Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dolcegabanna82

Ciąża po 30 za i przecił!!!

Polecane posty

Gość dolcegabanna82

Obecnie jestem w ciązy, następne planuje po 30, ale boje się czy nie będzie to zbyt ryzykowne? Jak znosicie ciąże kobiety po 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwsze urodziław -33 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatuśsginekolog
Witam dolce gabana otóż jestem ginekologiem i odpowiem na nurujące Cie pytania, z własnego doswiadczenia to ciąża po 30roku życia wymaga zastosowania środków ostrożności, ponieważ jest bardziej ryzykowna,po 30 roku życia czas oczekiwania na ciążę wydłuża się. Jest to spowodowane pojawianiem się cykli miesięcznych podczas których nie dochodzi do jajeczkowania, pogarszającej się jakości jajeczek wytwarzanych przez jajniki i większym ryzykiem pojawienia się schorzeń takich jak np. endometrioza. Wiele problemów może nasilać się z wiekiem, zmniejszając szansę poczęcia dziecka, Jedno z badań wykazało czterokrotny wzrost liczby porodów przedwczesnych po 30 roku życia w porównaniu z liczbą takich porodów u kobiet w wieku 20-25 lat, prawdopodobnie z wiekiem częściej dochodzi u ciężarnych do przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego. Istnieje także zwiększone ryzyko pojawienia się nieprawidłowości łożyska i stąd wynikających krwawień,ciężarnych po 35 roku życia, w porównaniu z kobietami w wieku 20-25 lat, wzrasta ponad dwukrotnie ryzyko pojawienia się nadciśnienia tętniczego lub cukrzycy, nadciśnienie tętnicze jest częstą chorobą ciężarnych powyżej 30 roku życia,powoduje ono zwężanie się naczyń krwionośnych, a w konsekwencji spowolnienia przepływ krwi i substancji odżywczych do płodu, co opóźnia jego wzrastanie i rozwój, nadciśnienie zwiększa też ryzyko przedwczesnego oddzielania się łożyska,prawie 10 proc ciężarnych po 30. roku życia choruje na cukrzycę,wzrost poziomu cukru we krwi matki powoduje, że trzustka płodu wytwarza zdecydowanie więcej insuliny, hormonu, który pozostaje w wodach płodowych i stanowi zagrożenie dla dziecka.Ryzyko wystąpienia nieprawidłowości genetycznych wzrasta proporcjonalnie do wieku matki. Kobieta starsza była bowiem dłużej narażona na działanie promieniowania, leków, infekcji itp. 90% nieprawidłowości chromosomalnych to zespół Downa. Ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa wynosi u kobiety 25- letniej 1/1250 urodzeń, u kobiety 30-letniej 1/952 urodzeń, w przypadku kobiety 35- letniej 1/385 urodzeń, u kobiety 40- letniej 1/106 urodzeń, zaś w przypadku kobiety 45-letniej 1/32 urodzeń. W 25% zagrożenie urodzenia dziecka z zespołem Downa zależy od wieku mężczyzny, dotyczy to mężczyzn około 55 roku życia. Zespół Downa nie jest to jedyną chorobą płodu spowodowaną nieprawidłowościami chromosomalnymi. Zalicza się do nich także trisomię chromosomu 18 (zespół Edwardsa) i trisomię chromosomu 13 (zespół Patau). Są to choroby cięższe od zespołu Downa, ale na szczęście występujące znacznie rzadziej. Testy prenatalne takie jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki, pozwalają wykryć nieprawidłowości genetyczne we wczesnej ciąży. Pomiędzy 12 a 14 tygodniem ciąży wykonuje się badanie USG i ocenia grubość tzw. fałdu karkowego u płodu. Nieprawidłowe zgrubienie skóry karku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zespołu Downa i wymaga wykonania dodatkowych badań..Obecnie możliwe jest wykonanie testu potrójnego. Test ten przeprowadza się po 16 tygodniu ciąży w celu wykrycia zespołu Downa. Oznacza się stężenie alfa-fetoproteiny, HCG i estriolu w surowicy krwi matki .Nieprawidłowe wyniki powinny być weryfikowane badaniami genetycznymi.Więc nie czekaj do 30:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panie doktorze, pacjentki sobie pan odstraszasz, wszak teraz to norma urodzic po 30-tce............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak miałam 20-25
to jeszcze sie uczyłam i nie w głowie mi było rodzenie. Teraz mam 30 i już pracuję a prokreacja odłożona na dlaszy plan. A jak w ogóle nie będzie mi dane zostać matką to też się nie powieszę z tego powodu. Matka natura nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy Wy wszedzie tylko widzicie
i potem zamiast na zebrania w szkole zamiast młodych laseczek przychodzą same " babcie " :O Najlepszy czas dla kobiet na rodzenie to 23-28 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiem ze
23 lata? to chyba uniwersytetu na oczy nie widzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatusginekologgg
absolutnie nikogo nie odstraszam , pisze tylko jakie jest ryzyko urodzenia po 30:) i że do odważnych świat należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy Wy wszedzie tylko widzicie
23 ? policz, maturę mam w wieku 18 lat , 4 lata studiów..... ale to i nie tak oznacza ze mam zrezygnowac z dziecka wtym wieku , tylko ze u nas teraz taka moda zeby zrobic karierę , dorobic się "garba" i wtedy ewentualnie myslec o zabezpieczeniu sobie potomstwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te dane ...
to z jakiego wieku? Bo chyba nie z XXI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazwyczaj...
