Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

My po konsultacji. Stawy biodrowe ok. Miała też USG brzuszka, podejrzewają jakąś chorobę mięśnia. Jeśli do piątku nie przestanie chlustać mamy się zgłosić na ponowne USG i jeśli się potwierdzi to trzeba będzie ten mięsień operacyjnie naciąć. Jestem zrospaczona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana -nic sie nie martw na pewno wszystko bedzie dobrze i kolejne Usg wyjdzie ok, nie denerwuj sie na zapas nie jest Ci to teraz potrzebne trzyman mocno kciuki za Ciebie i Blanusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie czytałam od wczoraj, bo nie mam czasu, ale przechodze straszny kryzys. Nie wiem co jest - mały chce cycka czasami co godzinę, mimo, ze pokarm cały czas mam. Wszedzie piszą, ze nie ma czegos takiego jak słaby pokarm - ale moze coś jest nie tak? Po obserwacjach stwierdzam tez, ze mały ulewa przez płacz.... jak ryczy to mu chlusta, jak nie ryczy to jest ok. W nocy np jak spi, to ani razu nie uleje. Ogólnie mam dosc, jeszcze zdołowała mnie siostra, ze wszystko robie nie tak. Wogole to nie nadaje sie na matkę i tyle.... wiedziałam że tak bedzie:(, z tym ze teraz jest za późno... szczepienie mam 20 to chyba wytrzymam bez zaglądania do pediatry, Po własnych mięsniach wiem, że mały tyje i na pewno nie wygląda na zabiedzonego, tylko czemu ryczy? Ja nie widze specjalnego prezenia, daje mu esputicon, a teraz sprowadzam niemiecki Lefax, ponoc działa - ale moze to wcale nie sa kolki? Jak go noszę to wszystko jest ok, ale jest cięzki i nie mam sił, żeby go nosic pare godzin dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny piszcie jezeli wiecie cos na temat Lefaxu ja go wlasnie dostalam to jest 100 ml zawiesina czy ktos wie jak to dawkowac? pozdro patrze ze teraz jest badanie stawowo biodrowych u nas !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula nie słuchaj siostry jestes dobra matka a ze robisz cos po swojemu to nie znaczy ze to jest żle. mały mojej przyjacióły też ciagle płacze bo chce zeby go nosic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula jak cos wiesz o Lefaxie to daj znac ja juz go mam ale narazie nie wiem dokladnie jak i ile go podac! Jak cos wisz to daj mi znac bede wdzieczna bo moja Malwa tak wrzeszczy ze plakac sie chce!!! Czekam az zlapie mojego pediatre moze cos mi zaproponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artigiana --> slonko nie martw sie na zapas.. paula --> nie sluchaj innych, rozumiem co czujesz bo mi nikt nie musi mowic a miewam takie mysli, ze jestem zla matka, placze i panikuje. moj ziutek tez ostatno zrobil sie wymagajacy, niby chce jesc szuka cycka a nie je, daje mu smoczek to go wypluwa, nosze to sie uspokoji zeby znowu sie rozedrzec, potem juz jest tak zmeczony ze rzeczywisie chce jesc i tak w kolko, nie mozna go zostawic na minutke jak nie spi. wczoraj wieczorem to byla istna masakra od 22 do 2 w nocy nie dalam rady go uspokoic . jestem padnieta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie paula nie sluchaj glupot ktore moze powiedziec ci siostra, a wolgole to co to za siostra ktora zamiast pomoc, podtrzymac cie na duchu to cie doluje?? wejz ja od naz op.....cz! na pewno jestes super matka, i najlepsza dla twojego synka. A mi sie wydaje ze on poprostu ma swoj charakterek i chcialby zebys go ciagle nosila! nie daj sie... my wczoraj bylismy na dalekiej parapetowce, 2 godziny drogi maly spal jak martwy on uwielbia jezdzic samochodem! A tam to jeszcze male mieszkanko, muzyka na caly glos w jednym pokoju a w drugim maly spi bez problemu, pewnie bedzie maly \"imprezowicz\"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy wam tez pediatra w szpitalu zalecał pieluchowanie do pierwszej kontroli bioderek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - przechodzisz pierwszy kryzys laktacyjny. Spokojnie wszystko będzie ok. Moja przy wieczornych karmieniach też ryczy jak opętana. 