Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

czesc dziewczyny my przez ostatnie trzy dni doświadczyliśmy co to jest prawdziwa kolka mały tak krzyczał że własnych mysli człowiek nie słyszał i tak od 8 rano do 8 wieczorem na zczęście noce przesypia z trzema pobudkami na karmienie ... najgorsza to ta bezradność jak patrzy się na taką buzią pełną cierpienia czasami to aż łezki leciały :( to jest okropne dziś zwiększyłam dawkę espumisanu wg zaleceń z ulotki i narazie jest dobrze cały dzień bączki idą . Wczoraj byłam już tak wykończona że mąż kazał mi odciągnąć jak najwięcej mleka i iść spać i pod żadnym pozorem mam w nocy nie wstawać i dziś czuję się rewelacyjnie :) normalnie naładowałam baterię. Kurcze wasze dzieciątka tyle jedzą a mój tylko jednorazowo max 80 ml nie ważne czy modyfikowane czy moje :( a też dziś kończy 6 tydzień no ciekawe za trzy dni idziemy do lekarza i się okaże czy oby nie za mało przybiera ...Ostatnio ma gdzie niegdzie taki maleńki krosteczki taką kaszkę i nie moge dojśc do tego z czego to może być ... Paula szczere kondolencje 🌼 Co do książki \"język niemowląt\" to ja jestem średnio zadowolona może dlatego że przekreśla ona metodę karmienia na rządanie przez co nie mogę sie w pełni do nie zastosować ale rzeczywiście zaczęłam zwracać uwage co może być przyczyną płaczu i nie wkładam już za kazdym razem małemu cyca w usta :) tylko staram się go zrozumieć co przynosi rezultaty np. przy usypianiu nie pozwalam mu teraz zasypiać przy cycu tylko biore go do odbicia potem staram sie go czymś zająć a potem dostaje smoka kładę go do łóżeczka i głaszczę po główce i mój skarb po chwili odpływa co prawda nie zawsze jest tak różowo ale w 70% sie sprawdza Artigiana ty szczwana bestio skąd ty tyle wiesz ? dla wszystkich zawsze jakąś dobrą radą sypniesz...dzieki że jesteś a my byliśmy na badaniu wzroku i wszystko jest ok następna kontrola przed świętami a potem co jakiś czas nawet nie wiedziałam że tak dużo tego będzie myślałam że raz , byliśmy tez na badaniu bioderek i również jest ok ale jak ccemy to możemy sprawdzić jeszcze raz ok 3 ms . Za 3 dni szczepienie :( mamy 5w1 + rotawirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tej stronie jest mały opis tego kremu ale mozna go stosować u dzieci i niemowlat powyżej 1 miesiaca zycia . Stosuje sie go do skóry -bardzo suchej, szorstekiej i popękanej - atopowej - w innych przypadkach chorób przebiegających z suchościa skóry ( m.in. rybia łuska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, matko... ja się wykończę, zwłaszcza, że Wam pisałam jaka jest teściowa i teraz bedzie trzeba się nia zając. Tesciu był statecznym, starszym panem, zmarł w szpitalu, 2 dni po zawale. Pewnie by go odratowali, ale pogotowie nie przyjechało, bo przez telefon stwierdzili ze pewnie przeziębiony i ma wezwac lekarza rodzinnego. Lekarz przyszedł po swoich godzinach urzedowania - 10 godzin po wezwaniu pogotowia, stwierdził zawał i do szpitala. W szpitalu probowali, ale się nie udało. Brak mi słów. Małemu krostki schodzą i jest w miarę grzeczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula-->tą naszą służbę zdrowia to tylko o kant dupy obić!!! do mojego taty fakt, że pogotowie przyjechało dość szybko,ale lekarzem był stary ginekolog, który nawet nie stwierdził czy tata miał zawał czy wylew :( co do jedzonka mojej Michasi dawaliśmy 90ml po czym troszkę płakała i dziś stwierdziliśmy, że damy jej 120 ml i wciągnęła wsio i zasnęła :) czyli chciała więcej, a ja durna matka smoka jej wciskałam ;) dzagusia--> moja Michasia też dziś kończy 6 tygodni. My bioderka mamy 10 grudnia, a w tygodniu na szczepionkę i też 5w1 i rotawirusy raczej też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula- skąd ja to znam. Jako córka pielęgniarki umiałam rozpoznać pewne symptomy. Krótko po śmierci mojej mamy zauważyłam że babcia ma stan przedzawałowy, pogotowie oczywiście nie przyjedzie bo środek dnia, lekarz rodzinny stwierdził...