Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony ołówek

Do końca 2008 muszę zajść w ciążę!!!

Polecane posty

Hej dziewczyny Katarina Gratulacje witaj w klubie brzuszków. Kathreen staranak nie były czesto po prostu robilismy to kiedy mielismy ochote, wec byłam bardzo zaskoczona kiedy nie dostałm @ i na tescie zobaczyłam 2 kreski. Ja w srode ide na badania krwi jak mi sie uda zapisac do lekarza. A na usg ide w Niedziele.. Jak bedzie wszystko ok to wpisze sie na dół tabelki. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski:) widzę że coraz więcej brzuszków:) gratuluję Katarino:) Emka ja nie potrzebuję nic na uspokojenie potrzebuję tylko trochę wolnego czasu a przez te studia nie mam na nic czasu ani siły, zresztą nie chcę pchać w siebie prochów, pare dołków nikomu nie zaszkodziło;) madu przykro mi:( myślałam że jednak ci się też udało... kurcze jak bym chciała dołączyć do brzuszków:( no ale może kiedyś... u mnie objawów też zero, czasem coś tak brzuszek zakuje, no ale takie cos juz miewałam i nic nie było, więc teraz na cud też nie liczę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczynki:* ale wiecie co...boję się trochę że nagle przyjdzie @ i będzie po radości;( wczoraj zrobiłam 2 testy, jeden quick vue i bobo test, na tym bobo kreska była widoczna dośc bardzo a na quick to już była pyszna tłuściutka wręcz krecha więc na to wychodzi że quick jest czulszy...ale co tam..narazie planuje iść do lekarza tak za jakies 2 tygodnie;)a do tego czasu łykać folik...mój M się strasznie ucieszył chociaz potem pytał sie czy mnie nie skrzywdził tym że jestem taka młodziutka i w ogóle ale oboje zawsze pragnęliśmy dziecka tylko szkoda ze jak się dowiedział to był w delegacji i zobczymy sie dopiero w sobote;( no panienki, jak widać pogoda sprzyja starankom więc i Wam życze brzuszków....na pewno się uda...buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, tych zabrzuszkowanych szczęsciar robi się coraz więcej :-)) :-)) :-)) Aga, trzymam kciuki żebys sie pozbierała i odzyskała energię. Martwią mnie te twoje dołki :-(( :-(( :-(( No, a kiedy obrona pracy? Napisałaś ją już? Jakiej specjalnosci? A jak z tą pracą, odeszłaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka no więc w po kolei w pracy zostałam i na razie zostaje, trochę mi poszli na rękę z tymi studiami a o inną pracę nie łatwo więc zostaję, chyba że się trafi coś fajnego a obrona jednak na wrzesień, wprawdzie promotor mi sugerował że moge teraz, ale w obecnym stanie patrząc na literaturę zawartą w pracy byłaby ona nisko oceniona, więc postanowiłam dodać trochę książek i ją poprzawić, ale w tydzień tego nie zrobie, biorąc pod uwagę brak czasu(praca i jeszcze egzaminy) no i trzeba ją konsultować z promotorem do którego mam kawałek, postanowiłam więc poczekać, nigdzie mi się nie śpieszy w końcu, będę mieć 3 miesiące na napisanie pracy i przygotowanie pytań na obronę więc będzie ok, wprawdzie fajnie byłoby mieć to już z głowy, ale odpadną mi zjazdy wiec odsapnę;) no i moimi dołkami się nie martw, po prostu nie umiem być szczęśliwa bez dziecka, po prostu żyję tak z dnia na dzień i czuję ze życie mi ucieka nie wiadomo na czym:O..... gdybym jeszcze realizowała się w pracy?? a z doświadczeniem szwaczki to nie mam co liczyć na fajną pracę:O i to mnie martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, ale trzymaj się dzielnie i uwierz, że sytuacja się zmieni. Moze nie dzis, ale warto podejmowac jakies próby aby bylo lepiej. Wierzę, że i w ciążę zajdziesz i pracę za jakiś czas zmienisz. Tylko przystopuj z nerwami, nerwusku... Z drugiej strony wiem, że to wkurzające nie mieć tego, czego się naprawdę chce. To mój 3 cykl i jak na razie pewnie nic. Ja Ciebie doskonale rozumiem, bo mam podobne doły... A teraz zasiądz do tej pracy mgr i zakończ na 5. A na jaki temat? Moze coś Ci będe mogła podesłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wysyp :D i tak powinno być :) KATARINA 🌻 G R A T U L A C J E !!!!!! Aga 🌻 dasz rade :) też to przechodzilam jakiś czas temu (obronę znaczy), urobilam sie przy tym jak dziki wół, potem zetresowalam do granić