Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

dzagusia - ja mojemu skarbowi na wigilię kupiłam taką fajną koszulę a do tego kamizelka. Super bedzie wyglądał:) Ale na chrzciny jeszcze nic nie mam a robimy pierwszego dnia świąt. falsa - własnie z Wiktorem słuchamy tej kołysanki:) Podoba mu się bardzo! kitka - a karmisz piersią? Bo jestem ciekawa, czy dużo dziewczyn karmiących dostaje okres. U nas noc spokojna, maluszek zasnął o 22, potem się budził o 2 i o 5. A ranek to juz szalal od 7:) Tylko ten cholerny zab mnie ciągle boli! zaraz dzwonię do dentysty niech mi go nawet wyrywa! Pogoda u nas beznadziejna, więc siedzimy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
kitka mi lekarz przepisał azalię i mam nie mieć okresu.więc bóli też nie:) może zapytasz lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja - ja dostalam okres 6tygodni po porodzie, a piersia karmie caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - to bardzo szybko! Ja jestem 7 tyg. po i nic sie nie zapowiada. Na 18 umówiłam się do dentysty. Normalnie to bym sie stresowała, ale po przezyciu porodu żaden ból już mi nie straszny:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a moj dzisiaj o 4 w nocy dostał oczy jak 5 złoty i do zabawy - myslałam, że go poduszką przycisnę:). Do mam karmiacych piersią, czy wasze dzieci dalej robia kupkę tyle razy, ile jedzą? No i chyba dostał ciemieniuchę. Od paru dni miał mocno chropowate krostki na główce, dzisiaj zrobiły sie żółte, ale nie łuski tylko krostki.... Jutro i tak ide do pediatry z tym wywijaniem sie, mimo ze w sumie wywija sie w 2 strony. Krostki na buzi tez schodzą, ale zapytam jak długo to sie bedzie pojawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - ja karmię tylko piersią i wydaje mi się, że kupek jest mniej. Wcześniej były własnie po każdym jedzeniu a teraz tak co drugie jedzenie mniej więcej. Zazwyczaj sa ze 2-3 taki duże kupy i parę mniejszych. W nocy tez jest zazwyczaj już tylko 1-2 kupy, a wcześniej to co rusz musiałam go przebierać! Kurcze u nas ciągle robią łazienkę i dzisiaj nie ma ani wody ani ogrzwania. Zimno nie jest ale z tą wodą to przechlapane! Chciałam sobie ugotowaz ryż a tu zonk:P Na herbate mi starczy to zjem sobie sucharki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny , mam do was pytanie dajecie waszym maluchom herbatki? Bo ja dawałam z kopru , a teraz kupiłam herbatke ulatwiejacą trawienie i mała chętnie pije . Co do kup to u nas jest różnie 2 do 4 dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc viola dawno cię nie było :) ja herbatek nie daję bo karmię piersią i wiem że nie ma takiej potrzeby ... co do kupek no to u mnie dziś o 4 rano minęła 3 doba jak Oli kupki nie robił wcale :( ale jest cały czas zadowolony i śpi spokojnie , nie pręzy sięi bąki puszcza więc pewnie wszystko jest ok bo pediatra kazała się nie przejmować jak z maluszkiem nic się nie dzieje ... najwyraźniej mam taki pokarm że łatwo i w pełni go przyswaja :) ale jak by się coś działo to napewno mu pomogę :P tę kupkę zrobić Wiecie co -zaczęłam się cieszyć z macieżyństwa już tak w pełni wiem że już dobrze rozumię swoje dzieciątko i dzieki temu mam czas dla siebie a mój kochany synek żadko teraz płacze bo wiem czego ode mnie w danej chwili oczekuje :) na dodatek tak słodko gaworzy że aż czasami mi się płakać chce ze wzruszenia no i ten rozbrajający uśmiech :) jak tu nie kochać takiego maleństwa. AAAA i ostatnio 2 razy zdarzyło mu się podczas uśmiechu wydać dźwięk tak jakby chciał się głośno zaśmiać - rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
