Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

witam! sporo napisane od mojego ostatniego bycia tutaj :P więc od początku. piszę po prostu przeglądając ostatnie 3 strony, żeby się nie pogubić, więc jak jakiś temat poruszam, rozgrzebuję to przepraszam :) maminko - też mnie martwi że tam zajęcia są od rana, ale moja lekarka powiedziała że lepiej tam chodzić do szkoły bo wtedy łatwiej o poród w tym szpitalu, bo on przeżywa prawdziwe oblężenie. co do mojego faceta to on na pewno nie będzie ze mną zawsze, ale tak co któreś spotkanie urwie się z pracy i już. myślałam na początku o szkole rodzicielstwa przy Centrum Służby Rodzinie, też bezpłatna, ale po tym co od lekarki usłyszałam to już nie wiem. mysza - co do Frania to pewni nie jesteśmy. może Franek, może Antek, może Gustaw, a może coś zupełnie innego :P z dziewczynką nie było zastanawiania a nasz synek od początku problemy sprawia :P zobaczymy co wyjdzie :D kaczuuchaa - przykro mi że nie układa sie tobie w związku. poczekaj tatuś dojrzeje do ojcostwa! zobaczysz będzie dobrze!!! beatko - skąd ja znam problem alkoholizmu ojca :O też jestem przeciwna piciu, nawet w małych ilościach. R o tym wie i jak pijemy to razem, odświętnie. dla nas jak już pić to rzeczy dobre i w takich ilościach aby człowiekowi nie zmąciły umysłu :) przykro mi z powodu twojej sytuacji w domu! wiem jak ciężko jest opiekować się młodszym rodzeństwem, co to znaczy uczyć się po nocach i walczyć o każdy promyk słońca. ale wierz mi dla każdego ono kiedyś wyjdzie! mam nadzieję ze do ciebie uśmiechnie się ono w listopadzie, ze będziesz miała swoje własne maleńkie słoneczko, któremu stworzycie wspaniały dom, Ty i Twój mąż :D oj agnieszo to widzę że ten twój mąż to prawdziwy książę! a ty go tak pilotem? biedak :D ja nie wiem nic na temat pasów o których pisałaś. może i by mi pomogły bo plecki bolą jak ch... co do badań. ja robię co 2 miesiąc. teraz ze względu na ten ból wątroby i pleców dała mi dodatkowo skierowanie na próby wątrobowe. moja lekarka mówi że jak wszystko ok to nie ma potrzeby kłuć tak często. vanilko - co do glukozy to moja lekarka powiedziała że pomiędzy skończonym 24 a 26 tygodniem. marto - ja ten pasek już mam, od dość dawna. teraz robi się coraz ciemniejszy. nie podoba mi się ale co tam :) poza tym pępek już mi wyszedł, a ja nienawidzę wystających pępków. ale co tam :) później znów będę miała piękny brzusio :) dobra teraz piszę o mnie :) odebrałam wczoraj wynki. glukoza super! próby wątrobowe też, morfologia również. dziwi mnie to bo mam skłonność do anemii a tu w ciaży tak świetnie się trzymam :) jedyne co to mam bardzo liczne fosforany w moczu. nie wiem co to znaczy ale zaraz zadzwonie do ginki to się dowiem. bo miałam zadzwonić jak cokolwiek będzie nie tak. moje malutkie kręci się strasznie i ciągle przewraca. ostatnio w poniedziałek na usg leżał w poprzek, jak najczęściej ma w zwyczaju, a dziś jest już nóżkami w górze. czuję jak tak fika koziołki :D zobaczymy kiedy znów się przekręci :) a ja okropą noc miałam. wcale nie spałam :( a R o 6 wstawał do pracy więc wstałam śniadanko mu zrobiłam, ajk na dobrą prawie żonę przystało i poszłam spać. dopiero wtedy zasnęłam i o 9 wstałam :) kończę bo za ten długaśny wpis mnie z forum wywalicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korzystam z okazji że necik jako tako chodzi i aktualizuję tabelkę :D co prawda dopiero jutro kończymy 25 tydzień, ale co tam jeden dzień różnicy nie zrobi :D NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....29.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......29.......02.11 ...64+10.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....28.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........28.....04.11....53 +15. ....Olafek ewelka1234....Poznań........28.......05.11...+10 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......28.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......28.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......28.