Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

moj mezczyzna siedzi w chacie z nami oczywiscie, mial pacowac ale mu nie pozwolilam bo bym sie chyba zasmutala. pierwszy taki spokojny sylwester od kiedy bylam dzieckiem. dzisiaj byla kupa po 2,5 dnia, tyle tego, ze dzieciaka nie moglam znalezc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki dlugo mnie tu nie bylo, ale wiadomo, Swiea.. jeszcze maz ma wolne wiec szkoda mi czas spedzac przed kompem! Wysze wam wszystkiego naj naj naj lepszego na nowy rok, duzo pociechy z malenstw i wogole.. ;) my spedzilismy sylwestra u znajomych byla niezla impreza, wszyscy sporo sie napili oprocz mnie oczywiscie, przez karmienie! tesciowej zostawiliwmy damianka, jak po niego pojechalismy okolo 4tej nad ranem to maz zwymiotowal i usnal u mamy, wiec gio tam zostawilam! :D a co bede sobie nim zawracac glowe ;) mam juz jedna dzidzie ;) pojechalam po niego rano. Tesciowa mnie troche wkurzyla ; a bo damianek ma za bardzo \"plynne\" kupki, to nie normalne, a bo placze jak sie go na brzuszek polozy pewnie go boli, moze jest chory itd itp... normalnie mowie wam tak mnie zdenerwowala!! ale wiadomo, ona chce dobrze..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was w nowym roku i zycze wszystkego co najlepsze na ten rok duzo zdrowka dla was mam i waszych pociech i jak najiecej szczescia a mala istotka i mam nadzieje ze w nastepnego sylwestra bedziemy w tym samym gronie....a moze wiekszym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my wyjeżdżamy na weekend do rodziny M. do Torunia- także do zobaczenia za kilka dni! ściskamy Was mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku. I na wstępie wszystkiego naj!! naj!!.. Mimo zapalenia oskrzeli Kajtus dzielnie wytrzymał do północy. Bal przebierańców jak talala :D Zapraszam na nk gdzie mój Kajtulek dzielnie udaje pajacyka a mama motylka :D Inhalujemy się mimo spazmów i placzu i pijemy straszny antybiotyk :( Za to wczoraj mój maluszek sobie usiadł :) Podciągnął się chwytając za moje palce do siadu i nie chciał się położyć. Kiwał się do przodu ale na siłę siedział. Jednak mięśnie nie wytzymały i padł ale ciągle próbuje jak mu podaje palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek główkę trzyma tylko na plecach i troche na rekach - o siadaniu na razie nie ma mowy. Za to dzisiaj przełożył zabawkę z rączki do rączki! No i prawie pełza na brzuchu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy to macie dzieci! moj standardowo jak na swoj wiek raczej nic narazie nie zapowiada pelzania, tylko lezec nie lubi jak nie spi, od razu jest ryk. musze go zaraz zabawiac albo bujaczka da mi odetchnac na 10 min. w marcu lecimy do polski. bilet dla malego jest 2 razy drozszy niz dla doroslego! a za 1 bagaz biora dodatkowo 30 funtow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - a ja myslalam ze malego mozna za darmo wziasc, jesli sie go trzyma na kolanach!! moj maly tez jeszcze nic nie probuje, ale smiac sie do nas smieje non stop :) widok przesuper :):):) a tesciowa dalej mnie straasznie denerwuje : dzisiaj dzwonila do meza i tak : \"no ale na pewno sprawdzie to czy te kupki sa normalne. a moze zbadac te jego kupki? a moze zbadac mleko karoliny? przeciez on placze jak sie go na brzuch kladzie, na pewno go boli!!!\" no normalnie do szalu mnie doprowadza!! jakie sa kupki waszych maluchow karmionych piersia? bo bylam pewna ze wszystko jest w porzadku, a tesciowej udalo sie mnie zestresowac na ten temat.. a do lekarza idziemy za tydzien (nastepne szczepienia...............)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
