Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Hej dziewczyny!! Falsa - nie było mnie wczoraj więc zaraz ci wyjaśnię tę różnicę:) Otóż u nas w Polsce liczy sie tygodnie wg pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Ja miałam ją 21 stycznia, czyli licząc tygodnie dzisiiaj jestem dokładnie w 15 tyg. i 2 dniu. Może ty liczyłaś od daty zapłodnienia? Bo tak by mniej więcej wychodziło. Wejdź sobie na stronkę www.edziecko.pl w zakładkę ciąża i poród. Tam jest kalendarz ciąży - wpisujesz datę miesiączki, liczbę dni w cyklu i pokaże ci się rozpiska kolejnych dni i tygodni twojej ciązy. Bardzo fajna stronka:) Ufff... rozpisałam się, ale mam nadzieję, że już wszystko jasne, jak coś to pisz:) Izdebnik - gratuluję kolejnej mamusi! 42 lata w XXI wieku to prawie norma w zachodzeniu w ciąże, więc nie martw się. Wiadomo, że trzeba na siebie uważać, robić badania, ale przecież to nie choroba. Super że masz takie kochane dzieci, z którymi się przyjaźnisz i jesteście dla siebie wsparciem. Ja tak patrzę jeszcze ze strony dziecka i wiem jak bardzo może w rodzinie brakować takiego wsparcia. Trzymaj się ciepło:) Artigiana - teraz już rozumiem skąd przymus cc i na pewno będę trzymać kciuki! Ja to się boję wszelkich operacji i cc mnie przeraża! Mamamalwiny dobrze tu napisała, że każda kobieta bez względu na to jak rodzi jest prawdziwą matką, i nie można jej umiejszać cierpienia. Każdy sam decyduje i trzeba uszanować te decyzje. Albo zaakceptować, że wymaga tego sytuacja. A ja dzisiaj w pracy mam na sobie poraz pierwszy ciązowe spodnie!! Ale ulga:) Byłam wczoraj w fajnym sklepie i kupiłam sobie takie brązowe na kancik z szerokimi nogawkami. Tak przyjemnie, jak nic nie gniecie w brzuch:) Stanika oczywiście nie kupiłam, bo jak w kilku sklepach panie ze zdziwieniem popatrzyły na mnie, jak zapytałm o biustonosz ciążowy, to mi się zakupów odechciało. Z sikaniem to ja regularnie wstaję w nocy. Juz nie 3 razy, ale tak 1-2 to muszę. A dzisiaj idę do lekarza na 17 i już nie moge się doczekac! Mam nadzieję że zrobi mi usg i wydrukuje wreszcie jakieś zdjęcie, bo ostatnio nie działała drukarka! Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Właśnie czytałam opinie o szpitalu w Ustce gdzie najprawdopodobniej będę rodzić i są one różne! Strasznie się boję porodu, ale nie zdecyduję sie na cc, w sumie różnie to bywa! moja siostra zaczeła rodzić naturalnie, ale była konieczna cesarka bo zaczeło zanikać tętno dzidzusia! Wszystko skończyło się pomyślnie :) goja--> ja tez mam dzis wizyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczyny :) dzisiaj rano bylo troche lepiej niz wczoraj, nie wymiotowalam ufff. a tak balam sie szczoteczki.. nie moge sie doczekac kiedy poczuje ruchy dziecka. wczoraj przeczytalam cos w gazetce o dzieciach, cos naprawde strasznego nie bede was tym dolowac, ale sie przejelam i juz nie moge sie doczekac kiedy bede wiedziala ze wszystko jest w porzadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - jestes pod koniec 15tego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , troche mnie nie było bo miałam urwanie głowy w pracy , ale wydaje mi sie jakbym ostatnio poczuła ruchy dzidziusia , to chyba jeszcze nie możliwe za wcześnie , ale fajnie by już było jakby maleństwo dało znać o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Karo - ja mam to samo, przeczytam coś a potem robię ze strachu pod siebie :( Goja - Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Po pięciu latach klinicznie stwierdzonej bezpłodności ta ciąża to taki cud, ze tak na dobrą sprawę wszystko mi jedno co ze mną zrobią w październiku, bylebym miała to swoje upragnione maleństwo. W końcu dziś ładna pogoda, choć dzień zaczął się kijowo bo od stwierdzenia że nie mieszczę się już w moje ukochane spodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana--> będzie dobrze!!! Trzymamy za Was kciuki :) pamietaj,aby pozytywnie myśleć!