Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

czesc karola, witamy na forum! :) ja narazie czekam na ten doppler, kosztowal mnie 27 funtow wlacznie z kosztami przesylki, nazywa sie \"Angel Sounds\". nie wiem jeszcze jak dziala bo czekam! podobno mozna podlaczyc do komputera i nagrac i potem wysllac e-mailem. a co do wagi, to sie nawet ostatnio wazylam na silowni, przed ciaza bylo 59,5 a teraz mam 60,5, chociaz tego kilograma tez nie moge byc pewna, bo bylam w ciuchach, sportowych lekkich ale to moze tez byc wina wagi, wiec no humm, zadnych wiekszych zmian.. dzisiaj wyrabiam domowa pizze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah i brzuch mnie dzisiaj poboelwa jak w czasie okresu! co do uplawow to juz mam mniej i zgestnialy, wazne, ze nie piecze, caly czas stosuje ten krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s: też się zastanawiałam czy ten doppler nie jest szkodliwy. Moja siostra idzie w poniedziałek do ginekologa, poproszę ją by zapytała o to. Bo jeżeli nie szkodzi to dziecku to taki mini doppler może by super sprawą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jak poprawiacie tabelkę to poprawcie mnie prosze na 10 października. Dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to normalnie doppler tutaj uzywaja, prawie kazda ma wiec nie sadze zeby to bylo takie szkodliwe, nie ma na to dowodow, ale nigdy nic nie wiadomo, zreszta szpitale same wypozyczaja, sa tez firmy ktore za oplata wypozyczaja.. sprawdzalam naaellegro, duzego wyboru nie ma, bo w polsce to nie jest zbyt popularne. a co z usg? tutaj sie je robi tylko 2 razy, w polsce o wiele czesciej, gdyby usg bylo szkodliwe to nie robilo by sie go tak czesto. no nie wiem, ja tam zaryzykuje, dziciaki sie jakos zdrowe tu rodza i nie slyszalam zeby ktos przez to poronil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. milianna...................31...................................29.09 2. paula01....................31.........Gdańsk.................01.10 3. gandziulka................22.........wawa...................04.10 4. Natalie86..................22.........Poznan................05.10 5. 78aga78...................29.........podkarpackie........05.10 6. oliwkabambino............28.........kalisz..................06.10 7. goga78....................29..........waw...................07.10 8. mlodaMAMUSIA ..........21.......Sieradz Bielefeld.......07.10 9. future ....................30......pomorskie................09.10 10. PrEsTiDiGiTAtOrkA....28....wroclaw....................10.10 11. emi81....................27.......warm.maz...............10.10 12. artigiana................25..........mlp....................10.10 13. wisienka2_3............23..........słupsk.................11.10 14. ProVitamina............24.........Białystok..............11.10 15.deli256...................26........zach.pomorskie.......12.10 16. Klm.......................26........Wawa...................13.10 17. Martha1977............31.........SZCZECIN.............15.10 18. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo...............15.10 19. Marceli123..............25..........W-wa.................15.10 20. Cassandra..............25..........Gdańsk...............16.10 21. mamamalwiny..........30.........Warszawa............16.10 22. Karo91..................24..........Fr......................9.10 23. Kamii25.................25..........Słupsk................19.10 < br /> 24. justa150...............28..........Piekary Śląskie......20.10 25. nisia128...............28...........Oświęcim............20.10 26. lillen....................24..........wawa..................21.10 27. Dżagusia84s..........24..........Bielsko-Biała.........22.10 28. Karola31_GD..........31..........Gdańsk...............24.10 29. kitka76................31.........Gdynia................25.10 30. 26.10.2008...........29.........Wschowa.............26.10 31. nefre .tete...........22........ Aleksandria, Egy.....27.10 32. usana.................27.........Boston.................28.10 33. anioleczek...........26........Warszawa.............28.10 34. goja27.10...........26.........Wrocław...............28.10 35. falsa..................26.........Cardiff.................30.10< br /> witam wszystkie dziewczyny jakos tu ostatnio pustki na naszym topiku . Ja bylam wczoraj wieczorkiem w ikeii spedzilismy tam dobre 2 godz szukajac szawki do lazienki no i znalezlismy, widzialam ze sa przeceny lozek dla dzieci calkiem fajne sa juz od 70€. male wczoraj troche mnie popykalo pewnie kopie matke hehe:)) wiecie co ide po banana i jogurt Antigriana poprawilam tabelke buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. milianna...................31.............................29.09 2. paula01....................31.........Gdańsk................01.10 3. gandziulka................22.........wawa...................04.10 4. Natalie86..................22.........Poznan................05.10 5. 