Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

falsa - w Polsce tak jest, że mimo ze całe zycie płacisz na służbę zdrowia, to większośc z nas leczy się prywatnie. Ja też:) chyba tylko 3 wizyty miałam za darmo, jakoś tak mi się udało i 1 usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAR1
JA też chodzę prywatnie , ale za wizytę płacę 50 zł , więc uważam ,,że w normie.Wypisał mi badania potrzebne do szpitala , a ja dodatkowo chciałam , aby mi też na posiew dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa -dokladnie tak jak paula napisala , ja chodze do lekarza prywatnie i za wizyte z USG place 100 zl i do tego jeszcze badania też robie prywatnie , teraz to spoko , ale na początku to kolejna 100 miesiecznie szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi część badań piszą na książeczkę zdrowia, część nie. Wizyta 80 zł, zwykłe usg 80 zł, usg 3d 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja na szczeście na kazdej wizycie mam USG 4D bo takie ma moj lekarz i place 100 razem z wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od jakis 15 minut strasznie twardnieje mi brzuch co to moze być ? nic nie boli tylko jest taki bardzo twardy , jestem sama w domu więc mam nadzieje , że to nic złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dlaczego nie chodzicie po prostu do osrodka zdrowia?? nie szkoda wam tak kasy? teraz to trzeba oszczedzac na wszystko tyle wydatkow mamy i bedziemy mialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola --> tez tak mam coraz czesciej.. po prostu twardnieje i to tak potrafi prawie w ciagu przez kilkanascie minut.. ja juz przestalam na to zwracac uwage szczerze mowiac.. bo to do przyjemnych nie nalezy, mam wlazenie jakby mi krew do glowy szla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak idziesz do osrodka zdrowia to wygląda to tak: mozna się zarejestrowac do ginekologa - tak oczywiście, najblizszy termin za 2/3 miesiące:) oczywiście jak jest ciąza to Cie przyjmą, ale mi mąz od razu powiedział - nie chce żebys stała w kolejkach w ogólnych przychodniach. Więc prowadze ciązę w klinice Invicta w Gdańsku. Oni maja podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego pare razy załapałam się na dramowa i wizytę i mam cześc darmowych badań. ja pamietam w zeszłym roku musiałam isc do gastrologa. Zadzwoniłam w sierpniu zeby się zarejestrować i usłyszałam że jak ze skierowania to termin luty:). Oczywiscie jak zapłaciłam 150 zł, to od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa ale wiesz w osrodku zdrowia to jak mam byc szczera przynajmniej u mnie to lekarze cie krotko mowiąc olewają robią Ci 3 Usg w czasie całej ciaży , bo tyle Ci sie należy , jak bym chyba zwariowala, jak ja nie moge wytrzymać 3 tygodni , zeby zobaczyc maleństwo . A kasy to jasne , że mi szkoda , ale co zrobic zresztą teraz to już końcówka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sa skurcze dziewczyny, tylko takie \"nie bolesne\" (cos z Braxtonem Hicks czy nie wiem jak tam sie nazywa :D) Ja teraz mam non stop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola - w mojej klinice - prywatnej - tez robia 3 x usg, jak się nic nie dzieje. Ja miałam pierwsze dopiero w 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam wizyte w poniedzialek i teraz jestem umowiona na 07/10 na ktg do kliniki i tyle, ale gin i tak powiedzial ze prawdopodobnie nastepnym razem zobaczymy sie juz na porodowce przed tym 07/10. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika - zostaję sama, bo mój maż będzie na tym ślubie fotografem i nie chciałam robić parze młodej świństwa i sie upierać, żeby ze mna został. Ale obok jest męża siostra, niedaleko moja mama, więc jak coś to mam wsparcie:) Polepszyło mi się i już nie wymiotuję, więć wziełąm się i pierwsza pralka z ciuszkami małego już hula:D Ale nie wiedziałam, że aż tyle tego mam po szwagierce! Ze 4 pralki mi wyjdą! Dziewczyny a w ilu stopniach pierzecie? JA pierwszą nastawiłam na 40 stopni, bo były już prane a bałam się na więcej. Nie wiem, jak z nową pościelą, czy nie zacznie mi farbować i na ile ją nastwaić. Kurde pranie dla nas robię codziennie a przy tych małych ubrankach się tak cyrtolę!!! A za wizyty u lekarza nie płacę, bo ma podpisaną umowę z nfz a jest świetny. No i sprawdzone przeze mnie dużo wcześniej, bo od kilku lat do niego chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola --> tutaj robia usg 2 razy bo zreszta wiecej nie trzeba.. jedno w 12 tygodniu i drugie w 20 ( te glowne z pomiarami itd) a potem to jak chcesz to musisz zaplacic, ja mialam jeszcze 2 dodatkowe za darmo po po znajomosci i jedno przed porodem 2 tygodnie mam przyjsc i tez po znajomosci. no chyba, ze cos sie dzieje, dziecko wydaje sie wieksze albo blizniaki albo tetno slabe albo glowka w gore dziciulek jest albo wystapi jakies krawawienie czy inne bole to wtedy robia usg w ramach wizyt. no a wizyty to dosc czeste na poczatku bylo co 4 tygodnie, potem co 3, teraz co 2 a ja musze isc za tydzien bo mialam