Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość magslom
Goju... dziekuje, tylko, ze teraz jest nie do opanowania. Jak swoją nową umiejętność udoskonali, to w ogole sobie nie wyobrazam, on jest tak energiczny, że szok!!! A przeprowadzalismy sie do innego mieszkania,wiekszego, wygodniejszego, bardziej funkcjonalnego... np. mamy ogromny balkon, jest winda, a do tej pory musialam dzwigac wozek na IIp., plac zabaw... Paula... u nas ze spaniem bez zmian, tzn. jeszcze nie przespał ani jednej nocy. Zdarza się, ze obudzi się raz... na jedzenie. Ale najczesciej budzi sie ok 3 razy! W dzien w ogole ostatnio nie chce kompletnie nic jesc, dlatego przynajmniej w nocy, przy okazji pobudek probuje mu wcisnąć butle z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom, a Ty karmiłaś piersią? Franek tez nie przespal jeszcze nocy, zrezygnowałam z zamartwiania sie, jak sie budzi koło 1, to go biore do łózka i tak śpie z cyckiem na wierzchu. Już sie przyzwyczaiłam. Artigiana, no ja myslę, ze Franek taki nie bedzie, bo my sie zdrowo odzywiamy. On po prostu potrzebuje czasu na wszystko. dzisiaj znowu zjadl owsiankę z bananem i jabłuszkiem:), ale i tak poprawił cyckiem. Musze sie umówic na usg, zobaczyc jak z tym refluksem. ostatnio z 3 razy ulał, chce zobaczyc, czy ustepuje i czy jeszcze leczyc. Teraz poszedł z tatą na spacer:) dosprzatam kuchnie w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom --> masz sie czym chwalic! my to nawet nie raczkujemy.. chociaz na brzuszku juz zostanie z pol godzinki bez placzu, a kiedys tak tego nie cierpial. na tylku siedzac dostanie sie za to wszedzie, nie wiem jak on to robi (tak jakos podskakuje, odpycha sie, wyciaga, ale potrafi sie tak przemieszczac, przekrecac itd. apropo jedzenia i przybierania na wadze to na pewno oli nie je tak duzo jak blanka, jak obiadek to pol sloiczka, jakies chrupki moze, troszke kaszki skubnie, obiadu od nas, ale nadal przede wszystkim cycek, i mysle ze na tym cycku tak przybiera, bo przybiera w tempie ekspresowym, i rosnie tez. my tez ledwo co wchodzimy w rozmiar 80 i zazwyczaj juz kupuje mu wieksze ale wzrostu to on ma 75 - nie rozumiem jak wam mierza jak nie jestescie pewne czy dobrze?? i chyba te ubranka sie obkurczaja w praniu bo zawsze trzeba wieksze zakladac, no i pamietac zeby troche luzu tez w nich mial. wczoraj bylismy w restauracji i jadl z nami kurczaka. apropo kurczakow to ja robie w takiej marynacie z papryczek piri piri, dodaje soku z cytryny, oliwy z oliwek, curry, przetartego czosnku i przypraw ziolowych do kurczaka, marynuje jeszcze kilka godzin, pieke pod folia i potem bez. a do udek jest taka fajna mieszanka "przepis na' (zdaje sie) kurczaka czosnkowo-ziolowego, do ktorej jest dodany rekaw i one wychdza super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa - bo to jest dziwne w tej przychodni. Np Blanka urodziła się miala 54 cm mierzone po porodzie, a w 2 tygodnie później w przychodni 49. ???? Ja rozumiem że inny sposob mierzenia dlatego patrzę na rozmiar ubrań a nie to co mi w przychodni powiedzą. Magslom - gratulacje dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artigiana --> no to wlasnie zastanawiajace jest jak mierza?? no bo ziutek to lezy na macie z miara, ja mu trzymam glowke a polozna go wyciaga za nozke. pomiar jest dokladny co do polowki centymetra. a na rozmiar ubranek to ja bym nie patrzyla no bo co firma to inne sa. szczegolnie te polskie sa zawsze mniejsze. mam kilka z polski na rozmiar do 80cm w prezence dostalam i nie wlozy ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - ja myślę, że twój ziutek należy do tych dzieciaczków, które nie raczkują w ogóle tylko od razu wstają na nogi! Mój młodszy brat tak na dupce jeżdził a potem zaczął chodzić:) A tego kurczaka z pomysłu na robiłam parę dni temu:) Ja dodaje jeszcze do niego chilli i czosnek, żeby było ostrzejsze i wychodzi pycha! Dzisiaj to bym na słodko zrobiła i znalazłam fajny przepis z miodem. Do tego fura sałatki i oczywiście zero ziemniaków (już zapomniałam jak smakują i w ogóle za nimi nie tęsknię!) Mój misiek śpi i śpi... Martwię się, bo nie jadł od 8.30 a teraz śpi już 2,5 godziny. Właśnie sobie pomyślałam, że durna jestem - zamierzam iść na zakupy z młodym a wzięłam się za pranie wózka! No i chyba pojedziemy