"maturę mam w wieku 18 lat , 4 lata studiów....." Zazwyczaj mature ma sie w wieku 19 lat ( a jezeli sie chodzi do technikum to 20 ) I zazwyczaj nie 4 lata studiów a 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodkajajajaa
e tam! ja potrafiłam chodzić na uczelnie w ciąży, urodzic wszystko, dla chcacego nic trudnego stare mamuski:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiem ze
jak ktos ma zerowe ambicje to moze juz w wieku 17 lat rodzic po co tracic cenny czas ok 20 mozna juz miec 3ke dzieci no i najmlodszy wiek na wywiadowkach. bo to przeciez szczyt ambicji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na necie sa setki tematow odnosnie kobiet rodzacych po 30-tce i po 40-tce.........przeczytalam ich wiele. Zadna z kobiet nie urodzila chorego dziecka. Panie doktorze, prosze podac dane, ktore mowia o urodzeniach chorych dzieci przez mlode matki ponizej 30 roku zycia. Mysle, ze procentowo bedzie mniej wiecej tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcie na wywiadowkach? Byc moze niektore tak i wygladaja, ale znam wiele mlodych niezadbanych, ktore za mlodu sie zestarzaly......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Statystycznie
to najwięcej ludzi umiera w szpitalach panie doktorze. I umiejętnie żonglując danymi można udowodnić zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TE TATUŚGINEKOLOG
"pogarszającej się jakości jajeczek wytwarzanych przez jajniki" przestań pieprzyć niedouku - wszystkie jajeczka są wytwarzane w czasie życia płodowego, potem tylko dojrzewają pojedynczo w ramach cyklu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem jedno ze moze trudniej
zajsc... ale jakichs specjalnych klopotow zwiazanych z wiekiem pozniej nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatusginekologggg
ta aaaaaaaaa świstak siedzi i zawija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatusginekologggg
wiem musicie się pocieszać przecież:) też w ten sposób posieszam swoje pacjentki, ale prawda jest prawdą:( nie raz może okrutna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w stanach. Tu kobieta w ciazy po 30, 40-tce to nic nadzwyczajnego. Robilam badania prenatalne i owszem, ale tylko z krwi, na amniopunkcje sie nie zgodzilam, bo wiem, ze to nadal dziala na zasadzie badan doswiadczalnych, a ryzyko poronienia jest ogromne. I wtedy jest placz, jak sie okaze, ze dziecko bylo zdrowe. U mnie badanie genetyczne krwi nie wykazalo nic zlego, zreszta to moja trzecia ciaza. Z tego co wiem, to kobiety od dawien dawna rodzily w " poznym" wieku, bo poprostu taka nasza natura i do " pozna" mamy okres. Zeby bylo to zagrozeniem dla gatunku, to natura skrocilaby nam okres plodnosci.........czyz nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzyko wzrasta po 36 roku zycia a nie po 30! Ciaza po 30 to cos zupelnie normalnego, naturalnego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko dodam cos
popieram pana ginekologa u mnie wsród koleżanek ostatnio była czarna seria -wiek 37,40,41 lat ,każda dziecko z zespołem Downa,ale czwarta też 37 lat urodziła zdrowe:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie chłopie co ty tu zam
ęt siejesz??????:O ryzyko pojawia się dopiero po 35 roku życia, a nie koło 30-ki!!!!!!! ja bez najmniejszego problemu zaszłam w ciążę, gdy tylko o tym zadecydowaliśmy:) w zeszłym roku w listopadzie (pierwszy miesiąc staran), a wtedy rocznikowo miałam jeszcze 29 lat, w tym roku skończę 30 i jakoś, dzięki Bogu, na razie ciążą przebiega bez problemów więc po co wprowadzać ludzi w błąd?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki333
> dokładnie chłopie co ty tu zam ryzyko pojawia się dopiero po 35 roku życia, a nie koło 30-ki!!!!!!! ja bez najmniejszego problemu zaszłam w ciążę, gdy tylko o tym zadecydowaliśmy w zeszłym roku w listopadzie (pierwszy miesiąc staran), a wtedy rocznikowo miałam jeszcze 29 lat, w tym roku skończę 30 i jakoś, dzięki Bogu, na razie ciążą przebiega bez problemów więc po co wprowadzać ludzi w błąd? > A CO NIE MOGŁY SIĘ PRZEBADAĆ ???????????????? PIEPRZYSZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze dziecko urodzilam majac 28 lat, teraz mam 30 i jestem w ciazy z drugim. Wiecej nie planuje :-P W obie ciaze zaszlam za pierwszym razem. Pierwsza bezproblemowa, bezobjawowa, zdrowa, dziecko zdrowe, porod lekki, sn. druga ciaza hmmm... objawow troche mam, tzn. mdlosci bleeeee... poza tym na razie wszystko jest w porzadku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuudddu
Dziecko urodziłam po swoich 31 urodzinach. Zaszłam w ciążę już w pierwszym cyklu starań, ciąża była książkowa, świetnie się czułam, dziecko zdrowe, tak że nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys kobiety rodzily 15 lub 16 lat i to byla norma.teraz coraz czesciej rodza bardzo puzno.ludzie mowia ze 15lub16 letnia matka to za wczesnie bo organizm nie jest do konca rozwiniety.a 25 lub 26 lat to jest dobry okres.ale pamietajcie ze czasy sie zmianiaja jezeli kobiety beda rodzic po 30tce za kilkadziesiat lat bedzie to dobry wiek.z\ pokolenia na pokolenie organizm sie p[rzystosuje do tego wieku.ciaza po 30tce nie jest juz tak ryzykowna jak kilkadziesiat lat temu nie chodzi tylko op lepsza medycyne ale to to ze kobiecy organizm sie przystosowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×