Viola ja daję Marysi też tą na trawienie, raz dziennie dawkuję jej to 100ml. A kupy mamy jedną na dzień albo nawet na dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze kobiety znów jestem w tyle z czytaniem was :) Ja mam dziś koszmarny dzień nic tylko iść na most ze sznurkiem... Od kilku dni marwiłam ( jak zwykle stres przed wizyta u lekarza) dzis mały miał mieć pierwsze szczepienia. Poszlam z nim, oczywiście najpierw badanie czy zdrowy. Ma skonczone 6 tyg. a waga dziś wskazała 4960g nie tak źle jak na sam cycuszek ( waga początkowa 3220 urodzeniowa - a z wyjścia 3140). Ale.... no właśnie pani doktor stwierdziła że małemu za szybko rośnie główka :( ?! Ja nie widzę żadnych dysproporcji ale pani doktor stwierdziła że skoro w szpitalu miał 31.5 a teraz 38.5 tzn. że albo za szybko mu rośnie główka ( choć jak stwierdziła potem nie widzi żeby coś się złego działo bo na główce szwy się nie rozchodzą) albo w szpitalu żle go zmierzyli. I dostaliśmy skierowanie na usg mózgowia które nam zrobia dopiero 16.12. Szczepiene odwołane do czasu wyniku z prześwietlenia. Normalnie myślałam ze dostanę zawału w gabinecie :( jak tu nie osiwieć- ja normalnie załamałam się. Tym bardziej że czapeczkę zakładam mu praktycznie tą samą co przy wchodzeniu ze szpitala. Mama mówi zebym sie nie martwiła bo ona nic w nim nie widzi żeby byo nie tak. Główkę ma normalną żadych dysproporcji nie widzi. Ale łatwo mówić zapowiada sie dla mnie najgorszy tydzień - w wyczekiwaniu. Chyba że kojtnę ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka--> co do pieluszkowania to ja dopiero po wizycie u ortopedy przestalam podowjnie pieluszkować. Od momentu gdy przywiozłam małego do domu to na pampersa zakładałam dodatkowo tetrówkę, żeby nożki były szeroko. Teraz już po wizycie ( wszystko ok) mam tylko pamiętać że jak lezy na brzuszku to ma mieć nóżki na żabkę. Kontrola za 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmie piersią ale tez dokarmiam mała - ale to chyba nie ma znaczenia . A na ulotce Cerezatte napisali ze moga wystepowac bolesne miesiaczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polal ja na wizycie u pediatry pytałam o te bioderka . Powiedziała , ze mozna pieluszkowac, ale nie trzeba - chyba , ze ortopeda zaleci , po zbadaniu . No i zalecił . Mogłam to robic od poczatku ... Mam nadzieje , ze przy nastepnej wizycie u ortopedy bedzie juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka-->na pewno wszystko będzie ok :) Artigiana--> co do smoczka to mój nawet nie chce go trzymać przezchwilę w buzi. Od razu wypluwa skubaniec ;D Jak nie cycuś to wynocha ;) Paula--> co do kupek to mój robi rzadziej ale nadal kilka razy dziennie. W sumie to nie zmieniam po każdym pyrknieciu, ale zawsze tak co 3h ma co nieco w pieluszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny-->bardzo się ucieszyłam jak mi powiedziała ze to nie jest AZS! Pipulka już zdrowa! w czwartek mamy kontrole, a w piątek chyba na sczepinie pojedziemy bo homeopata nie kazała szczepić dopóki nie wyleczymy pipki! dzagusia-->mąż pewnie tak samo szczęśliwy jak i Ty :) Mnie też rozbraja uśmiech Michasi i jej o wzdychanie i tak powoli zaczyna gaworzyć :) i nauczyłam się rozpoznawać płacz: inny jak chce jeść, inny jak chce spać, inny jak w pampersie jest kupka i inny jak po prostu marudzi! polal--> nie martw się na zapas! my chrzciny jednak robimy razem z naszym ślubem i chyba to będzie kwiecień albo maj! a ja dziś padam!umyłam wszystkie okna, i porobiłam większe porządki, zmieniłam małej