rowerem, ale to męka, bo w sklepie muszę go na rękach nosić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa- Według tego co mierzą w przychodni Blanka powinna nosić rozmiar 68 jeszcze, a ona się ledwo w 74 mieści. Nosi głównie 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas w ogóle nie mierzą dzieciaczków! Nie ma niestety miary na przewijaku a centymetrem jest zły pomiar. My z mężem go czasem mierzymy, ale ostatnio jakoś nam wylecialo z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj koleżanka wróżyła nam liczbę i płeć dzieci z obraczki:) I wiecie co mi wyszło? Że to koniec:( Że nie będziemy mieć więcej dzieci. Mojemu męzowi wyszło to samo! I w ogóle wszystko się sprawdziło wśród obecnych par co do pierwszych dzieci, które już mają. Płec się każdemu zgadzała, a kolezance, która stara się o dziecko od 2 lat wyszło, że nie będzie miała tego dziecka. Niby nie wierzę w takie wróżby, ale zrobiło mi się jakoś smutno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> no wlasnie jak to sie wrozy? a mozna samemu w domu mierzyc. na podlodze polozyc pod sciana, glowke trzymac przy scianie, wyciagnac nozke, zaznaczyc i wtedy zmierzyc miarka. tylko jak sie da tak polozyc :) no bo oli od kiedy sie nauczyl wstawac z lezenia to walczy ze mna przy zmianie pieluchy zawziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanski sklep
Zapraszamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... Niepowtarzalne elementy wystroju wnetrza i ogrodu ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instrukcja wróżenia - zawiązać obraczkę na długiej nitce, osoba wróżąca bierze za nitkę i trzy razy podnosi obrączkę w górę, następnie przekłada ją nad rękę osoby, której dotyczy wróżba. Jeśli obrączka wha się do przodu i tyłu to syn, w kółko córka a jak w ogóle się nie rusza to brak dziecka. Pierwsze wróżenie to pierwsze dziecko, i tak po kolei. magslom - ale superanckie miny robi!!! Ekstra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom --> cudnie! a mowia ze chlopcy rozwijaja sie wolniej, nie mam juz czym oliego bronic :P a mam pytanie dziewczyny czy nadal pierzecie ciuszki dziciakow osobno? no bo ja poki co to wrzucam jego ciemne z naszymi, np. jeansy, ciemne koszulki bo mam ich mniej niz jasnych i nie zebralabym calego prania z nich. ale zasnanawiam sie czy nie prac tez juz jasnych z naszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja, wg takiej wrózby mam miec drugiego chłopaka. Ja niby nie wierze, ale u nas w rodzinie wszystkim sie sprawdziło:) Falsa, ja w sumie juz piore wszystkie razem, tylko do białego uzywam sensetivówów i płucze przed praniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
dzieki za gratki!!! Jednak moje oczy muszą byc teraz wszedzie ;) Oby spanie mu szlo tak dobrze jak chodzenie :P My pierzemy wszytskie ubranka małego odkad tylko siegam pamiecia łącznie z naszymi i skórke ma idealną, ani jednej krostki. A teraz Hubciun sobie śpi i zapanowała cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie popłakalam... ze wzruszenia:) Szykuje rzeczy po Franku dla kuzynki.... kurcze, jak on szybko wyrósł, w zeszłym roku o tej porze wszystko juz prałam i prasowałam, a teraz wielkie takie, usmiechniete bydlątko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom rewelacja az sie poplakalam. jest geniany a kiedy on sie urodzil?? mojanadal chodzi przy meblach :( Paula - co do tej wrozby to jak mi wrozyli przed ciaza to mialam miec pierwszego syna:) ajest sliczna Juleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja co prawda troche się nie odzywałam ale jakoś nie miałam weny :( Ale póki co jest w miarę ok. Mężowi powiedziałam co mi leży na wątrobie i jest lepiej i fajnie by było, żeby tak zostało :D Damianek jest niestety trochę marudny bo chyba kolejna jedynka dolna mu idzie a poza tym wszędzie się pcha i jest zły jak go nie puścimy gdzieś :( A mi już powoli kończy działać znieczulenie i zaczyna mi buzia puchnąć i boleć bo dziś w końcu usunęli mi zęba :D ale weekend pewnie mam przekichane bo dopiero będę wyglądać jak po pobiciu :) a do tego ciepło co też nie sprzyja gojeniu :( Zmykam bo dziecko jest marudne i ostatnio mało je ale soki to by litrami ciągnął a mleka dziś nawet nie ruszył a wczoraj tylko 1 butlę