78aga78...................29.........podkarpackie........05. 10 6. oliwkabambino............28.........kalisz..................06.10 7. goga78....................29..........waw...................07.10 8. mlodaMAMUSIA ..........21.......Sieradz Bielefeld.......07.10 9. future ....................30......pomorskie................09.10 10. PrEsTiDiGiTAtOrkA....28....wroclaw....................10.10< br /> 11. emi81....................27.......warm.maz...............10.10 12. artigiana................25..........mlp.................... 10.10 13. wisienka2_3............23..........słupsk.................11.10 14. ProVitamina............24.........Białystok..............11.10 15.deli256...................26........zach.pomorskie... ....12.10 16. Klm.......................26........Wawa...................13.10 17. Martha1977............31.........SZCZECIN.............15.10< br /> 18. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo...............15.10 19. Marceli123..............25..........W-wa.................15.10 20. Cassandra..............25..........Gdańsk...............16.10 21. mamamalwiny..........30.........Warszawa............16.10 22. Karo91..................24..........Fr.....................19.10 23. Kamii25.................25..........Słupsk................19.10 < br /> 24. justa150...............28..........Piekary Śląskie......20.10 25. nisia128...............28...........Oświęcim............20.10 26. lillen....................24..........wawa..................21.10 27. Dżagusia84s..........24..........Bielsko-Biała.........22.10 28. Karola31_GD..........31..........Gdańsk...............24.10< br /> 29. kitka76................31.........Gdynia................25.1 0 30. 26.10.2008...........29.........Wschowa.............26.10 31. nefre .tete...........22........ Aleksandria, Egy.....27.10 32. usana.................27.........Boston.................28.10 33. anioleczek...........26........Warszawa.............28.10 34. goja27.10...........26.........Wrocław...............28.10 35. falsa..................26.........Cardiff.................30.10< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze sie osttro rozpisalyscie. nie bylo nas dwa tygodnie bylismy na wczasach w hiszpani troszke odpoczac i sie poopalac cieplutkim sloneczkiem. ja ruchy czuje juz ostro czasami daje dzidzia czadu. zna juz ktoras plec??? bo ja tak bede miala JULECZKE odebralam wyniki amniopunkcji i jest wszystko w porzadeczku bardzo sie ciesze bo sie strasznie martwilam 5 maja ide do gin i pewnie usg bo to juz 19 tydz. pozdrawiam wszystkie stare i nowe ciezarowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was! :D Czas tak szybko leci, teraz 4 dni wolne, pogoda piękna, żyć nie umierać! Słuchajcie, dokładnie 1 maja wieczorkiem jak leżałam, dostałam bardzo wyrazistego kopa! Szybko przyłożyłam tam rękę i po chwili znowu! Kopnęło tak, aż skóra mi drgnęła! Wczoraj czyli 2 maja też parę delikatnych kopków poczułam. I dzisiaj zaraz od rana! :D Tak się cieszę, że w końcu czuję ruchy dziecinki! Tak więc zapisałam 1 maja jako 1sze ruchy płodu, bo gdzieś tam czytałam, że warto zapisać! :) Haha, teraz jak siedzę przy komputerze to też mnie kopie! Chyba mu albo jej nie pasuje, że taka zgarbiona siedzę ;). Ale jestem szczęśliwa! Pozdrawiam was i życzę, żeby już te upragnione ruchy płodu poczuć ;). PS. Zaczął mi się właśnie 18 tydzień :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tio super ja jak narazie to czuje takie pukniecia ale bardzo delikatne 1 ciaza no i 17 tydz licze ze za tydzien to juz ladnie bege brajanka czuc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszczę tych ruchów :) mi właśnie się zaczął 16 tydzień także jeszcze chyba muszę poczekać :) wczoraj na grillu skusiłam się na sałatkę z fetą!Niby nie można, ale nie mogłam się powstrzymać! Tak mi się chciało!!! gandziulka--> takiego urlopu to tylko pozazdrościć :) nie miałaś żadnych problemów z opalaniem? tzn. jakaś