Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Co do jedzonka, to u nas jest 5 razy na dobę po 160- 170 mniej więcej. Jasiek śpi non stop od 20- 21 do 8- 9 rano, nie budzi się na jedzonko. Innych posiłków narazie nie podaję. Ja kupiłam małemu na Chrzest komplecik, biały płaszczyk, spodenki i czapeczkę dla chłopców, w sklepe akurat była promocja na ubranka do Chrztu, zapłaciłam 79 zł. i do tego buciki za 19 zł. Co do rozmiarów, to mój Jaś jeszcze nosi 62 cm., ale już powoli ubieram też 68 cm., bo to chudzitkie, ale długie strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!A ja ciągle czytam i czytam wpisy i nie mogę skończyć!!To niesamowite jak nasze dzieciaczki szybko i pięknie rosną. Super foteczki ptrzesyłacie. Dziewczyny mam problem. Arturek od miesiąca ma czerwone plamy na twarzy głównie na jednym policzku i nie chce mu to zejść.Byliśmy u lekarza jeden stwierdził że to uczulenie na proszekzku choć proszku nie zmieniałam a drugi że to uczulenie na jakiś pokarm kazał odstawić kakao, orzechy i wszystko co uczula, no i mleko. tak te robiłam ale wysypało się małemu na czole więc czy to żeczywiście uczulenie na pokarm??Może któraś z was też mila taki problem??Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała też ma coś takiego, na policzku i na czole, od kilku dni silniejsze, lekarka kazała myć przegotowaną wodą i smarować bepanthenem, przypuszczam, że to od przytulania do wełnianych swetrów tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaMol mój mały tak miał, lekarz powiedział, że to trądzik niemowlęcy, powinien zniknąć sam chyba do 4 mies. życia dziecka. Przepisał nam ELOCOM, ale to maść ze sterdydami i należy posmarować raz delikatnie dziecku, jeśli to coś zacznie się rozlewać. U małego na szczęście już poznikały te krostki. Teściowa poradziła, żeby dodać małemu do kąpieli odrobinę sody oczyszczonej, bo to podobno wpływa dobrze na skórę maluszka. U nas jest super już teraz, a wcześniej ciągle jakieś plamy i krostki miał, więc może to i u Was jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawiłam na naszą pocztę zdjęcia tej wysypki (a raczej nei wiadomo co to jest) i kilka innych fotek Arturka. Może wy coś poradzicie co to jest i czy coś podobnego miały wasze maluchu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Anabelko!!A twojemu małemu też się to łuszczyło tzn w miejscach zaczerwienienia schodziła skórka i było to takie szorstkie??Spróbóję dać do kąpieli tej sody a dokładnie ile tego dajesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuszyło się troszeczkę, w tych miejscach miał bardzo szorstką skórkę, miejscami lekko żółtawą na tych czerwonych plackach. Dodaję co 2- 3 dni po łyżeczce do herbaty tej sody, dodatkowo tylko mydełko Bambino i płyn do kąpieli dla niemowląt od urodzenia NIVEA, jest hipoalergiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Anabelko muszę to koniecznie wypróbować!!Mam nadzieję że mu to też zejdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko a u nas mały miał tak bo uczulała go oliwka J&J trądzik u niemowlaków inaczej wygląda i nie można niczym smarować tylko przemywa się wodą. Mój miał i znikło po 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Olaf mial czerwona luszczaca sie skore na policzkach i przedramieniach, to byla reakcja na nadmiar nabialu w mojej diecie (ja miesa nie cierpie to nabialem nadrabialam)..ta skora mocno sie luszczyla, musialam wiec przez 2 albo 3 dni(juz nie pamietam) smarowac mascia ze sterydami...zmienilam dietke(ograniczylam nabial) i malemu przeszlo, ale do dzis pojawiaja mu sie od zcasu do czasu takie\"wypieki\" na policzkach, to wlasnie reakcja na nabial. Nie musze jednak eliminowac mu mleka w jadlospisie bo nic wiecej sie nie dzieje(to sie pojawia jak zje wiecej jogurtow itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rotawirusa to jego wybada z kału.U nas antygen rotawirusów był dodatni z kału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko zerknelam na fotki, mocno czerwone on to ma.. u nas to bardziej wygladalo na wypieki na polikach. Na moje oko to jest uczulenie, tylko na co to nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak Daff pisze to uczulenie... bo trądzik nie występuje w takiej postaci. Raczej w zwykłych krostkach czasem białych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia...a szczepilas rotarixem? chyba