Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Dzagusiu - tym uwstecznieniem sie nie martw, to normalne u dzieci, ze cos takiego mają podczas nauki mówienia. My to też przerabialiśmy. Cały lipiec ani jednego mama nie było a teraz mama, tata, papa, daj. Buzia jej się nie zamyka. My póki co nadal na niekapku. Właśnie zamówiłam dwa nowe i czekam na przesłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie macie niekapki?ja kupiłam pierwszy lepszy lovi bo nie wierzyłam,że Czarkowi sie uda(krztusił sie nawet z butli) ale ma dziwna konstrukcję i nie można go domyć!Ten jego dziubek jest w środku z takimi zakamarkami że chyba tylko wykałaczką da sie domyć osad z soku! Czarek raczej mało pija no i na ten niekapek sie troszke wkurzał,wiec mu tak na zmianę dawałam z butla żeby w ogóle coś w te upały wypił. Chyba spróbuje tego bidonu-można na siedząco ,bez przechylania... co do teściowych to ja z moją wojen nie prowadze ale kontaktu też zbyt dobrego nie mam.strasznie głośna jest-myśli że cały świat krzykiem zwojuje. a ja raczej cicha jestem...no chyba że męż mnie wkurzy:P a to moje dziecię kochane: http://picasaweb.google.com/skibajo/CzarekMniejWiecejChronologicznie?feat=directlink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czaruś czarujący :) Czy nasze dzieci przechodzą teraz jakiś skok? Nacia zrobiła się okropna ostatnio... Ja mam niekapek Lovi, średnio jestem zadowolona, ale mała z niego pije. Butelkę ze smoczkiem dostaje rano i wieczorem. Smoka daje tylko do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli, mój teoretycznie jest "w skoku" ale jakos tego nie odczuwam. Ja mam niekapka aventu i TT, z TT jestem bardziej zadowolona, bo latwiej go spakować (składa sie dziubek) i Frankowi tez chyba łatwiej sie pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiurka - Czaruś bombastyczny!!! My mamy niekapek z miekkim ustnikiem. Sprawdzał sie cudownie. Teraz czekamy na taki troszkę twardszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiurka - śliczności:) Mniam do schrupania:D dzagusia - kupowałaś tę wodę smakową jabłkową? Bo moja szwagierka daje to swojemu synkowi 1,5 rocznemu i on bardzo ją lubi. Wiktor tez próbował i tez mu smakuje. Ponoć jest zdrowa dla dzieci. Na pewno lepsza niz te słodzone herbatki, które im dajemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czaruś dziękuje za wszystkie komplementy:D Zapomniałam napisać,że moje dziecię cycowe jeszcze jest, więc tylko napoje z kubka. Smoka dostaje na dobry sen(ale w dzień bo wieczorem i w nocy sam zasypia przy piersi).Z racji jego wagi pediatra zaleciła stopniowe odzwyczajanie od ciumkania w nocy, tylko że jakoś trudno mi sie do tego zabrać. Mi to jakoś nie przeszkadza bo oboje sobie w mig zasypiamy.Tylko w perspektywie studia od października więc pewnie nie będę do domu wracać z soboty na niedzielę.Wiem ,że niektóre z Was również jeszcze karmią w nocy.A czy jest taka ,która ma za sobą odzwyczajanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam asiurke i przecudnego Czarusia jest mega przystojniacha, taki meski ma wyglad. zapraszam do dolaczenia do nas na naszej klasie http://nasza-klasa.pl/school/168424/6 i na facebooka co do niekapka to my mamy aventu z miekim ustnikiem i po tym jak julka pila soczki z kartonikow ze slomka kupilam jej taki kubek ale niestety nie moze jakos zalapac tej rurki po ja trzeba lekko scisnac bo to taka nie kapiaca rurka ale kubek zarabisty http://www.allegro.pl/item694903758_nuby_kubek_pstryczek_niekapek_ze_slomka_wawa.html smok jest tylko do spania czyli na noc i dwa razy dziennie. a z butli pije tylko mlesio. polecam szczoteczke do zabkow nuka z miekkim wlosiem julka ja uwielbia http://www.allegro.pl/item703041827_nuk_pierwsza_szczoteczka_do_mycia_zebow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie mi co i kiedy dajecie jeść dzieciom bo ja mam już mentlik w głowie:) nie wiem kiedy kaszka kiedy mleko zagęszczone kleikiem i czy i zupka i drugie danie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Październikowa mamo, mój cudak je tak: cycek na żądanie, 10/11 owsianka z owocami z Gerbera Bio (jedyna kaszka jaka je), 13/14 moja zupka, 16/17 drugie danie, czyli albo sloik z daniem na gesto, albo mięsko/rybka z