Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Gość ciężarna internautka
dziewczyny...pomózcie bo zaczynam sie martwic a wizyte u lekarza mam dopiero w czwratek. ni ewiem co ten dzidzius kombinuje ale od jakis 3 dni mam takie uczucie jakby ciągniecia w pochwie. do tego czasem czuje jakies ukłucia. i dzieje sie tak wtedy gdy malutka sie rusza. i nie wiem dlaczego nagle zaczeła mnie kopac w dole brzucha. mam czasem wrazenie jakby chciała sie wydostac. czy któraś z was tez tak ma?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
dziewczyny...pomózcie bo zaczynam sie martwic a wizyte u lekarza mam dopiero w czwratek. ni ewiem co ten dzidzius kombinuje ale od jakis 3 dni mam takie uczucie jakby ciągniecia w pochwie. do tego czasem czuje jakies ukłucia. i dzieje sie tak wtedy gdy malutka sie rusza. i nie wiem dlaczego nagle zaczeła mnie kopac w dole brzucha. mam czasem wrazenie jakby chciała sie wydostac. czy któraś z was tez tak ma?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
przez przypadek dwa razy mi sie wkleiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mną też chodzi strasznie zimne piwko z soczkiem .Hmmmm . Pozostawiam jednak ten temat w sferze marzeń :-) Karmelkowe raz piłam ale nie wchodzilo mi specjalnie . Ja dziś zamykam biuro pół godz wcześniej i lecę na wyklady do szkoły rodzenia . Przyjedzie do mnie cięzarna kolezanka z miasta w którym mieszkaja moi rodzice i razem idziemy ,a póxniej wspólnie wrócimy jej autem bo ja niestety nie dorobiłam się prawka . Ale juz mam postanowione że jak urodzę to zapiszę się na prawko .twardo trzymam się przy swoim postanowieniu odn sytuacji z mężem. Albo przestanie tańczyć albo go zostawię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarna internautko - Niestety nie potrafię ci pomóc . Może przyspiesz wizytę u gina .Będzie dobrze 🌼 .A czy ciebie boli to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarna internautko. Nie masz co się martwić dzidziuś się rozpycha ma coraz mniej miejsca. Bądź spokojna odpoczywaj nie wysilaj się i będzie dobrze 🌻 dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
nie boli tylko czasem kłuje. i kurcze jestem zla na siebie bo w niedziele byłam na zakupach i spedziółam poł dnia w sklepach z ubrankami...może to z przemęczenia... do tego tesciowa 3 dni temu mi powiedziała ze obnizył mi sie brzuch i teraz sie stresuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO się kładź i do wizyty u lekarza masz nic nie robić!!! Jeżeli coś będzie się działo to szybko do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszny dziś tem mój komp napisałam ze dwie strony i się zawiesił teraz będę dawkować po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983-Roztańczył sie jebaniec :( . Właśnie dzwonił mój brat z Anglii i stwierdził ze to na 100% dlatego że wie że to jego ostatnie podrygi ( Chciałabym w to wierzyć :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna super fotka:) Happymama dzięki serdelkowe za namiary:) teraz wracam do wątku diety: odżywiam się bardzo zdrowo: śniadanko o 8 buła z serem i czekolada do picia śniadanko2 ok 12 jak wstanę 2 buły z wędlinką i soczek potem czekoladki i owoce obiad ok 17 makaron lub pierogi ostatnio sushi kolacja ok 22-23 (żeby nie wstawać w nocy) kurki w śmietanie lub pampuchy:) ale nie podjadam między posiłkami i mam dużo ruchu na kanapie z pilotem lub laptopem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok już widzę o co chodzi... Przykre że facet tak biega i na dupie usiedzieć nie może najwidoczniej nie wyszalał się za młodu. Musisz być spokojna i się nie denerwować żebyś skurczy nie wywołała nerwami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogóle nie patrze na to jak jem... Co mi wpadnie w ręce zjadam mam na coś ochotę to jem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wizyt nie terminowych ja jestem zapisana w państwowej przychodni i mam pozwolenie przychodzić nawet codziennie jak mnie coś zaniepokoi " o 100razy za dużo niż jeden za późno" jak mnie coś boli to biorę no-spę i do łóżka choć i tak to ostatnio spędzam dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przeglądam fotki vanilka śliczniutkie pazurki:) ja idę w poniedziałek na robienie pazurków:) happymama, Marta i agniesza wyglądacie na szczuplaki tylko brzuszek ciut wystaje:) ja mam 1.60 w kapeluszu więc wyglądam jak kulka z moim brzucholem ostatnio znajoma mi powiedziała że miała taki zaraz przed porodem a mnie jeszcze tyle zostało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no nie wiem nie taki szczupak ze mnie :D chuda byłam w listopadzie jak ważyłam jakieś 58 kg a teraz 72 więc troszkę przybyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi marta fajna jestes:) rozweselilas mnie smiesznie to zabrzmialo jak napisalas ze jesz wszystko co ci w lapki wpadnie:) mother dziękuję za komplemencik:) a jak chcesz robic pazurki? wiesz ze sztucznych nie poleca sie ciezarowkom:) tylko manicure:) buziak a ja durna zapomnialam ze bylam dzis na badaniach u gina i wyszlo ze moj maluch podrosl znacznie bo zawsze wydawal sie mlodszy o ok2tyg a teraz jest wszystko idealnie i wazy juz caly kilogram:D och jak ja kocham tego mojego synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....29.......01.11....56+10 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......29.......02.11 ...64+10.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....29.......04.11....62+6...... zmiana ? agniesza26.....Lublin.........28.....04.11....53 +15. ....Olafek ewelka1234....Poznań........29.......05.11...