Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co mam robić

Kurs KOSMETYCZNY?Kurs FRYZJERSKI?Co wybrac...?

Polecane posty

Gość co mam robić

Ciagle sie zastanawiam co lepsze,w czym sie sprawdze.Po ukonczeniu studiow mam prace ktorej nie lubie.Nie chce tak pracowac do konca zycia przy biurku, dlatego tez postanowilam zmienic swoj zawod.No ale wlasnie ciagle sie wacham...kosmetyka....fryzjerstwo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam robić
W co warto zainwestowac? Jak czesto zdaza sie ze ktos nie nadaje sie na fryzjerke?sa to jakies sporadyczne przypadki?Wlasnie tego się najbardziej boję.Wydaje mi sie ze kosmetyczką jest byc łatwiej i każdy moze nia być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam robić
kurcze nie wiem co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosmetyczką być łatwiej - bo wystarczy nauczyć sie rozpoznawać kłopoty skórne i stosować preparaty do fryzjerstwa trzeba mieć precyzyjną rękę i wyobraźnię przestrzenną - no chyba że chce sie być marnym fryzjerem na zadupiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam robić
Wlasnie masz chyba racje bo mi tez dokladnie tak sie wydaje.Ale z drugiej strony o wiele łatwiej znależć prace jako fryzjerka, a salonow kosmetycznych niestety nie ma u nas w duzej ilosci.Boje sie ze jak zrobie natomias kurs kosmetyczny to bardzo ciezko bedzie z praca no i kolo sie zamyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam robić
Albo zrobic to i to?Kursy trwaja rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to spróbuj - czasem człowiek nie wie jakie ma predyspozycje zanim nie sprawdzi w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kioskki
ja bym postawila na kosmetyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam robić
Jakbym byla mlodsza pewnie zrobilabym ale teraz zalezy mi na czasie no i dlatego mam taki dylemat.Nieraz zaluje ze poszłam na studia.wystarczylo isc do studium kosmetycznego lub fryzjerskeigo i miec super zawod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciciciiciicic
fryzjerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysokie obcasy26
zrób jeden kurs a później drugi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof 5555
PORAŻKA , ZERO UCZCIWOŚCI Zanim wstąpi się w te miejsce i podpisze się z nimi jakąkolwiek umowę warto się sto razy zastanowić ponieważ wpłatę można dokonać w każdej chwili ale już odzyskać pieniądze nie tak łatwo. Pomimo że umowa jest niezgodna z Kodeksem cywilno prawnym to, aby uniknąć stresu warto zwrócić uwagę na 12 punkt umowy o kształcenie. Można czekać kilka miesięcy na pieniądze z jednego powodu, jeżeli na kurs zapisze się zbyt mało osób to go odwołują i nie wiadomo, kiedy znowu zaproponują termin, dopiero niby trzykrotne opóźnienie, może doprowadzić do zwrotu pieniędzy. Można oczywiście powędrować ze skargą do kilku urzędów, można opisać w prasie, telewizji, ale szkoda nerw, chyba ze macie pieniądze do wyrzucenia. Hasło „U nas nie uczą Kosmici” powinni zmienić na „Kochamy wasze pieniądze ale mamy Was w D….... Zastrzeżenia rozpatrują kosmici” Firma ta zapomniała, że lata 80 XX wieku dawno minęły gdzie była reglamentacja mięsa i jedynie ocet w sklepie. Ocena jest tak bardzo negatywna, ponieważ nie chcą mi zwrócić pieniędzy za kurs fryzjerski który już dwukrotnie przekładano termin. Nie dajcie się nabić w butelkę. Pozdrawiam rozsądnych, uważajcie na tych kosmitów cwaników NOVA Centrum Edukacyjne Warszawa, ul. Nowogrodzka 42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że w obecnym czasie istnieje dużo różnych kursów które wiążą się z urodą a nie są tak powszechne jak fryzjerstwo czy kosmetyka. Warto wzbogacić swoje umiejętności o taki kurs z makijażu permanentnego czy wizażu. nie ma dużo wykwalifikowanych osób w tym kierunku, a co za tym idzie jest większa szansa na pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Tym bardziej, że teraz makijaż permanentny jest na czasie i coraz więcej osób sobie taki chce zrobić a wiele linergistek dobrych nie ma. A z tych dwóch wymienionych w temacie ja bym wybrała chyba kurs fryzjerstwa. Tym bardziej jesli masz jakieś zdolności manualne i lubisz bawić się poniekąd w stylistkę. Jeśli jesteś w tym dobra to idź na taki kurs. W centrum szkoleniowym Pro Activ w Warszawie mają dobre kursy fryzjerskie, które prowadzą świetni fryzjerzy. Później jak się załapiesz na jakieś praktyki do dobrego fryzjera on równiez może Cie wiele nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bel...der...belllllllaaaaaaa
ja jak czytam takie teksty jak powyzej to jestem zszokowana i boje sie oddac swoja twarz do jakis pseudo kosmetyczek po krotkich kursach. Mi taka wlasnie jedna tak oczyscila twarz z piilingiem ze wdaly sie bakterie i długo leczylam to antybiotykami u dermatologa jak wpadłam do salonu tej pseudo kosmteyczki to myslalam ze rozniose szmate i caly ten jej gabinet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wybrała kurs fryzjerski, bo po takim kursie ma się duże pole manewru. Zresztą znalazłam bardzo fajny kurs tutaj http://www.kursy.com.pl/ Warto sobie zerknąć, bo i cena jest atrakcyjna i z tego co wiem, to bardzo fajne są te kursy u nich. Zawsze warto się skontaktować i dowiedzieć czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka-p
