Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewyspana_ida

lepszy sam Folic czy caly zestaw witamin???

Polecane posty

Gość gość
Ważne by wszystkie kobiety starające się o dziecko przyjmowały kwas foliowy, a właściwie te niestarające się też, bo to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam tylko tyle, ze Folik jest najlepszy bo jest lekiem, a inne preparaty zawierające kwas foliowy mogą nawet nie być przebadane klinicznie i ryzykować nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze jesli planujesz macierzyństwo to dobrze, że już łykasz kwas foliowy, ale kwas nie należy kojarzyć tylko z ciążą, bo ma on równeiż inne szerokie zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z witaminami fakt trzeba uważać, bo na przykład nadmiar witaminy A w ciąży uszkadza płód i może powodować poronienia. A jeśli chodzi o kwas foliowy to niedobór także może odpowiadać za występowanie poronień. Także chyba raczej bardziej trzeba się skupić na przyjmowaniu folika niż witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okresie starania o dziecko jak i przez cały pierwszy trymestr lepszy będzie sam Folik. Tak powiedział mi mój ginekolog kiedy byłam w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem ze nie ma sensu przyjmowac zadnych innych suplementów. Najwazniejsze jest to aby tak jak pisały dziewczyny przyjmowac jednak kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrz też DHA - dawke uzgodniona z lekarzem. no i zalezy jaki masz organizm. przy anemi w ciazy bierze sie dodatkowe witaminy. nie zawsze dieta dostarczy ci wszystkich skladnikow. kwas foliowy dobrze brac przez cale zycie. Info z wiki: "Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek; wpływa dodatnio na układ nerwowy i mózg, decyduje o dobrym samopoczuciu psychicznym; zapobiega uszkodzeniom cewy nerwowej u płodu, ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków; bierze udział w zachowaniu materiału genetycznego i przekazywaniu cech dziedzicznych komórek, reguluje ich podział; usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, uczestniczy w tworzeniu soku żołądkowego, zapewnia sprawne działanie wątroby, żołądka i jelit; jest czynnikiem antyanemicznym, pobudza procesy krwiotwórcze, czyli powstawanie czerwonych krwinek; chroni organizm przed nowotworami (szczególnie rakiem macicy)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja planując dziecko- kiedy w ogole juz o tym pomyslałam od razu zaczełam przyjmowac kwas foliowy. My kobiety nie powinnysmy o tym zapominać, zwłaszcza ze jest to bardzo ważne dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku ciąży sam Folik będzie lepszy bo zawiera dzienną dawkę kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to ja też duzo wczesniej zaczełam przyjmowac kwas foliowy. Ale ostatnio gdzies czytałam ze kwas jest bardzo potrzebny i powinno sie go przyjmowac codziennie w dawce 0,4mg na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie zapytaj w aptece o Feminovit. Jak parzyłam na sklady innych suplementów to ten zdecydowanie wygrywa pod każdym względem. Konsultowałam nawet ze swoją położną i zdecydowanie poleciła mi ten suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×