Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Cześć dziewczyny, Idę dziś do lekarza. U mnie to już skończony 19 tydzień, to może dowiem się coś o płci? Jak myślicie? Wszyscy mnie pytają czy czuję już ruchy- ja nie czuję, nie denerowwałam się do tej pory...ale te ciągłe pytania mnie dołują i już sama nie wiem. No a u mnie zaczęły się wakacje. Jestem nauczycielką, więc.... Ale we wrześniu mam zamiar jeszcze pracować. A jak Wasze samopoczucie? Nad morzem pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokasta ja tez nie czuje kopniaczkow ale takie bulgotania wiec lekarz powiedzial ze tak jak jelita a jestem w 20 tyg ciazy...lekarz mi powiedzial ze bede jeszcze pokopana jak pilka nozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co mozna brac na wzdecia i bole brzucha w ciazy bo slyszalam za rapacholin i espumisan odpada wiec moze cos naturalnego?? dodam moze ze to nie od przejedzenia bo jem w normalnych ilosciach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymama ja bym jeszcze cos dopisala do tych warsztatow kilka propzycji mam np sciagnie butow po wejsciu do domu zamist robic w nich obchod zostawiajac slady (moze to taka zabawa podchody:D) albo wieszanie kurtki/bluzy na wieszak a nie na krzeslo :o znalazlo by sie tego jeszcze troche ...:o jokasta jak didek pozwoli to sie dowiesz jaka plec:) nie mam pojecia co na ten brzuchol ??????moze jakies czopki???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokasta ja mam dzisiaj malego dolka sama niewiem od czego , tak poprostu wstane czasem ii pentam sie po domu niewiedzac o co mi chodzi :( pogoda w irlandii nieciekawa, pochmurno ale na szczescie nie pada ......narazie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj szczesliwie nie wklada w samochod wiecej niz trzeba ale niebawem chce sobie sprawic motocykl :o musze sie zabrac za gotowanie zupy a niechce mi co ze mnie za gospodyni!!!:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzisiaj wolne od gotowania moj portfel zostal w aucie i pojechal z mezusiem do pracy ! i cokolwiek wymyslilam na obiad to czegos mi brakowalo , wiec wyciagnelam bigosik z zamrazalki i obiadek gotowy :P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj ja marze o bigosie i chyba dzis go zrobie ja musze zupke ugotowac bo moj syn na obiad zjada tylko zupe a zdrugim to roznie no wyjatkiem sa frytki ale to chyba wszystkie dzieci lubia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Jokasta ... jeżli dzidzia nie obróci się pupcią... albo nie schowa tego \"czegoś\" to powinnas sie dowiedzieć co to będzie :) Ja dowiedziałam sie przed wczoraj - pod koniec 18-tego tyg. Trzymam kciuki - daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
NICK............Miasto.............TC......TREMIN....W AG A....PŁEĆ Daffodile......Wojkowice.........21......01.11....56 kg +5...dziewczynka/Inga Marsjanka.....Śląskie.............20.......01.11... 57kg+6 Kasika1........Rzeszów….........20.......02.11 ...64kg+3...dziewczynka Milla77.........Warszawa.........21.......02.11....57kg+ 7kg Maciuś mother.........Warszawa........20.......04.11.....62 +2...chłopczyk agniesza2.....Lublin..............20.......04.11.....53- 3/+4 ewelka1234....Poznań...........20.......06 .11.... happymama....Irlandia...........21.......06.11.....65kg +6...Zuzia Green_Gable...Zach-Pom........14.......06.11.....65 kg+2,2 Ania_1980......Szczecin.........18.......07.11.....66kg+ 4 agnesa1983....Poznań...........19.......09.11.....57 kg+4 Aneta30.........Kraków..........19.......09.11..... 53kg+7 18-nastk.......warszawa........18.......10.11......55kg+ 2,5 Jokasta........ Gdynia........... 19 ......11.11.... + 3kg Marta1983.....Warszawa.......19.......13.11.....65 kg+ 2,5 fajna-aj.........Białogard........19.......14 11.....+5kg-córeńka MarzenaMol....Wisła.............18.......14 .11....+3kg mysza1980.....Warszawa.......18.......15.11.....59 kg+3 Karolinka Linka..Gliwice.........19.......15.11.....50kg+2,5 - Synuś Beata1987.......Śląskie..........18.......16.11.... 62kg+3 bonizz...........Opatów..........19.......17.11 ....66kg+4 - chłopczyk lorinka...........anglia............17.......19.11.....5 5kg+2 kaaczuuchaa...Lublin............18.......20.11 Kasiulka28......Szczecin.........18.......24.11.... .67+1,5 mała_agatka...