczacze powietrza mogą wyraźnie pomóc, na rynku znajdziemy ich całkiem sporo do wyboru. Osobiście korzystam z takiego: https://loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-a60euw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka44s
Zdecydowałam się z mężem na inhalator Alergia STOP Sanity jakiś czas temu. Działa poprawnie, nie mam się do czego przyczepić. Rzeczywiście jest dość cichy i dużo leku jest w stanie dostarczyć w dość krótkim czasie, także cała inhalacja długo nie trwa. Lekki, ergonomiczny, w zasadzie można go rozłożyć wszędzie, nie potrzeba było jakiegoś dużego placu wygospodarować w mieszkaniu żeby się z tym wszystkim pomieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materowa
Przy takim czymś warto kupić oczyszczacz (filtr) powietrza. Ja zainwestowałam w Air Purifer od philipiaka. Bardzo dobre urządzenie, które m.in. zwalcza nieprzyjemne zapachy czy oczyszcza powietrze ozonem usuwając wirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloee33
Polecałabym polski inhalator, choćby Sanity ma dobry model Alergia STOP. Jednak polscy producenci to mniejsze ryzyko, że będzie problem podaniem i w ogóle wytworzeniem mgiełki, czy ewentualnym egzekwowaniem gwarancji. Raczej bym odradzała jakieś zagraniczne marki przy tego typu akcesoriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksimus
Ja walczę z alergią mojej córy już kilka lat i fajnie, że teraz są różne sprzęty. Inhalator dobrze mieć, ja mam od roku i cieszę sie, że go kupiłam. Ze sprzętów przydatnych przy alergii polecam robota sprzątającego. Ja sama żałuję, że dopiero niedawno na to wpadłam. Robot sam sprząta i mopuje podłogi, rzeczywiście jest czysto, jak przychodzę po pracy i otwieram drzwi to na podłodze do światła nie widze kurzu. Cenowo to ok 1,5 tyś i nie trzeba codziennie latać z odkurzaczem. Jak coś mam mamibota - https://mamibot.tech/pl/ i jak na razie jestem mega zadowolona z użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natarik
Wygodnie jest zbudowany nasz inhalator Alergia STOP, mały, nie waży dużo, ma długi przewód z powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylka011
Z tego co czytam wiele osób ma problem z odróżnieniem zwykłego kataru od alergii na roztocza dlatego polecam przeczytać artykuł http://alergia.expert/przeziebienie-czy-alergia-na-roztocza/ i dokładnie porównywać objawy! Nie wszystko od razu musi być poważne i nie od razu trzeba wydawać krocie na leki, wiecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zastosowań jak na swój mikry wygląd ma nasz Alergia Stop, raz że do alergii się przyda a dwa, że można nim w sumie tez każdą inną kurację dróg oddechowych zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenn
Ja lubię się inhalować moim Alergia Stop, jest szybko wygodnie, aerozol faktycznie dociera głębiej na drogi oddechowe tak jak to powinno wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danuta80
Walka z alergią nie jest łatwa, wiem coś o tym bo sama mam dziecko z alergią ;( Staram się sprzątać często mieszkanie i prać ubrania, koce, i inne tekstylia, ale wydaje mi się, że od kiedy sprzątam mieszkanie odkurzaczem z filtrem hepa z Purevent Filters, kichanie u małego jakby ustało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robiłaś już badania? Ja robiłam przed świętami w pracowni www.alergomed.com.pl i czekam własnie na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polski aparat Pro mamy na stanie u nas w domu i jest odpowiednio szybki, nie ciągnie się na inhalacja, a wiadomo że na przykład dziecko to długo przy aparacie we względnym spokoju i nie byłoby w stanie strzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamówiliśmy Alergia Stop ostatnio już bardziej z myślą o wiosną i o tym co się będzie działo jak zacznie pylić, pierwsze wrażenie jest dobre, łatwo się wszystko ur******** czyści, aerozol można swobodnie wziąć w płuca bez jakiegoś duszenia się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U dzieci glównie inhalację stosujemy i się sprawdza, na pewno dużo dzięki takiej profilaktyce oszczędzamy na lekach, lekarzach i tak dalej. Info w internecie jest dużo, ale już takich bardziej naukowych brakuje...znam tylko stronę http://inhalacja.pl tutaj tłumaczą od strony medycznej i technicznej inhalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asikcz
