Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

dzagusia84s leć po test a na pogodę nie zwalaj ;P To może i reszta dziewczyn się skusi ;P A co do pogody to ja bym najchętniej wszędzie boso chodziła tak mnie nogi palą ;) Nawet w kościele w ławce jestem w stanie zdjąć klapki i boso stawiać nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - nie przejmuj się, większośc dzieci łapie sisuianie dopiero po 2 roku zycia. U nas wyglądało to podobnie jak u innych dziewczyn. Najgorszy był pierwszy dzień, bo sikał jakby miał pampersa. Ciagle go pytałam, czy chce siusiu i wysadzałam co chwilkę. Proponowałam mu żeby obsikiwać na dworze ciekawe rzeczy (drzewko, murek itp.). Po jakimś tygodniu przestałam mu zakładac pieluchę na spanie w dzień i jeszcze się nie zsikał. Potam przestaliśmy zakąłdać na noc i tu jest różnie - często raz w nocy się zsusia i musimy go brać do siebie, bo nie chce mi się pościeli zmieniać. Ale po prawie 3 tygodniach umie wołać, wysadzam go wtedy tylko jak chce, a kupy w ogóle ani razu nie zrobił w majtki:) dzagusia - faktycznie zrób test:) Tak dla pewności... U nas jest kilka dni chłodnych, bo lało od soboty. Ale od środy wracają upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia-->kupuj test :) ja ostatnio zrobiłam dwa!!! Biorę tabsy anty, a mimo to zgłupiałam bo podczas ich brania miałam małe krwawienie,a w czasie wolnego tygodnia gdzie powinien wystąpić okres- nie było go i nie wzięłam następnego opakowania i czekałam na okres i choć testy pokazały, że nie jestem w ciąży z każdym dniem moje przerażenie rosło! ale wczoraj dostałam okres i jestem cała w skowronkach! Zaczęłam pracę, więc wolałabym z dzidziusiem poczekać tak jeszcze z dwa lata :) ja-->stronka rewelacyjna :) super! paula-->u nas postój z nocnikiem bo w sumie ja jestem w pracy i nie mam kiedy się za to odstawienie od nocnika wziąć. Muszę opracować nowy plan ;) goja-->bardzo się cieszę, że Wam się układa :) widzisz rozłąka pomogła :) asiurka-->jak Czaruś? kamika-->wszystkiego naj naj naj z okazji rocznicy :) ja w ciąży chyba dwa razy wypiłam lampkę szampana do którego mnie strasznie ciągnęło ;) falsa-->Oli ma super fryzurkę! i jaki super kolor włosków :) Artigiana-->jak tam u Ciebie? deli-->nie martw się tym mówieniem. Mojej siostry Aluś przy Michasi zaczął mówić, a w marcu skończył 3 lata! Chyba mogę napisać, że Miśka wypowiada już swoje pierwsze zdania. Wczoraj np: ciocia chodź tutaj do niani :) mówi na siebie Niania- bo Alek tak na nią woła :) albo: nie ma taty, tata bum bum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) I dobrze że nie pojechałam na ten Grunwald bo mały załapał wirusowe zapalenie jamy ustnej :( W czwartek od 2-giej w nocy gorączka która trwała z małymi przerwami do 2-giej w nocy w piątek czyli całe 24h. W piątek poszliśmy do lekarza no i wyszło to zapalenie. Ale od czwartku nic nie chciał jeść ani pić tak go bolało. Dostał leki i już do poniedziałku wszystko mu przeszło bo byliśmy na kontroli i jest ok. Ale za to mama złapała zapalenie gardła :) Jeden plus tego wszystkiego to.... udało mi się przez to odstawić małego od cyca. Mały od piątku już nie cycuszkuje :) Co prawda woła cycy ale jak mu powiem że cycuś jest bee i robi au w buzi to już jest ok. Wredna ze mnie mama :D No to na polu bitwy chyba jeszcze pozostała Paula. Chyba że juz Franek nie podjada a ja nie doczytałam ? A u mnie skwar z nieba się leje i nie ma widoku na ochłodzenia. Ale czekam na weekend bo niby ma sie ochłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola - no to gratuluję odstawenia od piersi! Ja też miałam jechać na grunwald, ale jak zobaczyłam w tv ile ludzi się szykuje to zrezygnowałam. Za duży ścisk, upał i byśmy się umęczyli. A ja mam pytanie do mam dzieci, które już chodza bez pampersa - jak radzicie sobie w nocy? U nas Wiktor raz w nocy robi siku. No i nie nadążam ze zmianą pościeli:( Może tetrowe się sprawdzą? Jak wy sobie radzicie z