Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emilekkk

Surówka z kapusty pekińskiej-proszę o przepis

Polecane posty

Kapusta pekińska i jogurt z duuużą ilościa czosnku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta,groszek,kukurydza,papryka,por,warzywko,pieprz czarny i majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilekkk
wolałbym bez majonezu, a sera feta nie mam, ani pomidorow i ogorkow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deszczowa piosenko - spróbuj :D Moim zdaniem są dwa warzywa które z czosnkiem wspaniale się komponują - właśnie kapusta pekińska oraz brokuły. emilekk - a co masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta pekińska pokrojona w miarę cienko , dodaj do niej cebulkę pokrojoną drobno wymieszaj. W szklance lub w innym naczyniu wlej olej lub oliwę z oliwek , dodaj do tego musztardę 1-2 łyżeczek, sól, troche cukru i trochę soku z cytryny- rozbełtaj to , i przed podaniem dopiero zalej tym kapustę, dobrze wymieszaj i gotowe, Oleju ile - trudno powiedzieć , jak dla 1 osoby to jakieś 3-4 łyżek.A kapusta powinna być chrupiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do przepisu jolkazy na vinigret nic dodać nic ująć, ale jeśli chodzi o mieszanie to wygodnie robi się to w małym słoiczku z zakrętką - parę razy energicznie potrząsnąc i robi sie piękna emulsja, wygodniej niż bełtać łyżeczką w szklance :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilekkk
do jolkiza- to jest sos vinegret?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale do sosu
vinegret nie dodaje sie musztardy!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy który przepis, bo jest ich kilka - według niektórych się dodaje musztardę właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda ja nic nie pisałam o sosie vinegret, ale faktycznie do tej kapusty można zrobić sos vinegret, ale nie do tego z musztardą. Sos vinegret - olej, czosnek wyciśnięty, sok z cytryny, sól,troszkę cukru, rozmieszać dobrze i zalać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analina
ja zrezygnowałam ostatnio z pieczywa, bo zmieniam nawyki żywieniowe i jem sałatki z kapusty pekińskiej na śniadania i kolacje :D zawsze staram się by sałatka była kolorowa, czyli skoro kapusta jest zielona, to pozostałe składniku muszą być w innym kolorze. nie lubię też przedobrzać i najlepiej mi smakuje gdy składa się z góra 3 składników: 1.kapusta + czerwona papryka+ kukurydza+ sos knorra z paczuszki 2.kapusta + oliwki + świeży ogórek + jogurt naturalny + vegeta (to wyjątkowa sałatka zielona) 3.kapusta + pomidor + ser feta light + sos knorra do sałatek 4.kapusta + żodkiewka + groszek konserwowy + ziarna słonecznika (generalnie do wszystkich sałatek można dodać orzechy lub nasiona, ziarna) smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
kapusta, kukurydza, papryka, pomidorki, ogórki, fasola czerwona, oliwa, bazylia, ocet winny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos vinegret z musztarda - jak najbardziej, oliwa i ocet to baza, inne dodatki moga byc rozne, musztarda jest jednym z czestszych. moj ulubiny vinegret jest z sezamem i grzybkami ;) ja pekinke lubie robic z tunczykim i ogorkiem, a pozostale dodatki to juz na zasadzie co jest w domu, np. kukurydza, papryka, cebula, czosnek, szczyior, pietruszka, bazylia, sol i pieprz oraz troche sosu sojowego i oliwy, moze byc tez ocet lub sok z cytryny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvafca
a czy jajka gotowane mozna dodac do surówki z kapusty pekinskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaa, no pewnie! naprawde WSZYSTKO mozna dodac, trzeba po prostu troche poprobowac i potem zobaczyc jakie polaczenia smakowe najbardziej lubimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ta surowka
z jogurtem i czosnkiem to tylko te składniki czyli kapusta czosnek i jogurt? czy jeszcze cos dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra+
Moja ulubiona: Kapusta+kukurdza+ogórek konserwowy+majonez, sól, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analina,wywal te sosy z torebki.Spróbuj tak jak dziewczyny radzą z sosami naturalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalaaa
ta z czosnikiem jest świetna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczegolnie, analina, jezeli chcesz unikac weglowodanow, bo vegeta i sosy z torebek zawieraja glutamian sodu - bardzo przetworzony cukier, nie wspominajac, ze niezdrowo i mniej apetycznie niz naturalne przyprawy lub sosy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do pastowania co
a jak robic tą z czosnkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta z czosnkiem to tylko pekinka i czosnek ;) Kapustę pekińską w odpowiedniej ilości kroimy dość drobno, wrzucamy do miski. Kubek jogurtu naturalnego bełtamy z dwoma (mniej więcej - to zalezy od wielkości i upodobań) ząbkami czosnku i sporą szczyptą soli, zalewamy kapustę. Jemy :) Jeśli ktoś chce jeszcze jakieś składniki dodać to mnie do tego zestawienia pasuje kukurydza z puszki - ale ja ją uwielbiam, to mnie do wszystkiego pasuje :p Z ziół moim zdaniem do kapusty pekińskiej pasuje dobrze tymianek analino - jeśli próbujesz zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, to tez proponowałabym Ci przede wszystkim odchodzenie od chemii kulinarnej typu suche zupy i sosy. Oczywiście po trochu, bo na początku będziesz mieć wrażenie, że wszystko jest bez smaku. Ale dam głowę że chleb (zwłaszcza ciemny) z jakiejs małej piekarnii jest zdrowszy niż sosy knorra czy wegeta dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×