możliwości na obronie, a potem ....potem to już była prawdziwa laba :) Wczoraj nam się zeszło z TZem na TE tematy...no i sam zaproponował, że odda nasienie do badania...trochę mnie zaskoczył, bo do tej pory mial postawę p.t. \"moje pelmniki sa najlepsze na świecie, jedyne i słuszne\" ;), a wczoraj taka propozycja....chciał dziś rano już sprawę załatwić, ale ja nie wiem czy mój lab robi takie badanie i ogólnie nie wiem jak sie za to zabrać... Podpowiecie? mam zadzwonić do Labu i o co pytać? Ma to jakąś fachową nazwę, czy zwyczajnie badanie nasienia i już? (bo oczywiście całą otoczką organizacyjną musze się zając ja :D ale to i tak juz dobrze, że z jego strony chęci są). Mam raczej pozytywne nastawienie do wyników badań, bo TZ kilka lat temu miał badane nasienie i mial wyniki super, więc nie spodziewam się niczego złego czego ewentualnie nie da sie podrasowac witaminami... ale warto to sprawdzić, bo mi juz tylko z bezbolesnych badań pozostaje badanie śluzu .... Apropos kathreen - może i ty bys sobie to badanie zrobila przed hsg? Bo może hsg okazac się niepotrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga25_........Agnieszka......25.....7.........7.06.. ......podkarpacie madu..........Asia..............29....8...........26. 06......podbeskidzie kamka82......Kamila...........25....3.........3.05... . ...łódz/gdynia valeri..........Aga...... / ???? Kathreen .... Kasia ............31.....9.........12.05........Wr miumiumiu....Kasia....................4.......... 22.05 .......ok.Wawy Łezka29.......Maja.............29.....6..........przerwa . ..dolnyśląsk ashia..........Asia...............25.....2.........przer wa......Wawa virtualia......Lucy............. 29.....0 -musze czekac do wrzesnia ania741.......Magda............25.....2..........30.03 ..... śląskie samanta27...Agnieszka........27.....4......... przerwa....Irlandia melcia24......Kasia.............24.....4..........21.06 .....podlasie anna6889......Ania.............39.....5.........21.06 ...dolnosląskie Hannaa.........Hania.......... 36.....9...........3.05.......śląskie Martt...........Marta...........27.....11..........01. 07.....dolnośląskie EMKA_007....Magda............29......3...........09.06.. ......W-wa KATARINA20....Kasia...........21......4...........1.06.. ........Bdg Kait.............Kasia............31....przerwa.....x... ..........śląskie ja-neczka......Janka...........36..nie liczę.......7.06..........śląskie hugosia....... kasia.............27 ..... 3 ........1.06 ? ....... śląskie BRZUSZKI Karo91........Karolina..........23.....1...........20.10 .08......FR Agusia79......Agnieszka.......29......2.........16.11.20 08 ..........łódzkie Elmirka85.....Ania..............23.......4.........ciąża ...........młp mataii.........Magda............30.....1...........ciąża ..........podlasie Sylka28H......Sylwia............27......3.........ciąża. .......wielkopolskie kamila82......Kamila...........25.....7..........27.01.0 9 ......Zabrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla dwóch nowych ciężarówek katariny i samanty, psycha ma duży wpływ, ale piszę też do was bo ogladałm ciekawy poranny program, w którym była mowa o tarczycy, niestety jej zła praca ( nadczynność lub niedoczynność) prowadzi do problemów z płodnościom. Może poszukajcie sobie w necie o objawach jakie występują przy tych schorzeniach i sprawdzcie czy czasem was to nie dotyczy. A ja kochane walczę z mdłościami i upałami, jest ciężko ale obiecałam sobie po starankach, że nigdy nie będę narzekać na stan ciążowy mimo, że będzie ciężko i trudno. Pierwszą ciąże też miałam z komplikacjami i pobytami w szpitalu i teraz zanosi się na powtórkę, ale dam radę. Wiem, że nie jedna z was staraczek czeka na te mdłości ciążowe. Będę dalej was podczytywać i życzę kolejnych brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka, ty to masz cudnie. Jedno małe dziecko i kolejne w drodze :-)) Ciepło się trzymaj, mam nadzieję, żę dolegliwości tym razem nie będą tak dokuczliwe. Proszę napisz jak wygląda kwestia sluzu w ciązy. Czy zmienia się on od razu. Kiedy to zauważyć można pierwsze zmiany?? Ja