Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gruby miś

nowa podłoga! nie deptać!!!

Polecane posty

i ja jestem :) mieliśmy zamieszanie z Bobsem najpierw 40 stopni gorączki, infekcja brzuszkowa, potem rozbita broda i perypetie napletkowe ale już z górki postaram się wkręcić o ile czas pozwoli w sobotę jadę do Warszawy na szkolenie - jak dam radę niebawem zacznę jeszcze jedną pracę :D (choć na razie czarno to widzę:p) buziaqi zmykam do książek bo się dokształcam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jaaga :) W niedzielę do Ustronia, a dziś patrzyłam pogodę no i.. zapowiada się "bardzo optymistycznie", w poniedziałek np. 14 stopni.. a potem tylko trochę lepiej. Mam nadzieję, że się mylą hehehe. Zdjęcia będą wkrótce.. tzn. pewnie już po urlopie.. ;) Channah niezłe zamieszanie. ;) Znacie się na prawie pracy, czy jak to się ten dział nazywa?? A dokładnie to chodzi mi o umowę o dzieło i płacenie zusu a bycie bezrobotnym zarejestrowanym. Jutro mam akurat wizytę w UP, to się popytam, ale.. nie wiem, czy mnie zrozumieją, bo to chodzi o Internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Przesyłam buziaki i pozdrowienia dl Was :):):) umnie plany wakacyjne zeszły na dalszy plan .. robimy remont domu i zobaczymy ile czasu nam zostanie na przyjemności ;) Przekazuje równiez pozdrowienia od Gossiki która od kilku dni ma \"padniętego \" laptopa :-0 i zjawi sie jak zakupia nowego :classic_cool: :D zmykam bo pobudka wcześnie rano ..... pa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Channah tzn, że będziesz pracowac na "czarno" ;) A to ci Bobs narobil zamieszania :( Nie ma nic gorszego niż choroba dzieci. Majorek pogody nie będzie ;) A to dlatego, że mój szef jest na urlopie :) Co roku wybiera sobie urlop w najlepszym terminie i jestem na niego wściekła 😡, a potem juz nie jestem. Zawsze okazuje się, że miał okropna pogodę, a mnie przed tym ustrzegł. Dermika a co za remonty? Pozdrów Gosikka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dermika :) Znów jej padł laptop.. oj ..:o Pozdrów ją :) A jak remont? Jaaga heh a kiedy dokładnie ma ten urlop? Dzisiaj pogodę oglądałam, i pan mówił właśnie, że w zasadzie w lipcu taka pogoda ma się utrzymać, a ocieplenie przyjdzie powoli pod koniec. Czyli będziemy wracać znad morza w upał i gorąci na upał i gorąc w domu.. ;) (początek sierpnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wraca z urlopu 26 lipca, mam nadzieję jednak że ten rok bedzie wyjątkiem potwierdzającym regułę i będziecie mieć piekna pogodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahahahahaha od 26 lipca nalezy oczekiwać tego powolnego powrotu lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I o to chodzi :) bo 26 ja wyjeżdżam na Mazury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorek - od umowy tej nie są odprowadzane składki ZUS :) my będziemy zatrudniali na uod pewnie jeszcze w tym roku a ty jako wykonawca działa przy tej formie zatrudnienia też nic prócz podatku(ale to chyba dopiero w rozliczeniu rocznym, muszę sprawdzić) - jednym słowem uod nie jest działalnością gosp, a forma zatrudnienia (kijową, bo bez świadczeń, ale cóż - telepraca ma i tak dużo zalet :) urlopowiczom życzę lata :) producent Gosikkowego laptopa idealnie sobie wyliczył :o - dopiero chyba skończyła się gwarancja i padł :o drań ;) buziaqi pora obiadowa - Bobrzęcie do nakarmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :0 Channah dokladnie :-0 własnie sie zakończyła gwarancja laptopa Gosi.. ale w sumie ja mam identycznego i jest ( odpukac ! ) wsio ok Jaaga :) no zmieniamy dach wstawiamy okna dachowe i wogóe cały dom do góry nogami wywrócony :-0 no ale idzie ok jak na razie tylko pogoda musi byc bo inaczej bedzie kiepsko... Majorej :0 miłego urlopu :) ! Jaaga fajne z Twoim szefem :D:D:D zmykam bo padam papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jaaga :D Channah dzięki za odpowiedź. Oni odprowadzają te różne składki (chociaż dokładnie nie wiem, jakie) łącznie z Zusem. Wczoraj Pawełwpisał mnie w końcu do swojego ubezpieczenia (do leczenia się darmowego - wiecie o co chodzi :) ), bo tego wymagał Urząd Pracy po zawarciu małżeństwa.. trochę się zeszło.. (i głupio mi było w tym urzędzie, jak o to zapytała.. a ja zwyczajnie.. zapomniałam. Powiem Ci, że nie telepraca.. i zysków z tego mogę jeszcze długo nie widzieć, po prostu muszę teraz podpisać umowę albo... bye... I jest mi przykro z tego powodu.. szkoda mi tego czasu poświeconego itp. Właściwie dzisiaj powinnam wysłać umowę, bo do 21 powinni dostać, a przecież wyjeżdżam. Nie wiem, co mam zrobić, bo podpisanie umowy oznaczałoby, że mnie wyrejestrują z UP, a przy jakiś papierkach, kredytach i urzędach będzie problem z moimi \"zarobkami\", bo teraz załatwiał to status bezrobotnego.. a później...? Czy przy kupowaniu na raty przez mojego mężula będą od niego wołać zaświadczeń o pracy, czy zarobkach jego małżonki, czyli mnie? Dermika dach.. łooo to dużo roboty, prawda? Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam weekend!!!!! Majorek pieknej pogody i miłego wypoczynku :) Dermika, padnięty lap-top Gosikki ma swoje zalety ;) wpadasz częściej na cafe :) Pozdrów ją! No i miło pomysleć że nie tylko ja mam robotę gdy inni sie urlopują. U mnie weekeng \"ogrodowy\" zostały przywiezione kolejne 4 wywrotki ziemi i trzeba ja zagospodarować. Dobrze, że są chetni, szkoda tylko, że nie za darmo :) Channah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorku, mbank np. nie wymaga zgody współmałżonka(ani też info o zarobkach) do kwoty 10 000 PLN podejrzewam, ze w innych jest podobnie nexto stawia warunki ? brzydko z ich strony, a jak zdefiniowane będzie dzieło jeśli to o to chodzi , tak z ciekawości pytam... dla wszystkich - Bobsik zasiada do kompa :D a ja do słownika :D po studiach polonistycznych odczuwam potrzebę poznania zasad ortografii i interpunkcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracając do tych kredytów i małżeństw - skoro nie wymagają zgody... to i zarobki ich obchodzić nie powinny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór.. Jaaga nawzajem :D Channah nie, to nie nexto.. to nie tak - to nieuczciwi partnerzy, przez których wywalili całe nexto z googli, a wielu dzięki googlom zarabiało. Debatowali, dodali nam nowe domeny, ale ponieważ większość z tych niedobrych ;) to byli nowi partnerzy, więc doszli do wniosku, że podpisanie umowy w ciągu 14 dni od rejestracji będzie pewnym wyjściem z sytuacji. Wiesz, co.. głupio przyznać, ale nie wiem dokładnie jak wygląda umowa, bo trzeba ją wygerenować na podstawie danych, a ja mam parę pytań ze względu na to, że jestem w tym mieście świeża i niektórych rzeczy nie jestem pewna (np. wpisania gminy). No i tu też.. popełniłam fopa.. bo.. zapomniałam o małym czy dużym szczególe - wydrukowaniu tego.. u Pawła w pracy... :o Dziękuję za info o tych bankach, wiem też, że to jest np. tylko zgoda, nie zarobki.. Mnie najbardziej chodzi też o raty, bo Paw cały czas gada o kupnie nowego tv na jesieni... wiadomo, na pewno nie za gotówkę. A ja przez internet i różne ludzi pisanie zaczynam mieć często wątpliwości co do pisowni niektórych wyrazów.. to straszne.