Łódź..............15........25.11.... 61kg-1 eluś..............Międzyrzecz.....16.......25.11.....55k g-2 Myszkaa25.....Irlandia/Slask....10.......28 .11....53kg Maja_21.........Kielce..............17......29.11.....64 kg-2+0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie dzis szperalam na necie...jednak lekarze czesto sie myla co do plci...mnie w 1 ciazy sie sprawdzila, a tym razem lekarz dokladnie pokazal wargi sromowe duze i male mojej dziewczynki wiec mam nadzieje ze nie bedzie niespodzianek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojej kuzynki okazalo sie w 7 miesiacu ze synek stal sie corka :D:D no ale to byl 5 lat temu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi polozna powiedziala ze " raczej dziewczynka" wiec nie jest to na 100% pewne, ale wszyscy mi mowia ze wygladam na dziewczynke , niewiem jak to sie po brzuchu poznaje ?! jednak poczekam jeszcze z kupowaniem rozowych sukieneczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mowia ze dziewczynka odbiera urode mamie ,a przy chlopcu sie pieknieje jak dla mnie to bzdura....przemek mi wmawia ze bedziemy miec drugiego synka...alez bym mu nosa utarla hehe:p ale wydaje mi sie ze bedzie zbyt poblazliwy dla corki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz nawet w wynikach napisal ze plec zenska, i ze na 100%, wiec mam nadzieje ze sie nie pomylil bo inaczej bedzie mi zwracal za zakupione sukienki:P:P:P:P:P no i sama widzialam corcie:) za to Olaf mial takie widoczne jajka ze hej:P jak lekarz jest niepewny to powinien o tym uprzedzic, bo mozna sie nieźle zdziwic przy porodzie:) Oby do listopada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko, moj Olaf nie jada frytkow-nie lubi. Wogole ziemniakow nie chce...z zupami tez roznie bywa,..czasem wychodze z siebie jak nie chce nic jesc, ale ma tez dni ze naokrąglo wcina wiec nadrabia jakos braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hapymama, Ja też mam różne nastroje. Częściej mroczne niż jasne. Może to ciąża, a może raczej mentalność. Irlandia jest piękna, mieszkałam tam jakiś czas, dokładnie nad oceanem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokasta ja jestem zadowolona ze mieszkam w irlandii , mieszkalam tez w anglii ale po dwoch miesiacach szybko pakowalismy walizki zpowrotem do irlandii , wiec mysle ze moje nastroje sa bardziej ciazowe :P a gdzie dokladnie mieszkalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dziewczyny ... a w ciąży można ogólnie jeść pikantne, ostre? Pikantnego czy ostrego nie jem często, ale jednak bo mam ochotęęęęęęęęęęę :D ...np. przed chwilą ... i tak myślę własnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie slyszalam o zakazie ostrych rzeczy w ciazy predzej po porodzie jak juz bedziesz karmic piersia wtedy dietke trzeba bedzie trzymac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas upał, siedzimy z małym cały dzień w baseniku. Podpuchły mi ręce i stopy:( Dzis mała pierwszy raz miała czkawkę:) To znaczy ja ją po raz pierwszy poczułam. NICK............Miasto.............TC......TREMIN....W AG A....PŁEĆ Daffodile......Wojkowice.........21......01.11....56 kg +5...dziewczynka/Inga Marsjanka.....Śląskie.............20.......01.11... 57kg+6 Kasika1........Rzeszów….........21.......02.11 ...64kg+3.Karolinka Milla77.........Warszawa.........21.......02.11....57kg+ 7kg Maciuś mother.........Warszawa........20.......04.11.....62 +2...chłopczyk agniesza2.....Lublin..............20.......04.11.....53- 3/+4 ewelka1234....Poznań...........20.......06 .11.... happymama....Irlandia...........21.......06.11.....65kg +6...Zuzia Green_Gable...Zach-Pom........14.......06.11.....65 kg+2,2 Ania_1980......Szczecin.........18.......07.11.....66kg+ 4 agnesa1983....Poznań...........19.......09.11.....57 kg+4 Aneta30.........Kraków..........19.......09.11..... 53kg+7 18-nastk.......warszawa........18.......10.11......55kg+ 2,5 Jokasta........ Gdynia........... 19 ......11.11.... + 3kg Marta1983.....Warszawa.......19.......13.11.....65 kg+ 2,5 fajna-aj.........Białogard........19.......14 11.....+5kg-córeńka MarzenaMol....Wisła.............18.......14 .11....