10 sekund cycek w mordce minuta krzyku i dawaj od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a miało być tak pięknie.... szkoda że te wszystkie rzeczy nie pozwalaja się do końca cieszyć z macierzyństwa. artigiana życze aby na drugim usg było ok. dziwne jest to że od kilku dni tak ma. jakby miała coś w budowie tego mięśnia to problemy by były od początku. może jest jakaś inna przyczyna... paula, nie słuchaj niczyich rad tylko siebie,ty wiesz co jest najlepsze dla swojego dziecka. mały pewnie noszenie chce wymusić albo jak pisze artigiana to ten pierwszy kryzys przyszedł damy radę!! nie stresowac się a ha mam pytanko do was dzis mały poszedł na pierwszy spacer ale mam wątpliwości czy go nie za ciepło ubrałam? jak ubierać takiego malucha na dwór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - mi mowiono ze trzeba ubierac tak jak nas + jedna warstwa. Ja ubieram ostatnio tak : body + pizamka ciepla + czasem sweterek (ale nie za cieply) no i przykrywam na koncu kocykiem (jak do wozka). no i oczywiscie zawsze czapeczka na uszy do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa - no właśnie cały bajer w tej chorobie polega na tym że trzeba dwa USG zrobić bo na jednym może nie być sladu a po paru dniach już widac. To podobno częste. W prokocimiu wykonują średnio jeden zabieg tygodniowo. Ja ubieram do tego co ma w domu (zwykle body i śpiochy) kombinezonik czapkę i takie słodziuchne rekawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artiganko, ale to moze byc tak, że pokarm mam - ale słaby? co do lefaxu: OGÓLNE INFORMACJE O PRODUKCIE \"LEFAX\" zawiera w jednym mililitrze 41,20 mg Simeticonu. Simetocon jest substancją , która powoduje obniżanie napięcia powierzchniowego gazów jelitowych i zapobiega zbijaniu się małych pęcherzyków w duże pęcherze powodujące dolegliwości kolkowe. Wobec powyższego jest bezpieczny i może byc stosowany tak długo jak to jest potrzebne* *źródło:http://www.forumpediatryczne.pl// DAWKOWANIE: dwie dawki z dozownika do każdego mleka/posiłku*. *Przed podaniem dzieciom do 3 miesiąca życia skonsultować się z pediatrą * Krople są całkowicie bezpieczne i nie wchłaniają się do organizmu. W Niemczech stosuja go od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - mi zawsze mowiono (czy lekarze czy polozne itd.) ze nie ma takiej mozliwosci ze pokarm jest slaby. Oczywiscie moze byc nie wystarczajaco pokarmu ale nie jest mozliwe zeby pokarm byl zly. A ja znowu nieraz slyszalam i czytalam w ksiazkach o karmieniu piersia ze dzieci maja czasami takie etapy kiedy wlasnie moga wolac jesc co godzine, jest to czas kiedy dziecko bardzo sie rizwija i dlatego tak czesto wola cyca.. i tak moze byc kilka dni a potem wroci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula nie sądze, przecież do tej pory się najadał. A on placze od razu po odstawieniu od piersi? Ile czasu ssie jednorazowo? Uspakaja sie na rękach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki paula, ale do kazdegoposilku to troche za duzo skoro zwykly esputicon mozna tylko 2razy po 2 krople...sprobuje 2 razy rano i w nocy....a ty jak masz zamiar dawkowac? pytalas swojego pediatry? i nie daj sobie niczego wmowic jestes na pewno super mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigana, on je z 5 minut,czasami dłuzej, odpada od cyca nie płacząc, odbija i spokoj, a za godzine a czasami mniej znowu jest głodny. Czasami jest tez tak, ze je ze 3 minuty, a nastepnie zaczyna fisiowac, szarpie sutek, bawi się nim i wscieka. Pokarm mam na pewno, piersi sa twarde jak kamienie, po naciśnięciu mleko samo leci. Na dodatek mało spi. W nocy dzisiaj wstawałam chyba co 1,5 godziny, a najlepsze jest to, czasami go połoze na brzuszek do odbicia i masażu i tak zasypia, cały zadowolony - czy takie małe dziecko moze spać na brzuszku? Parę razy juz sam sie odwrócił. Neea, nie pytałam pediatry, bo nie było potrzeby, dopiero teraz coś zaczęło coś sie dziać i mąz poprosił znajomego o przesłanie. Opis działania znalazłam w necie. 20 listopada mam szczepienie to zapytam. Na razie podaje ten esputicon i herbatke koperkowa na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja to jaks panikara jestem mam lefax i boje sie go podac bo od razu mysle ze dam za duzo wogole same pytania odkad mam dzidzie. A te espumisany i inne wogole mojej malej nie pomagaja. I mam to samo co ty mala zaczyna jesc cyce puszcza na przemian i bierze z powrotem i placze nawet jak kolek nie ma jakby mleka nie bylo. nawet sie nie spodziewalam ze macierzynstwo jest takie trudne... trzymajcie sie cieplo mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu znalazłam inny opis: LEFAX renomowanej niemieckiej firmy BAYER (dostępne