Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Malina1974 i pół

Od czego zacząć budowę domu - prosze o rady

Polecane posty

Gość Malina1974 i pół

Cześć !!! Chciałabym zacząć budowe domu ale kompletnie sie na tym nie znam. Mam działkę na wsi i projekt domu. Od czego zacząć, gdzie po kolei się udać, chodzi mi o formalnoości typu pozwolenie na budowe itp. Prosze o pomoc. Napiszcie też ile mniej więcej to trwa - no tak żeby można było wylewać fundamenty. Wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kujawska
http://forum.muratordom.pl/ Najpierw do urzędu gminy, a tam już Cię pokierują. W każdym następnym urzędzie będą Ci mówić gdzie dalej;) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz kupic mapke sytuacyjno-wyskościowa szt.4 z tymi mapkami do urzedu gminy po wniosek o wydanie decyzji o warnkach zabudowy..czekasz na nia ok2miesiecy..potem projekt oddajesz do adaptacji...łatwisz w gazownictwie i energetyce...jak to juz bedziesz miala:adaptacja projektu,pozwolenia z gazwonictwa i energetyki skladasz w starostwie o pozwolenie na budowe..i znow czekasz...jak masz pozowolenie...budujesz..ja jestem na etapie gazownictwa i energetyki lada dzien kupuje projekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze w miedzyczasie geodeta musi zrobic mapke do celow projektowych..usytuowac dom na dzialce...itp.jesli dzialka jest rolna musisz ja jeszcze przerobic w budowlana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
i jeszcze zobaczyc czy ci sie ta dzialka nadaje pod dom czyli zrobic ekspertyze terenu - juz nie jeden widzialam w polsce stojacy do pasa w wodzie :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tez...ja nie robilam tego..chciaz wiem ze w naszym przypadku i tak woda bedzie stala ale to przy ulicy anasz domek bedzie ok15m od ulicy,,wiec nasz nie bedzie stal..ale watro to sorawdzic..u nas raczej rowna dzialka jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesadzilam z tymi 15 metrami....ale bedziemy tak stawiac zeby dom nie stal w wodzie..zawsze mozna teren troszke podniesc..to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina1974 i pół
Tu można zobaczyć projekt domu który wybrałam :http://www.projekty.ign.com.pl/?id=151&p=detail , dodam że będzie podpiwniczony i pomieszczenie gospodarcze i co przeniesione do piwnicy a dzięki temu powiększona łazienka. Co myślicie o tym projekcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac..my sie zastanawialismy nad tym wlasnie domkiem..ale wybralismy inny..sluchaj jak pomieszczenie gosp.usuniesz to chyba bedziesz musiala zrezygnowac z drzwi do garazu...ale na ogol bardzo fajny..nam ta lukarna z balkonem nie odpowiadala...jest bardzo fajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy stan surowy
? i czym się różni otwarty od zamkniętego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan surowy to same mury i dach, bez instalacji, tynków, posadzek; otwarty nie ma okien i drzwi wejściowych a zamknięty je posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
jak wy to ogrzewacie - czym i ile rocznie was to kosztuje? ile taki dom zuzywa energii rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bidortaa, jeżeli pytanie było do mnie, to ostatnio opisywałam co nieco w topiku Zagroda babuszki, albo Marzę o domu w starym stylu (już nie pamiętam co i gdzie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina1974 i pół
Cześć !! A moze ktos mi jescze pomoze w takiej kwestii: chcemy mieć domek podpiwniczony, projekt tego nie zawiera - czy mozemy sobie sami wykopać i rozplanować piwniczkę czy potrzeba miec na to projekt (nasz zakupiony projekt nie zawiera piwnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadugadu
musisz zrobic adaptacje...wprowadzic zmiany w projekcie...a ta zmiana ma byc czesciowe podpiwniczenie domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśko
mam pytanie , ile kosztuje (oczywiście szacunkowo) taka zmiana w projelkcie jak podpiwniczenie lub częściowe podpiwniczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz_pawlowski
Witam wszystkich poczytalem to forum i wiele nowego sie dowiedzialem. Mam w planach budowe domu, posiadam duza dzialke w ksztalcie "L" czyli wiazd szerokosci 12m i dlugosci 24m i dzialka szerokosci 30m i dlugosci 106m tu pojawia sie moje pytnie: czy dom ktory chcialbym wybudowac moze stac w innej lini niz domy stojace sasiadujaco? I nastepne pytanie: dzialka nie jest dzialka budowlana, czy moge ja podzielic na 2 - jedna zostawic jako pole uprawne a druga przekwalifikowac na dzialke budowlana? Prosze kogos o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość info12
Proponuję odwiedzić stronę umowa-bud.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrozka
Najpierw odłóżcie na tyle kasy, aby wam na wszystko wystarczyło. Niestety koszty szokują. My mamy domek piętrowy ze schodami prudlik - koszt to 600 tysięcy, ale było warto, bo mamy to, o czym marzyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś jeszcze się wypowie . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huskwarna
U mnie było tak: najpierw kupno działki , potem w urzędzie pytania o warunki , plany itp, następnie architekt który wszystko sprawdził ,wyliczył , zaproponował i mój wybór projektu wykonał ,naniósł , geodeta itp.Ja musiałam kursować między gminą , energetyką , wodociagi , geodezją, nadzorem budowlanym , rejonem dróg . Gdy już wszystkie papiery miałam to budowę zaczynałam , wtedy nie było takich firm króre budowały pod klucz , tylko do każdej sprawy jakiś inny spec , i tak powoli stanął dom , potem odbiór i nareszcie na swoim "wolność Tomku w swoim domku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilek2
Ja domu nie budowałem, a kupowałem razem z tym biurem nieruchomości w Poznaniu: http://www.imperial-nieruchomosci.pl/ i jestem bardzo zadowolony, bo budowa domu zajęła by mi o wiele więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina34
Uważam, że budowa domu to niesamowicie pracochłonna rzecz - a jednocześnie satysfakcja na całe życie :-) Nie ma nic lepszego niż poczucie, że masz coś swojego - od początku do końca ;-) Zwłaszcza przy dzisiejszych cenach mieszkań! Osobom, które wahają się co do budowy domu i nie wiedzą, czy dadzą radę przetrwać ten proces - polecam firmy, które zajmują się tym kompleksowo ;-) Ja korzystałam z usług http://auris.pl/ - polecam, bo mają dobre referencje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim zaczęliśmy budowę, musieliśmy przekwalifikować ziemię, w związku z tym, że było to w okolicach Parku Krajobrazowego, trzeba było zrobić ekspertyzę przyrodniczą. Masakra, zawsze myślałam, że takie ekspertyzy robi się przy dużych inwestycjach, a tu proszę. http://eco-expert.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam zainteresowac sie wynajciem kogos kto bedzie przeprowadzal nadzór budowlany, to bardzo przydatna rzecz, bo dzieki temu wszystko sie trzyma kupy ;) Ja wspołpracowałam z http://ekspertyzy.waw.pl/kontakt/ , polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ktoś jest już na etapie robienia fundamentów itp., szuka dobrej hurtowni stali, warto wpaść do http://www.primostal.pl/, kupiłem u nich materiały na zbrojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście solidne fundamenty to podstawa. Ja już szczęśliwie kończę budowę, mam nadzieję w lato się wprowadzić. Teraz ogarniam ogrodzenie, które będzie stalowe. Zdecydowałem się samodzielnie je robić, już zamówiłem stal w http://elka.gda.pl/ - pozdrawiam wszystkich budowniczych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno będzie potrzebny geodeta, jeżeli oczywiście macie już działkę. Geodeta to pierwszy fachowiec, z którym będziecie współpracować. Mi pomagał www.geodetaolsztyn.com. Jest sporo formalności na początek, ale doświadczony człowiek na pewno was przez wszystko przeprowadzi. Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×