Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pikaczpikacz

problemy po cesarce

Polecane posty

Gość mama 88
Witam. Ja jestem 2 miesiące po cesarce.Wszystko ładnie się zagoiło, ale od tygodnia czuję silny ból w okolicy rany. Mam wrażenie, że rozrywa mnie od środka. Czuję się tak jak czułam się zaraz po cc. Niestety i w moim przypadku cięcie było konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka2008
witam ja jestem 8 miesiecy po cesarce mialam ja z powodu braku rozwarcia urodzilam 21 dni po terminie. od 3 miesiecy krwawie mam 2 dni spokoju i znow krwawienie . kilka dni temu mialam lzeczkownieczekam na wynik ktory ma byc po 21 dniach ale nadal krwawie boje sie na usg wyszly torbiele ale lekarze nie wiedza co mi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajtka
Jestem w drugiej ciąży (pierwsze CC) i mam wrażenie że teraz w miejscu rany skóra robiła się jakaś twardsza i ciągnie mnie. To dopiero 17 tydz i w sumie mam mały brzuszek ale żeby mnie az tak ciągło, czy to możliwe, że rana po pierwszej cc może nagle zacząc boleć? Pierwszą cc miałam prawie 5 lat temu i nie miałam po niej żadnych problemów. Czy któraś z was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka2008
hej ja urodzilam przez cesarke chociaz chcialam naturalnie powtarzam naturalnie ale nie stety bylam 10 dni po terminie mialam balonik czopki 2 testy z okscyny i nic bez rezultatu nie bylo rozwarcia???????????????? niektore dziwczyny nie moga same urodzic niestety bylam u ginekologa dostalam teraz hormony nadal po lyzeczkowniu krwawie czekam na wynik zostalo 2 tygodnie ale jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrina_k
Witam. Jestem ponad 2,5 roku po cc i było to straszne przeżycie dla mnie i męża. Byliśmy nastawiani na poród rodzinny, jednak skończyło się to cc. W skrócie opisując: byłam 7 dni po terminie, zaczęłam krwawienie w poniedziałek, a do szpitala trafiłam we wtorek(bo nie było miejsc w szpitalu). Z wtorku na środe miałam straszne bóle, a ok. 9 rano podłączyli mi oxyt. Po ok.2 godz. Mąż poszedł po lekarza, bo miałam b. silne bóle i wcale nie oznaczały one zbliżający się poród. Ale lekarz stwierdził, że tak ma być. Za jakiś czas przyszedł inny, a za nim cały sztab personelu. Zaczęłam tracić przytomniśc... i tak doszło do cc. Córka onelu. Zaczęłam tracić przytomniśc... i tak doszło do cc. Córcia zdrowo się chowa, natomiast ja po porodu cały czas mam jakieś problemy. Prawie 4 mies. krwawienia po porodzie(jakiś płyn się zbierał od środka na ranie), za jakiś czas ogromny ropień na piersi (karmiłam piersią) i kilkakrotne kłucie i usówanie ropy. Oczywiście mam zgrubienia wyczówalne po cesarce. Teraz od ponad 8 miesięcy mam silne bóle z lewej strony blizny po cc, takie jak by guzki (piekące i kłujące) zwiększające swoja obietośc. Rośnie to tak ok. tygodnia, później znika, przerwa z 2-3 tygodnie i na nowo się zaczyna. Jest to tak potworny ból,że mam problem z siadaniem, chodzeniem, podnaszeniem... Moja p. doktor podejrzewa endometrioze. Musze zrobić jakieś usg powłokowe i zobaczymy. Mam nadzieje, że nie trzeba będzie iść pod nóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIA.29...
MAM TO SAMO JAKBY KTOS MI MOGŁ POMÓC W PRZEŁAMANIU STARCHU CIERPIE JUZ 2 LATA PROSZE JESLI JEST KTOS JUZ PO TYCH DOLEGLIWOSCIACH CZEGO ZYCZE KAZDEJ Z NAS POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypatologia
gronkowiec zlocisty - to moje powiklanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama też po cesarce
Hej Ja również miałam cesarkę - 3 lata temu, dziecko w czasie porodu nie chciało wstawić sie w kanał rodny, a małemu spadało tętno... no więc cc...po porodzie czułam się fatalnie, po 6 godzinach kazano mi wstać i isć się okąpać :( teraz twierdzę ze lepiej bo szybciej do siebie doszłam Jak przed ciążą nie miałam bolesnych okresów tak po ciąży tak jak ktoś tu to określił "ściany gryzę". Po prostu masakra :( Boli mnie zazwyczaj jeden jajnik, cały kręgosłup i mam skurcze bardzo bolesne. Mam specjalne tabletki na receptę bo bez nich chyba umarła bym :( Poza tym wydzielina to nie tylko sama krew, ale i skrzepy. Co