Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

No wiec tak, juz po wizycie. Ciaza potwierdzona szostym!:) testem ciazowym i badaniem. W koncu potwierdzenie, bo jak sie nie ma objawow ciazy to naprawde takie ginekologiczne badanie tak jakby dopiero zapewnia. Wiem, wiem, opozniajaca sie miesiaczka i testy ciazowe to niby wystarczajace zapewnienie, ale to badanie ginekologiczne to taka kropka nad i:) USG nie mialam, ale bede miec za dwa tygodnie w czwartek. Maz wtedy ze mna bedzie, wiec gwarantowane przezycie dla nas dwojga. A poza tym, bardzo pozytywne wrazenie o lekarce. Balam sie troche tego czy mi \"przypadnie\", no i okazala sie baaardzo sympatyczna. Zabawne jest to, ze mam z nia tak samo na nazwisko:) Ona przez to, ze pochodzi z Portugalii, a ja przez to, ze poslubilam Brazylijczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczynki. Zaglądam prawie codziennie, ale zdążam przeczytać tylko po kilka postów a na odpisywanie to już w ogóle nie miałam czasu - strasznie coś dużo roboty w tym tygodniu. Gardło mnie dziś boli, bo zaczęły mi się malutkie wymioty wczoraj wieczorem... Mam nadzieję że przejdą, dobrze że tak późno - do tej pory tylko mnie mdliło, a od tygodnia pierwsze pół godziny po jedzeniu to koszmar... aż mi się nie chce myśleć o żarełku, ale w końcu trzeba - więc zaraz mykam na śniadanko (aż mnie skręca jak to piszę bo już wiem jak się będę po nim czuła). No ale to nic w porównaniu z ProVitaminą, więc już nie narzekam. A tak poza tym - brzuch już mnie nie boli, czasem mi się plecy odezwą ale to u mnie norma. No i w sobotę zmieniłam stan cywilny (ale w urzędzie, taki \"prawdziwy\" ślub z imprezą będzie za prawie 2 m-ce) :-) Pozdrawiam Was gorąco i obiecuję częściej pisać (mam nadzieję że ilośc roboty mi się zmniejszy niedługo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceli - gratulacje z okazji ślubu!!! Ja sie zawsze ciesze, jak się ludzie pobierają:) U mnie w rodzinie są dwa śluby 27.09 i 04.10 ale daleko i nie wiem, czy dam radę:( Nie przejmuj się, ja też to zawsze mam mało czasu coś pisać. Tak z rana to jeszcze. Albo jak zacznę coś pisać to się okazuje, że tyle już powstało nowych wypowiedzi, że moja jest nieaktualna! A co do mdłości to powiem, że suchary pomagają mi bardzo. Tylko trochę mi się kruszy na biurko:) No i jewstem bardzo głodna, jak cały dzień tylko te suchary jem. Ale biorę witaminy a poza tym mój organizm ma zapasy tłuszczyku na takie okazje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie przeziebiłam, mam katar:( ogolnie ok. Goja ciesze sie ze sucharki pomagają:). nie moge doczekac sie usg - normalnie juz wariuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny .Marceli -wielkie gratulacje z okazji ślubu , ja chętnie swój przeżyłabym jeszcze raz , było bosko , bawiłam sie do 7 rano , super. U mnie dzisiaj tak jakoś przestało być już kolorowo , do tej pory czułam sie super , a dzisiaj od rana mam mdłości i jakoś tak bardzo ciężko mi było wstac z łóżka .Lekarz chce mi dać L-4 , ale chyba lepiej jest pracować niż siedzieć w domu i sie nudzić . Miłego dnia Wam życze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypróbuje chyba te sucharki, bo właśnie wróciałm ze śnadanka i cierpię... No i dostałam jakiejś wysypki na twarzy :-O a do tej pory miałam taką fajną skórę. Viola - ten lekarz z jakiego powodu chce Ci dać to l4? Bo ja jak będę miała taki zapieprz jeszcze trochę, to chyba sobie sama zażyczę zwolnienia na tydzień. Lubię moją pracę, ale jestem notorycznie niewyspana do granic możliwości (a kładę się wcześnie) - no i w ten sposób od miesiąca prawie wybieram się do sklepów kupić jakies ubrania czy buty na ślub, ale jak wracam z pracy to padam na pysk i już nic mnie nie ruszy... chocbym miała z głodu paść to nie wstanę i nie pójdę się zaopatrzyć (na szczęście M się bardzo wczuwa i we wszystkim mnie wyręcza, ale ile tak można?). Dodam że w Wawie do jakiegokolwiek sklepu jest rzut beretem... W ogóle mam dziś jakiś dzień narzekania, chyba lewą nogą wstałam, koledzy już mi zaczynają z drogi schodzić... Może się wezmę za robotę to mi przejdzie - dobrze że weekend blisko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