zawsze po jajeczkowaniu nie mam prawie w ogóle ś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) mam do Was pytanie...co wiecie na temat znieczulenia miejscowego u dentysty?!jutro mam miec leczony i nadbudowany ząb (efekt aparatu stałego)i zawsze mam w znieczuleniu bo się panicznie boję.Tu na kafeterii czytałam ze podobno w pierwszym trymestrze nie można brać bo ciąża może obumrzeć ale potem czytałam wypowiedź w necie pani stomtolog i mówiła ze teraz te anestetyki są tak zmodyfikowane ze można brać, lepsze podobno to niż stres podczas zabiegu...kurcze boje sie nie chce tego odkładać żeby coś większego z tego się nie zrobiło i wiadomo w ciąży trzeba mieć zdrowe zęby:)pomóżcie...plisssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla dwóch nowych przyszłych mamuś :) Katarina - dla kobiet w ciąży jest specjalne znieczulenie bez adrenaliny. Jest słabsze, dłużej trzeba czekać aż Ci wszystko zdrętwieje i szybciej znieczulenie odchodzi. Moja dentystka mówiła że lepiej jest je wsiąść, bo bez znieczulenia organizm sam ze stresu i bólu produkuje adrenalinę. A ona podobno szkodliwa w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Emka piszę o budżecie mojej gminy:O trochę głupi temat ale bałam się że mi nie dadzą żadnych danych w firmie, wtedy nigdzie nie pracowałam a nie mam znajomych którzy by mi to dali więc wybrałam gminę bo tam materiały dostałam bez problemu;) trochę odetchnęłam że mam teraz spokój z pracą bo robić tak wszystko na raz to po prostu nie mam sił, nie mge się doczekać sierpnia bo będzie wtedy urlopik i odpocznę bo teraz albo śni mi się nauka albo praca:O a miewałam kiedyś fajne sny z seksikiem;) oczywiście z mężem:P a teraz albo się ucze albo szyję po takiej nocy wstaję bardziej zmęczona niż się położyłam:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Madu - robiliśmy to badanie po 4 cyklu nieudanych prób. Wyglądało to tak, ze zadzwoniłam do laboratorium i zapytałam o badanie nasienia. Pani umówiła nas na konkretny dzień godzinę i powiedziała, że \"material\" można dowieźć w ciągu 30 min. po 3-4 dniach abstynencji (i koniecznie musi być przewożone w ciepłym). Akurat był to styczeń i było bardzo zimno. Teraz nie będzie z tym problemu. Zapytano nas w laboratorium czy chcemy podstawowe badania (ruchliwość, ilość itp) czy rozszerzone włącznie z przeciwciałami i posiewem bakterii. Wzieliśmy cały pakiet żeby miec z glowy. Za całość zapłaciliśmy chyba coś.. 130 zł. - no już nie pamiętam dokładnie, ale coś koło tego. Musisz sprawdzić w 2-3 laboratoriach bo ceny i warunki są bardzo zróżnicowane. U nas badanie wyszło dobrze. Co do hsg to nadal jestem na tak, chociaż już sama nie wiem czy robić teraz- przed wyjazdem czy poczekac i na spokojnie po powrocie. Zobaczę. Miu i inne dziewuszki pozdrawiam serdecznie! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczeta, kATHREEN, jesli zrobisz HSG to prosze podziel sie wrazeniami. Slyszalam, ze jest to dosc bolesne. Mam zamiar zrobic to w szpitalu w W-wie. Plan jest taki, ze jak w przyszlym mies sie nie uda to zrobie badanie sluzu (bo jest obo konieczne, zeby bakterie sie nie rozniosly), moj zbada swoje ~ . No a potem hsg... ale sie go boje :-() Mam obawy, że w czasie zapalenia przyatków, które kiedys miałam doszło do zrostów jajowodów. No, ale cóż......trzeba to przejsc jesli jest taka koniecznosc. A propos, czy wiesz moze jak o jest z badaniem sluzu przed hsg, jak ono wyglada i czy to jest ono polaczone z badaniem wrogosci przed ńasieniem? Aga, no niestety na temat budzetu gminy to chyba nic nie mam :-(( ale trzymam kciuki, abys tą pracę ukończyła na 5 i egzamin zdala celujaco. Da to tobie energetycznego kopa jak sadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne że powiem jak było. Tez słyszłam o badaniu na obecność bakterii, ale czytałam tez, że niektórm lekarzom wystarczy cytologia (?) Ja z koleii jak zadzwoniła i zapytałam czy mam mieć jakies badania prze powiedział, ze nie.. mi to na rękę tylko żeby sobie problemów nie narobić. Ponoć lekarz jest bardzo dobry więc nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathreen 🌻 dzieki