Karo moja MArysia też płacze jak się ją kładzie na brzuszku a kupki ma raz zielone raz żółte raz takie wodniste a raz taka musztarda.Będę w poniedziałek u lekarza to zapytam i przekażę Ci wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo, nie daj se wkręcić... ja tez czesto sama sobie wkeracam i więcej nerwów niz to warte. Moj 3 noc w nocy kupy nie zrobił i tez sie juz denerwuje - bo nie przyzwyczajona jestem do pieluch bez kup. Moj robi kupki albo zupełnie wodniste i żółte, albo jak jajecznica, a przez 2 tygodnie robił zupełnie zielone. Każda kupa jest dobra jeżeli: nie ma w niej śluzu, nie ma w niej krwi i nie odparza pupy. My mamy szczepienie w poniedziałek. Na dodatek musze isć sama. Zaczęłam zasięgać opinie o tych pneumokokach i zaczynam mieć wątpliwości.... Pogadam jeszcze z lekarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w Nowym Roku! Sylwestra spędziłam z mężem i Milenką w domciu przed telewizorkiem. Około 23.00 Mała się obudziła, wytrzymała do 24.00 i po \"wojnie\" zasnęła. Spojrzenie dziecka na błyszczące i strzelające fajerwerki z rozdziawioną buźką...bezcenne. Stałam z nią przy oknie chyba z 15 minut...ale była radocha. Co do kupek...to ja karmię piersią i Mimi robi przeważnie 2 kupki dziennie. Są żółte i raczej płynne. Czasem nawet bardziej wodniste, ale to normalne jak się karmi cycusiem. Moja Mimi upodobała sobie ostatnio małego pluszowego misia. Nazywa się Pani Misiowa. Kiedy patrzę jak ją Mała głaszcze to serce się raduje. Gryzaków jeszcze nie umie chwycić bo są dla niej za ciężkie, a Pani Misiowa jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni pojawił się u nas problem z kąpielą. Mała zaczęła strasznie płakać w wanience. Wcześniej tego nie było. Zaczęłam nawet sprawdzać temp wody, ale jest idealna. O co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekuje za odpowiedz, jestescie super!!! :):):) pazdziernikowa mamo - spytaj sie w poniedzialek na wszelki wyopadek i przekaz, ale juz sie dzieki wam nie martwie :) conqita - moj tez ostatnio sie bardziej denerwuje w wanience. Dzisiaj z mezem zdecydowalismy ze od jutra bedziemy go kapac w duzej wannie, bo nam sie wydaje ze jest mu w malej za ciasno.. moze o to chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejak w nowym roczku:) wiecie nie mogę się nadziwić że te nasze pociechy się w takim tempie rozwijają.. conqita co do kapieli to nie mam pojęcia... dziwne... a może jest głodna jak ja kapiesz? z tymi kupkami to widze że wszystkie mamy stresa. u mnie tak jak pisałam tez się zmieniło z kupami z dnia na dzień. najpierw robił kilka dziennie a teraz jedną na dwa dni w różnych kolorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane !!! co tu takie pustki ? witam w nowym roczku :) u mojego szkraba znowu 4 dzień kupki nie ma :( tzn. coś tam poszło ale mało... co do koloru i konzystencji (jak już mu się uda zrobić) to zazwyczaj wygląda jak jajecznica czasami jak żółta gęsta papka co do kąpieli to może teraz jak te mrozy przyszły to ma za zimno sprawdź czy temp. w pomieszczeniu nie jest za niska lub nie jest niższa od tej co miał do tej pory dziewczyny czy tylko mój maluch ma dalej kolki ???????????????????? ciekawe jak tam viola i artigiana z przeprowadzkami ? nie codziennie ale jednak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa przelot samollotem do 2giego zycia dzieci maja za darmo... gdzie ci pow ze placisz az tyle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie gandziulka, ja tez tak myslalam! tylko ze dziecko wtedy nie ma miejsca, siedzi na kolanach. Ale na 2 godziny to chyba sie nie oplaca kupowac biletu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Kajtuś tez robi kupy różnokolorowe, ostatnio w każdą pieluchę i wodniste. Tez powinnam sie martwić bo karmie go sztucznie, ale jakoś mnie to nie stresuje. Za to od leków ma czerwoną skórę wokół ust i to jest straszne I odkąd zmieniliśmy mleko na to bez białka krowy to strasznie mało je bo nawet nie całe 120ml czyli jakieś 40 mniej niż zwykle:( Kąpiel zawsze uwielbiał a ostatnio beczy w wannie niemiłosiernie. Może to taki wiek. Napewno trzeba odczekać po karmieniu z kąpielą przynajmniej 30 min, to słyszałam, żeby się kiszki nie skręciły. Z siadaniem to podciąga się, ale zabawek nie chwyta, chyba że przypadkiem :( Każde dziecko jest inne i na wszystko przyjdzie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chciałam napisac mądrość mamom karmiącym Piersią!!! Ogladałam przed świętami taki program i tam taka ekspertka powiedziała, że to że wasze maluchy mocują się z cyckiem to nie znaczy że macie już zamało pokarmu, tylko dziecko ustabilizowało sobie już ilość ciągniętego mleka, cycuś się przyzwyczaił a teraz maluch potrzebuje więcej i walczy. Należałoby małego przystawiać na siłę noc i dziń a z cycuś zacznie produkować więcej. Najczęściej zacznie produkować nadmiar i przez jakiś czas będziecie miały mleka za dużo bo maluch spowrotem zwolni tępo ssania do tylu ile potrzebuję a za jakiś czas znów będie chciał więcej i będzie walczył i tak w kółko. Jak podacie chociaż jedno żywienie dziennie butel to cycek nie odczyta sygnału i będzie produkował tyle co zawsze więc klops przepadło bo produkcja mleka będzie sie zmniejszać aż w końcu maluchy będą musiały dostawać coraz więcej mieszanki To tyle ekspert :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