+9 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......29.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......29.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......29.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....28.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......28.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........Gdynia........28.....11.11....58+9..... syn ... C.internautka..Poznań......27........11.11.....56-2+ 7. .Jagienka Marta1983.....Warszawa...27........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....28.......13.11........66...Hubert fajnaaj..........Białogard....27.......14.11.....+9... .....Natalka? MarzenaMol....Wisła.........27.......14 .11....+7..........Arturek mysza1980.....Warszawa...27.......15.11.....59+9........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....27.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......27.......16.11......62+11 ..Zuzia? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...27.......17.11......69+4.......Kubuś lorinka..........Anglia........27........19.11......55+9.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......26.......20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27......20.11......53+10..... dziewczynka Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........25........25.11.... 65-5+6........Synek eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........25........27.11.....53+6.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........24.......29.11.....64-2+4 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Mam już wyniki. Glukoza po obciążeniu w porządku, bo 120, a norma jest 60-140 ale nie rozumiem analizy moczu :( ...moze któraś to rozszyfruje? nabl. plaskie - liczne w pw nabl. okrągle - ------ leuco - 2-3 w pw erytr. sw - ----- erytr. wyl - ----- bakterie - niel w pw sluz - ----- krysztaly: poj fosfor. bezp w pw Nie wiem w ogóle co oznacza to \"w pw\" :o ...bo morfologii to już wcale nie rozumiem, nawet nie przepisuję, bo nie ma sensu - kropki, kreski, procenty, spacje gwiazdki itd :o Jeśli ktoś rozumie chociaż czy te wyniki są w normie czy nie to proszę o odp :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka ja zupelnie nie orientowac sie w tym czarna magia.. kopiuje wam kawalek tekstu jesli checie uniknac naciecia krocza to przeczytajcie !!! Wiadomo na pewno, że nacięcie krocza przyczynia się do cierpień wielu kobiet. Co ty sama możesz więc zrobić, by ustrzec się tego za-biegu, który jest najczęściej niepotrzebny? Przed porodem - Poszukaj położnej. Jeśli wiesz, z jaką położną lub lekarzem będziesz rodzić, już kilka tygodni przed porodem powiedz im, że nie chcesz być nacinana i przedyskutuj z nimi tę sprawę. Oni wiedzą, co można zrobić, by zminimalizować konieczność interwencji. Jeśli jednak będą cię przekonywać do zalet tego zabiegu, zastanów się, czy nie wybrać innych osób. - Korzystaj z masażu. Masaż warto robić regularnie już od połowy ciąży - używaj do niego oliwy z oliwek, oleju z kiełków pszenicy lub z migdałów. Do olejku można dodać kilka kropli witaminy E w płynie. Najwygodniej jest masować perineum (czyli przestrzeń pomiędzy wejściem do pochwy a odbytem) w pozycji stojącej z jedną nogą opartą o krzesło. Masuj perineum, rozciągając je palcem wskazującym i kciukiem (kciuk powinien znajdować się wewnątrz od strony pochwy, a palec wskazujący na zewnątrz). Rób to przynajmniej w ostatnich sześciu tygodniach ciąży przez 5 minut dziennie. - Pamiętaj o Keglu. Ćwiczenia Kegla polegają na napinaniu mięśni wokół pochwy i cewki moczowej. Aby je zlokalizować, zatrzymaj strumień moczu w czasie siusiania. Zorientujesz się wtedy, które mięśnie przy tym pracują. I to je właśnie powinnaś ćwiczyć. Ćwiczenia Kegla mają dużo wariantów - można mięśnie zaciskać i tak je trzymać przez kilka sekund albo można zaciskać i rozluźniać najszybciej jak się da. Ważne, by ćwiczyć regularnie aż do porodu, kilkadziesiąt razy w ciągu dnia i w różnych pozycjach. Najlepiej zacznij rano, zanim wstaniesz z łóżka. - Ćwicz jak jogin. Ćwiczenia oparte na jodze rozciągają mięśnie i tkanki krocza. Szczególnie zalecana jest pozycja krawca, czyli siad na podłodze z ugiętymi nogami, kolanami na zewnątrz i stopami, które stykają się całą swoją powierzchnią (w trakcie ćwiczenia staraj się powoli, po trochu, zbliżać kolana do podłogi). Dobrze zrobi ci też pływanie, najlepiej żabką. - Naucz się oddychać. Jeśli chodzisz do szkoły rodzenia, poproś położną, żeby dokładnie wytłumaczyła ci, co możesz zrobić w drugiej fazie porodu (w czasie parcia), by ochronić krocze. Spróbuj nauczyć się różnych metod oddychania - szczególnie ważne jest, byś umiała rozluźniać ciało wraz z długim wydechem. Wypróbuj \"na sucho\" dobre pozycje do rodzenia (kuczną, kolankowo-łokciową, stojącą, w półprzysiadzie). Może któraś będzie ci szczególnie odpowiadać. - Zweryfikuj ważne decyzje. Zastanów się, czy na pewno zależy ci na znieczuleniu zewnątrzoponowym - przy takim porodzie nacięcie krocza robi się niemal rutynowo ze względu na to, że kobieta inaczej odczuwa skurcze i w mniejszym stopniu kontroluje to, co się z nią dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka, przeczytałam to wszystko i jestem lekko zestresowana... ja oczywiście chciałabym rodzić sn i chciałabym uniknąć nacinania, ale sama juz nie wiem jak do tego podejść... powiedzcie mi dziewczyny, czy stosujecie ten masaż szyjki? ja miałam zamiar, ale jakos nie moge sie za to zabrac... chyba ze strachu... mięśnie Kegla staram sie ćwiczyć i to by było na tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×