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki!:) czyli jeden tydzien skoku hehe. ja sie kierowalam tutejszymi kalendarzami ktore troche inaczej licza, ze dzisiaj mam skonczone 14 tygodni i 6 dni, czyli tak jakby macie racje, jestem w 15 tyg. tak jak urodziny tez sie liczy ze bede miala skonczone te 27 lat, ale mam 26 lat. a z ta miesiaczka, to wlasnie sie na tym przejechalam i zle wtedy obliczylam sobie date porodu. Tak sie sklada, ze ja bralam tabletki i mi sie cykl niezle przesunal, tzn. moje plodni dni wypadly o caly tydzien pozniej, bo wg miesiaczki i 28 dni cyklu wyszedl mi termin na 23 pazdziernika, a wedlug usg na 30 pazdziernika. trzymam sie daty z usg, bo tym moim cyklom nie mozna za bardzo wierzyc:) pogoda piekna dzis znowu, wczoraj bylo tak goraco, ze na sloncu bez wiatru nie moglam wytrzymac! a ze dopiero ogrod jest w stanie budowania to nie ma cienia, musialam sie schowac do domu! mam juz kilka topow na lato fajnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki ja właśnie wcięłam twarożek ze szczypiorkiem i ogórkiem i kawusie piję oczywiście zbożową!! apropo tych szpitali to raczej każdy będzie miał różne opinie i negatywne i pozytywne. Przeważnie piszą tam kobiety które są albo bardzo zadowolone z porodu i pobytu albo na odwrót bardzo złe i zdegustowane. każdy ma zapewne swoje powody ale takie odniosłam wrazenie jak czytałam wypowiedzi np o moim szpitalu witam nową forumowiczkę!! wiek o niczym nie świadczy, bardzo podoba mi się pozytywne nastawienie i opieka rodziny. ja wg moich obliczeń jestem w 16tydz6dni a wg tego kalendarza wczoraj zaczełam 17 tydz. to czego mam się trzymać w końcu?:) idę się wziąść za sprzątanie i gotowanie miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - Dziekuje :) Kochane jesteście Justa - najlepiej wejdź sobie na tę stronkę która podawałam www.edziecko.pl i tu sobie sprawdź. Wszystko ci dokładnie obliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sprawdzilam, rzeczywiscie wychodzi \"jestes w 15 tygodniu ciazy\", ale jak obliczam sobie to na swojej stronce www.i-am-pregnant.com\" i tam z prawej strony wpisuje swoja date spodziewanego porodu to wychodzi \"you are 14 weeks pregnant\". jak zwal tak zwal hehe, termin porodu ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nas wzielo ostatnio na twarozki! :D dzisiaj dostalam ten doppler, szedl z usa pewnie dlatego zajelo mu to 8 dni az.. tylko, ze bateria nie jest w zestawie wiec musze sie wybrac do tesco. tam w instrukcji jest napisane, ze najlepiej przeprowadzac te badania w 3 trymestrze i nie zawiesc sie jak wczesniej nie bedzie slychac.. bo to zalezy od polozenia plodu i od "wielkosci" mamy, no i nalezy sluchac najlepiej 4 godziny po posilku i wieczorem w stanie relaksu. wiec humm no teraz to nie wiem, szczupla jestem to ok, ale dopiero zaczelam drugi trymestr no i sie boje, ze nic nie uslysze i sie bardziej wystrasze niz jestem wystraszona teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
moja doktorka inaczej mi wyjaśniła tygodnie,ze liczy sie skonczony tydzien, ja jestem w 17 tyg i 4 dni, to jest ciągle 17 tydź a nie 18. Chociaż w karcie ciąży mam raz 12/13, to teraz jestem 17/18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ja sie dobrze czuje naszczescie. mam pytanko jak zrobic dobre mielone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.milianna..................31..........................................29.09 02.paula01...................31..............Gdańsk...................01.10 03.gandziulka...............22..............Warszawa...............04.10 04.Natalie86................22...............Poznań...................05.10 05.78aga78.................29...............podkarpackie...........05.10 06.oliwkabambino..........28...............Kalisz.....................06.10 07.goga78...................29...............Warszawa...............07.10 08.mlodaMAMUSIA..........21...............Siaradz Bielefeld........07.10 09.future....................30...............pomorskie...............09.10 10.PrEsTiDiGiTAtOrkA.....28...............Wrocław.................10.10 11.emi81.....................27...............warm.maz...............10.10 12.artigiana.................25...............małopolskie.............10.10 13.wisienka2_3.............23...............Słupsk....................11.10 14.ProVitamina.............24...............Białystok................11.10 