Witam przyszłe mamusie!! Czy mogę się podłączyć? Już teraz wiem na pewno, że termin mam na 9.10. Ostatni raz w ciąży byłam ponad 6 lat temu i zdaje mi się niemal jakby to była pierwsza. Szukam teraz dla siebie miejsca w necie, to mi się oczywiście kojarzy z ukochaną "kafką":) A Wy dlaczego wybrałyście to miejsce?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceli co do L-4 to lekarz mi powiedzaił , że może mi dawać już do końca , bo po co mam sie męczyć w pracy , jak teraz mam odpoczywać i to jedyny czas kiedy moge wykorzystać wolny czas i bez żadnego problemu posiedzieć w domu . Tylko wiesz ja mam w pracy taki układ z szefem , że jak raz pójde na zwolnienie to musze być na nim do końca , troche tego nie rozumiem , bo też chętnie poszłabym na jakiś tydzień , albo dwa , a potem to by sie zobaczyło , narazie pracuje 20 ile do lekarza i wtedy kazał mi sie zdeklarować czy chce zwolnienie i na ile . Wolałabym pracować , ale w takie dni jak dzisiaj jak żle sie czuje , a do tego jeszcze zaczeły mnie strasznie boleć plecy , to już nie wiem co lepsze , leżenie w domu , czy praca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) Usana - no to bardzo sie ciesze ze wszystko w porzadku, a ze lekarka pasuje do jest ekstra, ja sobie nie wyobrazam przejsc ciaze z jakas \"beznadziejna\" ginka.. Marceli - dobrze ze chociaz masz troche pracy, bo ja sie nuuuuudze caly dzien. Normalnie nie ma ostatnio problemow c klientami wiec nie mam co robic ;) No i nudzic sie od 9-ej do 18-stej to poprostu HORROR! Mieszkam za granica i L4 jest platne tylko 50% nawet kiedy jest sie w ciazy, wiec chyba nie pojde, chyba ze bedzie trzeba... Ale na razie wcale nie trzeba moja praca nie jest wogoooooole meczaca, wrecz przeciwnie, a ja sie czuje ok, tylko ze jestem ciagle senna, no ale nie bede przeciez spala calymi dniami!! No i gratulacje Marceli z okazji slubu :) Ja tez moj strasznie dobrze wspominam, ale bylo super........ Ja mam slub kuzynki w sierpniu na ktory bardzo chcialam pojsc, ale chyba sie nie da, trzeba by 2godz samolotem + ze 4 autobusem, raczej nie bedzie to wskazane w 7-mym miesiacu.. Paula - przypomnij nam, kiedy masz usg? Future - witaj i wpisuj sie do tabelki :):):):) Ja na kafe trafilam \"nie chcacy\", nie znalam tej stronki ale szukalam informacji o starajacych sie o ciaze na google. No i tak sie stalo :) Viola - no to rzeczywiscie bez sensu jak nie mozesz isc na L4 na tydz lub troszke wiecej, tylko juz \"na stale\". Jaka masz prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo91-co do mojej pracy , to nie moge narzekac pracuje głównie przy komputerze , ale też z klientami , a wiesz troche ciężko jest mi sie uśmiechać i byc milutką dla ludzi , jak coś mnie boli , albo jest mi nie dobrze , a niestety mój szef tego wymaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak.. Ja na szczescie z klientami mam kontakt prawie wylacznie przez meile i telefon wiec usmiechac sie nie trzeba ;) Od czasu do czasu do jakiegos trzeba pojechac ale ostatnio zadko sie to zdaza, wiec jest spoko. A dzisiaj w dodatku szefow nawet nie ma wiec naprawde prawdziwa PLAZAAA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi czy moge coś wziąść za gól gardła , bo zaczyna mnie boleć , a u mnie to pewnie za chwile zrobi sie z tego coś znacznie poważniejszego chodzi mi czy można płukać np.szałwią , bo na opakowaniu pisze , że w ciąży nie można stosować szałwi , ale wydaje mi sie , że do użytku wewnętrznego , a płukanie gardła to chyba zupełnie coś innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Chcialabym dolaczyc,bo wlasnie lekarz potwierdzil ciaze :) Termin mam na 28.pazdziernika. Jestem z Warszawy,od ponad 3 lat jestem szczesliwa zona i od dwoch lat mama 2 letniego chlopca :) Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violu polecam Ci syrop - prenalen - czy jakos tak - syrop dla kobiet w ciązy - same naturalne składniki - maliny, czarny bez, czosnek i cos tam jeszcze - mi pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - nie wiem czy mozesz to stosowac, wcale sie nie orientuje.. Anioleczek - witaj!! Wpisz sie do tabelki 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Future
dziewczyny poprowadźcie mnie za rączkę:) jak się wpisać do tabelki?! dlaczego ja się wyświetlam na pomarańczowo? Co do pracy, nie mam pojęcia jak się przyznać szefowi do ciąży. Był przekonany że skoro moje dziecko ma już ponad 6 lat to ciąże i temu podobne "dyrdymały" mam za sobą. Należy do szefów, którzy prędzej przyjmą chorego na AIDS niż ciężarną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola79 -ze zwolnieniem to twojemu szefowi napewno chodzi o to ze jak jestes na l4 powyzej 30 dni to placi ci zus a on nie musi placic nic, a jak idziesz tylko na 2 tyg np to szef musi placic za ciebie a nie ma z ciebie pozytku ;), zeby placil ci zus musisz miec ciaglosc zwolnienia, ja na takim jestem i nie wiem czy nie zostane juz na nim bo pracowac moge w domu i tylko po 3 godziny np (to firma rodzinna ;)) a pozniej moge sie zdrzemnac np ;) a i moja gin i lekarze ze szpitala mi mowili ze praca przy kompie jest gorsza dla ciezarnych niz inne, mimo ze lekka to wymusza na tobie ciagle siedzenie na tylku co nie jest dobre, no i jakies promieniowanie z kompa tez jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
78aga78 -masz racje ja wiem , że o to mu chodzi , no wiesz ale jak pójde na zwolnienie teraz na tydzień czy dwa , a potem będe sie lepiej czuła to chyba dla niego lepiej , bo moge pracować , a tak to ja w pracy jestem , ale jak sie żle czuje to i tak nie mam na nią zbyt dużej ochoty i efektywnośc jest raczej marna .....zazdroszcze Ci tych drzemek popołudniowych ja jak wracam o 19,00 do domu to już tylko myśle o spaniu , dobrze , że maż bardzo mi pomaga , bo inaczej to nie wiem jak by było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najnowsze badania pokazują, że sam monitor i komputer nie szkodzą w czasie ciąży. Szkodzi na pewno nadmierne siedzenie, oczywiście człowiek się bardziej i szybciej męczy, dlatego kodeks pracy pozwala na siedzenie tylko 4 godzin dziennie przed komputerem. Pracodawca musi to uszanować. JA staram się zawsze gdzies pójść nawet z jednym papierem, żeby odetchnąć od kompa. Często tez chodzę do Urzędu Gminy i na poczte załatwiac jakieś sprawy, więc korzystam z okazji, żeby się przewietrzyć. Zaraz też idę. Witajcie wszystkie nowe dziewczyny! Ale się urodzi bobasów w październiku, hehe:) A ze zwolnieniem to wchodzą nowe przepisy - zus już płaci na zwolnieniu po 14 dniach zwolnienia lekarskiego. Więc odciązy to pracodawców. Sama wzięłabym kilka dni zwolnienia ale jeszcze w pracy nie mówiłam o ciąży. Też nie wiem jak to zrobić. Zabieram się od kilku dni ale nie wiem jaka bedzie reakcja mojej szefowej. Pracuję na zastępstwo właśnie za dziewczynę, która teraz jest na wychowawczym. Pewnie