mamamalwiny...co to za lek który dostałas (na to krocze) A co do tego co napisałaś o kiermieniu to zapewne prawda, ale co mam patrzeć jak dziecko zje z dwóch piersi i dalej krzyczy bo juz nie leci, dokarmiam 2 razy dziennie bo innego wyjścia nie widze, z resztę już w szpitalu mi ją dokarmiali. Ale zawsze sie staram najpierw piers niech wyssie co sie da i dopiero butelka. A Ty dlaczego karmisz tylko modyfikowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli kochanie na czyje krocze? małego czy moje ? :D na moje clotrimazolum chociaż dzieciom też można a dla malego maści robione Najpierw była cholesterolowa i z cynkiem efekt średni, a teraz maść ze sterydami. Super działa, ale też robiona, zaraz poszukam składu, ale lekarz musi ją przepisać. Ale naprawdę znikają najbardziej brzydkie plamy. A karmię z wygodzy bo nie mam czasu siedzieć z dzieckiem przy cycusiu godzinami, bo mam 2 dzieci i to drugie jest zaniedbywane. A to pić a to siusiu, a to pupę podetrzeć a ja ciągle siedziałam z małym przy cycku. Najpierw karmiłam tak jak ty cycek i butelka, ncą tylko cycek, ale nocami byłam już tak padnięta od krzątania się przy dwójce, że też na butelkę przeszłam. Wiem, ze to troszke samolubne, ale trudno. Malwina, też musi czuć że ma mame nie tylko Kajtek a i ja mam prawo do chwili snu w nocy :) MAŚĆ NA KROCZE Z KROSTAMI I PLAMAMI I SUPER ODPARZENIAMI 3% AC.BORICI 23,0 LANOLINI30,0 VASELINI GL VASELINI ALBI AA AD 100,0 jeśli taką miałaś na myśli jak tą wcześniejszą z cholesterolem to nie mam już tej kartki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
Hej kochane , nie było mnie tu bardzo długo ale śledziłam wasze wypowiedzi. Troszkę byłam z małą w szpitalu bo miała bakterie w moczu , oj pokuli ją strasznie ale też przebadali gruntownie. Co do karmienia to też karmię piersią , ale i też dokarmiam modyfikowanym Nan 1 i mam do was pytanie , że chyba po nim robi zielone z białym takim grudkami kubki czy wasze pociechy też tak się załatwiają? W szpitalu lekarka mi doradziła , , abym podawała codziennie herbatkę Plantex , i rzeczywiście jak ją daję to nie ma żadnych problemów z brzuszkiem ani kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar 1 ja już od listopada dokarmiam nan1 i o ile pamiętam to początkowo też właśnie robił zielonkawą kupkę z białymi grudkami (wyglądały jak od zważałego mleka) a teraz już robi zieloną ale coraz gęściejsza kupę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
Kamika dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój po nan 1 robił żółciutkie gęścioszki a po nan ha zaczął robić żadkie grudkowate i zielonkawe. Pediatra mówił, że kupą nie ma co się przejmować tylko obserwować zmiany skórne, kupa może świadczyć tylko o bólu brzucha a jak ma się coś dziać poważniejszego wyjdzie z potem na skórę Deli--> jeszcze na bóle moje lekarka kazała mi brać makmiror ale to są globułki dopochwowe na zakarzenia i nic mi to nie dało jak bolało tak boli chociaż jakby mniej. Może to rzeczywiście była bliznai samo zacznie przechodzić, tak czy inaczej planuje się wybrać jeszcze na kontrolę jak małemu to zapalenie oskrzeli wyleczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar1--> a jak jej te bakterie odkryli? chorowała na coś, miała jakieś obiawy? Pytam bo majo Malwina ma w książeczce wpisane, ze jako niemowląk dostała lek na e coli, ale od tamtej pory nikt jej nic nie podawał i nie leczył a to mnie trochę martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
mamamalwiny... chodziło mi właśnie o ten makmiror,ok dzieki. Tez mnie tam pobolewa,ale blizna robi się już jakby miększa. A ile ml mleka dajecie? ja narazie 120 ml,ale jej nie wystarcza i musi być jeszcze cycuś na zakończenie, albo przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×