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....28.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......27.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........27......11.11....58+8........Jeremi? C.internautka..Poznań......27........11.11.....56-2+ 7. .Jagienka Marta1983.....Warszawa...27........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....26.......13.11........51+1 2...Hubert fajnaaj..........Białogard....27.......14.11.....+9... .....Natalka?MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...26.......15.11.....59+9........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....26.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......26.......16.11......62+11 ..Zuzia? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...26.......17.11......69+3,5.......Kubuś lorinka..........Anglia........25........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......26.......20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........25........25.11.... 65-5+6........Synek eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........24........27.11.....53+5.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........24.......29.11.....64-2+4 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
mala_agatko - w środku tygodnia niestety moglabym tylko sama chodzic do szkoly rodzenia, a koniecznie chcemy razem, zeby tatuś też mógł być przy porodzie. W szpitalu są zajęcia podzielone na grupy z samymi mamusiami i na grupy mamusie + tatusiowie. I trzeba sie zadeklarowac, w których zajęciach chce się uczestniczyć. I podobno denerwują się jeśli tatusiowie opuszczają zajęcia. A ja nie chce, żeby ktoś nam w najważniejszym listopadowym momencie powiedział, że mam rodzić sama... A prywatnie będą prowadzić zajęcia dokładnie te same osoby ze szpitala, więc nie powinno być potem problemu z rodzeniem właśnie tam. Jeśli Twój mąż jest w stanie urywać się z pracy i być razem z Tobą na zajęciach do południa, to pewnie, że chodźcie do szpitala i nieodpłatnie. Szkoda kasy, na pewno przyda się na dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....29.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......29.......02.11 ...64+10.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....28.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........28.....04.11....53 +15. ....Olafek ewelka1234....Poznań........28.......05.11...+10 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......28.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......28.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......28.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....28.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......27.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........27......11.11....58+8........Jeremi? C.internautka..Poznań......27........11.11.....56-2+ 7. .Jagienka Marta1983.....Warszawa...27........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....26.......13.11........51+1 2...Hubert fajnaaj..........Białogard....27.......14.11.....+9... .....Natalka?MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...26.......15.11.....59+9........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....26.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......26.......16.11......62+11 ..Zuzia? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...26.......17.11......69+3,5.......Kubuś lorinka..........Anglia........25........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......26.......20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........25........25.11.... 65-5+6........Synek eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........25........27.11.....53+6.