Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

gratulacje nowym mamusiom! jakos wiekszosc sie jednak spieszy i sie wpycha w kolejke:) - ja oczywiscie niewinna, bo mi wywolali... :P moj maly czesto po jedzeniu poplakuje - polozna mowila, ze to wlasnie gazy - placze chwile i sie uspokaja zeby znowu plakac. zauwazylam, ze pomaga polozenie go sobie na piersi w pozycji pol-lezacej. dzisiaj olivek bedzie pierwszy raz wazony.. podobno dzieci karmione piersia najpierw traca wage.. dzisiaj przylatuje moja ciotka z polski - zobaczymy co to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
no proszę już tylko 4 przyszłe mamusie zostały :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci traca na wadze po urodzeniu do 10% - ale to w pierwszych dobach. Matko jak ja się martwię Frankiem..... juz nie moge sie doczekac 16,30,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula-nic sie nie mart wszystko bedzie dobrze , mi też ciągle sie wydaje , że małej coś jest , a to za żadka kupa , a to placze bez powodu chyba wszystkie tak mamy , w końcu to nasze skarby. Daj znac po wizycie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mnie dziś odwiedziła położna i ściągnęła szwy- duża ulga! powiedziała, że nie widziała dawno tak dużego cięcia :/ powiedziałam jej o moich problemach z pokarmem i powiedziała, że jak nie mam pokarmu to nie mam- co zrobić :/ porażka! dziś po nocy przez godz. ściągnęłam 20 ml!!!!!!!! cycki miękkie....przez 6 dni Malutka była prawie non stop przy cycu i nic.....herbatki, 3 litry wody niegazowanej i nic! załamka! :( Jak narazie malutka co 3 godz. budzi się do jedzenia, przebieranko, pogadamy sobie i zasypia. Kupki- moja siostra mówi na nie jajecznica- 1, 2 razy dziennie. Boję się tych kolek- narazie jest dobrze! 🌼 dla wszystkich nowych mamusiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polal - gratulacje! Widziałam już świeże zdjęcia na NK:) A mój mąz właśnie pojechal po wyniki. Boje się strasznie, że będa złe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej maly dobrze przybiera na wadze. Wczoraj ważył już 235 gramów więcej nić 6 dni temu. Czyli mam pokarm. kami - a ty się nie przejmuj. To że nie możesz karmić wcale nie znaczy, że jest z tobą coś nie tak! Po prostu czasem tak bywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dupa! Złe wyniki, więc pewnie jutro dostaniemy skierowanie do szptala:( Czy któaś z was miała coś podobnego? A może wiecie, czy matka może zostać z dzieckiem i jak to w ogóle wygląda? Nie chciałabym go zostawiać samego, a poza tym chciałabym go karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja - przykro mi.... Z tego co wiem to w każdym szpitalu mama może zostać z dzieciątkiem. Może nie bedzie potrzeby go zostawiać na dłużej. Jak ja byłam w szpitalu to byla dziewczynka która 12 godzin leżala pod lampami, potem zmierzyli bilirubine i wypisali ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja jak karmisz piersią to jak najbardziej może zostać z dzieckiem! Moja siostra leżała ze swoim małym jak miał ropiejący pępek i zostawili go w szpitalu i wówczas nie płacisz za łóżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja oj wspolczuje :( Ale nie martw sie,Ty musisz byc przy dziecku,bo kto sie nim zajmie?NIkt tylko rodzice.Ja z synkiem bylam 8 dni w szptalu jak mial 8 m-cy i bylam tam z nim 24h na dobe. Trzymam kciuki za malenkiego ,bedzie dobrze🌻 Ja chyba postatnia urodze :( DZis bylam na KTG,ale znowu mnie nie zbadali,kazali po 4 listopada zglosic sie na patologie ciazy.Chcialam,zeby moja ginka pougniatala mnie i przyspieszyla,ale nie bylo jej w szptalu,jade do niej p[ojutrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, troche mnie uspokoilyscie. Na mysl, ze miałabym go samego zostawić to chce mi sie plakac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mój mały miał wysoka bilirubine i radzę pojechać już dziś do