ziemniakami i warzywami. Własnie mu pichce flądre z brokułami. Pije wodę, na spacerze zje z pół bułki. czasami chrupka, ale niespecjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas rano 6-7 mleko 210 ml ok 10 kaszka na gęsto albo chlebek ok 12-13 deser po spaniu obiad ok 18 podwieczorek: najczęściej jogurt 20 mleko w między czasie picie, czasami chrupek, teraz owoce z ogródka. A tak swoją drogą dawno nie było mamymalwiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sobie cały czas w brodę pluję, że my z moim cudakiem to nie mamy stałych pór na posiłki.Wszystko właściwie chyba stad, że jego drzemki są nieprzewidywalne.Raz śpi 2h a innym razem pół godziny(zwykle wtedy gdy ja sobie coś zaplanuje:) Mniej - więcej wyglada to tak: ok 7/ 8pobudka i cycuś; ok 10 drzemka a po niej zupka mojej prodkcji(ok12); ok 14/14:30 druga drzemka ok 15-16 coś lekkiego na ząb typu płatki kukurydziane z owocami,kasza gryczana biała z warzywem,brokuł z masełkiem i bułeczką tartą; 0k 18/19 kaszka owsianka bobo vita(choć wiem,że jest na niej napisane "pyszne śniadanko:) ok 20:30-21 przed snem cycuś i w nocy 2 razy w porywach do 3 w ciągu dnia Czarek podjada również chrupki, choć mu zbrzydły odkąd posmakował biszkoptów,surowe owoce z ogródka:jabłko,śliwka, malina,borówka,porzeczka, czereśnia, pije soki z owych owoców lub herbatkę ostatecznie kompot no i pajdki chleba ogryza namiętnie zaczynam wprowadzać to drugie danie obiadowe tylko zastanawiam się czy wówczas do zupki też dawać mięsko czy już tylko oliwę i np żółtko? bo jakby miała być zupka z mięskiem to czym ona sie rożni od tego II dania(miesko z warzywami)?konsystencją chyba.... pouczcie mnie drogie mamy październikowej mamie pewnie niewiele pomogłam bo jako, że karmię piersią nie mam pojęcia kiedy i ile mleka zagęszczać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się o co chciałam Was kochane zapytać, więc przepraszam , że nie odpisuję tylko szybko piszę: czy jak jest ciepło, nawet gorąco to zakładacie dzieciom body? bo ja zawsze Michalinie zakładałam bodziaka i na to np. sukienkę. I na noc tez w samych bodziakach śpi i tak się zastanawiam czy zakładać Jej koszulkę i spodenki tylko czy np. nie będzie mieć plecków na wierzchu... i drugie- czy któraś z Was kupiła już buty te takie do kostki? bo słyszałam,że jak czasem Michaśkę prowadzam za rączki to powinna mieć takie buty- te albo jakieś normalne z twardą podeszwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami, jak jest ciepło, to Franek lata w pampersie, ewentualnie koszulce na ramiączkach. Co do stópek, my chodzimy bez butków, ale po domku. Na zewnatrz jeszcze nie chodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc co do butów to mój smyk nosi już od 1 czerwca zwykłe z podeszwą bo łaził w chodziku i my przy takich zostajemy :) co do posiłków to od czwartku (włącznie) Damian nie tknął mleka :( co trochę mnie martwi ale na siłę przecież mu nie wleję. Czasem na śniadanie skubnie trochę kaszki lub piętkę a czasem tylko biszkopcik za to wszystko nadrabia obiadem bo tego to zje dużo a na kolację może czasem trochę budyniu, kisielu, owoce ze słoiczka lub pieczony chleb. W między czasie biszkopciki bo chrupek po poznaniu biszkoptów też nie lubi i na to wszystko litry soków herbatek kompotów itp. A nie wygląda na wygłodzonego i jest bardzo żywym dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chciałam się pochwalić, że znowu ma ścięte włoski i jak zwykle jakby były wygryzione no ale cóż zrobić skoro nie potrafi spokojnie usiedzieć a do sąsiadów nie pójdę bo w obcym miejscu na początku by siedział pewnie cicho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiurka, czytałam - ale nie pamietam gdzie - że zupka ma byc własnie rzadsza i moze byc w niej mniej mieska, a drugie danie standartowo - jak u nas, miecho i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej z wieczora ja w końcu moge spokojnie usiąśc do kompa i dwa słowa napisać. w ciągu dnia mały spi wprawdzie dwa razy jeszcze ale wówczas się streszczam żeby coś do garnka włożyć. witam szczególnie nową mamusię i czarka:) taki podobny do mojego kacperka aż się napatrzec nie mogłam:), i budowa podobna i kształt buzi i wielkość i włoski:) super fajny chłopak kami 25 jesli chodzi