że ma wysokie ciśnienie bo się wzruszyła na jego widok. Wywaliłam gnoja z mieszkania. Po powtórnym telefonie na pogotowie i awanturze pzyjechali i oczywiście okazało się że miałam racje. Dżagusia - dziękuję kochaha, zawstydzasz mnie normalnie. To żadna rewelacja, po prostu sama robię wszystko by nie musieć wychodzić ze skóry przy Blaneczce i jeśli coś się sprawdza to dzielę się z wami. Po 10 dniach od wprowadzenia nocnego rytuału moja córcia już 3 noc śpi ponad 8 godzin. Dziewczyny jaka chodze wyspana to szok. Jadę dziś do urzedu miasta. Dowiemy się które z oglądniętych mieszkań jest nasze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i już ucziciwue się przyznaje że z końcem grudnia zniknąć mogę nawet na parę tygodni, bo nie wiem jak bedzie z netem w nowym mieszkaniu. Strasznie bedę za Wami tęsknić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja mam dziś straszy dzień ;( Maly mi od wczoraj ma chyba kolki bo nie chce spać, płacze i się napręża. Od 6nie śpi tylko placze dałam mu inacol i d...pa. Nadal płacz. Przyszła moja mama i pryniosła termofor i mały teraz od 10 min. drzemie na miśku z termoforem na którym lezy na gołym brzuszku. Normalnie opadam z sił. Wieczorem to co karmienie jest wyrywanie cycuszka i wszask w niebogłosy. A nadal karmię co 2h max. wieć mozecie sobie wyobrazić co się działo. Sąsiedzi chyba myślą że obdzieram dziecko ze skóry ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane.....Paula przykro mi bardzo......a ja wlasnie dzis mialam zly sen o popsutych zebach i nastraszyli mniee to nieszczescie jest. moja malwinka w nocy spi cudnie ale od 5-6 marudzenie sie zaczyna i co jest ze wdzien spi max-2h a ja padam na nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wczoraj super oprócz wieczora, do 23 mieliśmy przeboje a dziś tak sobie, mam nadzieje że teraz chwilkę pośpi żebym choć obiad jakiś wstawić mogła artigiana kurczę tak długo cię nie będzie?? może uda wam się wczesniej net załatwić? mam pytanko do karmiących piersią. czy jecie pomidory i sałatę?? mama mi wczoraj przyniosła a nie wiem czy zjeść. boję się wprowadzać nowe rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa nie wiem jak będzie z netem. Może być za parę dni a moze za parę tygodni. To całkiem nowa ulica i nawet tam dopiero teraz kable tpsa ciągną. Co do pomidorow i sałaty- sałatę jak najbardziej. Ja wpierdzielam tonami dosłownie. Pomidory tak pod warunkiem że oparzysz i zdejmiesz skórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) U mnie jak raz udalo sie przespac malemu noc (od 23 do 6tej) tak odtad znowu obudza sie kolo 3ciej / 4tej.. ale nie jest wcale zle, jak czytam co wy macie z tymi nockami.. Ponoc jak dzieci maja 100 dni to juz nie sa glodne w nocy i powinny przesypiac.. zobaczymy ;) Justa - ja jem wszystko, pomidory od samego poczatku (nawet w szpitalu mi dawali) i nie ma zadnego problemu z pokarmem, ani z synkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi dziewczynki:) zacznę więc jeść jakieś warzywa w końcu gandziulka julka wykapany tatuś aż zagłosowałam:) resztę dzieciaczków chyba mieszane po obu rodzicach albo ja nie widze podobieństawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa --> ja jem wszystko, nie wiem co moze sie stac malemu od warzyw.. u mnie kolejna szalona noc, maly jadl jak opetany - nawet co godzine! przyznam sie wam ze nie wytrzymalam i dalam malemu przed spaniem cwierc sucharka takiego dla niemowlat, rozpuszczonego w mleku normalnie lyzeczka zeby mu troche zoladek zakleic.. i d..pa ! jedyne co dobre to ze mu smakowalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzielo mnie dzis na wspomnienia ... troche tesknie za ruszajacym sie brzuszkiem ... :) a jak widzę kobietki w ciazy to im troszke zazdroszcze :) pozdrawiam wszystkie forumowiczki i milego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi czy tą \"szczepionkę\" na rotowirusy to można kupić od ręki czy tak jak szczepionki skojarzone trzeba wcześniej dostać receptę i zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