szpitala żółtaczka to poważna sprawa trzeba szybko ja zbić :( mój leżał 6 dni 4 dni na lampach ale to równie bywa teraz też jesteśmy w szpitalu na zapalenie ucha jestem z nim non stop mamy salę dla siebie z łazienka i to jest płatne w tamtym szpitalu nie było miejsc i niektóre mamy musiały dojeżdżać polal to wszystkiego naj bo nasze Szymki mają dziś imieninki :) a co do kupek to najważniejsze żeby nie były wodniste a to że są zielone to może dlatego że mama zjadła zielone warzywo bo pamiętajmy to co jemy odbija się na maluchach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja dobrze pamiętam, jesteś z okolic wrocławia? To jeśli twoje malenstwo nie ma jeszcze miesiąca to polecam neoantologie na brochowie mają najlepszy sprzęt i dobrych specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja dobrze pamiętam, jesteś z okolic wrocławia? To jeśli twoje malenstwo nie ma jeszcze miesiąca to polecam neoantologie na brochowie mają najlepszy sprzęt i dobrych specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za życzenia i pamięć :) Goja--> na pewno będziesz mogła zostać zmaluszkiem przecież najważniejsze w rozwoju takiego maluszka jest mleko matki i nie sądze żeby lekarze chcieli go pozbawiać tym bardziej obecnosci mamy. Milianna--> jak to napisał kolega mojego męża no to mamy po Szymeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garonia
dziendobry kochane ja bede mama w lutym 2009 mam pytanie czy da sie urodzic bez znieczulenia czy jednak znieczulenie jest bardzo przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u pediatry, miks potówek i tradziku noworiodkowego. Oprocz tego wszystko ok. Ulewaniem do 3 miesiąca sie nie przejmowac, tylko karmic na siedzaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malemu poprostu pepek sie nie goil przemywala spirytusem.... mały dostaje w szpitalu antybiotyk. kami nie jestes sama moja psiapsiola tez nie ma mleka i karmi malego butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garonia jeżeli masz mozliwosc otrzymania znieczulania to wez !!! :) oczywiscie bez znieczulenia da sie urodzic - ja i dziewczyny z forum tez tak rodzilysmy. Jezeli miałabym mozliwosc wyboru to wybrałabym porod ze znieczuleniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak a razie widzę że takie same problemy jak i u was. Problemu pokarmem nie mam mały od poczatku ma niezły apetyt. Tyle że śpi w dzień a w nocy buszmen :) ale licze ze i to z czasem sięzmieni. Ja mam problem z jeszcze bolącym kroczem. Niby mnie nacięli ale i tak lekko pękłam wieć nie dość że szyta to jeszcze w miejscu pękniecia mam zasinienie i ciągle mnie narywa że nie moge siedzieć i trudno sie wstaje. Nie brałam czopków przeciwbólowych ze szpitala i nie wiem czy dobrzez zrobilam bo kurcze raz jest dobrzez a zaraz narywa że .... Już czasami sama nie wiem co robić. Nawet nie mogę posiedzieć przy kompiku :( Idę sie legnąć korzystając że junior śpi :) Dziś pierwsza kapiel w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna - a jaka miał twój bilirubine? Mój ma wynik 15,7. A do szpitala to jedziemy na brochow bo ja tam rodziłam. niestety musze wziac jutro skierowanie od pediatry, bo inaczej nas nie przyjma. pola - mozesz brac paracetamol. Wez i sie nie mecz. Ja durna w szpitalu sie mordowałam, a potem same pielegniarki mi powiedziały ze niepotrzebnie, bo mogłam poprosić o tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polal - goja ma racje, bierz paracetamol. Mozesz brac po 1gr 4 razy na dobe (co 6 godzin) bez problemu. Ja przez dwa tygodnie po porodzie bralam az mnie przestalo bolec. I bralam tez Ibuprofen. Nie wiem jak sie to lekarstwo w polsce nazywa, ale w pierwszym tygodniu bylo potrzebne bo szwy mnie naprawde nizle bolaly! A te lekarstwa mi podal polozny i potem pielegniarka, wiec mozesz brac. Dzisiaj u nas zaraz bedziemy probowac po raz drugi dac butelke mojego mleka, zobaczymy ile