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........24.......29.11.....64-2+4 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminko - czyli mówisz o tej szkole prof Laudańskiego, tak? my obgadamy dokładnie tą sprawę jutro, bo jakoś czasu nigdy nie mamy. dziś niestety wróci koło 21 i pewnie będzie zbyt zmęczony na rozmowy. no nic zobaczymy. może się uda :) nie chciałabym placić za szkołę rodzenia. wystarczy że na wizyty do ginka prywatnie chodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np mam darmową szkołę rodzenia z przychodni gdzie prowadzę ciążę i do tego basen za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilko ja wczoraj zaczelam panikowac bo mala sie prawie nie rusza ale wieczorem sie wypiela i majstrowala cos przy szyjce a dzis tez jeszcze nic :( i nachodza mnie czarne mysli... marta ja nie mam tego ciazowego paska a w poprzedniej ciazy wyszedl mi po porodzie lece zobaczyc brzuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta innej mysli nie dopuszczam!! tylko zawsze byla aktywna choc przez chwile dalo sie zobaczyc albo wyczuc a dzis nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinko - spokojnie! dzidzia może mieć bardziej senny dzień :) moja lekarka, kiedy powiedziałam w poniedziłek że właściwie od niedzieli nie czuję malucha, czyli prawie 24 godziny go nie czułam, stwierdziła, że ma lenia i tyle. faktycznie na usg serduszko biło jak należy a bobasek słodko machał łapkami tylko na tyle delikatnie że go nie czułam :) ale za to we wtorek sobie odbił i kopał cały dzień. takie te nasze dzidzie są :) oglądałam brzuszki :) myszo - malutki ten twój brzusio :) mój obecnie dorównuje brzuszkowi beaty a na twoim marto faktycznie kreseczki nie widać, wiec moze ślepa nie jesteś :P chciałam wrzucić swoje nowe, ale jakoś nie mogę połączyć aparatu z kompem. coś wariuje. może później mi się uda :) a ja znów na ból kręgosłupa cierpię. masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka dawaj do mnie na maila to Tobie wrzucę fotke :) No pocieszyłaś mnie że ślepa nie jestem :P Lorinka mój synek przez trzy dni prawie się nie ruszał.. Zmiana pogody była i widać też go dopadło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że ja właśnie na kompa nie mogę wrzucić :( niby komputer widzi aparat, ale nie widzi zdjęć. dziwak jeden. będę próbować. ale dzięki za chęć pomocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche mnie uspokoilyscie 🌼 fajna ja mialam bardzo podobny rozek sprawdzil sie bardzo dobrze ale w domu bo w szpitalu za goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W domku długo nosiłaś dziecko w rożku??? Myślę że w domku to już kocyk starczy ja mam zwykły rożek... Zaraz wrzucę zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
mała agatko - ja przy najbliższej wizycie u mojej gin wypytam się dokładnie o szkołę rodzenia przy szpitalu. Dowiem się jak to jest, jeśli tatuś nie będzie mógł być na zajęciach, a na pewno nie zawsze. Mi też szkoda jest płacić za coś takiego... U mnie też dzidzia czasem ma spokojniesze dni i mało się rusza. Też już było, że cały dzień nie czułam żadnych ruchów, bo prostu były bardzo delikatne. Więc to jest normalne, nie denerwujmy się niepotrzebnie, bo to przecież działa na nasze pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera nie wiem czy nie będzie zbyt cieplo .Pomyslałam o wyjściu ze szpitala i tym ze to jednak już będzie połowa listopada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki bylam dzis u lekarza z dzidzia ok ale moj cukier...mam podejrzenie cukrzycy ciazowej.pamietam ze dzien przed badaniem i w nocy pilam cole moze przez to mam prawie 200 cukru.lekarz kazal mi isc do poradni diabetyczno ginekologicznej,ale bratowa mi mowi abym lepiej powtorzyla badanie i najwyzej wtedy do tej poradni bo mnie moga polozyc w szpitalu...a ja nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie będzie chłodniej zawsze możesz sprzedać taki rożek albo zostawić sobie :) Ja mam rożek ale będę go używać w szpitalu tylko jest w 100% z bawełny do wyjścia mam kurteczkę i komplecik ciepły a w domku to w kocyku :) Naszło mnie na robienie zdjęć więc zaraz was zasypie Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie polecam tych koszul z