wypił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam My dzisiaj bo obiadku pojechaliśmy nad jezioro,kąpałam się razem z Zuzia i bardzo jej się podobało:-)Zwijaliśmy się stamtąd w ekspresowym tempie, bo nie wiadomo skąd nadciągnęła burza:-( goja---dzięki za odpowiedź,cukinie wyszły super:-)Może ja się przy Was gotować nauczę:-P magslom---synuś jest boski!!!!Super mu idzie to chodzenie:-)Już nie mogę doczekać się kiedy moja małpka zacznie tak fajnie dreptać falsa---ja jeśli nie nazbieram pełnej pralki ciuszków Zuzi to dorzucam swoich czy też męża.Póki co skóra gładziutka, no poza tym jednym zapaleniem skóry ale to na pewno nie od prania:-) A jeśli chodzi o postępy to wcale nie musisz małego usprawiedliwiać:-)Myślę że na wszystko przyjdzie pora.Zuzia od pewnego momentu była bardzo do tyłu w rozwoju ruchowym w porównaniu do forumowych maluchów.Powoli nadrabia, myślę że po prostu przyszła na nią kolej:-) artigiana---najważniejsze, że Blanka przybiera.Teraz jest lato i ponoć dzieci zawsze mniej przybierają a poza tym w drugim półroczu przyrost wagi tez jest mniejszy niż wcześniej. Znajomej córka w ubiegłe lato nie przybierała praktycznie wcale, wręcz chudła i lekarze nic nie robili bo to lato.Lato się skończyło i mała znowu zaczęła przybierać, tylko ona to straszny niejadek jest:-)Jeżeli chętnie je to chyba nie ma się czym martwić:-) Macie może jakieś pomysły czym jeszcze mogę zwalczyć biegunkę?Daje jej acidolac 2 razy dziennie po saszetce, smekte-jedna saszetka na trzy razy, kaszkę ryż-marchewka zdrowy brzuszek,do picia tylko woda, na obiad zupka indyk,ryż marchewka(już na nią Zuźka patrzeć nie może), jagody.Nic po za tym nie je a dalej kupy nie są takie jak powinny:-(Nie są już takie rzadkie jak na początku ale i tak sa rzadkie:-( Ta pieprzona biegunka ciagnie się od niedzieli i sobie z nią rady nie mogę dać:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
gandziulka... Hubert urodził się 15 października ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka, a dupcia sie zepsuła? jak nie, to nie jest źle. U nas na biegunke polecaja dwa probiotyki: enerol? czy jakos ta i dicoflor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka --> oli mial biegunke caly pobyt w polsce, wlasciwie to nic nie robilam z tym, karmilam jak zwykle i przeszl po tygodniu, tylko uwazalam zeby mial wystarczajaco picia. polecam banana jak zje.. no i kaszki ryzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula---no właśnie chodzi o to że tyłek jest ładniutki,czasami tylko trochę się zaczerwieni ale to dlatego że dłużej jest w tej kupie.Te jej kupska nie śmierdzą tak bardzo i jak nie zobaczę w pampersa to nic nie czuć:-( falsa---a wiesz od czego była u Was biegunka?Przeszło tak samo z siebie?Akurat Zuźka nie ma problemu z piciem, pije i to dużo także o odwodnienie sie nie martwię tylko jakoś tak mi mizernieje ta moja pociecha:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula--- a o co chodzi z tym że jak tyłek się nie psuje to nie jest źle?Zielona jestem w tym temacie.A czy po tym jak przejdzie jej ta biegunka to mogę od razu karmić ją tak jak do tej pory czy trzeba trochę odczekać.Zapomniałam dopytać o to pediatry, chyba przez to że jest tak strasznie nie przyjemna.Każdy ucieka z tego gabinetu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka - cieszę się, że smakowało:) Mój Wiktor też robi luźne kupy, takie jak na cycku robił. Ale poza tym jest ok, więc nie panikuję. Nam pomógł przy biegunce nifuroksazyd ale jest na receptę. Prawdopodobnie mieliśmy mały atak rotawirusa (ale Wiktor był szczepiony, więc łagodnie przeszedł) połączony z ząbkowaniem. gandziulka - dobrze że jest choć jedna osoba której się wróżba nie sprawdziła! Bo ja nie chce zostać tylko z jednym dzieciątkiem...:( Wiktor w planach ma mieć jeszcze siostrzyczkę:) A mój wariat był wieczorem OKROPNY! Ryczał ciągle, i ciagle żalił się i mówił "nenene" - jakby coś mu przeszkadzało. Zezarł 270ml mleka! I oczywiście ulało mu się, bo było za dużo:) Ale na szczęście zasnął bez większych problemów. Zauważyłam, że próbuje mną manipulować przy usypianiu, żebym go jeszcze wzięła do siebie. Mały cwaniak. Ale ja jestem twarda sztuka:P kamika - współczuję bólu:( Przykładaj sobie mrożonki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×