15.deli256...................26................zach.pomorskie.......12.10 16.Klm........................26................Warszawa..............13.10 17.Martha1977.............31................Szczecin................15.10 18.cioteczka-kloteczka..23................Legionowo..............15.10 19.Marceli123..............25................Warszawa...............15.10 20.Cassandra...............25................Gdańsk..................16.10 21.mamamalwiny...........30................Warszawa..............16.10 22.Izdebnik.................42................Kraków..................18.10 23.Karo91...................24.................Francja.................19.10 24.Kamii25..................25.................Słupsk...................19.10 25.justa150.................28................Piekary Śląskie.........20.10 26.nisia128.................28.................Oświęcim...............20.10 27.lillen......................24.................Warszawa..............21.10 28.Dżagusia84s............24.................Bielsko-Biała...........22.10 29.Karola31_GD............31.................Gdańsk.................24.10 30.kitka76..................31.................Gdynia..................25.10 31.26.10.2008..............29................Wschowa...............26.10 32.nefre.tete...............22................Aleksandria,Egypt....27.10 33.usana.....................27................Boston..................28.10 34.anioleczek...............26................Warszawa..............28.10 35.goja27.10................26................Wrocław................28.10 36.falsa.......................26...............Cardiff...................30.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , a jak tam wasze brzuszki widac ? Bo mi sie jakiś czas temu wydawało , ze już strasznie widać , a teraz jak na miesiąc to chyba nie za bardzo , jak ktoś nie wie to myśle, że nie widać .A poza tym kupiłam sobie spodnie ciążowe w rozmiarze 36 jestem w szoku . A jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tym razem się udało mam nadzieję że przy przepisywaniu nic nie pomyliłam jak tak to z góry przepraszam i proszę o poprawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dzagusia za ustawienie nam tabelki ja nie wiem jak robic mielone, nigdy jeszcze sama nie robilam (troche mi wstyd...:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moim brzuszkiem to mysle ze widac, przynajmniej wszyscy ktorzy wiedza tak mowia, ale w pociagu nie oddaja mi miejsca, mysle ze to jest ten czas gdzie ludzie sie zastanawiaja czy jestem w ciazy czy nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część Dziewczyny, a ja własnie od lekarza wracam i cokolwiek to znaczy mam małopłytkowość :( Płytki krwi mi spadają po każdej morfologii i wysłali mnie na konsultację do internisty, a ona, że nie wie co ma zrobić i żebym sobie badania jeszcze raz zrobiła i za 2tyg przyszła. Chyba muszę siąść na internet i poszukać co to takiego i czym to grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie brzuszek widać tylko się zastanawiam czy to możliwe jestem w 15 tygodniu a brzuszek odznacza się już tak od lini pod biustem i jest dośc spory a przecież dzidzia znajduje sie teraz między kością łonową a pempkiem czyli znacznie niżej .... od początku jestem na L4 więc może tak przytyłam tylko z drugiej strony troche dziwne by to było że tylko w brzuch mi poszło.... no ale nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli mi też lekarz tak mówił, że jestem teraz w 15 tyg., a na necie pisze że w 16, bo 15 skończony. Ale terminologia nie jest ważna tylko to co jest w rzeczywistości! Ja się kieruję datą miesiączki i tym, co pokazało mi usg (a że mam równe cykle co 28 dni, więc usg potwierdziło w 100% moje obliczenia). mlodaMAMUSIA - ja w mielonych jestem kiepska, ale bardzo dore są jak się je zrobi z tego przepisu pomysł na pulpety winiary. Naprawdę smaczne, a ja nie przepadam za mielonym mięsem! Chyba że w zapiekance albo spaghetti:) Ale się naczytałam informacji na tej stronce rodzicpoludzku. Wiele juz wcześniej wyczytałam, ale lubię tak skorzystać z innego źródła. Kami - to musimy się skonsultowac jak było na wizycie u