tylko w niemieckich aptekach) Środek łagodzi kolki, wzdęcia oraz rewelacyjnie powoduje odbicia u niemowląt. Kropelki można stosować u niemowląt już od 3 tygodnia życia. Dawkowanie: 3 dawki dziennie do posiłku/mleka.Kropelki posiadają owocowy smak. 50ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> z tego co wiem to dzici wola ciagnac z miekkich cyckow, bo z trwardych za szybko leci i sie wtedy dlawia i lykaja powietrze ano i jak bejbi ciagnie tak krotko to napija sie wiecej wody niz tlustego.. jak ja mam takie twarde jak kamloty cyce to najpierw odciagam bo maly nie ssie jak powinien, dluzej i spokojnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula ja mam to samo od kilku dni! Dzisiaj rano z desperacji odciągnęłam mleku i mu dałam z butelki, żeby miec pewność że się najadł. i spał po tym prawie 3 godziny. Ale od 4 rano do 9 jadł paręminut, przysypiała, marudził, stękał i tak w kółko! Oszalec można!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa, ale ja sie zaczynam martwic o siebie - bo jak zaczne sciągać dodatkowo to bedę miała jeszcze wiecej pokarmu. Bo im mały więcej sciąga, tym wiecej pokarmu napływa. Z drugiej strony - z ta twardościa piersi jest tak, ze ja mam dosyć małe brodawki, więc mały naprawde je chwyta i wydaje mi sie ze nie ma z tym problemu. Inna sprawa, ze powietrze na pewno łyka, bo je zachłannie. A co do tłustosci mleka, jak mi nie wyciagnie cycka do końca, to przy kolejnym karmieniu daję mu tą sama pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> ja to po sobie zauwazylam, ze jak mam zbyt nabrzmiale od mleka cycki to karmienie nie idzie, czesto maly sie odsysa, krztusi, robi przerwy, lyka powietrze, potem placze i tak w kolko. a moze sprobuj odciagnac troche przed samym karmieniem, jakies 30ml tylko, zeby juz nie bylo tego szybkiego strumienia? ja wlasnie czasem tak robie i sa o wiele lepsze rezultaty. dzisiaj tesciowa zabrala mojego ziutka zebym mogla odpoczac, jak ja sie dziwnie czuje jak go nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
Paula... to chyba nie kolki, skoro uspokaja sie na rękach, moja też wieczorami fiksuje, troche zje, wiecej podziamga cyca, zasnie, połoze ją i za chwile to samo...tak na dobre zasypia ok 23,24. Ale chociaz za to spi całe noce. co do pieluszkowania to my pieluszkujemy od początku. Mam pytanie jakie macie smoczki dla swoich maluchów, te silikonowe czy kauczukowe? Bo moja nie za bardzo chce smoczka, a mam ten silikonowy, chce jej czasami dac, bo moje cyce traktuje jak smoczek, ale nie da jej sie wcisnąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli - ja mam silikonowy, ale mój mały go nie chce. Wypluwa a nawet ma odruch wymiotny. Tylko parę razy załapał i ssał jakiś czas. Ale jak ja widzę jak on mocno ssie to mi się kraje serce i znowu go przystawiam do piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikowa mama
dziewczyny, czy Wy dostawiacie swoje dzieciątka wtedy kiedy płaczą zaraz do piersi czy przestrzegacie jakiegoś odstępu czasu. Bo moja MArysia chce jeść w dzień częściej niż co 2,5 godz. W nocy spoko ale w dzień jak nie śpi to płacze i uspokaja ją właśnie pierś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
październikowa mamo - jak karmisz piersią na żadanie to nie możesz przestrzegać jakis godzin! Mój je różnie, czasem co 2 godziny, co godzine a czasem za pół już chce ssać. Różnie to bywa, ale mam nadzieję, że się z czasem unormuje, bo jestem wykończona szczególnie po nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
Goja dzięki. Dostawiam na żądanie ale jak byłam na wizycie u lekarza to powiedział mi ze z piersi nie leci jak z kranu i nie mogę jej dostawiać co chwile( np. co godzinę) bo w piersi nie ma właściwego pokarmu. i radził mi że optymalnie byłoby karmić co 2,5 g raz z jednej a raz z drugiej piersi tym samym z prawej np. je co 5 godzin i w tym czasie jest tam właściwy pokarm. Powiedział, że za często ją karmię i że oczywiście za długo siedzi przy piersi. I teraz sama nie wiem co mam robić babe płacze a ja mam czekać??? Tym bardziej, że zauważyłam, że marysia coraz krócej ssie, zasypia oczywiście przy piersi i chyba dlatego chce jeść częśćiej.no i nie wiem czy je wogóle pokarm czy tylko tą wodę co na początku leci eh i bądź tu mądra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×