nie bo pewnie macie odroczone szczepienia? zastanawiam sie w jakim stopniu ta szczepionka chroni...w 100% na pewno nie moj Olaf na szczescie nigdy nie mial biegunki, a ma 2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie szczepilliśmy na rotawirusa miałam to gdzieś w dalszej przyszłości na w planach... w szpitalu lekarki mówiły też że szczepienie nie uchroni przed nim bo jest tego rotawirusa chyba az 5różnych odmian z tym że po zaszczepieniu przejdzie dziecko go lżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale niestety to szczepienie nalezy skonczyc do konca 5 mca zycia:( wiec ie da sie później chyba wszystkie dzieci kolezanek mialy biegunke rotawirusowa co konczylo sie szpitalem, dlatego zaszczepilam Lilke...przy dwojce dzieci latwiej sciagnac do domu jakies chorobska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o tych szczepinkach na rotawirusa. Byłam z synkiem u lekarza i lekarka do mnie mówi że bratową moją przed chwilą przyjmowała u chorych dzieci i mnie się pyta czy ja szczepiłam przeciw rotawirusom na co jej odpowiedziałam że nie a ona do mnie to dlatego tylko twój synek nie zachorował ;/ to nie wiem o co chodzi szczepi się po to żeby dziecko chorowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ta szczepionka chroni pzred wirusem,ale nie w 100%,dziecko moze zachorowac ale wtedy przebieg choroby jest lagodniejszy.Nie amsz gwarancji ze dziecko bedzie zdrowe. Twoja bratowa cos pokrecila chyba.... konsultowalam ta szczepionke z kilkoma lekarzami i kazdy mowil to samo co napisalam wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatyczna133
bo to jest tak jak na grype jak sie zaszczepisz to bedziesz chora pic na wode mi odradzila powiedziala ze jest droga i biegunke mozna opanowac gora szpital w ostatecznosci ja jej nie szczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ze szpital przy biegunce jest prawie zawsze u takiego malego dziecka..ale fakt ze szczepionka jest koszmarnie droga:O ja poswiecilam kase z becikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile za nią płaciłyście i w ilu dawkach jest? Zastanowie się chociaż nie wiem czy jest sens najgorszy czas mija kiedy te choróbska atakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta chyba juz nie am sensu bo trzeba zakonczyc szczepienie przed ukonczeniem 5 mca a to sa 2 dawki, po pierwszej trzeba odczekac 6 tyg. Gdybym nie miala "lewej" kasy to tez bym nie szczepila no bo to 600 zl:O (305 zl jedna dawka a sa dwie) ja bralam pod uwage ze Olaf pojdzie do przedszkola, zacznie znosic chorobska do domu itd... a becikowe by sie szybko wydalo na pierdoly wiec wolalam zainwestowac w zdrowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotawirusy caly rok atakuja.sporo dzieci moich kolezanek z wrzesniowek przechodzilo i zwykle to byl szpital, bo dzieci momentalnie sie odwadniaja i trzeba dac kroplowke...ale np Olaf nie chorowal a nie byl szczepiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heppymama ja mam dawać tak ten kleik. Na 100 ml mleka 4 łyżeczki kleiku. Ja teraz mam cały czas zagęszczać dopóki małej nie przejszie a tak to tylko raz dziennie. Mała dostała taki lek że przez niego zwymiotowała bo był taki niedobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mała dostała smecte. Akurat ja nie szczepię mała na rotawirusa gdyż mi po opłaceniu rachunków zostaje 600 zł na życie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenko u mnie byla identyczna wysypka a nawet gorsza czy maly czesciej spi na tym boku??i czy Ty karmisz piersia z tego co pamietam chyba tak!jesli odstawilas nabial sproboj odstawic na jakies 3 dni wszystkie produkty maczne i smaroj kremem specjalnym emolium na dzien taka wysypke trzeba natluszczac!dostalismy tez na bardziej zaczerwienione miejsca masc o nazwie Cortineff! mi to wyglada na Atopowe Zapalenie Skóry spowodowane alergia pokarmowa, raczej nie przypomina tradziku niemowlecego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko Mol syn mojej siostry miał takie same plamki czy kosteczki(widziałam zdjęcia jakie dalaś)i okazało sie że on ma to przez pocieranie twarzyczka o pieluszke kocyki sweterki itd jak mozesz to zakładaj pościej na kocyki i mały niech unika ocierania buźki o takie rzeczy!mam nadzieje że ci pomorze bo mojemu siostrzeńcowi ślicznie poschodziły!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×