pościel. Właśnie się budzi! uciekam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - przepraszam ze nie odpisalam na twojego smsa ale mi z głowy! Dziękuję ci bardzo za pamięć i czekam na przesyłkę:) A herbatki nie daję bo karmię piersią. Sama piję i widzę, że malemu łatwiej puszcza się bąki. pola - nie martw się na pewno będzie dobrze wszystko! Moj malutki tez miał po 6 tyg. 38 cm główkę ale wyjścioy wymiar był 33. Może faktycznie źle ci go zmierzyli w szpitalu. co do pieluszkowania to mi ortopeda powiedzial, że dla niego to jest nieporozumienie, bo to nic nie daje. I kazał nam tego nie robić, bo male dzieci często mają do końca nie wykształcone bioderka i w 90% przypadków samo się to naprawia. a moje maleństwo śpi a przed zaśnięciem podarował mi taki śliczny uśmiech, ze się aż poryczałam! Już też sobie gaworzy i czasem nawet jakby śmieje na głos, ale nie jestem pewna. Każdego dnia się zmienia i uczy czegoś nowego. Normalnie nie wiedziałam, ze można sie tak zakochać we wlasnym dziecku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja --> na karce co miał mały przyczepioną do łóżeczka w szpitalu rom. główki był 32,5 w karcie wpisali 31,5. Więc ja juz tu widziałam rozbieżność. Ale ponieważ jest to moje wychuchane malenstwo martwię sie , pewnie jak każda z nas o byle krosteczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
a moja Marysia odkryła, że ma rękę i że może ją wkładać do buzi:) problemtylko, że nie zawsze jej się uda trafić i wtedy się złości:) czy wy budzicie dzieciaczki w dzień jak za długo śpią???bo moja już ponad 2 godz smacznie śpi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
październikowa mama--> Ty kochana się ciesz,że tak długo śpi :) moja potrafi w dzień nawet po 3 godzinki spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa--> zajebiste! :) ja w tamtym roku też wstawiałam takie buźki i na e-mail wszystkim wysyłałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
kami cieszę się tylko się zastanawiałam czy w nocy bedzie spała:) ale jak tak mówisz to ok:) pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
dziewczyny a nie myślałyście o założeniu wkładki zamiast tabletek antykoncepcyjnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ziutek im gorzej spi w dzien tym gorzej w nocy, to chyba ze zmeczenia, wiec ja nie budze tylko sie wtedy zabieram za siebie:) u mnie wszelki wkladki spiralki i patyczki pod skora odpadaja:) a dentysty to sie boje do teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak nie byłam u pediatry, moze w czwartek. Mój miał główkę w chwili urodzenia 36! w 7 tygodniu miał 39 i ponoc to jest ok. Gaworzy od dobrych 2 tygodni, smieje się w głos i coraz dłuzej zajmuje sie sobą. Jednak ja nadal mam problemy z jego zrozumieniem, za to coraz mniej go noszę. Mi po raz drugi zrobił sie w cycku zastój, musze rozmasowac. Wydłużam małemu czas między karmieniami, ale moje cycki nie sa do tego przyzwyczajone i cierpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa rewelka to wideo - ale się uśmiałam :) paula ty to masz się fajnie z tym mlesiem ja mam ale tak na styk a chciałam troszkę pomrozić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tych moich cycków mam dosc, wyglądam jak dojna krowa i pewnie dopóty karmie to nie schudne, bo apetyt mam straszny, a cycki strasznie cięzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa swietny pomysl z tym video :) kurcze ja tez mam konski apatyt i jakos nie moge przez to pozbyc sie reszty kilogramow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×