Do listy przydatnych materiałów dorzucam artykuł opisujący podstawowe metody zapobiegania namnażaniu się roztoczy w mieszkaniu. Praktyczne porady ułożone od najłatwiejszych i najtańszych do wymagających większych nakładów... http://www.dom-bez-alergii.pl/alergia-na-roztocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas niestet y ale oboje dzieciaczków maja alergie na roztocza...starszy syn ma odczulania w chwili obecnej a maluszka póki co staramy się chronić przed roztoczami jak się da najbardziej. Kupilismy nawet specjalny materac dla niego http://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-model-ms11/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy alergii na roztocza najlepiej byloby wprowadzić do życia minimalizm : bezpowrotnie usunąć z domu wszystkie kurzące się bibeloty, zaslony, firanki, dywany, wykładziny dywanowe. Dobrze jest codziennie wietrzyć kołdry, poduszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiem Alergia Stop którego my używamy u dzieci najbardziej, chorują ciągle na coś, no a co do samej alergii to teraz jest jakaś plaga, wszystkie dzieciaki na coś są uczulone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morfeusz34
po prostu kup sobie Allertec i jak dopadnie cię alergia to połknij tabletkę. po chwili alergia przejdzie i nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowadzimy dzienny oddział leczenia astmy i POCHP prowadzą lekarze z www.centrummedyczne.com.pl , których śmiało mogę polecić. Przeprowadzą nowoczesne testy alergiczne wykrywające alergie na pyłki, sierść zwierząt, roztocza kurzu domowego, pleśnie, pokarmy, leki, metale, gumę, lateks, kosmetyki, konserwanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozbyć się dywanów, wykładzin, narzut na łóżko, kanapę itp. Jak już to specjalny dywan dla alergika: https://pufadesign.pl/79-dywany-i-chodniki. Krótkie włosiem i odpowiednia tkanina. Roztcza gromadzą się najbardziej w dywanach i pledach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Derek Wawa
Kochani syn od 10 lat ma allergie w naszym życiu było wszystko :lekarz ,testy ,odczulanie ,wywalanie dywanów ,kołdry,alergof w sprayu,ozon mam do dziś czyszcze wnętrze samochodu i domu,filtr powietrza,akupunktura na Muranowie plus herbatki ziolowe przepisane przez chińczyka chyba może wietnamczyka / a wiecie co pomogło informacja z Internetu Zakwaszenie żołądka octem jabłkowym nie mogę się rozpisywać bo klikam w telefonie ale chce sie podzielic radami ponieważ w marcu zaczeliśmy a w czerwcu nie ma śladu po allergii Tu cytuje bo mam skopiowane to nam pomogło ta informacja jako pierwsza "Alergię, astmę wyleczyłam u syna likwidując pasożyty i pierwotniaki, pyrantelum, vermoxem, zioła z piołunem, potem pił przez 6 tygodni tymianek z prawoslazem . Łyka olej z czarnuszki, co jakiś czas wracamy do ziół i tabletek bo robaki wracają. Jak kaszle to olejek oregano na klatę piersiową i jak przestaje kaslać , to wiem , ze to larwy glisty. Wtedy recepta na vermoxem i zioła, marchewka tarta, rzepa i kapuch O faktycznie odrobaczenie syna i przy okazji siebie z żoną . Uwaga efekt tej drogi to wiadomo brak allergii u mnie 15 kilo mniej Kto nam pomógł już wam mówię : 1.odmładzanie na surowo na youtubie jestem jego fanem powiedział magiczne słowo Alergia zniknęła. 2.Hubert Czerniak 3.Jerzy Zięba Te informacje wystarczą wam aby lepiej żyć i pozbyć się różnego typu chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od pewnego czasu używam preparatu Allergoff, jak na razie jestem zadowolona, po praniu pościeli w tym płynie, alergia na roztocza u dzieci diametralnie się zmniejszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam produkty Allergoff, ja używam spray i dodatek do prania. Sprayem pryskam kanapy, dywany i tapicerkę w aucie i widać różnicę, pomaga. Polecam, bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×