się niespodziewali, że ja też zajdę w ciążę. Trochę jestem zła, bo kończy mi się umowa pod koniec wrzesnia, dlatego zaplanowałam dziecko tak żeby nie robić nikomu tu kłopotu. A wczoraj przyszła do mnie ta dziewczyna, za którą pracuję i zapytała, czy nie zostałabym dłużej, bo ona chce zostać jeszcze na macierzyńskim! Ale z drugiej strony i tak muszę szukac pracy na stałę, więc nie będę się przejmować kimś. Będzie musiała wrócić i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Future - zeby zaczernic nicka to kliknij na \"preferencje\" na tej stronie troche wyzej. Tam juz jest opisane wszystko, musisz zakodowac nicka : dac haslo. A z tabelka : zkopiuj ostatnia wersje do twojej wypowiedzi i dolacz siebie, wedlug terminu porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez czytalam (i ginka mi mowila) ze nie ma zadnego problemu z siedzeniem przed kompem. To stare komputery powodowaly jakies promieniowanie, ale teraz juz tak nie jest. Ja w pracy wlasnie siedze przed kompem od rana do wieczora.. wiem ze ta posycja nie jest najlepsza, ale musze. Bede soie robila "przerwe" od czasu do czasu, przejde sie po biurach kolezanek i kolegow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od skonczenia szkoly sredniej ciagle pracuje, nawet wakacji nie mialam dluzszych niz tydzien (a i tak polegaly na remoncie domu...) wiec teraz sobie odbije w ciazy ;) bo po porodzie to juz bedzie ciezko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje 78Aga, poki mozesz to odpoczywaj, cos czuje ze bedzie z tym trudniej po pazdzierniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie chyba , że będziemy miały wyjątkowo grzeczne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 weroniczka.......31..........Gd.....................06.1 0 goga78............29..........waw...................07.1 0 future.............30......pomorskie.................09.10. wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Klm..................26........Wawa..................13. 10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 lillen................24..........wawa.................2 1.10 nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 usana..............27.........Boston.................28. 10 goja27.10..........26.........Wrocław..............29.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaaa Viola, a moje szczególnie będzie aniołkiem jeśli odziedziczy choć trochę charakteru po tatusiu... Już mu zapowiedziałam, że jeśli tak będzie to będzie musiał sam się wychowaniem zająć, ja jestem za młoda żeby osiwieć z małym diablątkiem. A moja teściowa do tej pory ciężko wspomina jak jej pierworodny się rozwijał... :-) oj będzie się działo będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Marceli masz tak jak ja z mezem :D Ja tez czesto mu mowie ze nie wiem co ja zrobie kiedy bede miala dwoch takich jak on!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 weroniczka.......31..........Gd.....................06.1 0 goga78............29..........waw....................07.1 0 future.............30......pomorskie.................09. 10. wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Klm..................26........Wawa..................13. 10 Martha1977......31.........SZCZECIN..............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 lillen................24..........wawa..................21.10 nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 usana..............27.........Boston.................28. 10 anioleczek........26.........Warszawa.............28.10 goja27.10..........26.........Wrocław..............29.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×