Ja również wybrałabym kurs kosmetyczny. Tzn. wszystko zależy od tego czy masz zdolność do już wspomnianego przestrzennego "widzenia" i sprawnego posługiwania się nożyczkami - wtedy lepiej iść na kurs fryzjerski ;) Teoretycznie jednak, wszystkiego można się nauczyć a praktyka i ćwiczenia czynią mistrza - tak więc wszystko zależy od Ciebie :) Kursy fryzjerskie i różne związane z kosmetyką organizują w pro-activie ale nie wiem skąd jesteś :) W każdym razie myślę, że warto spróbować i zdecydować się na jakiś kurs. A nuż widelec kiedyś się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowawsążka
a ja nie koniecznie wybrałabym kurs kosmetyczny, może to ze względu na to, że bardziej mnie kręci upinanie, czesanie włosów niż makijaż i kosmetyki. Ale jakby się bardziej zastanowić to oba kursy są bardzo ciekawe i na pewno przydadzą się w życiu, a jeśli ktoś z was chciałby zrobić profesjonalny kurs fryzjerski tutaj http://www.akademiastylizacji.pl/#/pl/training/def-women może znaleźć informacje na temat bardzo ciekawego kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina kups
Podstawowe pytanie - a na czym się znasz? Masz jakieś pojęcie o fryzjerstwie? Na jednym i drugim można zarabiać dobre pieniądze. Ja postawiłam na kosmetykę. Pracuję w salonie, z zarobków jestem bardzo zadowolona. Podstawą w tej branży jest zaangażowanie i nastawienie na rozwój. No i właśnie tak do tego podchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra książka
Moim zdaniem możliwości pracy po kosmetyce są większe niż przy fryzjerstwie. Oczywiście wszystko się skupia na tym, co potrafimy, ale zakładając, że znamy się na rzeczy, możemy naprawdę dobrze zarabiać. Najlepsze kosmetyczki zarabiają krocie, a wszystko dzięki nauce i ciężkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina kups
Nie powiedziałabym, że jakoś zdecydowanie więcej. Zazwyczaj jest tak, że ktoś tworzy salon fryzjerski i w środku wydziela miejsce dla kosmetyczki. Np. na wsiach salonów kosmetycznych nie ma w zasadzie w ogóle ;-) Tak więc nie ma reguły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexia ulallla
Hej:):) Najlepsze kursy według mnie są w Pruszczu Gdańskim. Sama takie ukończyłam w zeszłe wakacje. Tanio i wygodnie;):), a co najważniejsze naprawdę przyjazna atmosfera:):) http://eck.edu.pl Polecam wszystkim:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. ja zrobiłam kurs 2w1 w Europejskiej Akademii Szkoleniowej w Koszalinie :) Też się zastanawiałam jaki kurs zrobić i w końcu trafiłam na strone w Akademii gdzie proponowlai kurs 2 w 1. Kurs skończony z powodzeniem i prowadze teraz własną działalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina kups
Niezmiennie to kosmetyka daje większe perspektywy - możesz znaleźć więcej klientów dla siebie, i pracować po godzinach, wtedy zarabiasz naprawdę solidne pieniądze. I co najważniejsze, odpowiednie umiejętności zdobywasz po szkoleniach zawodowych, nie po studiach. 3 tygodnie w New nails i znasz się na stylizacji paznokcia. Oczywiście - do perfekcji droga bardzo daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina b.
Pracuję w branży kosmetycznej 4 lata. Wszystko zaczęło się przez szkolenia, ale najbardziej w moim zawodzie cenię to, że wciąż mogę się rozwijać, poznawać nowe rozwiązania i ciekawostki. To mnie buduje, uwielbiam tworzyć, poprawiać dochody i to właśnie udaje mi się realizować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina berczyk
W kosmetyce można zarabiać świetne pieniądze, ale trzeba przede wszystkim dynamicznie się rozwijać, szkolić i uczyć. Wtedy efekt rzeczywiście przychodzi, bo bez tego, ciężko oczekiwać jakichkolwiek efektów. Na wszystko przychodzi czas - zdobywanie odpowiedniej wiedzy również musi trochę potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustata
to co jest lepsze dla ciebie zalezy tylko od ciebie samej...nikt za ciebie nie decyduje. ja od dziecka podcinalam sobie wlosy, obcinalam kolezankom grzywki, robilam nawet fryzurke chlopakowi z tajwanu, ci azjaci maja takie grube wlosy, a sobie poradzilam :D po liceum nie wiedzialam co robic, a potem zrobilam kurs fryzjerki w goworku, zobaczymy co bedzie dalej, bo sam kurs bardzo mi sie podobal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle, że kosmetyka jest bardzo przyszłościowym zawodem, obydwie branże mocno się rozwijają, ale kosmetyka ma chyb szersze grono odbiorców. Jeśli chodzi o kursy kosmetyczne polecę Ci Akademie Szkoleniową w Koszalinie. Generalnie kosmetyka to nie tylko maseczki itp. możesz robić różne kursy, rozwijać się na różne sposoby. Ja dodatkowo robiłam szkolenie z permanentnego i mikropigmentacji medycznej- takie kwalifikacje napewno sprawią że będziesz miała wielu klientów, nie tylko na zabiegi upiększające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam chcialam pójść na kurs zawodowy kosmetyczny ale martwie się że nie dam rady opanować materiału może ktoś mi doradzić czy materiał jest obszerny jak wygląda egzamin?? bo zastanawiam się jeszcze nad wizażem wydaje mi się że w nim bym sobie napewno poradziła tylko czy po nim znajde prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaGg
A jak wygląda sytuacja ze szkoleniami z makijażu 3D u p. Aleksandry Góreckiej? Są warte uwagi? Zależy mi na czasie i też nie chcę trafić w złe miejsce. A sądząc po waszych opiniach to chyba warto byłoby się wybrać do Koszalina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×