Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Małgosia29b

pobranie moczu u 6 tygodniowego dziecka

Polecane posty

Gość Małgosia29b

mam pytanie, moze ktos mi doradzi jak pobrac mocz u mojej 6 tygodniowej coreczki. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam łatwiej - synka mam.W aptece można kupić takie specjalne torebki.Kiedyś były przyklejane. Dałam dziecku pić i po jakimś czasie siusiaka w torebkę ,torebkę przykleiłam i poszło.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuje się w aptece takie specjalne woreczki które sie przykleja do psitki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka*
w aptese sa specjalne woreczki do pobierania moczu dla dziewczynek i dla chlopcow przyklekasz woreczek zakladasz pieluche i czekasz az mala na sika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosia29b
czy wasze dzieci po tych woreczkach mialy odparzona pupke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja nie:) no ale to zalezy pewnie ile czasu bedzie ten woreczek przyklejony:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miał .Dałam pić,przykleiłam woreczek i czekałam aż się posiusia.Zaraz potem woreczek odkleiłam,pupcie wymyłam .Trwało to może 20 min.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed pobraniem moczu powinnaś podmyć córeczkę,żeby mocz był jak najmniej zanieczyszczony, moja pediatra twierdziła,że powinno się podmywać albo samą wodą, albo płynem do higieny intymnej, bo podmywanie mydełkiem dziecięcym wpływa na ph moczu - robi go bardziej zasadowym i to zakłuca wynik badania. Zazwyczaj dzieci sikają jak zmarzną, więc najlpiej jak najszybciej po rozebraniu malucha nakleić worek i nawet nie zakładając pieluchy poczekać aż nasika - moja mała sikała co ok.20min (pobierałam mocz do badania kilkakrotnie). Najlepiej tuż po oddaniu moczu odkleić woreczek - bo wtedy unika się kontaktu moczu ze skórą dziecka i eliminuje się zafałszowanie wyników np. domieszką bakterii ze skóry. Acha i nie przejmuj się,że tego moczu będzie malutko - nawet 10ml do badania wystarczy, a czasem dzieci malutko sikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×