nocami? Nie chcę znowu zakładac mu pampersa, bo odstawiliśmy go zupełnie i nie chcemy go przyzwyczajać na nowo. Upał u nas też okropny! No ale to w końcu lato:P Widzę, że pojwił się temat kolejnych pociech. Kami - ty zaczynasz nowa pracę, więc nie dziwię ci się, że nie chcesz jeszcze drugiego. Ja w sumie to bym chciała, ale też nie mam umowy na stałe, a poza tym mój mąż dalej nie pracuje, więc zupełnie druga dzidzia odpada:( Ale gdyby nie nasza sytuacja materialna, to bym się zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Szymek nadal używa pampersa o juz nie mam sił na niego. Jak mu ściągam to co jakiś czas robi siku i mówi a co to :) i nie idzie mu przetłumaczyć - ale jeszcze się nie poddaję i podejmuję próby. Ale w nocy jak śpi bez pieluchy( bo próbowałam w upał) to siku nie robi. Ale na wszelki wypadek podkładam pod prześcieradło takie podkłady z belli. Jak na razie są suche. 🌼 :) http://lilypie.com/pic/081202/TkAq.jpg ;)🌼 Szymonek 24.10.2008r. 3220g 52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja ostatnia z porannym i wieczornym cycuszkiem. Ale cycki miękkie i w nich niewiele, z tej racji Franek normalnie je i to coraz więcej:). wczoraj tłumaczyłam co to jest nocnik, kibelek, że dorośli nie chodzą w pieluchach itp. Efekt jest taki, że jak chce kupę to leci na nocnik i niestety od wczoraj nie moze zrobic kupy..... jakby sie przejął. Z sikaniem będzie gorzej, bo nie zwraca uwagi, ale powolutku, małymi kroczkami..... Ostatnio Pan Gdański Pirat zrobił Frankowi pieczatkę na ręku. Franek z dumą wszystkim pokazywał, że niby ma tatuaż jak tata. Niestety pieczatka się zmyła i co chwila pokazuje, że nie ma, mąż sie śmieje, że mu zrobi prawdziwy:) dzisiaj bylismy w Parku Oruńskim, oddalonym z 4 kilometry od domu. Oczywiscie na piechotę. Pokarmiliśmy kaczki i wróciliśmy - padnięci. Franek nawet nie miał siły jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja my co prawda spimy jeszcze w pieluszce ale juz mam patent... w rossmannie sa takie podklady do przewijania sa tez firmy bella i sa wieksze ale i drozsze. i bede kladla taki podklad pod przescieradlo takze jak bedzie sikac to tylko przescieradlo ucierpi a no i chce ograniczyc picie przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostrzenica jak się zsikała w nocy, to zawsze cala pościel była mokra - jakoś w górę sikała:) myśmy wrócili z wiecornej kąpieli w morzu, Franek tak się umeczył, że zjadł, wykąpał się i padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po wszystkich wyjazdach ... Śliwa na czole prawie znikła :) Kot nie wrócił niestety :( Pogoda znowu daje się we znaki . Dzis nawet Domi sama poszła do domu , bez zatrzymywania się na swoich ulubionych "przystankach" :) Co do pieluch - juz mi zaczyna brakować cierpliwości ! Domi sika w gatki i nic . A sadzam ją . Wie co to siku . Narobi w majty i pokazuje , że cos tam ma . Jak widzę , że sie kreci to lece na zlamanie karku :) Pielucha tylko na noc . I dobrze , ze woła kupa. Mam pytanko do mam dzieciakczów bezpieluchowych : ile czasu zajela wam nauka wołania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandziulka - mamy te podklady:) Ale moje dziecko ma duży rozrzut i na przykład dziś była mokra poduszka:P Próbowałam włożyć mu w majtki pilechę tetrową, ale darł się i ciągnął. Może jakbym mu od poczatku ją wkładała to by się udało. kitka - my jesteśmy chyba rekordziści, bo Wiktor zaczął wołać już po tygodniu bez pieluchy. Najpierw go wysadzalam co jakieś pół godziny, potem powoli zaczął sam wołać siku. A teraz nie da się wysadzić, jeśli wczesniej nie zawoła! Jak nie chce to za chiny nie da sobie ściągnąć majtek. Pytam go czesto, ale nie naciskam. No ale w zabawie się zapomina i jak nie przypilnuję to się posika w majtki. A my dzisiaj cały dzień na dworze, mnie brzuch boli na okres i ledwo żyję. Mąż usypia młodego, ale mu coś kiepsko idzie, bo słysze krzyki:( Pewnie zaraz zejdzie i ja będę musiała znowu