wysypka czy coś podobnego Ci nie dokuczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie my zamierzamy w lipcu leciec na tydz na majorke jak myslicie bede mogla wtedy latac no i oco chodzi z tym opalaniem???? bo w lipcu to juz bede w 7 miesiacu z niecierpliwoscia czekam na rady 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młodamamusiu dziękuję za poprawienie :) Co do Twoich wakacji to już ci tłumacze dlaczego wolno ci się opalać tylko w ruchu. Po pierwsze skóra może zareagować palmami które potem ciężko schodzą - ma to związek z hormonami. A po drugie przegrzanie organizmu może być groźna dla maleństwa i dla Ciebie. Musisz duuuużo pić, stosować krem z mega filtrem na buzię i ogolnie troszkę na siebie uważać. Zazdroszczę Wam tych ruchów dziewczyny. Mnie się dziś 18 tydzień zaczął i nic nie czuję :( Pewnie przez to że mam troszkę tłuszczyku na brzuchu. Ale brzuszek regularnie twardnieje w różnych miejscach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana, jeszcze trochę :). Mi ginekolog mówiła, że między 19 a 20 tygodniem ciąży a to już. Różnie to bywa, a ja do najszczuplejszych też nie należę :). Łożysko mam na przedniej ścianie i niby mówi się, że przez to też później czuje się ruchy a tu proszę :). Kami25-feta polska jest robiona z mleka pasteryzowanego więc nie masz się o co martwić :). To samo tyczy się serów pleśniowych. Ja wcinam sałatkę grecką z fetą aż miło. W ogóle doszło mi znowu zmartwienie. Moje paznokcie robią mi się żółte przy tej płytce co ją się obcina i boję się, że może jakaś grzybica mi zaatakowała paznokcie. W ogóle paznokcie śmierdzą jakby... takimi drożdżami. Leczę już stan zapalny pochwy Clotrimazolem i obawiam się, że może coś mi przeszło na paznokcie. Najgorsze jest to, że już tak koło 3 lat temu miałam to samo i w końcu moje paznokcie wyglądały OBRZYDLIWIE. Całe paznokcie były żółte i pofałdowane, robiła mi się jakaś dziwna skóra pod nimi a same paznokcie wyglądały, jakby miały zaraz odpaść (ruszały się na wszystkie strony). Żaden cholerny dermatolog nie potrafił powiedzieć co to, tylko zapisywali jakieś leki za 100 zł co gówno za przeproszeniem dawały. W końcu olałam... I paznokcie same się wyleczyły. A teraz zaczyna mi się robić to samo... No nic, wybiorę się do dermatologa, ale i tak nawet jeśli w końcu powiedzą mi co to jest, to wątpię czy w ciąży dam się szpikować jakimiś tabletkami. Jak to się mówi "jak nie urok to sraczka" :O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas pogoda do d***,siedzimy w domu i sie kisimy :-0 ale co zrobic?Od poniedzialku ma byc juz poprawa,wiec czekam z niecierpliwoscia. Dzis zasypiam na stojaco...tzn.na siedzaco :( Kami czemu nie mozna jesc sera feta?Plesniowego sera nie mozna ale feta? Od tygodnia biore witaminy feminatal i czuje sie gorzej.Doszly problemy z zaparciami.Jem activie ale mi nie pomaga.Waga skoczyla do gory . Pozdrawiam ! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja właśnie się włączyłam, żeby wam powiedzieć, że coś mnie przed chwilą kopnęło Mam nadzieję, że to dzidzia, choć pewności nie mam, może to kanapka z pomidorem, którą pożarłam :) Tak czy inaczej kopnięcie było baardzo wyczuwalne. :) Aniołeczek--> a feminatal to są witaminy dla kobiet w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic mi nie wyskoczylo nie opalalam sie tak \"natretnie\" tylko podczas ruchu. zmiana klimatu i cisnienia podczas lotu wcale mi nie przeszkadzala nawet bylo fajnie nic mi nie bylo. no ale niestety wakacje sie skonczyly:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z serem feta tak słyszałam i czytałam chyba nawet na kafeterii bo była stronka co powinno, a czego nie powinno się jeść w ciąży. Dziś głowa mi pęka i chyba zaraz się położę lulu bo nie chce brać tabletki.... pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,\"Feminatal N\" to witaminy dla kobiet w ciazy i karmiacych.Bralam je przez pierwsza ciaze,czasem Elevit,ale byl trudno dostepny . Pierwsze slysze,ze ser feta jest niewskazany dla ciezarowek . Kurcze a ja go czasem pochlanialam.... mamamalwiny-gratuluje pierwszego kopniaczka :D Zmarzlam na dworze,pogoda paskudna 😠 Mam nadzieje,ze jutro bedzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
