Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewyspana_ida

lepszy sam Folic czy caly zestaw witamin???

Polecane posty

Gość paulibka23
Najlepiej łykać Folik regularnie, wtedy mamy pewność, że we właściwym czasie będziemy mieć odpowiednią ilość kwasu w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszlejka
I słusznie bo jest on lekiem a nie suplementem i chroni najskuteczniej od wad, ponadto zapobiega poronieniom i mdłościom, a także jest pomocny jeśli chodzi o samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze tutaj na pewno jest najważniejsze zdrowie i to jak podchodzimy do macierzyństwa. To taka podstawa i pokazanie naszej odpowiedzialności za maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwwwska2
Folik zawiera 0,4 mg kwasu foliowego i to jest wystarczająca dawka aby uzupełnić niedobór kwasu foliowego i uniknąć wad cewy. Większe dawki tylko w grypie ryzyka się bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy jest różnica między suplementem diety a lekiem? Myślałam, że przy kwasach foliowych nie ma takiego zróżnicowania a teraz znajoma mi powiedziała, że jest to kolosalna różnica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się nie bawiła w statystykę, jest jakieś prawdopodobieństwo, więc dla mnie to już jest argument by regularnie przyjmować Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy lekarz mi przepisal przy pierwszej wizycie czyli 8 tydzien. jezeli badania wychodza dobrze to proponuje odstawic tabletki bo przy porodzie nie wytrzymasz tak ci dziecko urosnie. moj lekarz tez mi polecal jakies witaminy ale odmowilam bo ciaza przebiega bez zadnych komplikacji, ja czuje sie dobrze a nie chce miec ciezkiego porodu bo to nie jest dobre ani dla przyszlej mamy ani dla dziecka bo sie tylko meczy dziecko bardziej przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy lekarz mi przepisal przy pierwszej wizycie czyli 8 tydzien. jezeli badania wychodza dobrze to proponuje odstawic tabletki bo przy porodzie nie wytrzymasz tak ci dziecko urosnie. moj lekarz tez mi polecal jakies witaminy ale odmowilam bo ciaza przebiega bez zadnych komplikacji, ja czuje sie dobrze a nie chce miec ciezkiego porodu bo to nie jest dobre ani dla przyszlej mamy ani dla dziecka bo sie tylko meczy dziecko bardziej przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie że dopiero początkach lat osiemdziesiątych wykazano, że podawanie kwasu foliowego lub witamin grupy B kobietom w okresie rozrodczym oraz w pierwszych tygodniach ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia WCN w rodzinach ryzyka genetycznego. Dlatego kiedyś więcej dzieci rodziło się z rozszczepem wagi lub kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bardzo dobrze robisz, najwazniejsze to właśnie dbanie o swoje dziecko i o to zeby zapewnić mu całkowite bezpeiczeństwo- w tym przypadku zabezpieczenie przed chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy jest niezwykle wazny i my kobiety powinnysmy o tym wiedzieć. Zreszta pewnie jak jestesmy na etapie planowania dziecka to powinnysmy juz w tym momencie zacząć przyjmować kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, różne mogą być konsekwencje brania hormonów, lepiej wykluczyć takie. A Folik ma wiele innych zastosowań dla organizmu także na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja postawiłam na dobry, zbilansowany zestaw witamin. Prenalen zresztą brała moja koleżanka, siostra i ja zaczełam brac w momencie planowania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy pewnie zakładają, że każda kobieta o przyjmowaniu folika wie i pamięta i nie muszą o tym mówić. A jak jest same wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawe powinno się łykać kwas foliowy na conajmniej trzy miesiace przed poczęciem i w I trymestrze ciąży, wtedy jesteśmy w stanie ustrzec naszego malucha przed wadami cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli hormony obniżają poziom kwasu foliowego w organizmie to faktycznie nie ciekawie, bo większość kobiet odstawia je by zajść w ciążę, raczej nie czeka z tym kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde nie ma co przesadzać z nadmierną suplementacją ale jeśli brakuje nam jakichś suplementów to też powinniśmy po nie sięgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie lepszy zestaw witamin. Ja akurat przyjmowałam Prenalen. I naprawde szczerze mówiąc to najlepsze rozwiązanie zeby dostarczać zbilansowanych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę, warto wiedzieć jak zadbać o zdrowie swojego maluszka, nikt nikomu na siłę nie będzie strał się włożyć zasad jakie należy przestrzegać, aby dziecko urodziło się zdrowe, ale uważam że należy uczulać mamy na to jak zaniedbanie pewnych kwestii może skończyć sie dla naszego dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę warzywa i owoce nie wystarczą w sytuacji, gdy np, tuż przed zajściem w ciąże dłuższy czas stosowałyśmy terpaię hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest tak ze czasami mamy w ciązy mdłości i nieraz awersja do niektórych produktów powoduje ze nie chce sie nam nic jesc, ale to też nei znaczy ze nagle musimy przyjmować od razu sztuczne suplementy. Kwas foliowy spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj każdy reaguje inaczej, chociaż mnie też dziwią te objawy uboczne - po preparatach multi by nie dziwiły bo z tym to różnie bywa. W ciązy warto brać Folik, lub Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jesli ja mam silne mdłości i nawet mała tabletka nie chce mi przejąc przez gardło ? Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimkoo
ja brałam tylko i wyłącznie folik, tak kazał mi ginekolog, nie rekomendował brania żadnych dodatkowych witamin, bo folik był najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planuje dziecko w czerwcu. Zaczełam juz teraz przyjmowac Folik, bo jednak to nie zaszkodzi a na pewno mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimkoo
kwas foliowy to podstawa, bo on chroni nasze dzieci przed wadami cewy nerwowej, dobrze że bierzesz folik, bo to jedne z najbardziej popularnych kwasów foliowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak uważam i sama pytałam nawet mojego lekarza nie da sie przedawkować kwasu foliowego. Wiec o to raczej bym sie nie martwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulejka
przecież nie da się przedawkować kwasu foliowego jego nadmiar jest wydalany z organizmu więc o to bym się akurat nie martwiła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flaraa
ja folik brałam nawet po urodzeniu jak karmiłam, żeby wzmocnić laktację, uważam, że to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×