Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uppp

w sobote robie swoje imieniny-NIE UMIEM GOTOWAC !!co podac!!

Polecane posty

Gość uppp

naprawde nie ma mi kto pomoc z gotowaniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądnij na Mój ulubiony najłatwiejszy przepis - na pewno znajdziesz coś prostego a ciekawego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach napisać
a skrzydełka w miodzie... jakiś placek na zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy braku umiejętności czy w każdym razie praktyki kulinarnej doradziłabym raczej cos na zimno - sałatkę dowolnej maści, jakieś dipy do chipsów lub warzyw, deskę serów (tu nieco większy koszt) mini kanapki itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy co chcesz zrobić i na ile osób czy wolisz ciepłe rzeczy czy tylko zimna płyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
nadal nie mam pomyslu a sobota tuz tuz:( dodam ze nie urzadzałabym imienin ale rodzina i tak przyjdzie z zyczeniami wiec i tak i tak musze cos zrobic wiec ich zaprosilam ateraz dupa zbita:( gosciem bedzie ciocia ktora swietnie gotuje:( i jak ja mam czyms zabłysnac??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donut
Poszperaj po stronach z przepisami:D Całkiem niezłą bazę ma onet http://gotowanie.onet.pl/1,katalog.html Do tego daj jakiś zmyślny alkohol - drinki nie sa trudne do przygotowania i jeśli nie bedzie im smakowało to na pewno zrobi im się weselej :D:D:D Ja tak robie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
wczesniej sie organizujesz i gosciom podajesz plan - dojazd do wybranej przez ciebie restauracji - przeciez nie nauczysz sie gotowac w 1 week end - a poza tym w szkole gastronomiczno hotelarskiej mozesz wynajac sobie kucharza za niezbyt wygorowana cene - przygotowuje ci zakupy, kolacje, przyozdobienie pokoju stolu i serwisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mają rację - w jeden weekend się nie nauczysz. Jeśli nie chcesz zaprosić do restauracji ani wynająć kucharza - zostaje Ci kolacja na zimno: na przykład taki najprostszy zestaw: 1-2 sałatki (nie musisz wydziwiać, wystarczy że zrobisz swoje ulubione) pieczywo w koszyczku masło różne wędliny i sery na półmisku pokrojone pomidory, ogórki, papryka jajka na twardo przekrojone na pół z kapką majonezu tu i ówdzie listek sałaty lub gałązka pietruszki dla ozdoby i wystarczy a na podwieczorek po prostu kup ciasto w dobrej cukierni. i podaj owoce. Możesz też zrobić sałatkę owocową (banany, brzoskwinie i ananasy z puszki, kiwi, pomarańcze, jabłka - wszystko pokroić w kostkę i wymieszać) I nie kombinuj - udana kolacja to smaczna i ładnie podana, niekoniecznie egzotyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram Nyateneri i inne dziewczyny, ja też tak zaczynałam :D , dołożyłabym jeszcze ze 2 rodzaje śledzi, np. po kaszubsku i jakąś sałatkę śledziową, SEKO ma dość dobre i tanie produkty rybne, u mnie rewelacyjnie sprawdzały się też kabanosy pokrojone na kawałki kilku centymetrowe (pod dużym skosem) położone na małym talerzyku wyłożonym sałatą (super wygląda i kabanosek na 1 gryzek ;) ) powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinaex
jesli chcesz zaserwowac cos na cieplo, to ponownie polecam mrozonki - gotowe dania, np. risotto z grzybami, czy cos w tym stylu. zalezy to tez od liczby zaproszonych osob, ale przynajmniej sie nie narobisz i nie musisz umiec gotowac i efekt murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cortess
Fakt mrożonki to dobre wyjście ale zawsze to mrożonki :D Proponuje faktycznie jakieś fajnedrineczki do tego. Proste i coś d Ciebie. Proponuje mojito na bazie bacardi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chomiczek98986876
No coz, ja powiem tak, moje najlepsze imprezy odbywaly sie na bazie smalzyku robionego wlasnymi lapkami ze swiezym chlebkiem razowym...no i do tego wiadomo...cos do popicia :D\\No co do propozycji cortessa....no mohito czy jak sie to pisze jest super, bo nie trzeba dużo kombinować...co prawda \\bacardi może jest do tego drogie,ale jak sie zaprasza babeczki, to przecież nie można walnąć wodki ze sledziami :P\\ buzi i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee tam wódka ze śledziami też nie jest zła ;) z czasów studenckich pamiętam jedną z lepszych imprez w moim życiu: 4 piwa, pół litra wódki, mirinda w puszce i słoik ogórków kiszonych, a do tego wszystkiego cztery śpiewające baby :D super było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronna
też pamiętam parę niezłych imprez tego typu :D Ale skoro do autorki tematu to rodzina przychodzi z życzeniami, wódka i śledzie nie wiem, czy będą na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo fakt, starość nie radość ;) poprawnym trza być :P szczególnie jak rodzina przychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cortess
Rodzinka jak rodzinka - mam taka ciotkę(65lat) której zadna babską libacją bym nie zaskoczyła:):):) Kobieta jest nie do zdarcia heheh Ale pewnie caly tabun takich ciotek na przyjęcie nie przyjedzie hehehe Zresztą nawet nie chciałabym sie z nimi mierzyć bo łepek następnego dnia byłby nie w humorze o innych organach nie wspomnę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamow zarcei an wynos
w jakies knajpie i podaj gosciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
ehhh jutro sobota!!!!!!!! a ja w proszku z pomysłem :( Chba zrobie domowa..pizze... :( ale co do tego?? w planie jest duuuuze pijanstwo wic nie zapcham ich kawałkiem pizzy :( a sałatki jakie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób sałatkę jarzynową i makaronową na zimno: makaron swiderki ugotować, dodać brokuły ugotowane (lub mrozone, wtedy nie gotować), groszek zielony i duzo ogórków kiszonych pokrojonych w kostkę. Wymieszać, zalać majonezem. Pycha. Podaj jajk afaszerowane: jajka ugotować, przekroić na pół, wybrać żółtko, żółtko ugnieśc na masę, pokroić bardzo, ale to bardzo drobno cebulę i dodać do masy na konec dodać musztardę tak żeby masa stała sie w miare gładka. Nadziać jajka, wsadzić zielona pietruszke i gotowe. Zrób sledzie w smietanie. Jka chcesz cos na ciepło to grzanki po hawajsku, dobre i szybkie danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to każdy potrafi
Nie potrafisz usmażyć kotletów schabowych, mielonych, kawałków kurczaka? takie typowe dania, a najprostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze mało Ci propozycji, napisałyśmy co my podałybyśmy na Twoim miejscu, nie podobają Ci się nasze sugestie???? To napisz mniej więcej o ci Ci chodzi!! bo nudne to się staje trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awril
ej,kotku...dziewczyny podaly ci tyle fajnych przepisow,zdecyduj sie na cos!! z tych propozycji mozesz juz niezłe menu ustalic,to naprawde latwe przepisy...i napisz juz po imprezie co zrobilas w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka1
Kup piersi z kurczaka, przyprawę pikantną do kurczaka, dużą paczkę płatków kukurydzianych nestle. Kurczaka trzeba umyć, pokroić w paski o k.2-centymetrowej szerokości, wrzuć je do miski, posyp przyprawą i pokrop oliwą.Sprawdź, czy ta przyprawa zawiera sól - jesli nie, musisz trochę posolić mięso. Paczkę z płatkami nakłuj, żeby wypuscić z niej powietrze i zmiazdż płatki miętoszac je w tej paczce, wysyp na głęboki talerz. Weź blaszkę do pieczenia, dosyć dużą i posmaruj dosyć grubo margaryną, tak,żeby ją było widać. Nastaw piekarnik na 175 - 180 stopni. Na drugi talerz wbij dwa jajka i wlej ok.1/4 szklanki mleka - rozbełtaj widelcem. Na trzeci talerz wsyp mąkę. Maczaj paski mięsa kolejno w mące, jajku i platkach kukurydzianych (panierka) i układaj na wysmarowanej blaszce jak takie gąsienice. Piecz je ok. 25 - 30 minut. Można je odwrócić w trakcie pieczenia. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób jakieś sałatki - przepisów na nie jest multum na kafe. Do tego podaj jakieś koreczki (są w sklepach nawet takie zestawy "mini-warzywek" konserwowych na koreczki) - ze 2 półmiski różnych, zrób ładne kanapki, jaja faszerowane, możesz zrobić tortille (są w sklepach gotowe placki) albo krokieciki i barszcz- jeśli chcesz gorące dania. Fajnym pomysłem jest nafaszerowanie np. szpinakiem takich dużych makaronowych muszli. Poza tym kup jakieś ciasto w cukierni, albo ciasta i będzie git ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co podałaś
w końcu???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
nie podalam w koncu nic, zlapalam takiego stresa i dola, ze tego dnia po prostu wyszlam z domu i wylaczylam telefon :(, teraz jeszcze pewnie rodzina mnie uwaza za debilke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za idiotka
z ciebie... jak mozna sie zalamac czyms tak prozaicznym? no rodzinka napewno Cie juz uwaza za nieudacznika i debilke ^^ ale coz, sama sobie na to zapracowalas- trzeba sie bylo uczyc gotowac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy musi umieć gotować. Nie każdy musi robić imieniny. A wpraszania się gości to ja już w ogóle nie rozumiem. Ja po prostu drzwi nie otwieram, jeśli nie zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×