rozcieciami na cycki:) dziwnie to wyglada , bo koszula sie rozychla i wylaza cyce, nawet jak sa w staniku to dziwnie wyglada. Ja sama takiej nie mialam ale widzialam w szpitalu,.Sama moge polecic koszule na ramiaczkach albo rozpinana z przodu, latwo sie wtedy karmi. Jak ktos ma bardzo duzy biust to lepsza rozpinana. I mysle ze w szpitalu bedzie cieplo. Mimo ze rodzimy na jesien.Jak bylam z synkiem w szpitalu poczatkiem marca to tak grzali ze bylo 26 st!! nie szlo wytrzymac! bo jak rodzilam to byl wrzesien i upaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niee no zaraz si porycze na maxa:( jestem sama w domu to moge... nieiwem czy mam dola czy o co mi chodzi... moj maluch sie od 3 dni tak slabo rusza, zeby go poczuc jakis delikatny kopniaczek czy uderzenie to musze spokojnie usiasc i trzymac dlonie cale na brzuszku dopiero poczuje cos delikatnego:( a byl jeszcze kilka dni temu taaki ruchliwy... we wtorek mam wizyte u lekarza... staram sie uspokajac ze to normalne ze raz jest szalony a raz spokojny ale jakos nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ładnie się rozpisałyście dziewuszki;) ja właśnie wróciłam od moich siostrzenic;) jedna ma 8 lat, a druga 17 miesięcy;) było fajnie;) Zuza przesłodka, a we mnie oczywiście buzuje instynkt macierzyński;) zaliczyłam nawet kupę i zmianę pieluszki :D vanilko i lorinko- co do słabej aktywności naszych Maluchów, to ja wiem jedno... często dzieciaczki mają przestawiony rytm dnia i nocy i są najbardziej aktywne wtedy, kiedy my śpimy. Poza tym, jeśli kobieta długo chodzi w ciągu dnia, to słabiej czuje dzidziusia, bo chodzenie kołysze malucha i dobrze mu sie śpi;) ja ostatnio też tak miałam przez kilka dni i tylko modlę się, żeby Zosi ten przestawiony rytm dnia i nocy nie spodobał się za bardzo;) daff- mój brzuch już dawno cycki wyprzedził;) teraz to ja już nawet mam niezłą lustrzycę :P rożki mi sie podobają, ale ja ich kupować nie będę, bo już mam dwa śpiworki i za chwilę miejsca mi na to wszystko zabraknie... jeśli zaś chodzi o koszule, to właśnie muszę o nich pomyśleć, bo nie mam ani jednej :( dobrze, ze chociaż szlafrok jest;) ciemnej kreski jeszcze nie mam;) wiecie co? jak tak sobie nas czytam, to stwierdzam, że byłoby mi strasznie źle bez naszego topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ale ze szpitala przywozimy dziecko i tak w foteliku, ja bym sie bala trzymac na rekach..mysle ze taki rozek polarowy sie jednak przyda np do spania. Na poczatku maluszek dobrze sie czuje taki opatulony.No i noworodkow nie nakrywamy przeciez kolderką tylko czyms owijamy.Ja uzywalam najpierw rozkow, a potem kocykow do tego celu. Z rozkow szybko dzieci wyrastaja ale wg mnie i tak sie przydaja.Mialam jeden z usztywnieniem i ten mnie wkurzal-to usztywnienie bylo z jakiegos naturalnego wlokna, farbowalo mi rozek no i za kazdym razem trzeba bylo wyciagac gdy sie pralo co bylo niewygodne... a jak maluch wyrosnie z rozka to on sie i tak przydaje , mozna rozlozyc gdzies do przewijania albo jako miejsce do zabawy malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilko, spokojnie! z Maluchem na pewno wszystko jest dobrze.... cos Ci poradzę... zjedz coś dobrego, napij sie kakao, włącz fajną muzyczkę i połóż się na lewym boku... poczekaj chwilke i wtedy zobaczysz- Maluch sie poruszy :D:D:D poza tym- jesli czujesz cokolwiek, to znaczy, ze jest ok :) dzidzius najpewniej ma poprzestawiane godziny i koniec! dla uspokojenia powiem Ci, ze moja Zosia dzisiaj tez jest wyjątkowo spokojna. Czułam ją tylko rano i trochę przed południem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka, mysle ze niepotrzebnie sie martwisz, ale jesli to Cie uspokoi to moze zadzwon do swojego lekarza?dzieci miewaja leniwe dni. Spróbuj polezec spokojnie (najlepiej wieczorem, dziecko w ciagu dnia zwykle spi jak pisze Marta bo kolysanie go usypia), raz na jednym , raz na drugim boku, postukaj w brzuszek...na pewno poczujesz ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×