za odpowiedź - dzowniłam właśnie do labu - koszt badania 20 zł (tego podstawowego na ruchliwość - spermiogramu, bez posiewu), czas oczekiwania na wyniki 2 dni, abstynecja od seksu, alkoholu i papierosów - 3 dni przed. Mozna dostarczyc materiał do badania do pol h. Czyli wszystko podobnie. Chyba zrobimy za 2 tyg to badanie, bo teraz sie rozjeżdżamy w delegacje oboje. Czy ktos wie jak wygląda to badanie na wrogość śluzu....? buziaki kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathreen, słyszałam że badanie na tzw. \"czytość pochwy\" warto zrobic. Cyt nie wystarczy. Ale to oczywiscie opinia mojego gina. Jak patrzyłam na kliniki lub szpitale warszawskie to większość tego posiewu pochwy wymaga, artugemntując, że jesli są baketrie, to żeby się nie rozniosły. No ale, vo lekarz to szkoła. Możesz swojego podpytać. Jak nie jest kosztowne, to warto w razie co zrobić. To mój co prawda dopiero 3 cykl, ale czuję, ze zaraz dostanę znienawidzona @ :-((( :-(((( Zastanawiam się, czemu tematu dziecka nie poruszylismy wczesniej. Byly pewne przeciwnosci, przede wszystkim kasa i brak stałej umowy. Jednak załuję... chociaż mój M mówi że dopiero teraz do tego oboje dojrzelismy i chcemy dzidzi. Jednak pewien niesmak pozostaje. Niebawem 30, a póki co nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madu ja tylko gdzieś czytałam, że chyba trzeba pobrać próbkę śluzu w ileś tam czasu po stosunku no i ogląda się to pod mikroskopem. Ale sprawdź to bo pewna nie jestem. Emka - też żałuję, że tyle czasu uważliśmy - aż mi się śmiać chce jak bardzo ;-) a tu prawie rok bzykania i nic z tego. Gdybym wcześniej zaczęła to może już byłabym w ciąży. Ale wiesz jak to jest - łatwo teraz gdybać. Nawet nie podejrzewałam, ze będą z tym jakieś problemy. Gdyby człowiek wiedział, że się przewróci to by sobie usiadł... Ale głowa do góry najważniejsze, że już zaczęłyśmy leczenie - teraz to tylko kwestia czasu i każdej się wkońcu uda. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski ja to powinnam się dopiero martwić kilka lat stosunek przerywany potem jakieś 2 lata tylko mierzenie tempki a teraz poszliśmy na całość i zero wpadki przez jakieś 7 lat!! myślicie że to możliwe?? ale nie robimy badań, nie jesteśmy na to gotowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski ja to powinnam się dopiero martwić kilka lat stosunek przerywany potem jakieś 2 lata tylko mierzenie tempki a teraz poszliśmy na całość i zero wpadki przez jakieś 7 lat!! myślicie że to możliwe?? ale nie robimy badań, nie jesteśmy na to gotowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATARINA20 - moje serdeczne gratulacje :) Bardzo się cieszę :) Super, że dolna tabelka się zapełnia :) Oby było nas więcej :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emka - u mnie w kwesti śluzu ciążowego nic nowego nie zauważyłam, w ciąży podobnie jak po ważne jest czy jest on bezbarwy, jeżeli jest jakiegoś koloru lub nieprzyjemnego bardzo zapachu to mozliwe, że mamy jakomś infekcję z którą trzeba walczyć. Polecam co jakiś czas Tantun rose (saszetki roztworu) super działają na te nasze babskie problemy. Z tymi objawami ciązowymi jest naprawdę różnie, w moim przypadku gdyby nie brak @, to nie wiedziałabym że to już ciąża, bo typowe objawy typu mdłości, rosnące piersi, wrażliwość na zapachy pojawiają się około 7 - 8 tygodnia ciąży, więc nie ma sensu ich wypatrywać. Ale każdy organizm jest inny i może u innych dziewczyn objawy są szybciej. Chciałam jedynie napisać, że jak @ się spózniała a ja czekałam kolejne dni, nim zrobiłam test to cały czas miałam wrażenie, że @ przyszła i biegłam do łazienki to sprawdzić, a tam nic. Przy pierszej ciąży też tak miałam, nie wiem czy inne dziewczyny podzielają taką obserwację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Sylka ja się z Toba całkowicie zgadzam...