pomidory mi dawali już w szpitalu, jem prawie codziennie tylko bez skórki. Dziewczyny jak w sumie wyglądają kolki? Bo moja mała darła się chyba ze 3 godziny z przerwami 5 min, ale sie nie pręży, przespała 20 min i jest trochę lepiej, czy to kolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! paula01 przykro mi z powodu Twojego teścia! A jakoś źle się dziś czuję ale to może przez to, że trochę się zdenerwowałam taty chorobą :( od zeszłego roku zażywa tabletki na serce a w zeszłym tygodniu gorzej się czuje i dziś dostał silniejsze leki :( mam nadzieję, że mu się polepszy ale obawiam się, że jeszcze niedługo pokarmię małego piersią bo w domu coraz więcej stresu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli - tutaj mowia ze z kolkami jest tak : zaczynaja sie jak dziecko ma 3 tygodni, dziecko placze co najmniej 3 godziny dziennie i co najmniej 3 razy w tygodniu. Ty piszesz ze plakal przez 3 godziny, to moze rzeczywiscie to kolki..? Ja sama nie wiem bo moj maly ich nie ma (jak placze to krociutko, i przewaznie tylko kiedy jest glodny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia - u nas się kupuje wszystkie szczepionki od razu na miejscu. Więc to chyba zależy od przychodni. deli - u nas tez mówia jak pisze Karo o tych trójkach. Ja myślałam, że mój ma kolki a okazało się, ze nie! To było raczej przemeczenie albo nadmiar bodźców. falsa - lepiej nie ryzykuj z tymi sucharkami. Dzieci takie małe mają niewykształcony układ pokarmowy, więc szkoda żebyś sobie i małemu biedy napytała! A poza tym on jest taki malutki, że to zupelnie normalne przeciez że chce jeśc w nocy! Takie niemowlaczki muszą jeść co 2,5-3 godziny, ewentualnie w nocy co 4, bo szybko trawia i potrzebują zapasu kalorii. Zobaczysz, że ziutek sobie sam wyreguluje z czasem spanie. A mój misiu śpi znowu ale budzi się czasem z takim przeraxliwym krzykiem i znow zasypia. bidulek przezył to szczepienie bardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> ..ja jestem ZDESPEROWANA, tragedia jaka jestem juz zmeczona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie chwytamy sie nastepnej metody - wydluzanie przerwy miedzy posilkami, przetrzymuje go na glodnego 15 min, maly sie drze wnieboglosy, mnie sie plakac chce ale tak dalej nie wyrobimy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> przepraszam, nie doczytalam, szczere kondolencje kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minęło 6 tygodni od porodu, więc dziś zrobiłam sobie kąpiel :) siedziałam w wannie pełnej piany z gazetką w ręku chyba z pół godziny! tak mi tego brakowało! falsa--> odważna jesteś z tym biszkopcikiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - biedactwo, to ile on ci razy w nocy wstaje? Mój wstaje 2-3 razy ale późno chodzi spać i też czasem wydaje mi się, że nie wyrobię ze zmęczenia:( Dlatego przynajmniej godzinke w dzien muszę się przespać, bo inaczej wieczorem mam takiego nerwa, że nie pytaj! No a potem wyrzuty sumienia, że się denerwuję... Mój maluch oczywiście po kąpieli i jedzonku dostał powera i nie chce spac za żadne skarby! Oj a mi się już oczy kleją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> to zalezy ile spi.. ale tak co 2h sie budzi, czasem co 1h na dokladke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami --> ja juz po prostu nie daje rady! z rana ze zmeczenia to juz rycze a humor mam taki ze nie pytaj, wyczerpuja mi sie powoli baterie :( tonacy brzytwy sie chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawie jak mój:) Raz śpi 3 godziny, potem wstaje za 2 a na końcu nad ranem za godzinkę:D Powiedźcie mi jak wygląda usg bioderek? Jedziemy w piątek i chcialabym być przygotowana na to co nam będa robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×