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorek - a to dranie ;), ci niedobrzy życzę Ci powodzenia :D ! będzie dobrze ja szykuję powoli wyjazd do Warszawy mam stracha, bo ..... mój R. pierwszy raz będzie z Bobsem sam aż przez 5-6 godzin bo na tyle zaplanowany mam czas ze zleceniodawcą (ewentualnym :p) ciekawe, jak sobie poradzą ale Stolyca - mnóstwo atrakcji ma :) to się chłopaki \"ukulturnią\" :p(taaaa) i rozerwą - ot, schody ruchome, McDonalds :classic_cool: i inne takie :) może Bobs nie zapomni przypomnieć Tatusiowi, ze musi jeść i pić, no i pozbywać się tego, co wypił (na wszelki wypadek zapakowałam im batalię majtek , spodni, etc.) trzymajcie za nich kciuki ;) :p zmykam, buziaqi miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze sprostuję - majteczki i spodenki tylko dla Bobsa, Tatusiowi chyba wystarczą te wdziane rano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majorek, jesli nie pobierasz zasiku, nie masz od nich ubezpieczenia inie chcesz rospocząć własnej dziaalności z wykorzystaniem tego, co up może zaproponować, to nie masz co się wiązać! nasza sytuacja jest podobna! :) ale ja w u.p zarejestruję się (być może, )w momencie, gdy będę pewna, że chcę zakładać mini przedszkole, bo moze na jakąś kasę sie załapię ;) w obecnej sytuacji nie zamierzam ;) jak staracie się o jakąśkasę (kredyt, pożyczka) to pytani jesteście o to, co macie, a nie o to, czego nie! :) a nawet będąc zarejestrowaną w up możesz mieć dochody! :) trzymać kciuki za sprawną przeprowadzkę! po raz pierwszy od długiego czasu wszystko wygląda ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chanah, moze chłopakiTwoje... wyskoczą kilkanaście km. za wa-wę i w przeprowadzce pomogą? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah :D Nie martw się, dadzą sobie radę, jak to chłopaki :) Tylko może niech Bobs nie uczy się w Macu jakie tam "pyszne" jedzonko jest ;) Zapakuj jeszcze zapasową koszulkę/bluzkę ;) Miś dziękuję! Czy Wy już przeprowadzacie się do Tego Waszego Nowego Domu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu, Bobs na pewno chętny, gorzej byłoby ze starszym ;) a masz puste pudełka, bo Bobs lubi sobie z nich robić hełmy, kostiumy i domki :D Miś chce wyrwać dotację z UP :D - i słusznie :D Bobsa przyjmiesz do przedszkola - zrobisz z internatem, ja będę go na święta zabierać :D póki co .... kierunek prysznic i do \"zrobaczenia\" :p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah hahaha doobre z tym internatem :) A Małgosia zbiera ulotki ze sklepów i marketów.. a już rachunki.. łoo matko, zaraz woła przy kasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeeeeść! :D Ale się nie przepracowywałyście pisaniem jak mnie nie było :P Urlopy, szkolenia, umowy, robota, remonty...wszystko wiem :) Taaa, lapek padł 1,5 miesiąca po wygaśnięciu gwarancji :O Już nigdy fujitsu-siemensa! (że też mnie te wewnętrzne \"fuj\" nie ostrzegło ;):D ) No, ale teraz mam nowiutkiego asusa :D Trzy razy lepszego niż ten \"fu\" (dwurdzeniowy procesorek, dobra grafika, duużo pamięci... :D ) a za niemal połowę kwoty, którą daliśmy te dwa lata temu za tamtego :O Zwracam uwagę, że asus ma w nazwie \"as\", a nawet \"as dla nas\" ;):D:D Zobaczymy... :) Melduję, że : Jaś ogolnie zdrowy (dwa dni tempki ponad 38, ale to chyba jakiś miniwirus - wszystko wraca do normy) od tygodnia (od piątku 11, jestem na urlopie) robi kupę i siku w 95% na sedes (!!!) z podkładką of kors :D albo na trawkę ( w plenerze). Pozostałe 5% to...nocnik , ale już go nie lubi za bardzo :D Zna całą \"lokopotywę\" (tylko nie po koliei :P ) i śpiewa piosenkę Fasolek o \"kamciuchach\" (Ropucha-Kłamczucha) oraz \"blues w kapeluszach\". Ostatnie teksty - jedziemy samochodem (tata kieruje, on z mamą z tyłu) - Mama, daj coś fajnego - w domku - tata wąć muzikeee!! - jaką? -tik taka! :D -w samochodzie, często i od dawna, ale się rozkręca coraz bardziej \"mama/tata, nie jedź tak sibkooo!!\", \"ten pan jechał jak gupek taki\", - dialog na parkingu pod auchan, podjeżdżamy wózkiem pod nasze auto, obok pani to samo do alfa romeo (Donia! ;):classic_cool: ), J. - pani ma alfa lołeło! Pani - znasz marki aut? J. - [popisując się ] subaju,opel, land jowej... Pani, [trochę w szoku, ale rozbawiona] - a jakie auto najbardziej lubisz? J. - kopaje! betoniaje! wywjote, ładowaje! Pani w śmiech, mama też :P:D No dobra, chyba się zrehabilitowałam za nieobecność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tylko machnę łapką 🖐️ i wracam do pracy :D a jutro będę zdychać , ale co tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) A Małgosia wygląda, akby spała w lesie.. :o NA lewym policzku 3 wielkie czerwone kropy, po dwa, trzy na każdej ręce i jedno jeszcze większe na udzie.. :o Jakaś franca pogryzła moje dzieciątko w nocy ! 😠 Wczoraj rano miała tylko małe czerwone plamki, dzisiaj rano miała uż wielkie bąblowate, mój nawet zaczął podejrzewać ospę itp (co przeszkodziłoby w wyjeździe.. ;) ). Byliśmy już u lekarza, dostała leki, tylko ciekawe kiedy jej to zejdzie.. - jej zdjęcia znad morza mogą być ciekawe .. hehe.. Łaaał dostałam różę :D Normalnie szok ;) Zabiorę ją ze sobą, bo po powrocie będzie suchy badyl ;) Poza tym mój dzień urodzin nie zapowiada się jakoś szczególnie.. ( no i to szykowanie na wyjazd..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam tu wirtualne szklane towarzystwo: pyszne winka, piwka, likiery.. i ciasta, kto co lubi hehe I do zobaczenia po urlopie. Bawcie siędobrze, bo ja będę bardzo :D 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorku, wszystkiego najcudowniejszego: miłości, zdrowia,czułości, uśmiechu, radości,....pieniędzorów i czego tam jeszcze chcesz :D🌻 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, ale troszkę zalatana :) Szykuje się powolutku do urlopu. W związku z wyjazdem nie robimy urodzin Kornelce, bo akurat 26 wyjeżdżamy. Dostał wczoraj z teuj okazji klocki-układanke i tablicę-znikopis, ale była radocha. Myślę, że tablica pozwoli nam przetrwać drogę na Mazury przynajmniej częściowo. Jak sobie pomyśle o pakowaniu to odechciewa mi sie wyjazdu: rower, wózek, łóżeczko no i jakieś gary bo musze tam gotowac przynajmniej dla dziecka. Dobrze, że chociaż pogode zapowiadają ładną :)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×