@ zawsze miałam jak w zegarku chociaż szczerze mówić w tym miesiącu wyliczyłm źle dni płodne że niby miało się nie udać a tu proszę jaka niespodziewanka....właśnie, gdyby nie to że dzień przed @ nie miałąm plamienia też bym nie robiła testu:D a teraz jestem przeszczęśliwa;D chociaz muszę z wielu rzeczy rezygnowac, np z rehabilitacji bo podobno nie możn się rozciągac a ja niestety mm problemy z kolanem i dużo ćwiczeń wzmacnia też mięśnie brzucha ale co tam...dla dzidzi WSZYSTKO.u mnie też brak mdłości,czasami mnie brzuch zakłuje i jestem troche senna ale to jak zawsze ;p POZDRAWIAM i trzymam za Was dziewczynki kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarina i Sylka, dziekuje pieknie za wasze informacje :-) :-)) Mój M uważa, że to akurat teraz powinno sie udać, bo zrbiliśmy sobie wakacje i dlaczego. Zawsze marzył, aby począć potomka w fajnym miejscu, a nie tak zwyczajnie. Chociaż mi to obojętne. Bardzo się cieszę z waszych brzuszków i trzymam kciuki aby wszystko przebiegało bez zakłóceń. Katarina, myślę ze cwiczyć w ciąży to spokojnie można, bez przesady. Pamiętam, że Martyna Wojechowska opowiadała, że w ciąży weszła na Mont everest, więc ......... chyba nie cnie stoi na przeszkodzie. U mnie w klubie kobietki przychodzą na normalne ćwiczenia z piłkami (odciąża kręgosłup). Więc może po prostu podytaj lekarza lub instruktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga25_........Agnieszka......25.....7.........7.06.. ......podkarpacie madu..........Asia..............29....8...........26. 06......podbeskidzie kamka82......Kamila...........25....3.........3.05... . ...łódz/gdynia valeri..........Aga...... / ???? Kathreen .... Kasia ............31.....9.........12.05........Wr miumiumiu....Kasia....................4.......... 22.05 .......ok.Wawy Łezka29.......Maja.............29.....6..........przerwa . ..dolnyśląsk ashia..........Asia...............25.....2.........przer wa......Wawa virtualia......Lucy............. 29.....0 -musze czekac do wrzesnia ania741.......Magda............25.....2..........30.03 ..... śląskie samanta27...Agnieszka........27.....4......... przerwa....Irlandia melcia24......Kasia.............24.....4..........21.06 .....podlasie anna6889......Ania.............39.....5.........21.06 ...dolnosląskie Hannaa.........Hania.......... 36.....9...........3.05.......śląskie Martt...........Marta...........27.....11..........01. 07.....dolnośląskie EMKA_007....Magda............29......3...........09.06.. ......W-wa KATARINA20....Kasia...........21......4...........1.06.. ........Bdg Kait.............Kasia............31....przerwa.....x... ..........śląskie ja-neczka......Janka...........36..nie liczę.......7.06..........śląskie hugosia....... kasia.............27 .....4 ........1.07? ....... śląskie BRZUSZKI Karo91........Karolina..........23.....1...........20.10 .08......FR Agusia79......Agnieszka.......29......2.........16.11.20 08 ..........łódzkie Elmirka85.....Ania..............23.......4.........ciąża ...........młp mataii.........Magda............30.....1...........ciąża ..........podlasie Sylka28H......Sylwia............27......3.........ciąża. .......wielkopolskie kamila82......Kamila...........25.....7..........27.01.0 9 ......Zabrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuje tabelkę. Dzisiaj przyszła @ :( :( :( . Myslałm ze w tym cyklu nam sie uda. Nie wiem chyba pójde do gina moze ona mi cos doradzi. Zleci jakies badania kontrolne . Co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugosia, poczekaj moze jeszcze ze 2 mies., a tym czasie zrób dokładne notatki nt cyklu. Jesli poczujesz sie z tym lepiej, to zrób sobie podst badania: tarczyca, cytologia, usg i krwi (fsh, lh i progesteron). Zawsze to nie zaszkodzi. Chociaż wiem, że oczekiwanie jest straszliwe trudne. Sama jestem przed @ i sądze ze to nie ten miesiac :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugosia 🌻 uszy do góry to dopiero 4 cykl 🌻 kathreen - no tez mi sie wydawalo że to tak wyglada ale kurcze przeczytałam gdzieś, że to się sprawdza jak pelmniki zachowują się w sluzie z macicy i się zaczęłam zastanawiać jak oni ten sluz pobierają :O co tam babeczki u was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo nieregularne miesiaczki ostatnio za 23 dni a w tym miesiącu za 27. No i jak ja mam tu wyliczyc dni płodne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×