tym razem wezmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam w szpitalu dawali ketonal, a w domu polecali paracetamol właśnie. W moim przypadku skuteczność niewielka, choć wspomagam się też tantum rosa, ale nacięcie jest spore i jeszcze opuchnięte. O siedzeniu jeszcze jakiś czas pomarzę... A co do znieczulenia - ja miałam możliwośc, to wzięłam, ale działało tylko przez 1.5 godz, następna porcja już nie, potem jeszcze anestezjolog poprawił, ale bez rezultatu - połozna powiedziała że to nacisk na jakieś więzadła czy coś tam, bo dzidzia duża i kręgosłupem się tam chyba wbiła i że na to nie ma sposobu. Dało się przeżyć i w sumie poród wspominam naprawdę dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłe mamusie 01.26.10.2008.......29.........Wschowa...............26. 10..Dawid 02.usana.............27.........Boston... ...............28.10 M..? 03.anioleczek.......26.........Warszawa.. ............28.10 04. doris_78.........30.........szczecin..................01.11 Bartosz MAMUSIE 01.Milianna........ 04.09..(29.09)cc.............3500...53...Szymek 02.Gandziulka.....11.09..(22.09)cc....10:30....3320...54 ....Julia 03.MlodaMamusia.17.09..(07.10)......11:52....3770...54.. ..Bryan 04.emi81...........29.09..(10.10)SN.............380 0...55....Czarek 05.Artigiana.......30.09..(10.10)CC...10:35...3600....5 4...Blaneczka 06.Paula01.........02.10..(27.09)SN.............440 0...62....Franek 07.Natalie86.......03.10..(03.10)SN....20:08..3700....57 .... Mikołaj 08.78aga78........04.10..(......)............ .....4000...59... Milenka 09.kitka76 .....04.10..(24.10)SN.....22:35...3200...52.....Dominika 10.neea82.........05.10..(......)............3000. ...50.... Malwinka 11.Karo91..........06.10..(20.10)SN....15.55....3340...5 0.....Damian 12.pazdziernikowa mama.06.10(22.10).........2580....52.....Marysia 13.Mamamalwiny..12.10..(17.10)SN...01:50...3600.... 54.....Kajetan 14.ProVitamina....12.10..(11.10)CC...02:10....3600....59 .....Patryk 15.deli26...........12.10..(12.10)SN...............4370. ...62......Natalia 16.magslom........15.10..(22.10)CC....04:38...3210....5 6......Hubert 17.falsa............16.10...(30.10)CC...02:51.....2670.. .49.....Oliver 18.Viola..........17.10..(.....)CC....13:45.....2480... .50....Marcelinka 19.Goja27.10......18.10..(.....).SN....17:00.....3250... .53.....Wiktor 20.asia555.........18.10..(10.10)SN....21:50.....412 0....60. ...Wojtuś 21.dzagusia84.....19.10..(22.10)SN.....7.00.....3500.... 55....Oliwier 22.Kami25.........19.10..(18.10)sn....15.00....3050... 53...Michalinka 23.magdzikm...... 21.10..(27.10)......18:12....3710... 52...S........... 24.kamika_25......22.10..(21.10)......15;45.....3650...5 4...Damianek 25.Fasolka81......22.10..(19.10)CC...............3820....56. ....Gabriel 26.Marceli123.....24.10..(11.10)SN....20:08.....4015.... .56.....Tosia 27.PolaL............24.10...(30.10)SN....23:00.....3220. ....52..Szymon 28.Nisia128.......25.10..(20.10)CC...07.15....3700... 55...Tymoteusz 29.anecik0........27.10..(26.10)CC...11:09......4250.... ..57...Karol 30.oomartynqaoo ..27.10.. ()..........17;30......3600.......54...Alanek 31.mar1............27.10..(22.10)CC...22:55......4080... ...59....Julka 32.Justa150.......27.10...()cc.....23;30.....3800....... .58....Kacperek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja nie można czekać z tym bez skierowania też przyjmą mój miał 22 a powyżej 25 robi się z dziecka roślinka :( a poniżej 10 wypisują do domu ja pojechałam od razu do szpitala nie czekając na skierowanie przyjęli nas od razu jak będziesz na brochowie to pewnie na 4 piętrze mój mały był naswietlany 4dni a jednego miał kryzys bo nic mu nie spadało było dużo dzieci i chcieli mu zabrać lampy :( ale że miał najwyższą bilirubine to zostawili nie zwlekaj tylko jedź na brochow muszą was przyjąć! Powodzenia i napewno wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×