o body to teraz prawie zawsze zakładam body z krótkim nawet do spania i na dwór też a na to już nic, ewentualnie koszulkę z krótkim i pieluchomajtki a co do bucików to mam ten sam problem, bo mi juz mały z wózka "wyłazi" i musze go czasem postawić na ziemi, a przeciez z gołymi stopami to nie bardzo. jutro chyba zakupię butki co do jadłospisu to my mamy problem rano i wieczór ponieważ od dwóch miesięcy kacek nie je już z butli-niczego oprócz picia więc musze podawać wszystko łyżeczką. a problem w tym że inne rzeczy zjada chętnie a kaszki na mleku (czytaj nutramigenie teraz hummanie sl) nie bardzo chce. sukcesekm jest jak mu wcisne 150 takiej gęstej papy i tak 7 - papa na humanie z kleikiem kikurydzianym ok 150 10 owocowa owsianka z bobowity cała 190 12 obiadek słoiczek cały 190 14 obiad z nami -co akurat jest w menu ilości trudne do zmierzenia 16 kanapka z szynką 19 znowu papa na humanie ok 150 do tego przekąski w ciągu dnia, troszkę ciniminis, chrupki kukurydziane, bułka, owoce świerze, baban brzoskwinia, maliny porzeckzi jagody praktycznie wszystko co do umiejetności to ja jakoś nie porównuje z tym co pisza, wiadomo że jest ważne żeby juz dziecko siedziało samo i wstawało w tym wieku ale inne rzeczy to raczej w tempie indywidualnym wszystko przychodzi goja gratuluję picia z bidonu:) znaczy wiktorowi gratuluje:) my mamy kubek z lovi ale kacperek go nie chce i pije z buteleczki lovi - dużo pije. a smoka dostaje do spania i jak zgrzedzi fest teraz czeka mnie jeszcze sterta prasowania - jak miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chciałam was zapytac o jedną rzecz jak dajecie dziecku coś co średnio chce jesc to bardzo go zabawiacie żeby zjadł?? bo ja rano i wieczorem to nawet tańcze zeby mu wcisnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jedzeniem to u nas nie ma problemu, na sam widok już się trzęsie :) a małej kupiłam kapcie na twardej podeszwie, wysokie do chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja mam zdanie, że jak nie chce to na siłę nie ma co wciskać bo urazu dostanie. Chyba lepiej spróbować coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa, jak juz nic nie działa i nie chce jesc, to popełniam zbrodnie i włączam minimini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka z tymi butami to nie jest takie hop siup! ortopedyczne chyba powinny być,co? muszę poczytać! dzięki za odpowiedzi co do bodziaków :) paula-->też właśnie ostatnio myślałam o dziewczynach! o Agacie też myślałam :) i co do spania Frania- czyżby z każdym dniem było lepiej? :) deli-->ja z jedzonkiem mam tak samo! przy Michaśce nie można jeść bo odrazu patrzy na nas takim wzrokiem i wcina jakby nigdy nic nie jadła! ;) justa-->jak próbowałam wcisnąć na siłę to Michaśka wypluwała albo zaciskała usta, więc nie dało rady jej wcisnąć! asiurka-->Czaruś to cudny kawał chłopa! dzagusia-->ja też Michaśce ostatnio serwowałam tego Kubusia bo Alek pił no i trzeba było Jej dać bo wyrywała mu z rączki :) i nawet udawało się jej ładnie pić choć też krztusiła się! dzięki za komentarze fotek :) Michaśka ma 7 zęba! dolna lewa dwójka :) a! tak w ramach mojej radości chciałam Wam napisać, że kupiłam bilet an koncert DEPECHE MODE :) :) :) na 10 luty :) oczywiście nie mogę się doczekać i że nie odwołają mi znowu koncertu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka godzin temu Blanka postawiła swoje pierwsze samodzielne kroki bez podpierania i podtrzymywania. Stała sobie bez trzymanki po czym jakby nigdy nic podeszła (3 kroczki )do odwiedzającej nas ciotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoooo Artigiana, gratulacje:) U nas samodzielności w chodzeniu jakos nie widzę.... mój mąż mówi - całe szczęście i rowniez składa gratulacje drugiemu dzidziusiowi z forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana ja również gratuluję:) Damianek mimo wszystko preferuje bliskość podłogi przy dupci i woli doraczkować wszędzie i ewentualnie przy czymś postać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy dziękujemy. Jstem normalnie w szoku. Potem próbowała jeszcze raz ale po zrobieniu dwóch kroków zorientowała się że się nie trzyma i natychmiast wylądowała na czworakach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×