usypiać dziecko. Nie wiem, jak on sobie radził, jak mnie nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika - u nas akurat grajacy nocnik sie sprawdzil Maly raz chcial cos do niego nalewac,ale ogolnie wie,ze tam tylko sie siusiu robi i kupke I nie mamy z tym problemu Misie sadzalismy ,ze niby sikaja ;) dzagusia - dzieki ;) test zrobiony ? Kami25 - dzieqje ;) goja - my dawalismy pampersa, ale teraz jak juz go kladziemy bez.. to poki co daje mu podklady pod przescieradlo kitka - moj szybko zaczal wolac "siiii",ale juz po fakcie ;D ale jak zalapal sikanie to wolal co do mowienia.. to maly juz coraz wiecej slowek lapie Z dnia na dzien ;) wczoraj malego polozylismy spac na noc bez pieluchy :) [bo od dawna pampers po nocy byl suchy] mamy kolejny sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeeenyyyy :( nie wiem jak Wy ale ja już nie wyrabiam w tej pogodzie :( Dziś nawet się nie chce na podwórko nosa wystawić bo tam za ciepło!!! Ja tu opadam z siła mój smyk dziś jakiegoś szaleju się najadł i szalał na całego od samego rana - noże oprócz wysmarowania się całym kremem również coś zjadł :) W każdym razie dziś chciałam go puścić bez pieluchy ale za karę ją dostał!!! Ja go sadzałam na nocnik i trochę nasikał a za chwilę plama na wykładzinie :( Teraz na szczęście zasnął i ja jeszcze idę do niego dołączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też się topie...ale przyszły tydzień ma byc już deszczowy i chłodny. Co do nocnikowania to ja jeszcze nie szaleje. Mała nosi pieluchomajtki, ale sadzam ją na nocnik. Na razie pokazuje tylko ze chce kupę, z siku nie łapie kompletnie, ale ja sie tym nie przejmuje tylko czekam do 2 lat. dzagusia...daj znać co z O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli27 ja mam jakoś lenia i też ostro się nie biorę za nocnik aczkolwiek sadzam i jak jest ciepło i młody więcej jest na podwórku to owszem bez pieluchy :) Wołać i tak nie woła siku chociaż wie o co idzie :) Przecież kiedyś się nauczą :) Dobrze, że nie jestem sama bo jak się czyta postępy Waszych pociech to moje gdzieś w tyle zostaje :) A co do mówienia to mojemu najlepiej wychodzi chodź i idź ( jak trzeba nas przegonić bo chce coś zrobić na co nie pozwalamy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My walczymy nadal z siusianiem . Dzis siedziala na nocniku , wstala i zaczela lac :) jednak szybko usiadla z powrotem . My mamy nocnik grajacy . I sprawdza sie . Jak mala cos zrobi to zaczyna grac . Ja biję brawo - ona juz tez - i sie cieszy :) A u nas nadal skwar . Jeszcze cieplej niz wczoraj . W domu mam 30 stopni a za oknem , w sloncu 49 !!! Domi z dworu wrocila spocona . Nie dalo sie oddychac normalnie ... Idziemy sie jeszcze dzis popluskac Jeden plus dla pogody to fakt , ze szybciej sie chudnie :) wiem cos o tym Dzagusia daj znac czy bedzie kolejne dzieciateczko forumowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi normalnie niedobrze od tych upałów..... Franek lata w pampersie, a nadal ma potówki, myslę, ze to tez od tych gestych kremów z filtrami.... u nas z nocnikiem dopiero poczatki, ale bez specjalnych sukcesów. Krzyczy mama fuj - znaczy kupa, ale jak już jest po fakcie, albo w trakcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie z innej beczki.. jak to wyglada jesli chodzi o "bezrobotne"?? czy moge po wychowawczym dostawac zasilek dla bezrobotnych? ponocc trzeba byc rok zatrudnionym w firmie Ale czy w to wlicza sie rowniez macierzynskie i wychowawcze?? jesli ktos zna odp bardzo PROSZE O ODP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychowawczy to nie bezrobotne. Musisz isc do UP i się zarejestrować jako bezrobotna. Zasiłek dostaniesz jak masz ptrzepracowane 6 miesięcy - ale nie wiem jak to się ma do macierzyńskiego i wychowawczego. kurwa jak gorąco.... chyba umre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-ja1210- o ile mi wiadomo to po wychowawczym dostajesz zasiłek - ale na jak długo to