+3kg mysza1980.....Warszawa.......18.......15.11.....59 kg+3 Karolinka Linka..Gliwice.........19.......15.11.....50kg+2,5 - Synuś Beata1987.......Śląskie..........18.......16.11.... 62kg+3 bonizz...........Opatów..........19.......17.11 ....66kg+4 - chłopczyk lorinka...........anglia............17.......19.11.....5 5kg+2 kaaczuuchaa...Lublin............18.......20.11 Kasiulka28......Szczecin.........18.......24.11.... .67+1,5 mała_agatka...Łódź..............15........25.11.... 61kg-1 eluś..............Międzyrzecz.....16.......25.11.....55k g-2 Myszkaa25.....Irlandia/Slask....10.......28 .11....53kg Maja_21.........Kielce..............17......29.11.....64 kg-2+0,5 Kilogramy uzupełnie po środowej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...a Jak się odczuwa czkawkę dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki!! ja dzis mam jakis nuuudny dzien!juz od tego ciaglego lezenia bola mnie plecy:(ja jestem osoba bardzo cierpliwa ale jakos dzis ta cierpliwosc mnie opuszcza, pocieszam sie tym ze jutro juz bede miala usg i zobacze dzidka:)no i moze w koncu zobaczy6my czy sie dzidzius i lozysko podnioslo! ja tez juz od kilku dni czuje czkawke dzidka to takie chykanie regularne, az mi sie caly brzuch trzesie,:) karolinko Ty bedziesz miala tak jak ja bo my chudzinki i jak bedzie mial dzidzius czkawke od razu wyczujesz i pewnie zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki! Dziękuję za rady w spr. rozmiarów ubranek. Jest tyle ładnych ubranek, że obawiam się że za dużo nakupuję i nie zdąrzę ich założyć dziecku ;-) Widzę, że coraz więcej jest wpisów dotyczących płci. super. byłam właśnie ciekaa, czy Wam się sprawdzają te wróżby o płci, ale już wiem, że nie. Ja może dowiem się w przyszłym tygodniu, bo idę na połówkowe usg. Pisałyście o brzuszkach, ja słyszłam, że okrągły jest na dziewczynkę i jak się tyje w biodrach. A na chłopca brzuszek jest spiczasty, z tyłu wclae nie widać, że kobieta jest w ciąży, bo ma tylko taką piłeczkę z przodu. Też słyszałam o tym, że jak się ładnie wygląda to będzie chłopiec, bo dziewczynki odbierają urodę. Moja mama twierdzi, że będzie dziewczynka, a moja siostra, że chłopak, bo ładnie wyglądam. Myślałam, że w biodra mi nie poszło, ale jak zakładam bieliznę, to jednak jest troszkę ciasnawa. :-) Agnieszko26 - ja też mam guzka na tarczycy, ale lekarka mówi, że to nic groźnego. Widzisz, to ja mam przesadnie w drugą stronę bo niedoczynność. Też mam przeciwciała jakieś 250. Nie wiem do ilu jest norma. Fakt, najważniejsze, że jesteśmy pod opieką endokrynologa. Mój nie ma specjalności endokrynolog-ginekolog, ale to chyba nie szkodzi. W końcu do ginekologa też chodzę. Może przez te leki nie roztyję się tak bardzo. Widzę, że Wam też przybywa na wadze. W końcu troszkę pocieszyłyście mnie. Dzisiaj moja koleżanka po 3 miesiącach od porodu wskoczyła w ubrania sprzed ciąży. Dziecko miała w chuście. Mówiła,że to bardzo wygodne. Nam się chyba chusta nie przyda, bo to akurat zima będzie a w lecie to już nasze bobasy będą trochę ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowa, mam termin na koniec listopada i mam parę pytań do was. Prawie od początku ciąży towarzyszą mi bóle pleców w dolnym odcinku i bóle brzucha. Podczas wizytu u lekarza jakies 2 tygodnie temu lakarz stwierdził że mam nisko łożysko i zalecił spokojny tryb życia i odpoczynek. Nie wytłumaczył mi za bardzo czy te bóle są ze sobą związane. Powiedział żebym na siebie uważała. Biorę duphaston 2 x dziennie (i hemofer ze względu na niską ilośc hemoglobiny). Czy te bóle pleców połączone z niko ułoóznym łożyskiem są poważne, gdyz boję się o dzidzię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolyncia lekarz kazał żyć spokojnie bo nisko położone łożysko i te bóle mogą prowadzić do utraty ciąży niestety dlatego też dostałaś te leki. Oszczdzaj się żeby dzidzia była zdrowa. Poza tym lekarz w takiej sytuacji powinien dać zwolnienie z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwolnienie z pracy dał i jestem juz prawie 2 tygodnie na L4 ale nie bardzo wiem czy mam koniecznie leżecz w łóżku czy moge np. trochę chodzić np. wyjść do ogródka, jeździć samochodem. Strasznie się boję. dziękują za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×