Ja też biorę Femintal N. Też miewam problemy z zaparciami przez kilka dni, a potem mija i tak w kołku. Z tego co ja wiem to nie można fety i serów pleśniowych. U nas w zachodniopomorskim pogoda dopisała przez cały weekend. Dzisiaj pływałam stateczkiem po jeziorku i jako kobieta w ciąży miałam darmowe wejście :-) Ruchów jeszcze nie czuje, zaczęłam 17 tydź, chociaż jak wczoraj kichnęłam to tak mocno zagulgotało mi w brzuchu, może dzidzia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, dzieki dziewczyny za mile przyjecie i dopisanie mnie do tabelki. jesli chodzi o wzrost wagi, to w pierwszej ciazy ja przytylam 11 kg, zaznaczam, ze do chudych nie naleze, bardzo szybko po porodzie to zrzucilam, ale siedzac na wychowawczym znowu przytylam mowia, ze do 15 kg jest jeszcze ok. co do witamin, to biore Prenatal, tez mam niestety zaparcia i co najgorsze wzdecia, Aktivia mnie rowniez nie pomaga :-( Ja zaczynam wlasnie 16 tydz. i zaczynam powoli czuc jak dzidzia sie wierci, ale w pierwszej ciazy dopiero po 20 tyg. poczulam, takze jak nie czujecie, to sie nie martwcie, jeszcze dzidzia zdazy Wam dac w kosc swoim kopaniem :-) pozdrawiam wszystkie przyszle i obecne mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dziekuję za pocieszenie - martwie się tym że jeszcze nie kopie, wiem wiem niecierpliwa jestem. Ale która mama się nie niecierpliwi. Co do Wagi to ja znowu...straciłam na wadze. Brzuch rośnie a ja chudnę... Pogoda w Krakowie do d..y. Pada deszcz i jest zimno, a miał być dziś grill. W takiej sytuacji zamiast karkówki z grilla bedzie z piekarnika :) Buziaki moje kochane ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Powiedzcie mi prosze w ktorym tyg mialyscie robione usg-takie ktore stwierdza czy z dzidziusiem jest wszystko ok?Mi sie zaczal 16 tydz.A usg mialam robione w 7 tc w polsce.A od tej pory nic-zadnych badan ,zadnego usg.13 maja mam termin na usg ale wtedy to juz bedzie po 18 tyg.I jak tu sie nie denerwowac-masakra.!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana spokojnie. ja miałam mieć USG w 13 tygodniu. po czym przy badaniu się okazało że to już 15 tydzień czyli teoretycznie za póżźno. ale lekarka zaraz mowiła ze wszystko ok, bo po pierwsze za ładna buźka (a to ma znaczenie głównie nosek przy stwierdzaniu zespołu downa) a po drugie mimo że na przezierność trochę za późno to gdyby coś było nie tak to na karku byloby mimo wszystko widoczne zgrubienie a tego nie było. nie martw się na zapas (tak - mówi CI to główna panikara na forum ) Jak pójdziesz teraz to na pewno Ci zrobi USG. A czemu nie miałaś pod koniec 1 trymestru robionego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10.2008, podaję linka odnosnie usg. moj lekarz nalegal, zebym zrobila usg miedzy 11 a 13 tyg. ciazy, bo podobno tylko wtedy mozna stwierdzic np. przeziernosc karku. http://www.przychodnia24.com/kzk/kzk_usg_ciaza to jest link, z kliniki do ktorej chodze do gina. U nas - w Gdansku - dzis piekna pogoda, moich chlopakow wyslalam na dzialke na grilla, a ja niestety tak sie doprawilam jakims chorobskiem, ze leze i glowa ruszyc nie moge... Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22.10 --> Z usg. różnie tu bywa. Ja miałam robione 3 razy przez całą pierwszą ciąże. Większość kobiet z tego co wiem tak ma. Pierwsze ok. 12tyg. drugie ok 20 tyg, trzecie gdzieś pod koniec, no i jak jest potrzeba to przed porodem :) Kilka stron wcześniej umieściłam link do tabelki z terminami badań, ale jak cię to męczy to poszukam w domu adresu i umieszcze jeszcze raz :) Na tym topiku dziewczyny z tego co czytam maja robione usg na każdej wizycie, szczęściary :) Ale nie jest to wymagane, kiedy z ciążą jest wszystko o.k. Zawsze możesz się zapisać prywatnie na dodatkowe usg. Ja idę jutro na 2gie :) aniołeczek--> pytałam o te witaminy, bo jak jeszcze nie byłam w ciąży to brałam przez jakiś czas centrum, ale było mi po nich tak strasznie niedobrze, że aż lekarz kazał mi odstawić. Może tan feminatal też tak na ciebie działa. Ja biorę prenatal już 2 gi raz i te są dla mnie ok. A z tym kopniakiem to już sama nie wiem, bo dziś już nie kopie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę feminatal i nic mi po nim nie jest a po prenatalu była masakierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha to jak widać reguły nie ma :D Artigiana, a co lekarze mówią na to, ze ty chudniesz w ciaży? Słyszałam, że jak się w ciąży psują ząbki, to znaczy, że jemy za mało wapnia i dzidziuś sobie pobiera z naszych zębów i kości dla swoich potrzeb. Może z chudnięciem jest tak samo? może ty za mało jesz i dziecko sobie zabiera twoje zapasy pokarmów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×