Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarsis

Blokada do uczenia się ?

Polecane posty

Gość Katarsis

Opiekuję się 5-letnim chłopcem. Jego rodzice twierdzą, że ma blokadę by zacząć uczyć się pisać, ćwiczyć literki itp. I to prawda. Staram się go namówić by choć trochę poćwiczył jak życzą sobie jego rodzice, ale bezskutecznie. Oni mu kupują takie książeczki-cwiczenia gdzie ma przykładowe ćwiczonka dla 5-7 latków. Nie wiem czy to dobry pomysł , bo wydaje mi się, że każde dziecko rozwija się inaczej i przymuszając go można go zniechęcić. Pamiętam, że jak byłam dzieckiem to uczyłam się od drukowanych i później sama bardzo chciałam klecić wyrazy z tego co się nauczyłam. A dla mojego Pięciolatka nawet rysowanie szlaczków to katorga. Fakt, że dziś dla większości dzieci mogłyby istnieć tylko bajki i gry komputerowe.... Jak go zachęcić do nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liczenie- na cukierkach:P takie małe landryneczki są;) pisanie itp- z książeczek dla młodszych- te książki 5-7 lat- sa bardziej na 7 lat niz na 5- nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest też duzy wybór ksiażeczek ze szlaczkami,falami itp w formie zabawy,tak samo z literkami i cyferkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarsis
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi.... Właśnie tak myślałam, że to zbyt szybko wprowadzać dziecko od razu w pisanie literek bez uprzedniego przygotowania opartego na jakiejs zabawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×