ginka dzisiaj:) Ja się jak wszystkie baby oczywiście stresuję, czy jest ok. Zresztą zawsze stresowało mnie badanie ginekologiczne, więc może to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze mielone to są z grila :) mniammmmmmmmmmmm Ja jak robię to zawsze z wołowo wieprzowego mięsa do tego namoczona w mleku lub wodzie bułeczka , wymieszać dodać surowe jajko i przyprawic według uznania . Ja lubię pikantne i oczywiście nie może zabraknąc cebulki posiekanej i odrobiny czosnku obtoczyć w bułce tartej ,wysmarzyć na oleju i gotowe-proste i dobre choć ja ostatnio mam wstręt do mięsa mielonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - ja tez mam teraz taki brzuch. Wcześniej pod biustem było płasko a teraz już odstaje na równi z dołem:) Mi to się ciągle wydaje, że nie widać, ale jak wczoraj szłam ulicą i się przyjrzałam w takej wielkiej szybie, to stwierdziłam, że jednak juz wystaje. Mysle ze teraz to już szybko bedzie sie powiększał. Ale w pracy to ci którzy nie wiedzą to raczej nie widza. Albo może faktycznie zastanawiają się, czy jestem, czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do brzusia, to powiem ci Karo, ze ja przez całą ciąże zeszlą tramwajami jeździłam i jak po chamsku nie zgoniłam kogoś z miejsca z krzyżykiem to mi nigdy nikt nie ustąpił, no może raz ale nigdy nikt młody. Raz nawet jeden facet tak się pchał, żeby usiąść przede mną, że mnie ze schodków zwalił :) Zastanawiają się, albo i udają, że nie widzą. Kobiety z dzieckiem też nie widzą :) Znieczulica taka, że się zastanawiam jak ci ludzie dzieci wychowują i czy te wszystkie wyfiokowane paniusie nigdy w ciąży nie były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku ale ja bym chciała iśc dzisiaj do ginki a to dopiero za 14 dni. Mój mąz na pocieszenie zabiera mnie dzisiaj na ciążowe zakupy ...napewno jakies spodnie i może ładna tuniczka się trafi . Wczoraj posiedziałam na necie i znalazłam w swoim mieście 3 sklepy z odzieżą ciążową a najlepsze jest to że wcale tam nie ma tak drogo np. spodnie jeansowe od 50 do 79 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mielone u mnie mąż robi :) mięsko, jajeczko, cebulka, tarta byłeczka, ale jak to wszystko miesza to juz jego zapytaj :) a ja ostatnio odkryłam smaczne zawijane kotleciki ze schabowego. Rozbijasz taki kotlecik, smarujesz musztardą, przykrywasz plasterkiem szyneczki i w środek wkładasz kiszonego ogóreczka pasek taki nie za gruby. zawijasz, obtaczas w jajku i bułeczce tartej i na patelnie. Rewelacja!!! A ja muszę coś wymyślić na niedzielę, bo moja cudna córcia kończy w sobotę 3 lata i trzeba to jakoś uczcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMAMUSIA -co do mielonych to ja kupuje gotowe mięsko mielone , przysmarzam cebulkę tak na lekko szklisty kolor , dodaje jajko , mocze w wodzie jedną najlepiej suchą bułkę , ale jak nie masz to może być normalna .Jak bułka namoknie to ją wyciskasz mieszasz z mięsem jajkiem , cebulką pieprz, sól.i tyle formujesz kotleciki obtaczas w mące i na palelnie. Ja czasami kupuje jeszcze ser zółty taki w kostce i rocie takie małe kosteczni i wkładam do środka kotlecików zanim je uformuje , potem jak to sie upiecze to ten ser sie tak fajnie rozlewa i jest taki ciagnący takie mielone są pyszne . Mam nadzieje , że troche Ci pomogłam jak coś jeszcze to pisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa zapomniałam wam ostatnio napisać że byłam zrobić sobie pasemka, zwykle siedziałam z farbą na głowie ok godz. bo moje włosy nie chcą się farbować a ostatnio fryzjerka ledwo zdążyła mi nałożyć na całą głowę farbę a tu już dół się rozjaśnił i trzeba było płukać no i musiałam tak siedzieć z połową głowy już umytą i czekać na drugą połowę aż złapie kolor a tu niespodzianka ta druga połowa nie była taka szybka :) Dziwne no nie.... choć ona sama stwierdziła że w ciąży to właśnie tak jest że się takie rzeczy przytrafiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s -napisz gdzie te sklepy , bo ja ostatnie spodnie kupowałam w klimczoku i dałam 110 zł , a jedne kupiłam na giełdzie i dałam 90 i to w dodatku rybaczki , masakra z tymi cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×