prawda okres mi się skrócił bo trwa tylko 3 dni ale to i tak marne pocieszenie :( No i jeszcze jedne fakt, czasami przy współżyciu ból :( Wszystkie te objawy opisałam swojej doktorce, ta stwierdziła iż wszystko to świadczy o ENDOMEDRIOZIE czyli o zrostach:(:(:( Wykonała mi USG które wyszło dobrze, na jajnikach, macicy, na ranie po cc zrostów nie ma. Kazała zrobić dwa badania które równiez wyszly dobrze. Doktorka wiec na podstawie opisanych przeze mnie objawów mówi iż to początek endomedriozy :( którą na szczęście da sie wyleczyć tabletkami, bo jeśli jest zrost trzeba już operować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cesarkę planowaną. Ze względu na pogłębiającą się wadę wzroku- tyle, że mogłam rodzić naturalnie (wada by mi poleciała o jakieś 2 dioptrie ale co to jest przy -7 to różnicy nie robi -.-) tyle, ze bałam się naturalnie rodzić :( Cesarke zniosłam rewelacyjnie. Na 3cią dobę sama wtachałam dziecko na 3cie piętro do domu :) Ale nie będe kłamać, że nie bolało, bo bolało cholernie- w końcu to operacja :/ Co do zrostów... miałam bardzo fajną położną, która już od pierwszego "spaceru" po cc kazała mi chodzić wyprostowana i podnosić stopy a nie nimi szurać. powiedziała, że im szybciej się wyprostuję i zmuszę się do "ładnego" chodzenia to są dużo mniejsze szanse na zrosty. potwierdzila to moja ciotka, która nerkę miała wycinaną- jej też tak lekarz kazał.... no i w sumie chyba zrostów nie mam ^^ tzn nic mnie nie boli... ale jak się położę i pomacam to miejsce po cearce toi czuję takie zgrubienia... nie wiem co to ^^ I jest jeszcze dziwna rzecz :/ nad szwem mam taki "pasek" o szer. mniej więcej 1-1,5cm, który jest taki dziwny... tzn skóra jest dziwna... tak jakby boli, jakby czucia nie było, ale denerwuję strasznie jak się dotyka :/ i właśnie nie wiem co to jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama też po cesarce
Ja do dwóch lat po cc nie miałam czucia w okolicach rany i troszkę powyżej. Jesli czujesz zgrubienia to moze idź do lekarza, mogą to być faktycznie te zrosty, a im wcześniej tym sa większe szanse ze tabletki go zabiją.Później trzeba juz ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIA.29...
Czesc czy jest juz moze ktos kto ma za soba te dolegilwosci !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIA.29...
droga beatko jesli jestes juz po wszystkim czego zycze ci z calego serca odp boo mam ten sam problem i tak samo mnie boli piecze i kłuje ból jest nie dozniesienia i chyba juz jutro pojade do szpitala ale starsznie sie boje a trwa to juz 2 lata pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuuulianna
itam miałam cc 16 miesięcy temu do tego czasu współżyłam moze z 5 razy gdyż za kazdym razem odczuwam przeszywający bol jajnikow i są problemy z wprowadzeniem........dzisiaj bylam u lekarza i niby wszystko ok ale przepisal mi jakis lek na stan zapalny, po czym stwierdzil ze nie moze wyklucyc zrostów, czy to mozliwe zeby to wlasnie byly zrosty?jaki moze byc inny powod bólu podczas stosunku po cc? dodam ze po cc czulam sie rewelacyjnie i nie bylo jakichkolwiek powiklan, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafelelek napisz mi proszę jak twoje dalsze leczenie. Przeczytałam cały ten post i ja mam takie same problemy- cholerne bóle w czasie owulacji, wychodzące jelito jak kiełbacha po stronie prawej i częste bóle brzucha. byłam u 2 gin i twierdzą, że pod wzgl ginekologicznym wszystko ok, ale o co chodzi do jasnej cholery. Wybieram się do gościa który ma doktorat z przepukliny i może on mi coś powie. To była moja pierwsza cesarka - konieczność córcia miała położenie miednicowa i 3 razy miała obwiniętą szyję pępowiną- przy cc powiedział mi lekarz, że gdybym rodziła naturalnie to bym dziecka nie miała - super, co?- brawa dla tego pana. Chcę zajść w następną ciążę i muszę zrobić z tym porządek- ktoś kompetentny musi mi powiedzieć czy mogę mieć więcej dzieci czy to co się ze mną dzieje to coś poważnego, co może pogorszyć następna ciąża. Dlatego napisz kafelelek czy zrobiłaś tą kolonoskopię i jakie efekty i diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×