Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jarzynowka

owiniecie pepowina-lepiej cc czy sn

Polecane posty

Gość jarzynowka

czesc. za 2 tc mam termin i okazalo sie ze dziecko jest pwiniete pepowina. lekarz zaproponowal mi cc ale dal tez mozliwosc sn. mam pytanko: jak uwazcie lepiej sie zgodzic na cc czy moze sprobowac sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
tyle ile matek-tyle opinii:) ja wolalabym cesarke-pierwsze bole dla mnie byly nie do zniesienia(a mialam urodzic dopiero za parenascie godzin)wiec na wlasne"zyczenie"poprosilam o cc.wiec drugi raz tez tylko cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz zapewne są różne zdania na ten temat. Opowiem Ci historie mojej kuzynki, która urodziła w październiku zeszłego roku. Jej maluszek był owiniety 3 razy na szczęscie miała dość długą pepowine bo inaczej zakończył by się poród uduszeniem malucha. Wcześniej lekarz nie wiedział, że jest mały owinięty. Teraz chyba przez ten poród i to owinięcie mały ma problemy z główką, tzn. z karkiem nie potrafi utrzymać prosto główki (4 miesiące dziecko) i chodzi z nim na rehabilitacje. Więc jakbym miała wybierać wiedząc co jest to chyba wolałabym CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
i tak na margiesie:w papierach lekarz napisal mi ,ze musial przeprowadzic cc gdyz dziecko bylo owiniete pepowina(taka sciema).wiec moze z wielu wzgledow lepiej ta c... dziecko mniej wymeczone pojawi sie na swiecie:) co prawda gorzej bedzie z Toba przez dobe,ale naprawde da sie przezyc:)zycze wszytskiego naj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasimina2
najlepiej niech lekarz podejmie decyzje,bardzo ci wspolczuje sytuacji w jakiej jestes,nie kieruj sie opiniami na forum,pytaj roznych lekarzy co mysla otym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
o:)glowka tez jest wazna:)ie znieksztalcona po porodzie:). czasem maluchy maja takie...jajo.nie wspomne o tym,ze ta troszke jajowata glowa im(tzn nam) pozniej zostaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna jolanda
tak na moje oko, to jak dziecko jest owinięte pepowiną i już wyjdzie do połowy i okazuje się, że pępowiny nie starcza, to już ani w te, ani we w te - ani do od zewnątrz nie wyciągnie, ani wciągnąć do srodka ja bym się na bank zdecydowała na cesarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasimina2
zadna jajowata glowka niezostaje,to sie utrzymuje do kilku dni Chodzi autorce tu o bespieczenstwo,ja bym wybrala cesarke w takiej sytuacji,choc normalnie nigdy niestaje za cesarka,ale mysle ze jest duzo mnijesze ryzyko smierci dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
bez przesady..."bardzo ci wspolczuje"? to normalne...lekarz jest od tego zeby opanowac sytuacje wiec nie ma sie czym martwic.gdyby faktycznie cos bylo nie tak juz by cos dzialal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli pępowina będzie krótka może się zaciągnąć na szyi :O lepiej cc, ale jak już ktoś mądrze napisał lepiej niech zadecyduje lekarz pogadaj z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzynowka
no wlasnie chyba dlatego sie zdecyduje na ta cesarke, tym bardziej ze nie wiadomo czy mala nie jest owinieta dwa razy, lekarz dokladnie tego nie widzi... mowi ze moge sprobowac sn i w razie czego szybko zrobi cc, ale bardzo sie boje komplikacji. Z drugiej strony boje sie komplikacji po cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasimina2
hfgh-widze ze cie zabolalo moja droga,to ze cie poprawilam o tej glowce,i teraz niemilosiernie probujesz sie odegrac,ale wiesz niewysilaj sie tak bo ci galki oczne zaraz wyskocza,i ci jeszcze zylka peknie w dupce. :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzamm
cc bezpieczniejsze w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnnnnnn
Ja bym się nawet nie zastanawiała tylko w takim wypadku cc, ja miałam cc i wspominam bardzo dobrze, a jak dziecku coś się przy porodzie naturalnym będziesz winia siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
?:Orozbawilas mnie:) masz racje!jestes Wyrocznia na tym forum,wszytsko co mowisz jest swiete i kazdy twoj najmniejszy wpis jest przez wszytskich analizowany i podziwiany:)a twoja wiedza jest imponujaca! phi!gdzies mam twoje wpisy szaraczku.a juz ekst o odegraniu sie?:)haha:)szara mysz probujaca na siebie zwrocic uwage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
a glowka moze sie znieksztalcic i nie nudz...minimalnie ale moze..tylko nie widzac tego pod wlosami w pozniejszym wieku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajaks
jejciu autorka porzebuje porady a wy sie klucicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgh
przepraszam,ale to nie ja zaczelam..ktos tu lubi szukac dziury w calym i nic na to nie poradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybralabym na Twoim miejscu CC, mysle ze w tym wypadku taki poród bedzie bezpieczniejszy dla Twojego malca moja kolezanka nie wiedziala ze dziecko jest owiniete...dziecko jej sie chowalo do kanalu rodnego...cala noc sie meczyla, w koncu jej wycisneli dziecko na sile..cale szczescie wszystko w porzadku, ale bylo niebezpiecznie! pojawila sie tu wypowiedź ze przy porodzie SN dziecko moze miec znieksztalcona glowke-owszem, ale nie na zawsze!!! Kosci glowki u noworodka sa ruchome i po porodzie wracaja \" na miejsce\"! nie prawda ze po porodzie naturalnym dziecko bedzie mialo jajowata glowe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadin5
hfgh-kazdy ma oczy i widzi ze to ty jakas walnieta jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego wlasciwie
chcesz rodzic naturalnie? jak ci rozkroja brzuch beda widziec jak dziecko jest owiniete moim zdaniem to o wiele bezpieczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzynowka
dziekuje wam za rady. poprostu boje sie komplikacji po cc, np. ze maluszek bedzie glodny a ja nie bede mogla sie ruszyc etc... mam do was tez pytanie: skoro po cc przez pare godzin nie mozna sie ruszac to w jaki sposob np. mam wymieniac wklad poporodowy? jakos nie wyobrazam sobie wolac pielegniarki po to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×