zależy od rozwiązania umowy bo jak porozumienie stron to po 3 miesiącach na 3 miesiące Aczkolwiek może coś się zmieniło w przepisach bo mogę być z tym w plecy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i przynajmniej u nas tak jest, że trzeba rok przepracować aby nabyć prawo do zasiłku Tzn trzeba mieć przepracowane 365 dni w ciągu 18 miesięcy - nie musi być to ciągły okres! i: Do 365 dni dających uprawnienia zasiłkowe zalicza się okresy: urlopu wychowawczego udzielonego na podstawie odrębnych przepisów;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też upał:( Wiktor ledwie usnął a już caly mokry! Nawet na dworze nie siedzieliśmy zbyt długo, bo nie było czym oddychać. Ja mam znowu doła, bo jednak się okazuje, że w moim małżeństwie nic się nie zmieniło:( Do tego dobija mnie brak kasy, myślę o tym codziennie, bo nie starcza nam do pierwszego i okropnie się tym stresuję. W życiu nie czułam się taka biedna:( A najgorsze, że mój m. się tym w ogóle nie przejmuje! Dalej nie ma pracy, codziennie jeździ sobie rowerkiem, na rybki, jakby miał zasłużone wakacje! I oczywiście w domu nic mi nie pomaga... Jednak samotne wyjazdy nic nie zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj goju kochana a może ty sama poszukaj mu tej pracy u nas nocniczkowanie trwało równe 14 dni do momentu kiedy w 100% załapał na noc zakładam pampersa i jak zacznę zaóważac ze po nocy jest w miarę sucho to wtedy sie tym zajmę na popołudniową drzemkę nie zakładam i narazie nie było wpadki na bezrobociu się nie znam więc nie pomogę paula po raz 100 jak ja ci zazdroszczę tego morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha no i najważniejsze dostałam okres wiec nie jestem w ciązy ... ale się przejełyście :D:D:D:D artigiana wszystko ok? kami buziaczki dla was :) jak w pracy ???? polal i jak samopoczaucie twoje i twojego skarbka? gratulacje z okazji odstawienia od cycusia super moment wybrałas a co to jest zapalenia jamy ustnej to my niestety dokładnie wiemy :( dobrze że to juz za wami kitka witamy przykro z powodu kotka :( i nie oddawaj sie jak juz zaczełas to walcz o nocniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s no wiesz fajnie by było znów razem to przechodzić a tak póki taki samotny kołek jestem :( z dolegliwościami :) No ale jak widzę to jeszcze nie ten moment!!! Ja teraz wyczekuję 2 sierpnia ale po południa bo wtedy mam wizytę u gina :) Ale z rana 2-go będę się stresić bo te nieszczęsne barania prenaterne mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! co do nocniczkowania to mój Czarek zaczął wołać siusiu juz praktycznie drugiego dnia, albo przynajmniej potakiwać,że chce...dlatego nie mamy złotej recepty bo gładko poszło...chyba po prostu trzeba poświęcić czas tylko temu na noc i na drzemkę nadal zakładam pampersa,po nocy różnie bywa ale w dzień jest zazwyczaj suchy raz jak zapomniałam mu na drzemkę założyć to zaraz się zmoczył, obudził z płaczem i było po spaniu...z tym jeszcze poczekam bo on mocno śpi ja1210- ja też na przepisach się nie znam ale w sierpniu chyba też się zarejestruję jako bezrobotna...kończy mi się umowa 30.07, a nie wiadomo czy kuratorium wyrazi zgodę na zatrudnienie mnie jako pełnoprawnego nauczyciela, a dyrektorka chce o to zapytać na koniec sierpnia, że niby już nie ma nikogo innego, że jest ostatnia chwila i żeby musieli się zgodzić...i dlatego zaproponowała żebym w sierpniu pracowała na czarno a żeby mieć ubezpieczenie, mam się zarejestrować w UP czyli moja praca na włosku wisi:( wczoraj zabrałam młodego do przedszkola żeby się trochę pobawił w sumie nieźle sobie radził tylko ciągle gdzieś trzeba było za nim gonić co do jego zdrowia to byłam na kontroli cytując panią doktor:ma w oskrzelach świsty astmatyczne a prościej mówiąc alergiczne... dostaliśmy leki na miesiąc - na ulotce pisze że przeciwastmatyczne katar jakby ustępuje, zdarza mu si pokasływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×