cisnienie podwyzszone, no i badania wszystkie tez za darmo jakie tam sobie zazyczysz to ci zrobia o ile oczywiscie masz podstawy tak jak ja z paciorkowcem i glukoza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wyprasowalam sobie posciel bo tak sie zastanawialam jak mi odejda wody w lozku, to maz moze i upierze brudna posciel i ubierze czysta ale raczej jej przed tym nie wyprasuje ;) Mowie wam o samych "glupich" rzeczach ostatnio mysle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha karo --> takie wlasnie glupoty najfajniej sie czyta :P moj to sie brzydzi takich rzeczy i pewnie nawet nie dotknal by taki delikatniutki jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w ośrodku zdrowia jest tak jak Viola pisze - stoisz w kolejce poł dnia, bo na godziny nie rejstrują, lekarz cię olewa a jak coś ma być dodatkowo to i tak płacisz! Więc ja znalazłam gabinet prywatny, który ma umowę z nfz. Właściwie przypadkiem tam trafiłam, ale okazał się bardzo porządny. USG miałam robione chyba 5 razy, serduszko zawsze jest osłuchiwane, zawsze badanie ginekologiczne, pełen wywiad, badania mam na skierowanie. No i jak się coś dzieje to mogę zawsze zadzwonić lub przyjechać. falsa - ale mi smaka na tę drożdżówkę z jagodami zrobiłaś... Mmmm a ja drugi dzień na sucharkach i płatkach owsianych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> spojrz na to z drugiej strony: przynajmniej z kupa (sorki ze tak dosadnie) nie bedziesz miala problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa: ja nigdy nie dodawałam,ale może faktycznie soda przyspiesza:-) Smażysz \'na oko\' zależy od sera, jak szybko się będzie topił, ale z reguły trwa to dość krótko. Jak już na patelni będzie roztopiony dodaj jajko, wymieszaj i jak się jajko zetnie to możesz wyłączyć kuchenkę. Co do solenia, to radzę posolić już ser teraz, a potem podczas smażenia spróbuj i ewentualnie dosol wg. uznania:-D Viola: też kazał mi wziąć gr. krwi (tzn. kartkę z lab.) ja już to mam bo na początku ciąży mi lekarz kazał zrobić. Z badań to biorę tylko: gr. krwi, kartę ciąży i ostatnią morfologię i mocz. Też mam tylko 2 koszule, papcie, jednorazowe majtki, wodę, ręcznik, kosmetyki i chyba tyle.No a w domu przygotuje z 2 zestawy dla maluszka.Mniejszy i większy (w zależności jaki duży się urodzi) i mąż zabierze na wypis:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - dobre:P Ale ja niestety nie mam dobrych wieści. Znowu złe wyniki moczu, mam białko, ciała ketonowe, krwinki białe. Jutro jadę do lekarza z tym wynikiem. Mężowi muszę mówić, ze jest ok, bo inaczej nie pojedzie na te mazury, a jak coś ma się dziać to czy on będzie czy nie to nic nie zmieni. A ja jestem dobrej myśli. Druga pralka włączona. Karo dzięki za instrukcję, czyli w 40 będzie git. Jeszcze jedna pralka ciuszków i czwarta to będzie sama pościel. Muszę się naszykować na różne ewentualności i może wreszcie będę spokojnie spać w nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przeglądam kalkulatory porody w necie i załamka. Ja mam jak byk w karcie ciązy: ostatnia miesiączka 20 grudnia, termin porodu 27 wrzesnia. a co kalkulator to mi wychodzi albo 24 wrzesień, albo 25, albo 27 - nie mogliby sie zdecydować?i tak bardziej wierze w te terminy z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku zeby wam cos napisac to graniczy z cudem najpierw trzeba poswiecic kilka godzin zeby nadrobic te strony ehhh a jak juz przeczytam to jestem zmeczona i zapominam co chcialam napisac. chcialam sie pochwalic ze Juleczce przed wczoraj odpadl pepuszek wiecie jaka podniosla chwila byla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> oj masz racje nie stresuj sie przedwczesnie, ja juz mialam czarne wize jak mi ten cukier wyszedl (co sie okazalo, ze jest ok) i jak pociorkowiec a teraz jeszcze cisnienie ale czuje, ze bedzie ok, kazda z nas kuleje troche przez te ostatnie tygodnie widocznie juz tak byc musi, no nie obejdzie sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandziulka gratulacje z okazji pępuszka:) goju - w ostatnim miesiącu wszystkie wyniki spadają, moze w moczu też? mnie cos kłuje w plecach - jak przy okresie.... I poce się jak swinia, jak mąz przyjdzie to wezmę drugi prysznic, sama jakos sie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandziulka - gratulacje dla Julci:) Dzięki za pocieszenia dziewczyny. Boję się, bo ostatnim razem lekarz mi powiedział, że jak będzie białko w moczu to mnie wyśle do szpitala. I umieram ze strachu, że mnie jutro skieruje i tak jak koteczek zrobią mi cc przed terminem, bo przy gestozie często nie czekają do końca. Ja już od 2 tyg. biorę dopegyt na nadciśnienie i ciągle jakieś cholerstwa się mnie czepiają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te ostatnie tygodnie to same stresy , moj brzuch wydaje mi sie też jakiś dziwny na razie nie boli , ale co chwile robi sie jakiś twardy staram sie nie panikować skoro falsa pisze , że to normalne zobaczymy co będzie dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×